Liga Mistrzów siatkarzy (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Liga Mistrzów siatkarzy 2009/2010
2009/2010 CEV Volleyball Champions League
Gtk-go-back-ltr.svg 2008/2009 2010/2011 Gtk-go-forward-ltr.svg
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 1 grudnia 2009 - 2 maja 2010
Miejsce finału Łódź,  Polska
Liczba drużyn 24
Liczba hal 24 (w 24 miastach)
Mistrzostwo Zwycięzca Włochy Trentino BetClic
Najlepszy zawodnik (MVP) Kuba Osmany Juantorena
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 90

Liga Mistrzów siatkarzy w sezonie 2009/2010 (oficjalna nazwa Indesit European Champions League 2009/2010) – 10 edycja międzynarodowych rozgrywek, organizowana przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla 24 męskich klubowych zespołów siatkarskich starego kontynentu. Najważniejsze i najbardziej prestiżowe europejskie rozgrywki klubowe w piłce siatkowej mężczyzn sezonu 2009/2010, których głównym i tytularnym sponsorem była firma Indesit. Polska zgłosiła trzy kluby: PGE Skra Bełchatów (Mistrz Polski sezonu 2008/2009), Asseco Resovia Rzeszów (Wicemistrz Polski sezonu 2008/2009) i Jastrzębski Węgiel (Trzecia drużyna Polski sezonu 2008/2009). Turniej Final Four zostanie zorganizowany w Łodzi, a gospodarzem będzie Skra Bełchatów, która automatycznie kwalifikuje się – jako przedstawiciel gospodarzy (na mocy regulaminu CEV) – do tegoż turnieju. Pierwotnie turniej ów miał zostać rozegrany w dniach 10 i 11 kwietnia 2010, jednak ze względu na żałobę narodową ogłoszoną dnia 10 kwietnia po katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku został on odwołany. Final Four został rozegrany w dniach 1-2 maja 2010 r. w łódzkiej Atlas Arenie. Tytuł obroniło Trentino BetClic, wygrywając w finale z Dynamem Moskwa 3:0[1]. MVP został wybrany Osmany Juantorena[2].

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Liczba drużyn uczestniczących w Lidze Mistrzów ustalona została na podstawie rankingu CEV dla europejskich rozgrywek klubowych[3].

Ranking Państwo Liczba drużyn Drużyny
1  Włochy 3 Trentino BetClic
Lube Banca Marche Macerata
CoprAtlantide Piacenza
2  Rosja 2 Dynamo Moskwa
Zenit Kazań
3  Polska 3 PGE Skra Bełchatów
Asseco Resovia Rzeszów
Jastrzębski Węgiel (dzika karta)
4  Grecja 2 Olympiakos SFP
Panathinaikos AO
5  Francja 2 Paris Volley
Tours Volley-Ball
6  Belgia 2 Knack Randstad Roeselare
Noliko Maaseik
7  Hiszpania 2 Unicaja Almería
CAI Voleibol Teruel
8  Niemcy 1 VfB Friedrichshafen
9  Austria 1 Hypo Tirol Innsbruck
10  Turcja 1 Büyükşehir Belediyesi Stambuł
12  Czechy 1 VK Jihostroj Czeskie Budziejowice
13  Serbia 1 Radnički Kragujevac
14  Czarnogóra 1 Budvanska Rivijera Budva
15  Słowenia 1 ACH Volley Bled (dzika karta)
21  Bułgaria 1 PFK CSKA Sofia (dzika karta)

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

awans do 1/8 finału
Puchar CEV (runda Challenge)

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Poz. Klub Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Włochy Trentino BetClic 10 6 4 2 15 9 1,666 549 492 1,115
2 Rosja Dynamo Moskwa 10 6 4 2 14 9 1,555 537 495 1,084
3 Grecja Olympiakos SFP 10 6 4 2 15 10 1,500 557 535 1,041
4 Czechy VK Jihostroj Czeskie Budziejowice 6 6 0 6 2 18 0,111 386 507 0,761

