Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Zawody lekkoatletyczne podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2004 rozegrano w dniach 19 - 27 września. Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie, w których startowali:

  • 11-13 – osoby niewidome lub niedowidzące
  • 32-34 – osoby z porażeniem mózgowym na wózkach
  • 35-38 – osoby z porażeniem mózgowym stojące
  • 42-46 – zawodnicy z amputowanymi kończynami
  • 51-58 – zawodnicy na wózkach inwalidzkich

Medale[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Bieg na 100 metrów

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T11 Angola José Armando Francja Gautier Makunda Hiszpania Luis Bullido
Klasa T12 Nigeria Adekundo Adesoji Wenezuela Ricardo Santana Niemcy Matthias Schroeder
Klasa T13 Stany Zjednoczone Royal Mitchell Brazylia André Andrade Kuba Irving Bustamante
Klasa T35 Republika Południowej Afryki Teboho Mokgalagadi Islandia Jon Halldorsson Chińska Republika Ludowa Li Weichun
Klasa T36 Ukraina Andrij Zhyltsov Hongkong So Wa Wai Chińska Republika Ludowa Che Mian
Klasa T37 Chińska Republika Ludowa Yang Chen Polska Łukasz Labuch Australia Darren Thrupp
Klasa T38 Australia Tim Sullivan Chińska Republika Ludowa Zhou Wenjun Tunezja Farhat Chida
Klasa T42 Niemcy Wojtek Czyz Francja Clavel Kayitare Niemcy Heinrich Popow
Klasa T44 Stany Zjednoczone Marlon Shirley Stany Zjednoczone Brian Frasure Republika Południowej Afryki Oscar Pistorius
Klasa T46 Zimbabwe Elliot Mujaji Australia Heath Francis Francja Sebastien Barc
Klasa T52 Meksyk Salvador Hernandez Szwajcaria Beat Bosch Kanada Andre Beaudoin
Klasa T53 Korea Południowa Suk Man Hong Kuwejt Hamad Aladwani Stany Zjednoczone Joshua George
Klasa T54 Finlandia Leo Pekka Tähti Wielka Brytania David Weir Holandia Kenny van Weeghel

Bieg na 200 metrów

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T11 Angola José Armando Hiszpania Luis Bullido Ukraina Olieksandr Iwaniuchin
Klasa T12 Nigeria Adekundo Adesoji Niemcy Matthias Schroeder Wenezuela Ricardo Santana
Klasa T13 Brazylia André Andrade Republika Południowej Afryki Nathan Meyer Kuba Irving Bustamante
Klasa T35 Republika Południowej Afryki Teboho Mokgalagadi Islandia Jon Halldorsson Wielka Brytania Lloyd Upsdell
Klasa T36 Hongkong So Wa Wai Ukraina Andrij Zhyltsov Wielka Brytania Graeme Ballard
Klasa T37 Australia Matt Slade Chińska Republika Ludowa Yang Chen Algieria Mohamed Allek
Klasa T38 Australia Tim Sullivan Tunezja Farhat Chida Chińska Republika Ludowa Zhou Wenjun
Klasa T42 Niemcy Wojtek Czyz Francja Clavel Kayitare Niemcy Heinrich Popow
Klasa T44 Republika Południowej Afryki Oscar Pistorius Stany Zjednoczone Marlon Shirley Stany Zjednoczone Brian Frasure
Klasa T46 Brazylia Antonio Souza Francja Sebastien Barc Australia Heath Francis
Klasa T51 Meksyk Edgar Navarro Szwecja Tim Johansson Włochy Alvise De Vidi
Klasa T52 Kanada Andre Beaudoin Meksyk Salvador Hernandez Szwajcaria Beat Bosch
Klasa T53 Korea Południowa Suk Man Hong Kuwejt Hamad Aladwani Tajlandia Pichet Krungget
Klasa T54 Finlandia Leo Pekka Tähti Holandia Kenny van Weeghel Wielka Brytania David Weir

