KFMR Krukowiak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych "KRUKOWIAK"
Forma prawna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Data założenia 1987
Lokalizacja Polska Brześć Kujawski
Siedziba ul. Kolejowa 54
87-880 Brześć Kujawski
Numer KRS 0000102420
Prezes Seweryn Borkowski
Branża Przemysł rolniczy
Produkty Opryskiwacze, sadzarki, czyszczarki, maszyny uprawowe, kosiarki, maszyny do cebuli i ziemniaków
Kapitał zakładowy 64 000,- PLN
brak współrzędnych
Strona internetowa

Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych "KRUKOWIAK" - polski producent maszyn rolniczych i sadowniczych. Pierwszą siedzibą było gospodarstwo rolne założyciela w Redczu Krukowym, gdzie obecnie funkcjonuje założone przez Janusza Borkowskiego prywatne Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego (wstęp wolny). Obecnie siedziba firmy znajduje się w budynkach po dawnym POM w Brześciu Kujawskim. Firma założona w 1987 roku przez Janusza Borkowskiego, prezesa i właściciela firmy do dnia dzisiejszego. Krukowiak jest jednym z największych producentów opryskiwaczy w kraju, a jego produkty obecne są także na wielu rynkach zagranicznych, m.in. niemieckim, węgierskim, czeskim, słowackim, duńskim, belgijskim, litewskim, ukraińskim, a także rosyjskim, białoruskim.

Firma słynie przede wszystkim z produkcji opryskiwaczy zarówno ciągnikowych (zawieszane, przyczepiane i sadownicze) jak i samojezdnych. Prócz tego jest jednym z liderów w produkcji maszyn do uprawy i przetwórstwa cebuli i ziemniaków.

Oprócz tego przedsiębiorstwo oferuje:

  • maszyny do sadzenia, zbioru cebuli
  • maszyny do zbioru ziemniaków
  • sadzarki do rozsad
  • czyszczarki i sortowniki
  • kosiarki sadownicze i rozdrabniacze gałęzi
  • maszyny uprawowe (pługi, głębosze, agregaty uprawowo-siewne)

Firma jest członkiem Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Maszyn Rolniczych, BCC, Stowarzyszenia Eksporterów Polskich oraz kilku organizacji branżowych.

W roku 2013 nastąpiła zmiana w strukturze własnościowej firmy, w związku z którą nastąpiła zmiana na stanowisku Prezesa. Obecnie jest nim syn założyciela firmy Seweryn Borkowski.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]