Wyniki spotkań

1. KOLEJKA
01.12.2009 VK Jihostroj Czeskie Budziejowice Czechy 1:3 (36:34, 14:25, 9:25, 23:25) Rosja Dynamo Moskwa
02.12.2009 Olympiakos SFP Grecja 2:3 (28:26, 25:19, 18:25, 22:25, 9:15) Włochy Trentino BetClic
2. KOLEJKA
08.12.2009 Dynamo Moskwa Rosja 3:1 (27:25, 25:20, 21:25, 25:22) Grecja Olympiakos SFP
10.12.2009 Trentino BetClic Włochy 3:0 (25:14, 25:19, 25:20) Czechy VK Jihostroj Czeskie Budziejowice
3. KOLEJKA
16.12.2009 Olympiakos SFP Grecja 3:0 (25:17, 25:23, 25:18) Czechy VK Jihostroj Czeskie Budziejowice
16.12.2009 Trentino BetClic Włochy 3:0 (25:18, 25:23, 25:11) Rosja Dynamo Moskwa
4. KOLEJKA
05.01.2010 Dynamo Moskwa Rosja 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:17) Włochy Trentino BetClic
06.01.2010 VK Jihostroj Czeskie Budziejowice Czechy 0:3 (16:25, 22:25, 19:25) Grecja Olympiakos SFP
5. KOLEJKA
13.01.2010 VK Jihostroj Czeskie Budziejowice Czechy 1:3 (22:25, 18:25, 25:23, 20:25) Włochy Trentino BetClic
13.01.2010 Olympiakos SFP Grecja 3:2 (25:22, 23:25, 25:23, 23:25, 15:10) Rosja Dynamo Moskwa
6. KOLEJKA
20.01.2010 Dynamo Moskwa Rosja 3:0 (25:17, 25:15, 25:19) Czechy VK Jihostroj Czeskie Budziejowice
20.01.2010 Trentino BetClic Włochy 2:3 (23:25, 25:14, 21:25, 25:23, 13:15) Grecja Olympiakos SFP

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Poz. Klub Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Rosja Zienit Kazań 11 6 5 1 16 6 2,667 531 471 1,127
2 Bułgaria PFK CSKA Sofia 9 6 3 3 10 14 0,714 504 538 0,937
3 Francja Tours Volley-Ball 8 6 2 4 12 14 0,857 564 566 0,996
4 Hiszpania Unicaja Almería 8 6 2 4 10 14 0,714 496 520 0,954

Wyniki spotkań

1. KOLEJKA
02.12.2009 Zienit Kazań Rosja 3:1 (24:26, 25:23, 25:18, 25:17) Bułgaria PFK CSKA Sofia
02.12.2009 Tours Volley-Ball Francja 3:2 (24:26, 25:22, 27:25, 20:25, 15:9) Hiszpania Unicaja Almería
2. KOLEJKA
10.12.2009 Unicaja Almería Hiszpania 0:3 (14:25, 20:25, 16:25) Rosja Zienit Kazań
10.12.2009 PFK CSKA Sofia Bułgaria 3:2 (25:23, 25:19, 23:25, 18:25, 15:13) Francja Tours Volley-Ball
3. KOLEJKA
15.12.2009 PFK CSKA Sofia Bułgaria 3:2 (25:21, 21:25, 25:19, 16:25, 15:9) Hiszpania Unicaja Almería
16.12.2009 Zienit Kazań Rosja 3:1 (21:25, 25:20, 25:19, 25:17) Francja Tours Volley-Ball
4. KOLEJKA
07.01.2010 Unicaja Almería Hiszpania 3:0 (25:18, 25:17, 25:22) Bułgaria PFK CSKA Sofia
07.01.2010 Tours Volley-Ball Francja 1:3 (25:20, 25:27, 23:25, 23:25) Rosja Zienit Kazań
5. KOLEJKA
12.01.2010 Tours Volley-Ball Francja 3:0 (25:23, 25:18, 25:16) Bułgaria PFK CSKA Sofia
13.01.2010 Zienit Kazań Rosja 3:0 (25:15, 25:20, 29:27) Hiszpania Unicaja Almería
6. KOLEJKA
20.01.2009 Unicaja Almería Hiszpania 3:2 (25:21, 25:12, 16:25, 22:25, 15:13) Francja Tours Volley-Ball
20.01.2009 PFK CSKA Sofia Bułgaria 3:1 (23:25, 25:19, 25:18, 25:23) Rosja Zienit Kazań