Bieg na 400 metrów

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T11 Angola José Armando Hiszpania Luis Bullido Francja Aladji Ba
Klasa T12 Nigeria Adekundo Adesoji Chińska Republika Ludowa Li Yansong Białoruś Alaksandr Kuźmiczow
Klasa T13 Stany Zjednoczone Royal Mitchell Irlandia Conal McNamara Portugalia José Alves
Klasa T36 Rosja Artiom Arefjew Hongkong So Wa Wai Polska Marcin Mielczarek
Klasa T37 Ukraina Oleksandr Driha Chińska Republika Ludowa Yang Chen Zjednoczone Emiraty Arabskie Ali Al Ansari
Klasa T38 Australia Tim Sullivan Republika Południowej Afryki Malcolm Pringle Wielka Brytania Stephen Payton
Klasa T44 Stany Zjednoczone Danny Andrews Australia Neil Fuller Stany Zjednoczone Ryan Fann
Klasa T46 Brazylia Antonio Souza Australia Heath Francis Chińska Republika Ludowa Wu Faqi
Klasa T52 Japonia Toshihiro Takada Kanada André Beaudoin Austria Thomas Geierspichler
Klasa T53 Kuwejt Hamad Aladwani Korea Południowa Suk Man Hong Stany Zjednoczone Joshua George
Klasa T54 Holandia Kenny van Weeghel Japonia Choke Yasuoka Kanada Jeff Adams

Bieg na 800 metrów

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T12 Hiszpania Ignacio Avila Tunezja Maher Bouallegue Brazylia Odair Santos
Klasa T13 Australia Tim Prendergast Brazylia Gilson Anjos Kanada Stuart McGregor
Klasa T37 Ukraina Oleksandr Driha Tunezja Mohamed Charmi Polska Mariusz Tubielewicz
Klasa T38 Republika Południowej Afryki Malcolm Pringle Tunezja Abbes Saidi Irlandia Derek Malone
Klasa T46 Wielka Brytania Danny Crates Algieria Samir Nouioua Rwanda Jean de Dieu Nkundabera
Klasa T52 Maroko Abdellah Ez Zine Austria Thomas Geierspichler Kanada Dean Bergeron
Klasa T53 Australia Richard Colman Australia Adam Bleakney Japonia Jun Hiromichi
Klasa T54 Japonia Choke Yasuoka Republika Południowej Afryki Ernst van Dyk Szwajcaria Marcel Hug

Bieg na 1500 metrów

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T11 Maroko Mustapha El Aouzari Kanada Jason Dunkerley Algieria Omar Benchiheb
Klasa T13 Tunezja Maher Bouallegue Brazylia Odair Santos Kenia Emanuel Asinikal
Klasa T36 Rosja Artiom Arefjew Hiszpania José Pampano Chińska Republika Ludowa He Cheng’en
Klasa T37 Tunezja Mohamed Charmi Ukraina Oleksandr Driha Algieria Khaled Hanani
Klasa T46 Algieria Samir Nouioua Maroko Abdelghani Gtaib Algieria Mohammed Aissaoui
Klasa T52 Austria Thomas Geierspichler Hiszpania Santiago Sanz Japonia Toshihiro Takada
Klasa T54 Meksyk Saúl Mendoza Republika Południowej Afryki Ernst van Dyk Szwajcaria Marcel Hug

Bieg na 5000 metrów

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T11 Kenia Henry Wanyoike Maroko Mustapha El Aouzari Kenia Frangs Karanja
Klasa T12 Tunezja Maher Bouallegue Brazylia Odair Santos Kenia Emanuel Asinikal
Klasa T13 Kenia Joseph Ngorialuk Panama Said Gomez Kuba Yunieski Abreu
Klasa T46 Algieria Samir Nouioua Hiszpania Javier Conde Brazylia Ozivam Bonfim
Klasa T52 Japonia Toshihiro Takada Austria Thomas Geierspichler Hiszpania Santiago Sanz
Klasa T54 Australia Kurt Fearnley Meksyk Aaron Gordian Republika Południowej Afryki Ernst van Dyk

Bieg na 10 000 metrów

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T11 Kenia Henry Wanyoike Portugalia Carlos Ferreira Włochy Andrea Cionna
Klasa T13 Tunezja Maher Bouallegue Kuba Diosmani Gonzalez Litwa Kestutis Bartkenas
Klasa T54 Francja Joel Jeannot Tajlandia Prawat Wahorum Tajlandia Rawat Tana

