Kingston Technology

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kingston Technology
Data założenia 1987
Lokalizacja USA
Siedziba Kalifornia
Ważni pracownicy John Tu
Zatrudnienie ok. 4000 (I kwartał 2014)
brak współrzędnych
Commons Multimedia w Wikimedia Commons
Strona internetowa
Karta pamięci SD 512 MB firmy Kingston Technology

Kingston Technologyamerykańska korporacja zajmująca się opracowywaniem, produkcją, sprzedażą i serwisem pamięci komputerowych. Siedziba firmy znajduje się w Fountain Valley w Kalifornii. W pierwszym kwartale 2014 roku korporacja zatrudniała ponad 4000 osób na całym świecie. Kingston Technology posiada zaplecze produkcyjne i logistyczne w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Tajwanie i w Chinach kontynentalnych[1].

Jest to największy niezależny producent modułów pamięci DRAM, posiada obecnie 53% udziału w rynku DRAM na świecie. Według IHS Kingston jest drugim największym dostawcą pamięci flash. Gartner plasuje Kingston jako drugiego na świecie dostawcę pamięci USB, czwartego producenta kart pamięci i piątego dysków SSD[1].

W 2013 roku przychody generowane przez Kingston wyniosły 6 miliardów dolarów. Na liście „500 największych firm prywatnych w Stanach Zjednoczonych” Forbes plasuje Kingston na 48 miejscu. Na tej samej liście w kategorii „Hardware & Equipment” Kingston znajduje się na pierwszym miejscu[2].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]