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Poz. Klub Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Włochy Lube Banca Marche Macerata 11 6 5 1 17 5 3,400 536 478 1,121
2 Austria Hypo Tirol Innsbruck 9 6 3 3 12 12 1,000 521 523 0,996
3 Belgia Noliko Maaseik 9 6 3 3 11 13 0,846 524 518 1,012
4 Czarnogóra Budvanska Rivijera Budva 7 6 1 5 7 17 0,412 520 582 0,893

Wyniki spotkań

1. KOLEJKA
02.12.2009 Noliko Maaseik Belgia 3:1 (24:26, 25:20, 25:16, 25:17) Czarnogóra Budvanska Rivijera Budva
02.12.2009 Lube Banca Marche Macerata Włochy 3:0 (25:23, 25:22, 25:17) Austria Hypo Tirol Innsbruck
2. KOLEJKA
08.12.2009 Hypo Tirol Innsbruck Austria 3:0 (25:18, 25:21, 25:21) Belgia Noliko Maaseik
10.12.2009 Budvanska Rivijera Budva Czarnogóra 1:3 (25:21, 25:27, 33:35, 21:25) Włochy Lube Banca Marche Macerata
3. KOLEJKA
15.12.2009 Noliko Maaseik Belgia 3:2 (25:22, 25:22, 16:25, 21:25, 15:11) Włochy Lube Banca Marche Macerata
17.12.2009 Budvanska Rivijera Budva Czarnogóra 3:2 (25:23, 20:25, 25:23, 21:25, 15:8) Austria Hypo Tirol Innsbruck
4. KOLEJKA
05.01.2009 Hypo Tirol Innsbruck Austria 3:1 (23:25, 25:20, 25:18, 25:18) Czarnogóra Budvanska Rivijera Budva
06.01.2009 Lube Banca Marche Macerata Włochy 3:0 (25:19, 25:23, 25:20) Belgia Noliko Maaseik
5. KOLEJKA
13.01.2009 Lube Banca Marche Macerata Włochy 3:0 (25:20, 25:18, 25:20) Czarnogóra Budvanska Rivijera Budva
13.01.2009 Noliko Maaseik Belgia 2:3 (25:15, 19:25, 25:12, 22:25, 12:15) Austria Hypo Tirol Innsbruck
6. KOLEJKA
20.01.2009 Hypo Tirol Innsbruck Austria 1:3 (25:22, 23:25, 18:25, 24:26) Włochy Lube Banca Marche Macerata
20.01.2009 Budvanska Rivijera Budva Czarnogóra 1:3 (20:25, 25:27, 25:21, 22:25) Belgia Noliko Maaseik

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Poz. Klub Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Polska PGE Skra Bełchatów 11 6 5 1 17 5 3,400 525 478 1,098
2 Belgia Knack Randstad Roeselare 10 6 4 2 14 9 1,556 522 494 1,057
3 Hiszpania CAI Voleibol Teruel 9 6 3 3 11 12 0,917 522 512 1,020
4 Serbia Radnički Kragujevac 6 6 0 6 2 18 0,111 418 503 0,831

