Kara Thrace

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kara Thrace
Aktorka Katee Sackhoff.
Aktorka Katee Sackhoff.
Grany przez Katee Sackhoff
Informacje
Imię i nazwisko Kara Thrace
Przydomek Starbuck

Kara Thrace to postać fikcyjna, bohaterka serialu Battlestar Galactica. W tę rolę wcieliła się aktorka Katee Sackhoff.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Młodość[edytuj | edytuj kod]

Kara jako wybitny pilot zajmowała się szkoleniem nowych rekrutów. Jednym z nich był syn komandora Williama Adamy, Zak, z którym Kara była w związku. Starbuck zaliczyła niezdany egzamin na pilota Zakowi ze względu na ich bliskie stosunki. Zak nie był jednak wykwalifikowanym pilotem i zginął za sterami.

Po ataku Cylonów[edytuj | edytuj kod]

W trakcie ataku Cylonów Kara Thrace pełniła służbę na statku Battlestar Galactica. Tragiczne wydarzenia zbliżają ją i Lee Adamę. Starbuck rozbija się na opustoszałej planecie, z której powraca w zdobytym statku Cylonów[1]. Na polecenie prezydent Roslin udaje się na Capricę w poszukiwaniu artefaktu mającego wskazać drogę na Ziemię[2]. Na powierzchni planety poznaje Samuel Andersa, członka ruchu oporu[3].

New Caprica[edytuj | edytuj kod]

Po kolonizacji planety New Caprica wychodzi za mąż za Andersa, z którym zamieszkuje na powierzchni. Po nalocie Cylonów zostaje uwięziona wraz z Leobenem, który próbuje zmusić ją do pokochania go.

Poszukiwania Ziemi[edytuj | edytuj kod]

Apollo i Starbuck lecą obok siebie w Viperach gdy wehikuł Kary wybucha[4]. Cała flota jest przekonana o śmierci Kary Thrace, podczas gdy ona pojawia się po długim czasie cała i zdrowa twierdząc, że wie jak odnaleźć Ziemię.[5]. Komandor Adama wysyła ją w misji poszukiwania Ziemi na statku Demetrius. Jego załoga powątpiewa w autorytet dowodzącej misją Thrace, co prowadzi do buntu. Pomimo tego misja Demetriusa kończy się odnalezieniem statku-bazy Cylonów.

Ziemia[edytuj | edytuj kod]

Po dotarciu na Ziemię Kara i Leoben rozglądają się na powierzchni. Odnajdują szczątki maszyny, która wygląda dokładnie jak Viper należący do Starbuck. W środku znajdują spalone zwłoki, a na nich zawieszony nieśmiertelnik z napisem "K. Thrace"[6].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. sezon 1, odcinek 5 - You Can't Go Home Again
  2. sezon 1, odcinek 12 i 13 - Kobol's Last Gleaming
  3. sezon 2, odcinek 4 - Resistance
  4. sezon 3, odcinek 16 - Maelstrom
  5. sezon 3, odcinek 19 - Crossroads, Part II
  6. sezon 4, odcinek 11 - Sometimes a Great Notion