Kuba Wojewódzki (talk-show)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kuba Wojewódzki
Prowadzący program (Kuba Wojewódzki)
Prowadzący program (Kuba Wojewódzki)
Gatunek serialu talk-show
Kraj produkcji  Polska
Oryginalny język polski
Główne role Kuba Wojewódzki
Liczba odcinków 398
Liczba serii 25
Lista odcinków
Produkcja
Reżyseria Tomasz Dąbrowski
Czas trwania odcinka 45 minut
Emisja
Stacja telewizyjna TVN
Polsat
Format obrazu 16:9, HDTV
Lata emisji od 2002
Pierwsza emisja Polsat: 4 X 2002
TVN: 24 IX 2006
Data premiery 4 października 2002
Status trwający
Od lat dozwolone od 16 lat (według KRRiT)

Kuba Wojewódzkitalk-show prowadzony przez Kubę Wojewódzkiego.

Pierwszy odcinek wyemitowano 4 października 2002. Początkowo program pojawiał się dwa razy w tygodniu w piątki o 21.35 i niedziele o 22.00. Po kilku tygodniach zrezygnowano z emisji piątkowych odcinków. Do czerwca 2006 program emitowany był na antenie telewizji Polsat. Od września 2006 emitowany jest przez stację telewizyjną TVN. Ukazuje się w każdy wtorek o godzinie 22:30. Muzykę do czołówki programu skomponował Tomasz Stańko.

Kontrowersje[edytuj | edytuj kod]

Program w założeniu jest prowadzony w konwencji skandalizującej, opartej między innymi o wulgaryzmy[1]. Do programu zapraszani są goście, którzy często dopełniają jego skandalizującą formę. Karą 500 000 złotych zakończyła się wypowiedź Kazimiery Szczuki w programie z 26 lutego 2006, która została nałożona na telewizję Polsat przez KRRiTV.

Lista odcinków[edytuj | edytuj kod]

Odcinki specjalne[edytuj | edytuj kod]

Scena Dwa Gołębie 2007 Festival

Sesja do Playboya[edytuj | edytuj kod]

Nagranie z przebiegu sesji dla miesięcznika Playboy, która odbyła się w studiu programu Kuby Wojewódzkiego. Data emisji: 1 kwietnia 2007.

Dwa Gołębie 2007 Festival[edytuj | edytuj kod]

We wtorek 12 czerwca 2007 wyemitowano specjalny odcinek programu, w którym w czasie koncertu goście, którzy w poprzednich odcinkach śpiewali, wykonywali znane utwory muzyczne. Wystąpili kolejno: Borys Szyc (Purple Rain, I Got You), Ivan Komarenko (Wielka Miłość, Jej czarne oczy), Tomasz Karolak w towarzystwie grupy The Calog (Perfect Day, Wild Flowers), Michał Koterski (Typ niepokorny), Marcin Miller z zespołem Boys (Jesteś szalona, Wolność) oraz Agnieszka Frykowska przy akompaniamencie "Zdobywców Pewnych Oskarów" (Moja miłość tak prawdziwa, piosenka znana jako Dwa gołębie). Każdy z występów poprzedzony był krótką rozmową z danym gościem.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]