Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Kanada
Kod MKOl CAN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży Clara Hughes
Liczba zawodników 206 w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
14
Srebro
7
Brąz
5
Razem
26
Reprezentacja Kanady podczas uroczystości otwarcia igrzysk

Kanadę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało dwustu sześciu zawodników. Był to dwudziesty pierwszy start Kanady na zimowych igrzyskach olimpijskich. Reprezentacja Kanady, po zdobyciu 14 złotych medali pobiła rekord ilości złotych medali na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Gold medal.svg Złoto Alexandre Bilodeau Freestyle skiing pictogram.svg Narciarstwo dowolne Jazda po muldach mężczyzn
Gold medal.svg Złoto Maëlle Ricker Snowboarding pictogram.svg Snowboarding Snowboardcross kobiet
Gold medal.svg Złoto Christine Nesbitt Speed skating pictogram.svg Łyżwiarstwo szybkie 1000 m kobiet
Gold medal.svg Złoto Jon Montgomery Skeleton pictogram.svg Skeleton Jedynki mężczyzn
Gold medal.svg Złoto Scott Moir
Tessa Virtue
Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe Pary taneczne
Gold medal.svg Złoto Ashleigh McIvor Freestyle skiing pictogram.svg Narciarstwo dowolne Ski cross kobiet
Gold medal.svg Złoto Kaillie Humphries
Heather Moyse
Bobsleigh pictogram.svg Bobsleje Dwójki mężczyzn
Gold medal.svg Złoto Meghan Agosta
Gillian Apps
Tessa Bonhomme
Jennifer Botterill
Jayna Hefford
Haley Irwin
Rebecca Johnston
Becky Kellar
Gina Kingsbury
Charlie Labonté
Carla MacLeod
Meaghan Mikkelson
Caroline Ouellette
Cherie Piper
Marie-Philip Poulin
Colleen Sostorics
Kim St-Pierre
Shannon Szabados
Sarah Vaillancourt
Catherine Ward
Hayley Wickenheiser
Ice hockey pictogram.svg Hokej na lodzie Kobiety
Gold medal.svg Złoto Charles Hamelin Short track speed skating pictogram.svg Short track 500 m mężczyzn
Gold medal.svg Złoto Guillaume Bastille
Charles Hamelin
François Hamelin
Olivier Jean
François-Louis Tremblay
Short track speed skating pictogram.svg Short track Sztafeta mężczyzn
Gold medal.svg Złoto Mathieu Giroux
Lucas Makowsky
Denny Morrison
Speed skating pictogram.svg Łyżwiarstwo szybkie Sztafeta mężczyzn
Gold medal.svg Złoto Jasey-Jay Anderson Snowboarding pictogram.svg Snowboarding Gigant równoległy mężczyzn
Gold medal.svg Złoto Adam Enright
Ben Hebert
Marc Kennedy
Kevin Martin
John Morris
Curling pictogram.svg Curling Mężczyźni
Gold medal.svg Złoto Patrice Bergeron
Dan Boyle
Martin Brodeur
Sidney Crosby
Drew Doughty
Ryan Getzlaf
Dany Heatley
Jarome Iginla
Duncan Keith
Roberto Luongo
Patrick Marleau
Brenden Morrow
Rick Nash
Scott Niedermayer
Corey Perry
Chris Pronger
Mike Richards
Brent Seabrook
Eric Staal
Joe Thornton
Jonathan Toews
Shea Weber
Ice hockey pictogram.svg Hokej na lodzie Mężczyźni
Silver medal.svg Srebro Jennifer Heil Freestyle skiing pictogram.svg Narciarstwo dowolne Jazda po muldach kobiet
Silver medal.svg Srebro Mike Robertson Snowboarding pictogram.svg Snowboarding Snowboardcross kobiet
Silver medal.svg Srebro Marianne St-Gelais Short track speed skating pictogram.svg Short track 500 m mężczyzn
Silver medal.svg Srebro Kristina Groves Speed skating pictogram.svg Łyżwiarstwo szybkie 1500 m kobiet
Silver medal.svg Srebro Jessica Gregg
Kalyna Roberge
Marianne St-Gelais
Tania Vicent
Short track speed skating pictogram.svg Short track Sztafeta mężczyzn
Silver medal.svg Srebro Shelley-Ann Brown
Helen Upperton
Bobsleigh pictogram.svg Bobsleje Dwójki kobiet
Silver medal.svg Srebro Cori Bartel
Cheryl Bernard
Carolyn Darbyshire
Kristie Moore
Susan O'Connor
Curling pictogram.svg Curling Kobiety
Bronze medal.svg Brąz Kristina Groves Speed skating pictogram.svg Łyżwiarstwo szybkie 3000 m kobiet
Bronze medal.svg Brąz Clara Hughes Speed skating pictogram.svg Łyżwiarstwo szybkie 5000 m kobiet
Bronze medal.svg Brąz Joannie Rochette Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe Solistki
Bronze medal.svg Brąz François-Louis Tremblay Short track speed skating pictogram.svg Short track 500 m mężczyzn
Bronze medal.svg Brąz David Bissett
Lascelles Brown
Chris le Bihan
Lyndon Rush
Bobsleigh pictogram.svg Bobsleje Czwórki kobiet