Maraton

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T11 Japonia Yuichi Takahashi Portugalia Carlos Ferreira Włochy Andrea Cionna
Klasa T13 Rosja Ildar Pomykalov Australia Roy Daniell Litwa Linas Balsys
Klasa T51 Włochy Alvise De Vidi Niemcy Stefan Strobel Meksyk Edgar Navarro
Klasa T52 Japonia Toshihiro Takada Austria Thomas Geierspichler Kanada Clayton Gerein
Klasa T54 Australia Kurt Fearnley Kanada Kelly Smith Polska Tomasz Hamerlak

Sztafeta 4 × 100 metrów

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T11-T13  Chiny
Duan Qifeng
Li Yansong
Li Qiang
Wu Xiang
 Kuba
Enrique Cepeda
Irving Bustamante
Adrian Iznaga
Fernando González
 Wenezuela
Anibal Bello
Oduver Daza
Ricardo Santana
Jose Villarreal
Klasa T35-T38  Australia
Tim Sullivan
Benjamin Hall
Darren Thrupp
Paul Benz
 Chiny
Zhou Wenjun
Yang Chen
Lu Yi
Che Mian
 Ukraina
Andrij Onufrienko
Serhij Norenko
Oleksandr Driha
Andrij Zhyltsov
Klasa T42-T46  Stany Zjednoczone
Brian Frasure
Danny Andrews
Casey Tibbs
Raphew Reed
 Francja
Dominique Andre
Serge Ornem
Sebastien Barc
Xavier le Draoullec
 Australia
Don Elgin
Neil Fuller
Stephen Wilson
Heath Francis
Klasa T53/T54  Tajlandia
Prawat Wahorum
Supachai Koysub
Rawat Tana
Pichet Krungget
 Australia
Richard Colman
Richard Nicholson
Kurt Fearnley
Geoff Trappett
 Francja
Ludovic Gapenne
Pierre Fairbank
Claude Issorat
Hubert Locco

Sztafeta 4 × 400 metrów

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T35-T38  Tunezja
Farhat Chida
Fares Hamdi
Mohamed Charmi
Abbes Saidi
 Chiny
Yang Chen
Yi Lu
Zhou Wenjun
Mian Che
 Ukraina
Oleksandr Driha
Serhij Norenko
Andrij Onufrienko
Andrij Zhyltsov
Klasa T42-T46  Stany Zjednoczone
Brian Frasure
Ryan Fann
Raphew Reed
Danny Andrews
 Australia
Neil Fuller
Don Elgin
Heath Francis
Stephen Wilson
 Francja
Xavier le Draoullec
Emmanuel Lacroix
Dominique Andre
Sebastien Barc
Klasa T53/T54  Tajlandia
Rawat Tana
Pichet Krungget
Supachai Koysub
Prawat Wahorum
 Francja
Joel Jeannot
Pierre Fairbank
Eric Teurnier
Claude Issorat
 Japonia
Masazumi Soejima
Susumu Kangawa
Yoshifumi Nagao
Choke Yasuoka

Skok wzwyż

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa F42 Chińska Republika Ludowa Hou Bin Chińska Republika Ludowa Guo Weizhong Austria Dennis Wilszczak
Klasa F44/F46 Chińska Republika Ludowa Wu Yancong Stany Zjednoczone Jeff Skiba Chińska Republika Ludowa Wang Qiuhong

Skok w dal

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa F11 Chińska Republika Ludowa Li Duan Stany Zjednoczone Elexis Gillette Rosja Siergiej Sewostianow
Klasa F12 Azerbejdżan Oleg Panyutin Republika Południowej Afryki Hilton Langenhoven Chińska Republika Ludowa Duan Qifeng
Klasa F13 Kuba Angel Jimenez Białoruś Ihar Fartunau Zjednoczone Emiraty Arabskie Mohammed Fannouna
Klasa F36-F38 Chińska Republika Ludowa Guo Wei Chińska Republika Ludowa Fu Xinhan Australia Darren Thrupp
Klasa F42 Niemcy Wojtek Czyz Włochy Stefano Lippi Niemcy Heinrich Popow
Klasa F44 Szwajcaria Urs Kolly Włochy Roberto La Barbera Stany Zjednoczone Marlon Shirley
Klasa F46 Ukraina Anton Skachkov Maroko Mohammed Dif Francja Arnaud Assoumani