Wyniki spotkań

1. KOLEJKA
02.12.2009 CAI Voleibol Teruel Hiszpania 3:2 (20:25, 22:25, 25:16, 25:22, 15:12) Polska PGE Skra Bełchatów
02.12.2009 Radnički Kragujevac Serbia 1:3 (23:25, 20:25, 25:22, 17:25) Belgia Knack Randstad Roeselare
2. KOLEJKA
09.12.2009 Knack Randstad Roeselare Belgia 3:1 (25:22, 25:19, 18:25, 25:20) Hiszpania CAI Voleibol Teruel
09.12.2009 PGE Skra Bełchatów Polska 3:0 (25:20, 25:21, 25:21) Serbia Radnički Kragujevac
3. KOLEJKA
16.12.2009 CAI Voleibol Teruel Hiszpania 3:0 (25:17, 25:16, 25:22) Serbia Radnički Kragujevac
16.12.2009 PGE Skra Bełchatów Polska 3:0 (25:21, 25:22, 34:32) Belgia Knack Randstad Roeselare
4. KOLEJKA
06.01.2010 Knack Randstad Roeselare Belgia 2:3 (25:22, 25:19, 13:25, 13:25, 13:15) Polska PGE Skra Bełchatów
06.01.2010 Radnički Kragujevac Serbia 1:3 (23:25, 17:25, 25:23, 26:28) Hiszpania CAI Voleibol Teruel
5. KOLEJKA
13.01.2010 Radnički Kragujevac Serbia 0:3 (23:25, 28:30, 23:25) Polska PGE Skra Bełchatów
14.01.2010 CAI Voleibol Teruel Hiszpania 1:3 (21:25, 25:18, 15:25, 21:25) Belgia Knack Randstad Roeselare
6. KOLEJKA
20.01.2010 Knack Randstad Roeselare Belgia 3:0 (25:18, 25:14, 25:19) Serbia Radnički Kragujevac
20.01.2010 PGE Skra Bełchatów Polska 3:0 (26:24, 25:20, 29:27) Hiszpania CAI Voleibol Teruel

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Poz. Klub Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Niemcy VfB Friedrichshafen 10 6 4 2 14 7 2,000 499 459 1,087
2 Grecja Panathinaikos AO 10 6 4 2 12 9 1,333 489 488 1,002
3 Włochy CoprAtlantide Piacenza 8 6 2 4 10 12 0,833 496 488 1,016
4 Polska Jastrzębski Węgiel 8 6 2 4 8 16 0,500 518 567 0,914

Wyniki spotkań

1. KOLEJKA
02.12.2009 VfB Friedrichshafen Niemcy 3:0 (25:18, 29:27, 25:18) Włochy CoprAtlantide Piacenza
02.12.2009 Jastrzębski Węgiel Polska 1:3 (22:25, 25:23, 21:25, 28:30) Grecja Panathinaikos AO
2. KOLEJKA
09.12.2009 Panathinaikos AO Grecja 0:3 (20:25, 21:25, 20:25) Niemcy VfB Friedrichshafen
09.12.2009 CoprAtlantide Piacenza Włochy 3:0 (25:17, 25:21, 25:18) Polska Jastrzębski Węgiel
3. KOLEJKA
15.12.2009 CoprAtlantide Piacenza Włochy 1:3 (16:25, 25:17, 26:28, 23:25) Grecja Panathinaikos AO
16.12.2009 VfB Friedrichshafen Niemcy 3:1 (26:24, 25:23, 22:25, 25:17) Polska Jastrzębski Węgiel
4. KOLEJKA
06.01.2010 Jastrzębski Węgiel Polska 3:2 (34:32, 25:23, 23:25, 20:25, 15:13) Niemcy VfB Friedrichshafen
07.01.2010 Panathinaikos AO Grecja 3:1 (22:25, 25:22, 29:27, 25:20) Włochy CoprAtlantide Piacenza
5. KOLEJKA
13.01.2010 Jastrzębski Węgiel Polska 3:2 (18:25, 25:19, 19:25, 25:19, 15:11) Włochy CoprAtlantide Piacenza
13.01.2010 VfB Friedrichshafen Niemcy 3:0 (25:20, 25:19, 25:15) Grecja Panathinaikos AO
6. KOLEJKA
20.01.2010 Panathinaikos AO Grecja 3:0 (25:16, 25:20, 25:22) Polska Jastrzębski Węgiel
20.01.2010 CoprAtlantide Piacenza Włochy 3:0 (25:15, 25:18, 25:22) Niemcy VfB Friedrichshafen

Grupa F[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Poz. Klub Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Polska Asseco Resovia Rzeszów 11 6 5 1 17 8 2,125 576 504 1,143
2 Słowenia ACH Volley Bled 9 6 3 3 12 13 0,923 530 542 0,978
3 Turcja Büyükşehir Belediyesi Stambuł 8 6 2 4 10 12 0,833 480 499 0,962
4 Francja Paris Volley 8 6 2 4 9 15 0,600 503 544 0,925

