John Winchester

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
John Winchester
Pierwszy odcinek Pilot
Twórca Eric Kripke
Grany przez Jeffrey Dean Morgan
Matt Cohen (młodszy)
Informacje
Specjalność łowca
były mechanik
były żołnierz
Małżonek Mary Winchester
Rodzina Dean Winchester (syn)
Sam Winchester (syn)
Adam Milligan (syn)
Henry Winchester (ojciec)

John Eric Winchester, Łowca Demonów – to fikcyjna postać serialu Nie z tego świata (Supernatural), odgrywana przez Jeffreya Deana Morgana (stary John Winchester) oraz Matta Cohena (młody John Winchester).

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Prawdopodobnie urodzony w Lawrence w stanie Kansas. W młodości był mechanikiem samochodowym, jak jego ojciec. Porzuca naukę w szkole średniej i dołącza do piechoty morskiej; następnie walczy podczas wojny wietnamskiej. W 1973 roku oświadcza się Mary Campbel. Nieakceptowany przez przyszłego teścia, Samuela Campbela, ucieka wraz z narzeczoną z rodzinnego miasta.

Jego spokojne życie odmienia się w roku 1983 roku, kiedy to Żółtooki Demon zabija jego żonę. Od tego dnia poświęca całe swoje życie na zbieranie informacji i tępienie wszelkich demonicznych istot: zmiennokształtnych, duchów, demonów, wampirów itp. Jego głównym celem jest pomszczenie śmierci żony – odszukanie i zabicie Żółtookiego Demona.

Przez środowisko Łowców uważany za jednego z najlepszych w swoim fachu. Doskonale wyszkolił swoich synów, choć większą więź łączyła go z Deanem. Wszystkie swoje notatki prowadził skrupulatnie w swoim notesie.

Ojciec trzech synów: Deana Winchestera , Sama Winchestera i Adama Milligana .