Trójskok

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa F11 Chińska Republika Ludowa Li Duan Azerbejdżan Zeynidin Bilalov Rosja Siergiej Sewostianow
Klasa F12 Chińska Republika Ludowa Duan Qifeng Białoruś Alaksandr Kuźmiczow Ukraina Iwan Kytsenko
klasa F46 Ukraina Anton Skachkov Chińska Republika Ludowa Mai Wenjie Chińska Republika Ludowa Zhang Hongwei

Pchnięcie kulą

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa F11 Hiszpania David Casinos Austria Willibald Monschein Ukraina Wołodymyr Piddubnyy
Klasa F13 Chińska Republika Ludowa Sun Haitao Ukraina Oleksandr Yasynovyy Australia Russell Short
Klasa F32 Algieria Karim Betina Zjednoczone Emiraty Arabskie Mana Abdulla Sulaiman Kuwejt Dhari Almutairi
Klasa F33/F34 Czechy Roman Musil Australia Hamish Macdonald Iran Mohsen Amoo-Aghei
Klasa F35 Chińska Republika Ludowa Guo Wei Łotwa Edgars Bergs Francja Thierry Cibone
Klasa F36 Polska Paweł Piotrowski Holandia Willem Noorduin Australia Nicholas Larionow
Klasa F37 Polska Tomasz Błatkiewicz Bahrajn Ahmed Meshaima Polska Robert Chyra
Klasa F38 Ukraina Oleksandr Doroszenko Niemcy Thomas Loosch Czechy Dusan Grezl
Klasa F40 Słowacja Marek Margoc Niemcy Lutz Langer Iran Asghar Zareeinejad
Klasa F42 Republika Południowej Afryki Fanie Lombaard Białoruś Wiktor Kilmonczyk Iran Mehrdad Karam Zadeh
Klasa F44/F46 Dania Jackie Christiansen Stany Zjednoczone Edwin Cockrell Kuba Gerdan Fonseca
Klasa F52 Nowa Zelandia Peter Martin Grecja Georgios Karaminas Niemcy Rico Glagla
Klasa F53 Meksyk Mauro Maximo de Jesus Autonomia Palestyńska Husam Azzam Grecja Christos Angourakis
Klasa F54 Austria Georg Tischler Austria Rene Schwarz Finlandia Markku Niinimaki
Klasa F56 Polska Krzysztof Smorszczewski Niemcy Gerhard Wies Dania Rene Nielsen
Klasa F57 Republika Południowej Afryki Michael Louwrens Jordania Jamil Elshebli Słowacja Julius Hutka
Klasa F58 Egipt Ibrahim Allam Polska Janusz Rokicki Egipt Hany Elbehiry

Rzut dyskiem

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa F12 Chińska Republika Ludowa Sun Haitao Rosja Vladimir Andryushchenko Litwa Rolandas Urbonas
Klasa F13 Ukraina Aleksandr Yasinovyi Algieria Hakim Yahiaoui Białoruś Siarhei Hrybanan
Klasa F32/F51 Czechy Radim Beles Irlandia John McCarthy Wielka Brytania Dave Gale
Klasa F33/F34 Iran Siamak Saleh-Farajzadeh Wielka Brytania Danny West Zjednoczone Emiraty Arabskie Mohammad Bin Dabbas
Klasa F35 Chińska Republika Ludowa Yan Feng Chińska Republika Ludowa Fu Xinhan Łotwa Edgars Bergs
Klasa F36 Czechy Milan Kubala Holandia Willem Noorduin Republika Południowej Afryki Duane Strydom
Klasa F37 Polska Tomasz Blatkiewicz Tunezja Haissem Ben Halima Egipt Mostafa Ahmed
Klasa F38 Ukraina Oleksandr Doroszenko Iran Javad Hardani Niemcy Thomas Loosch
Klasa F42 Republika Południowej Afryki Fanie Lombaard Belgia Gino de Keersmaeker Litwa Algirdas Tatulis
Klasa F44/F46 Wielka Brytania Dan Greaves Dania Jackie Christiansen Chińska Republika Ludowa Ha Silao
Klasa F52 Łotwa Aigars Apinis Niemcy Rico Glagla Nowa Zelandia Peter Martin
Klasa F53 Jamajka Alphonso Cunningham Japonia Toshie Oi Egipt Mohamed Hassani
Klasa F54 Chińska Republika Ludowa Fan Liang Grecja Efthymios Kalaras Czechy Frantisek Purgl
Klasa F55 Czechy Martin Nemec Iran Jalil Bagheri Jeddi Iran Mokhtar Nourafshan
Klasa F56 Iran Mohammad Sadeghimehryar Czechy Miroslav Sperk Jamajka Tanto Campbell
Klasa F57 Czechy Rostislav Pohlmann Chińska Republika Ludowa Zheng Weihai Egipt Hossam Abd Ellattif
Klasa F58 Chińska Republika Ludowa Chen Yonggang Egipt Mahmoud Elatar Iran Alireza Kamali