Wyniki reprezentantów Kanady[edytuj | edytuj kod]

Biathlon pictogram.svg Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

sprint - 72. miejsce
bieg indywidualny - 76. miejsce
sprint - 76. miejsce
bieg indywidualny - 62. miejsce
sprint - 65. miejsce
bieg indywidualny - 72. miejsce
sprint - 46. miejsce
bieg pościgowy - 50. miejsce
bieg indywidualny - 36. miejsce
sztafeta - 15. miejsce

Mężczyźni

sprint - 6 miejsce
bieg pościgowy - 1. miejsce
bieg masowy - 30. miejsce
bieg indywidualny - 13. miejsce
sztafeta - 10. miejsce

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Sprint stylem klasycznym - 26. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 22. miejsce
Bieg łączony - 47. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 41. miejsce
Bieg łączony - 57. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 34. miejsce
Bieg łączony - 10. miejsce
30 km stylem klasycznym - 16. miejsce
10 km stylem dowolnym - 51. miejsce
Bieg łączony - 41. miejsce
30 km stylem klasycznym - 46. miejsce
nie wystartowała w żadnej konkurencji
Sprint drużynowy stylem dowolnym - 7. miejsce
sztafeta - 15. miejsce

Mężczyźni

15 km stylem dowolnym - 8. miejsce
Bieg łączony - 5. miejsce
50 km stylem klasycznym - 33. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 40. miejsce
15 km stylem dowolnym - 29. miejsce
Bieg łączony - 8. miejsce
50 km stylem klasycznym - 18. miejsce
15 km stylem dowolnym - 21. miejsce
Bieg łączony - 9. miejsce
50 km stylem klasycznym - 32. miejsce
15 km stylem dowolnym - 52. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 23. miejsce
Bieg łączony - 16. miejsce
50 km stylem klasycznym - 5. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 15. miejsce
nie wystartował w żadnej konkurencji
Sprint stylem klasycznym - 41. miejsce
Sprint drużynowy stylem dowolnym - 4. miejsce
sztafeta - 7. miejsce

Bobsleigh pictogram.svg Bobsleje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Dwójki - 5. miejsce
Dwójki - 15. miejsce
Czwórki - Bronze medal.svg
Czwórki - 5. miejsce

Kobiety

Dwójki - Gold medal.svg
Dwójki - Silver medal.svg

Nordic combined pictogram.svg Kombinacja norweska[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Gundersen/HS 106 – 45. miejsce
Gundersen/HS 140 – 44. miejsce

Curling pictogram.svg Curling[edytuj | edytuj kod]

Kevin Martin - skip reprezentacji Kanady
Kanadyjki na podium turnieju w curlingu

Mężczyźni - Gold medal.svg

Kobiety - Silver medal.svg

Ice hockey pictogram.svg Hokej na lodzie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Mężczyźni

Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

soliści - 5. miejsce
soliści - 23. miejsce

Kobiety

solistki - 12. miejsce
solistki - Bronze medal.svg

Pary

Pary sportowe - 6. miejsce
Pary sportowe - 9. miejsce
Pary taneczne - Gold medal.svg
Pary taneczne - 14. miejsce

Speed skating pictogram.svg Łyżwiarstwo szybkie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Kobiety