Wyniki spotkań

1. KOLEJKA
02.12.2009 Büyükşehir Belediyesi Stambuł Turcja 3:0 (25:17, 25:19, 25:23) Francja Paris Volley
02.12.2009 Asseco Resovia Rzeszów Polska 3:2 (25:21, 22:25, 26:28, 25:14, 16:14) Słowenia ACH Volley Bled
2. KOLEJKA
09.12.2009 ACH Volley Bled Słowenia 3:2 (19:25, 28:26, 19:25, 25:22, 15:10) Turcja Büyükşehir Belediyesi Stambuł
09.12.2009 Paris Volley Francja 1:3 (26:24, 21:25, 20:25, 21:25) Polska Asseco Resovia Rzeszów
3. KOLEJKA
15.12.2009 Paris Volley Francja 0:3 (22:25, 13:25, 16:25) Słowenia ACH Volley Bled
16.12.2009 Büyükşehir Belediyesi Stambuł Turcja 1:3 (13:25, 16:25, 25:21, 21:25) Polska Asseco Resovia Rzeszów
4. KOLEJKA
06.01.2010 ACH Volley Bled Słowenia 3:2 (20:25, 18:25, 25:21, 25:22, 15:10) Francja Paris Volley
06.01.2010 Asseco Resovia Rzeszów Polska 3:0 (25:18, 25:17, 25:21) Turcja Büyükşehir Belediyesi Stambuł
5. KOLEJKA
13.01.2010 Asseco Resovia Rzeszów Polska 2:3 (25:21, 21:25, 20:25, 25:17, 10:15) Francja Paris Volley
13.01.2010 Büyükşehir Belediyesi Stambuł Turcja 3:0 (25:23, 25:20, 25:21) Słowenia ACH Volley Bled
6. KOLEJKA
20.01.2010 ACH Volley Bled Słowenia 1:3 (17:25, 25:16, 20:25, 18:25) Polska Asseco Resovia Rzeszów
20.01.2010 Paris Volley Francja 3:1 (25:23, 24:26, 25:23, 25:19) Turcja Büyükşehir Belediyesi Stambuł

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
punktujący
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
przyjmujący
Serbia Ivan Miljković
(Olympiakos SFP)
Kuba Osmany Juantorena
(Trentino BetClic)
Serbia Marko Podraščanin
(Lube Banca Marche Macerata)
Stany Zjednoczone Clayton Stanley
(Zienit Kazań)
Grecja Georgios Stefanou
(Olympiakos SFP)

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

1/12 FINAŁU
09.02.2010 Trentino BetClic Włochy 3:1 (25:19, 21:25, 25:18, 25:22) Belgia Knack Randstad Roeselare
17.02.2010 Knack Randstad Roeselare Belgia 1:3 (26:28, 25:18, 21:25, 14:25) Włochy Trentino BetClic

10.02.2010 PFK CSKA Sofia Bułgaria 1:3 (19:25, 16:25, 25:22, 22:25) Polska Asseco Resovia Rzeszów
17.02.2010 Asseco Resovia Rzeszów Polska 3:0 (25:20, 25:15, 25:18) Bułgaria PFK CSKA Sofia

10.02.2010 VfB Friedrichshafen Niemcy 3:1 (26:28, 25:16, 25:23, 25:14) Austria Hypo Tirol Innsbruck
17.02.2010 Hypo Tirol Innsbruck Austria 3:0 (25:22, 25:18, 25:17) Niemcy VfB Friedrichshafen

10.02.2010 ACH Volley Bled Słowenia 3:2 (15:25, 25:22, 20:25, 34:32, 18:16) Włochy Lube Banca Marche Macerata
17.02.2010 Lube Banca Marche Macerata Włochy 2:3 (23:25, 25:17, 25:20, 19:25, 12:15) Słowenia ACH Volley Bled