Rzut oszczepem

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa F11 Austria Bil Marinkovic Niemcy Siegmund Hegeholz Japonia Mineho Ozaki
Klasa F12 Białoruś Alaksandr Tryputs Polska Mirosław Pych Serbia i Czarnogóra Milos Grlica
Klasa F13 Chińskie Tajpej Chiang Chih Chung Chińska Republika Ludowa Zhou Boquan Kanada France Gagne
Klasa F35 Chińska Republika Ludowa Guo Wei Republika Południowej Afryki Fabian Michaels Francja Thierry Cibone
Klasa F36/F38 Republika Południowej Afryki Nicholas Newman Polska Paweł Piotrowski Ukraina Oleksandr Doroszenko
Klasa F37 Wielka Brytania Ken Churchill Australia Kieran Ault Polska Jacek Przebierała
Klasa F42 Dania Jakob Mathiasen Republika Południowej Afryki Fanie Lombaard Iran Vahab Saalabi
Klasa F44/F46 Indie Devendra Jhajharia Chińska Republika Ludowa Gao Mingjie Chińska Republika Ludowa Wang Daichen
Klasa F52/F53 Nowa Zelandia Peter Martin Meksyk Adrian Paz Velazquez Iran Abdolreza Jokar
Klasa F54 Meksyk Luis Zepeda Finlandia Rauno Saunavaara Iran Avaz Azmoudeh
Klasa F55/F56 Iran Ali Naderi Holandia Pieter Gruijters Chińska Republika Ludowa Zhang Yingbin
Klasa F57 Iran Mohammad Reza Mirzaei Egipt Ibrahim Ali Czechy Rostislav Pohlmann
Klasa F58 Nigeria Silver Ezeikpe Egipt Mahmoud Elatar Portoryko Alexis Pizarro

Wielobój rzutów

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasy F32/F51 Wielka Brytania Stephen Miller Czechy Radim Beles Algieria Karim Betina

Pięciobój

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa P13 Białoruś Ihar Fartunau Białoruś Alaksandr Tryputs Belgia Kurt van Raefelghem
Klasa P44 Szwajcaria Urs Kolly Stany Zjednoczone Casey Tibbs Australia Don Elgin
Klasa P54-P58 Chińska Republika Ludowa Ling Yong Holandia Pieter Gruijters Dania Rene Nielsen

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Bieg na 100 metrów

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T11 Brazylia Adria Santos Chińska Republika Ludowa Wu Chunmiao Grecja Paraskevi Kantza
Klasa T12 Francja Assia El Hannouni Białoruś Wolha Zinkiewicz Brazylia Maria Alves
Klasa T13 Rosja Olga Siemionowa Grecja Anthi Karagianni Kuba Ana Jimenez
Klasa T34 Kanada Chelsea Clark Kanada Chelsea Lariviere Wielka Brytania Debbie Brennan
Klasa T36 Chińska Republika Ludowa Wang Fang Wielka Brytania Hazel Robson Japonia Yuki Kato
Klasa T37 Ukraina Oksana Krechunyak Niemcy Isabelle Foerder Australia Lisa McIntosh
Klasa T46 Australia Amy Winters Polska Anna Szymul Rosja Elena Chistilina
Klasa T53 Wielka Brytania Tanni Grey-Thompson Włochy Francesca Porcellato Australia Angie Ballard
Klasa T54 Kanada Chantal Petitclerc Stany Zjednoczone Tatyana McFadden Szwajcaria Manuela Schar

Bieg na 200 metrów

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T11 Chińska Republika Ludowa Chun Miao Wu Brazylia Adria Santos Hiszpania Purificacion Santamarta
Klasa T12 Francja Assia El Hannouni Białoruś Wolha Zinkiewicz Brazylia Maria Alves
Klasa T34 Kanada Chelsea Clark Wielka Brytania Debbie Brennan Japonia Noriko Arai
Klasa T36 Chińska Republika Ludowa Wang Fang Wielka Brytania Hazel Robson Japonia Eriko Kikuchi
Klasa T37 Rosja Jewgienija Trusznikowa Australia Lisa McIntosh Niemcy Isabelle Foerder
Klasa T46 Australia Amy Winters Polska Anna Szymul Rosja Elena Chistilina
Klasa T53 Kanada Lisa Franks Szwajcaria Pia Schmid Meksyk Leticia Torres
Klasa T54 Kanada Chantal Petitclerc Szwajcaria Manuela Schar Stany Zjednoczone Tatyana McFadden

Bieg na 400 metrów

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T12 Francja Assia El Hannouni Brazylia Adria Santos Brazylia Terezinha Guilhermina
Klasa T13 Rosja Olga Siemionowa Grecja Anthi Karagianni Republika Południowej Afryki Ilse Hayes
Klasa T38 Australia Katrina Webb Chińska Republika Ludowa Wang Fang Ukraina Inna Dyachenko
Klasa T46 Botswana Tshotlego Morama Polska Anna Szymul Polska Alicja Fiodorow
Klasa T52 Kanada Lisa Franks Meksyk Lucia Sosa Meksyk Leticia Torres
Klasa T53 Wielka Brytania Tanni Grey-Thompson Szwecja Madelene Nordlund Włochy Francesca Porcellato
Klasa T54 Kanada Chantal Petitclerc Australia Louise Sauvage Kanada Diane Roy

Bieg na 800 metrów

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T12 Francja Assia El Hannouni Rosja Rima Batalova Rosja Elena Pautova
Klasa T53 Stany Zjednoczone Cheri Blauwet Włochy Francesca Porcellato Szwecja Madelene Nordlund
Klasa T54 Kanada Chantal Petitclerc Australia Louise Sauvage Kanada Jessica Matassa

Bieg na 1500 metrów

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T12 Rosja Elena Pautova Kenia Julia Longorkaye Rosja Rima Batalova
Klasa T54 Kanada Chantal Petitclerc Szwajcaria Edith Hunkeler Kanada Diane Roy

Bieg na 5000 metrów

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T54 Japonia Wakako Tsuchida Szwajcaria Edith Hunkeler Stany Zjednoczone Cheri Blauwet

Maraton

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa T54 Japonia Kazu Hatanaka Japonia Wakako Tsuchida Stany Zjednoczone Cheri Blauwet

Skok w dal

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa F12 Białoruś Wolha Zinkiewicz Hiszpania Rosalia Lazaro Białoruś Hanna Kanuik
Klasa F13 Kuba Ana Jimenez Grecja Anthi Karagianni Białoruś Aksana Sivitskaya
Klasa F42 Chińska Republika Ludowa Zhang Haiyuan Niemcy Christine Wolf Meksyk Perla Bustamante
Klasa F44/F46 Austria Andrea Scherney Chińska Republika Ludowa Wang Juan Stany Zjednoczone April Holmes

Pchnięcie kulą

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa F12 Białoruś Tamara Sivakova Chińska Republika Ludowa Xu Hongyan Australia Jodi Willis
Klasa F32-F34/F52/F53 Meksyk Maria Salas Ukraina Tetiana Yakybchuk Kuwejt Maha Alsheraian
Klasa F35/F36 Czechy Veronika Foltova Polska Renata Chilewska Ukraina Alla Malchyk
Klasa F37/F38 Litwa Aldona Grigaliuniene Czechy Vladimira Bujarkova Czechy Eva Berna
Klasa F40 Tunezja Afrah Gomdi Maroko Laila El Garaa Tunezja Enna Ben Abidi
Klasa F42-F46 Chińska Republika Ludowa Zheng Baozhu Meksyk Perla Bustamante Kuba Noralvis de Las Heras
Klasa F54/F55 Niemcy Marianne Buggenhagen Czechy Eva Kacanu Słowenia Tatjana Majcen
Klasa F56-F58 Algieria Nadia Medjemedj Chińska Republika Ludowa Li Ling Niemcy Martina Willing

Rzut dyskiem

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa F13 Chińska Republika Ludowa Xu Hongyan Białoruś Tamara Sivakova Kanada Courtney Knight
Klasa F32-F34/F51-F53 Czechy Martina Kniezkova Japonia Kyoko Sato Kuwejt Maha Alsheraian
Klasa F35/F36/F38 Czechy Veronika Foltova Chińska Republika Ludowa Bai Xuhong Polska Renata Chilewska
Klasa F37 Chińska Republika Ludowa Li Chunhua Australia Amanda Fraser Tunezja Fatma Kachroudi
Klasa F40 Tunezja Enna Ben Abidi Tunezja Afrah Gomdi Stany Zjednoczone Jill Kennedy
Klasa F42-F46 Chińska Republika Ludowa Zheng Baozhu Niemcy Claudia Biene Chorwacja Jelena Vukovic
Klasa F54/F55 Chińska Republika Ludowa Wang Ting Niemcy Marianne Buggenhagen Chińska Republika Ludowa Li Ping Chen
Klasa F56-F58 Brazylia Suely Guimaraes Chińska Republika Ludowa Li Ling Iran Azam Khodayari

Rzut oszczepem

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Klasa F33/F34/F52/F53 Meksyk Esther Rivera Meksyk Maria Salas Finlandia Tiina Ala Aho
Klasa F35-F38 Polska Renata Chilewska Czechy Veronika Foltova Republika Południowej Afryki Beverly Mashinini
Klasa F40 Tunezja Afrah Gomdi Tunezja Enna Ben Abidi Stany Zjednoczone Jill Kennedy
Klasa F42-F46 Finlandia Marjaana Vare Rosja Natalia Goudkova Niemcy Andrea Hegen
Klasa F54/F55 Republika Południowej Afryki Zanele Situ Słowenia Tatjana Majcen Chińska Republika Ludowa Chen Liping
Klasa F56-F58 Algieria Sofia Djelal Nigeria Eucharia Njideka Iyiazi Egipt Aziza Hussein

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Suma
Razem
1  Chiny 25 20 13 58
2  Australia 10 12 9 31
3  Kanada 10 4 10 24
4  Republika Południowej Afryki 9 7 5 21
5  Ukraina 9 4 8 21
6  Tunezja 8 7 3 18
7  Czechy 8 5 4 17
8  Stany Zjednoczone 7 8 11 26
9  Meksyk 7 6 4 17
10  Japonia 7 4 7 18
11  Rosja 7 3 6 16
12  Wielka Brytania 6 5 6 17
13  Polska 5 8 7 20
14  Francja 5 6 7 18
15  Brazylia 5 6 5 16
16  Algieria 5 2 5 12
17  Niemcy 4 11 9 24
18  Białoruś 4 7 4 15
19  Austria 4 6 2 12
20  Iran 4 2 9 15
21  Nigeria 4 1 0 5
22  Nowa Zelandia 4 0 1 5
23  Kenia 3 1 3 7
24  Finlandia 3 1 2 6
25  Angola 3 0 0 3
26  Hiszpania 2 6 3 11
27  Szwajcaria 2 5 4 11
28  Maroko 2 4 0 6
29  Kuba 2 2 6 10
30  Dania 2 1 2 5
 Tajlandia 2 1 2 5
32  Korea Południowa 2 1 0 3
33  Włochy 1 4 4 9
34  Holandia 1 4 2 7
35  Egipt 1 3 5 9
36  Kuwejt 1 2 3 6
37  Hongkong 1 2 0 3
38  Łotwa 1 1 1 3
39  Azerbejdżan 1 1 0 2
40  Litwa 1 0 4 5
41  Jamajka 1 0 1 2
 Słowacja 1 0 1 2
43  Botswana 1 0 0 1
 Chińskie Tajpej 1 0 0 1
 Indie 1 0 0 1
 Zimbabwe 1 0 0 1
47  Grecja 0 2 5 7
48  Irlandia 0 2 1 3
 Portugalia 0 2 1 3
 Szwecja 0 2 1 3
51  Islandia 0 2 0 2
52  Zjednoczone Emiraty Arabskie 0 1 2 3
 Wenezuela 0 1 2 3
54  Belgia 0 1 1 2
 Palestyna 0 1 1 2
 Słowenia 0 1 1 2
57  Bahrajn 0 1 0 1
 Jordania 0 1 0 1
 Panama 0 1 0 1
60  Chorwacja 0 0 1 1
 Portoryko 0 0 1 1
 Rwanda 0 0 1 1
 Serbia i Czarnogóra 0 0 1 1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]