Jan Kondrak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
To jest stara wersja tej strony, edytowana przez Paweł Ziemian BOT (dyskusja | edycje) o 00:33, 18 sty 2018. Może się ona znacząco różnić od aktualnej wersji.
Jan Kondrak
Ilustracja
Podczas koncertu w Warszawie.

11 kwietnia 2015 r.

Data i miejsce urodzenia

25 lipca 1959
Polska, Hrubieszów

Instrumenty

gitara akustyczna

Gatunki

poezja śpiewana

Zawód

muzyk, kompozytor, autor tekstów

Powiązania

Lubelska Federacja Bardów

Odznaczenia
Srebrny Krzyż Zasługi

Jan Kondrak (ur. 25 lipca 1959 w Hrubieszowie) – autor tekstów, kompozytor i wykonawca.

Młodość spędził w rodzinnej Adelinie. Ukończył LO im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie oraz polonistykę na UMCS w Lublinie. Zamieszkał w Świdniku.

Został zwycięzcą ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Kabaretową OSPA w Ostrołęce (Grand Prix), laureatem nagrody głównej Ogólnopolskich Spotkań Estradowych OSET w Rzeszowie, laureatem Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (za tekst), dwukrotnym laureatem FAMY w Świnoujściu (za scenariusz i utwory dla Marka Dyjaka), był twórcą i szefem artystycznym Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie.

Wydał cztery pozycje fonograficzne z własnymi tekstami (Wyzwanie, Tym, co pod wiatr, Romanse ballady, Kto, co), cztery pozycje z tekstami Edwarda Stachury (Missa pagana, Tango Triste, Madame I i Madame II) oraz Kolędy przy gitarze.

Został jednym z liderów piwnicy artystycznej Lubelska Federacja Bardów.

W 2004 został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi (2004)[1].

Przystąpił do Platformy Obywatelskiej. Bez powodzenia kandydował z jej listy do sejmiku województwa lubelskiego w 2006[2] i 2014[3] oraz do Sejmu w 2007[4].

Przypisy

Bibliografia

Linki zewnętrzne