Narciarstwo alpejskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

gigant - 35. miejsce
slalom - 8. miejsce
zjazd - DNF
supergigant - DNF
gigant - 24. miejsce
nie wystartował w żadnej konkurencji
zjazd - 5. miejsce
supergigant - 5. miejsce
gigant - 16. miejsce
superkombinacja - 30. miejsce
zjazd - 25. miejsce
supergigant - 23. miejsce
slalom - 13. miejsce
superkombinacja - 30. miejsce
superkombinacja - 32. miejsce
zjazd - 17. miejsce
supergigant - DNF
superkombinacja - 15. miejsce
gigant - 42. miejsce
slalom - DNF
slalom - 31. miejsce

Kobiety

slalom - 17. miejsce
zjazd - 16. miejsce
supergigant - DNF
superkombinacja - 14. miejsce
gigant - 21. miejsce
slalom - 31. miejsce
slalom - 19. miejsce
zjazd - 6. miejsce
supergigant - 17. miejsce
gigant - 25. miejsce
slalom - 20. miejsce
gigant - 29. miejsce
zjazd - 21. miejsce
supergigant - DNF
gigant - 28. miejsce
superkombinacja - 12. miejsce
zjazd - DNS
supergigant - 27. miejsce
superkombinacja - DNS

Narciarstwo dowolne[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

ski cross - 6. miejsce
jazda po muldach - Gold medal.svg
ski cross - 4. miejsce
jazda po muldach - 11. miejsce
ski cross - 10. miejsce
jazda po muldach - 4. miejsce
skoki akrobatyczne - 5. miejsce
skoki akrobatyczne - 8. miejsce
jazda po muldach - 5. miejsce
skoki akrobatyczne - 10. miejsce

Kobiety

skoki akrobatyczne - 15. miejsce
jazda po muldach - 5. miejsce
jazda po muldach - Silver medal.svg
ski cross - Gold medal.svg
ski cross - 12. miejsce
ski cross - 19. miejsce
jazda po muldach - 20. miejsce
ski cross - 5. miejsce

Luge pictogram.svg Saneczkarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

jedynki - 14. miejsce
jedynki - 20. miejsce
jedynki - 7. miejsce
dwójki - 7. miejsce
dwójki - 15. miejsce

Kobiety

jedynki - 18. miejsce
jedynki - 15. miejsce
jedynki - 25. miejsce

Short track speed skating pictogram.svg Short track[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

500 m - 4. miejsce
1000 m - 6. miejsce
1500 m - 14. miejsce
500 m - 6. miejsce
1000 m - 5. miejsce
1500 m - 13. miejsce
500 m - Silver medal.svg
1000 m - 17. miejsce
1500 m - 8. miejsce
sztafeta - Silver medal.svg

Mężczyźni

1500 m - DNF
500 m - Gold medal.svg
1000 m - 4. miejsce
1500 m - 7. miejsce
1000 m - 5. miejsce
500 m - 9. miejsce
1500 m - 4. miejsce
500 m - Bronze medal.svg
sztafeta - Gold medal.svg

Skeleton pictogram.svg Skeleton[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Mężczyźni

Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Skocznia normalna - 44. miejsce
Skocznia duża - 45. miejsce
Skocznia normalna - 49. miejsce
Skocznia duża - 51. miejsce
Skocznia normalna - 46. miejsce
Skocznia duża - 49. miejsce
Skocznia normalna - 47. miejsce
Skocznia duża - 46. miejsce
drużynowo - 12. miejsce

Snowboarding pictogram.svg Snowboard[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

gigant równoległy - Gold medal.svg
halfpipe - 32. miejsce
snowboardcross - 12. miejsce
snowboardcross - 5. miejsce
gigant równoległy - 12. miejsce
halfpipe - 7. miejsce
halfpipe - 23. miejsce
gigant równoległy - 11. miejsce
snowboardcross - 11. miejsce
snowboardcross - Silver medal.svg

Kobiety

gigant równoległy - 20. miejsce
halfpipe - 18. miejsce
gigant równoległy - 12. miejsce
snowboardcross - 20. miejsce
halfpipe - 6. miejsce
snowboardcross - Gold medal.svg
halfpipe - 26. miejsce
gigant równoległy - 29. miejsce

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]