Izabela Kuna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Izabela Kuna
Izabela Kuna
Data
i miejsce urodzenia
25 listopada 1970
Tomaszów Mazowiecki Polska
Zawód aktorka
Współmałżonek Marek Modzelewski
Commons Multimedia w Wikimedia Commons
Wikicytaty Izabela Kuna w Wikicytatach
Strona internetowa

Izabela Kuna (ur. 25 listopada 1970 w Tomaszowie Mazowieckim) – polska aktorka filmowa i teatralna, blogerka[1].

Biografia[edytuj | edytuj kod]

W latach 1985-1989 uczęszczała do II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim do klasy humanistycznej. W 1993 ukończyła Wydział Aktorski w Szkole Filmowej w Łodzi[2]. Jest aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Była wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego[potrzebne źródło]. Rola Łucji w teatrze TV Łucja i jej dzieci przyniosła jej Grand Prix dla najlepszej aktorki podczas Festiwalu "Dwa teatry" w Sopocie w 2004.

W maju 2010 aktorka wzięła udział w fotosesji rozbieranej w albumie fotograficznym "Pierwsi w Polsce", który powstał w ramach kampanii antynowotworowej. Brały w nim udział również takie aktorki jak: Anna Dereszowska, Maria Peszek, Małgorzata Socha, Danuta Stenka, Martyna Wojciechowska, Grażyna Wolszczak i Ilona Wrońska. W listopadzie 2010 ukazała się jej pierwsza książka pt. Klara. W 2013 r. wzięła udział wraz z Chuckiem Norrisem w reklamie banku Banku Zachodniego WBK.

Ma córkę Nadię (ur. 1996) oraz syna Stanisława (ur. 2009) ze związku ze scenarzystą i dramaturgiem, Markiem Modzelewskim[potrzebne źródło].

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Polski dubbing[edytuj | edytuj kod]

Role teatralne[edytuj | edytuj kod]

Publikacje[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. Izabela Kuna - bloog.pl
  2. Izabela Kuna. Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. [dostęp 2011-02-28].