Jeffrey Kaplan

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Jeffrey "Tigole" Kaplan - pracuje w Blizzard Entertainment na stanowisku producenta gier.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Kaplan studiował w latach 1991-1995 na University of Southern California oraz w latach 1996-1998 na New York University[1].

Jeffrey rozpoczął pracę w Blizzard w maju 2002 roku, pod koniec produkcji Warcrafta III, a dokładnie podczas jego testów[2]. Od 2002 roku do chwili obecnej cały czas pełni funkcję producenta gier[1].

Kaplan został zatrudniony przez Blizzard Entertainment ze względu na jego dawny status "Tigole", czyli lidera gildii Legacy of Steel na serwerze Nameless w grze EverQuest[3]. Gildia była wcześniej prowadzona przez Roba Pardo (innego projektanta gier Blizzard Entertainment), natomiast Jeffrey był wówczas dobrze znany w społeczności EverQuest za osiągnięcia w grze. Był także znany za swoje komentarze o EverQuest na stronie wspomnianej gildii.

Kaplan był również odpowiedzialny za projektowanie świata (questów, instancji, podziemi, raidów itp.) dla World of Warcraft[4][5], nad którym pracował razem z Chrisem Metzenem i Patem Naglem. W dniu 12 lutego 2009 roku Jeffrey ogłosił, że kończy swoją pracę nad WoW i będzie rozwijał inny projekt Blizzarda. Dlatego też obecnie pracuje (prawdopodobnie jako główny projektant[1]) nad niezapowiedzianą i nienazwaną grą MMO[6][7], o nazwie kodowej "Titan"[8].

Lista gier nad którymi pracował[4][edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy