Let the Good Times Roll

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

"Let the Good Times Roll" to tytuł dwóch różnych, jednak powiązanych ze sobą, amerykańskich piosenek rhythm and bluesowych.

Piosenka Louisa Jordana[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza "Let the Good Times Roll" nagrana została w 1946 roku przez Louisa Jordana i jego zespół Tympany Five. Piosenka uplasowała się na miejscu #2 notowania z muzyką R&B. Jej autorem był "Lovin'" Sam Theard (1904-1982), pochodzący z Nowego Orleanu piosenkarz oraz tekściarz, a część praw autorskich należy do Fleecie Moore, żony Jordana.

Ta "Let the Good Times Roll" nagrana została później przez m.in. Raya Charlesa oraz B.B. Kinga.

Piosenka Shirley Goodman[edytuj | edytuj kod]

Druga "Let the Good Times Roll" nagrana została w 1956 roku przez Shirley Goodman, a napisana przez Shirley oraz Leonarda Lee.

Mimo iż piosenka jest inna od utworu Louisa Jordana, Goodman i Lee znali jego "Let the Good Times Roll" i zawarli w swojej piosence podobny do niej tekst. Na późniejszych wersjach utworu Shirley, Theard i Moore wyróżniani byli jako jego współautorzy.

Piosenka została nagrana przez wielu artystów, wśród których byli m.in. The Righteous Brothers, The Searchers, Joe Strummer, Roy Orbison, Conway Twitty, Freddy Fender, Molly Hatchet i The Animals.