Kite

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kite
Utwór z repertuaru grupy U2
z albumu All That You Can't Leave Behind
Wydany 30/31 października 2000
Gatunek Rock
Długość 4:25
Twórca U2
Producent Brian Eno i Daniel Lanois
Lista utworów z albumu All That You Can't Leave Behind
 1. "Beautiful Day"
 2. "Stuck in a Moment You Can't Get Out Of"
 3. "Elevation"
 4. "Walk On"
 5. "Kite"
 6. "In a Little While"
 7. "Wild Honey"
 8. "Peace on Earth"
 9. "When I Look at the World"
 10. "New York"
 11. "Grace"
 12. "The Ground Beneath Her Feet" (tylko w Wielkiej Brytanii)
Utwór po utworze
All That You Can't Leave Behind
U2 Go Home: Live from Slane Castle

Kite to piosenka rockowej grupy U2, pochodząca z jej wydanego w 2000 roku albumu, All That You Can't Leave Behind. Mimo że utwór nie został wydany jako singel, osiągnął bardzo dużą popularność wśród fanów zespołu.

Piosenka nabrała szczególnego znaczenia w 2001 roku, kiedy Bono stracił ojca, Boba Hewsona.[1] Bono zmienił wtedy jeden z wersów utworu, z "The last of the rock stars" na "The last of the opera stars". Było to nawiązaniem do jego przeszłego zajęcia - amatorskiego śpiewania operowego. Bono oddał hołd swojemu ojcu poprzez wzruszające wykonanie piosenki, uwieczniona na U2 Go Home: Live from Slane Castle. Przed zagraniem utworu przypomniał o pewnym zdarzeniu z przeszłości, a mianowicie o tym, gdy pewnej nocy Bob Hewson wraz z ojcem The Edge'a upili się i idąc razem ulicą, śpiewali.

7 listopada 2006 roku, podczas koncertu w Brisbane, Australii, zespół po długiej przerwie wykonał "Kite" na żywo. Był to także pierwszy raz, gdy piosenka zamykała koncert. Od tamtej pory utwór był w trakcie australijskiego etapu trasy Vertigo Tour za każdym razem kończącą występ piosenką. Dodatkowo zakończyła ona także koncert grupy w Auckland, w Nowej Zelandii. Wersja utworu na żywo nagrana na Telstra Stadium w Sydney, w ramach tej trasy, została wydana na singlu "Window in the Skies", 1 stycznia 2007 roku.

Przypisy