10.02.2010 Dynamo Moskwa Rosja 3:0 (25:23, 25:21, 25:19) Grecja Panathinaikos AO
18.02.2010 Panathinaikos AO Grecja 2:3 (25:18, 14:25, 27:25, 32:34, 12:15) Rosja Dynamo Moskwa

10.02.2010 Olympiakos SFP Grecja 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:19) Rosja Zienit Kazań
17.02.2010 Zienit Kazań Rosja 3:2 (21:25, 25:20, 25:19, 27:29, 15:8) Grecja Olympiakos SFP
1/6 FINAŁU
03.03.2010 Trentino BetClic Włochy 3:0 (27:25, 25:18, 25:17) Polska Asseco Resovia Rzeszów
09.03.2010 Asseco Resovia Rzeszów Polska 1:3 (18:25, 28:26, 21:25, 18:25) Włochy Trentino BetClic

03.03.2010 Hypo Tirol Innsbruck Austria 3:1 (25:20, 26:24, 14:25, 25:19) Słowenia ACH Volley Bled
10.03.2010 ACH Volley Bled Słowenia 3:1 (25:20, 19:25, 25:20, 25:19) Austria Hypo Tirol Innsbruck
złoty set: 15:10

03.03.2010 Dynamo Moskwa Rosja 3:1 (25:16, 22:25, 25:22, 25:22) Grecja Olympiakos SFP
10.03.2010 Olympiakos SFP Grecja 1:3 (32:34, 17:25, 25:16, 27:29) Rosja Dynamo Moskwa

Finał Four - Polska Łódź[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
01-05-2010 - Łódź
 Polska PGE Skra Bełchatów 1  
 Rosja Dynamo Moskwa 3  
 
02-05-2010 - Łódź
     Rosja Dynamo Moskwa 0
   Włochy Trentino BetClic 3
 
 
Mecz o 3. miejsce
01-05-2010 - Łódź 02-05-2010 - Łódź
 Słowenia ACH Volley Bled 1  Polska PGE Skra Bełchatów  3
 Włochy Trentino BetClic 3    Słowenia ACH Volley Bled  1


PÓŁFINAŁY
01.05.2010 PGE Skra Bełchatów Polska 1:3 (25:23, 19:25, 21:25, 17:25) Rosja Dynamo Moskwa
01.05.2010 ACH Volley Bled Słowenia 1:3 (13:25, 25:23, 21:25, 17:25) Włochy Trentino BetClic
MECZ O 3 MIEJSCE
02.05.2010 PGE Skra Bełchatów Polska 3:1 (25:16, 22:25, 31:29, 25:20) Słowenia ACH Volley Bled
FINAŁ
02.05.2010 Dynamo Moskwa Rosja 0:3 (12:25, 20:25, 21:25) Włochy Trentino BetClic


 

Zwycięzca Ligi Mistrzów 2009/2010
Włochy
Trentino BetClic

2. zwycięstwo w Lidze Mistrzów

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
zawodnik (MVP)
Najlepszy
punktujący
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
rozgrywający
Najlepszy
przyjmujący
Najlepszy
libero
Najlepszy
zagrywający
Kuba Osmany Juantorena
(Trentino BetClic)
Polska Mariusz Wlazły
(PGE Skra Bełchatów)
Brazylia Dante Amaral
(Dynamo Moskwa)
Słowenia Matevž Kamnik
(ACH Volley Bled)
Polska Łukasz Żygadło
(Trentino BetClic)
Kanada Daniel Lewis
(ACH Volley Bled)
Włochy Andrea Bari
(Trentino BetClic)
Kuba Osmany Juantorena
(Trentino BetClic)

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Trentino BetClic
Silver medal world centered-2.svg Rosja Dynamo Moskwa
Bronze medal world centered-2.svg Polska PGE Skra Bełchatów
4. Słowenia ACH Volley Bled
5-7. Austria Hypo Tirol Innsbruck
Grecja Olimpiakos SFP
Polska Asseco Resovia Rzeszów
8-13. Niemcy VfB Friedrichshafen
Rosja Zienit Kazań
Belgia Knack Randstad Roeselare
Włochy Lube Banca Marche Macerata
Bułgaria PFK CSKA Sofia
Grecja Panathinaikos AO

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy