Liga Mistrzyń siatkarek 2010/2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Liga Mistrzyń siatkarek 2010/2011
CEV Indesit Champions League 2010-2011
Gtk-go-back-ltr.svg Liga Mistrzyń siatkarek 2009/2010 Liga Mistrzyń siatkarek 2011/2012 Gtk-go-forward-ltr.svg
Szczegóły turnieju
Organizator CEV
Edycja 51/16[1]
Termin Od 23 listopada 2010
do 20 marca 2011
Ilość drużyn 20 (z 12 państw)
Klasyfikacja końcowa
Zwycięzca Turcja VGS Türk Telekom Stambuł
(1. tytuł)
MVP Polska Małgorzata Glinka-Mogentale
Ostatnia aktualizacja infoboxu: 21 marca 2011.

Liga Mistrzyń siatkarek w sezonie 2010/2011 (CEV Indesit European Champions League) – kolejna edycja Ligi Mistrzyń, najważniejszych i najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek klubowych w piłce siatkowej kobiet, organizowanych przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV). Głównym i tytularnym sponsorem jest firma Indesit.

W rozgrywkach wezięło udział dwadzieścia zespołów. Polska zgłosiła trzy kluby: Aluprof Bielsko-Biała (mistrz Polski), Organika Budowlani Łódź (zdobywca pucharu Polski) oraz Bank BPS Fakro Muszyna (dzika karta).

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Europy
PES
PES
COR
COR
BER
BER
ODI
ODI
DMO
DMO
CAN
CAN
MIL
MIL
BIE
BIE
ŁÓD
ŁÓD
MUS
MUS
FEN
FEN
STA
STA
ECZ
ECZ
SPL
SPL
BUK
BUK
PRO
PRO
ZUR
ZUR
AGU
AGU
BEL
BEL
BAK
BAK
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Lidze Mistrzyń 2010/2011

Liczba drużyn uczestniczących w Lidze Mistrzyń ustalona została na podstawie rankingu CEV dla europejskich rozgrywek klubowych

Państwo Liczba drużyn Drużyny
 Włochy 3 Scavolini Pesaro
MC-Carnaghi Villa Cortese
Norda Foppapedretti Bergamo
PES
COR
BER
 Rosja 2 Zarieczje Odincowo
Dynamo Moskwa
ODI
DMO
 Francja 2 RC Cannes
ASPTT Miluza
CAN
MIL
 Polska 3 BKS Aluprof Bielsko-Biała
Organika Budowlani Łódź
Muszynianka Muszyna (dzika karta)
BIE
ŁÓD
MUS
 Turcja 3 FenerbahçeAcibadem Stambuł
VGS Türk Telekom Stambuł
Eczacıbaşı VitrA Stambuł (dzika karta)
FEN
STA
ECZ
 Chorwacja 1 ŽOK Split 1700 SPL
 Rumunia 1 Dynamo Romprest Bukareszt BUK
 Czechy 1 VK Modřanská Prostějov (dzika karta) PRO
 Szwajcaria 1 Voléro Zurych ZUR
 Hiszpania 1 CV Jamper Aguere AGU
 Serbia 1 Crvena Zvezda Belgrad BEL
 Azerbejdżan 1 Rabita Baku(dzika karta) BAK

Faza grupowa[2][edytuj | edytuj kod]

awans do 1/8 finału
Punktacja
Zwycięstwa: 3:0, 3:1 - 3 pkt.; 3:2 - 2 pkt.
Porażki: 2:3 - 1 pkt.; 1:3, 0:3 - 0 pkt.
Legenda
Poz. - pozycja, Pkt - liczba punktów, M - liczba meczów
Z - mecze wygrane, P - mecze przegrane, wyg. - sety wygrane
prz. - sety przegrane, zdob. - małe punkty zdobyte, str. - małe punkty stracone

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Turcja VGS Türk Telekom Stambuł 16 6 6 0 18 6 3 562 440 1.277
2 Polska Bank BPS Fakro Muszyna 9 6 4 2 13 13 1.000 552 545 1.012
3 Rosja Zarieczje Odincowo 9 6 2 4 13 14 0.928 538 561 0.959
4 Serbia Crvena Zvezda Belgrad 2 6 0 6 7 18 0.388 468 574 0.815

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
23.11.2010 Crvena Zvezda Belgrad Serbia 2:3 (19:25, 25:19, 25:19, 23:25, 10:15) Turcja VGS Türk Telekom Stambuł
25.11.2010 Bank BPS Fakro Muszyna Polska 2:3 (25:10, 25:16, 22:25, 17:25, 7:15) Rosja Zarieczje Odincowo
2. KOLEJKA
30.11.2010 Zarieczje Odincowo Rosja 3:1 (26:24, 25:22, 16:25, 25:12) Serbia Crvena Zvezda Belgrad
30.11.2010 VGS Türk Telekom Stambuł Turcja 3:1 (25:16, 22:25, 25:14, 26:24) Polska Bank BPS Fakro Muszyna
3. KOLEJKA
7.12.2010 Crvena Zvezda Belgrad Serbia 1:3 (9:25, 27:25, 20:25, 20:25) Polska Bank BPS Fakro Muszyna
8.12.2010 VGS Türk Telekom Stambuł Turcja 3:0 (28:26, 25:18, 25:9) Rosja Zarieczje Odincowo
4. KOLEJKA
15.12.2010 Zarieczje Odincowo Rosja 2:3 (25:23, 18:25, 18:25, 25:22, 8:15) Turcja VGS Türk Telekom Stambuł
16.12.2010 Bank BPS Fakro Muszyna Polska 3:1 (25:20, 25:21, 23:25, 25:14) Serbia Crvena Zvezda Belgrad
5. KOLEJKA
06.01.2011 Bank BPS Fakro Muszyna Polska 1:3 (25:23, 16:25, 11:25, 25:18, 11:15) Turcja VGS Türk Telekom Stambuł
04.01.2011 Crvena Zvezda Belgrad Serbia 2:3 (25:23, 16:25, 11:25, 25:18, 11:15) Rosja Zarieczje Odincowo
6. KOLEJKA
11.01.2011 Zarieczje Odincowo Rosja 2:3 (25:19,25:18,14:25,27:29,11:15) Polska Bank BPS Fakro Muszyna
11.01.2011 VGS Türk Telekom Stambuł Turcja 3:0 (25:8,25:15,25:16) Serbia Crvena Zvezda Belgrad

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Turcja FenerbahçeAcibadem Stambuł 15 6 5 1 15 3 5.000 430 317 1.356
2 Rosja Dynamo Moskwa 15 6 5 1 15 4 3.750 445 345 1.290
3 Włochy Norda Foppapedretti Bergamo 6 6 2 4 7 13 0.538 434 448 0.969
4 Chorwacja ŽOK Split 1700 0 6 0 6 1 18 0.056 275 474 0.580

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
25.11.2010 Dynamo Moskwa Rosja 3:0 (25:15, 25:15, 25:16) Chorwacja ŽOK Split 1700
25.11.2010 FenerbahçeAcibadem Stambuł Turcja 3:0 (26:24, 25:23, 25:18) Włochy Norda Foppapedretti Bergamo
2. KOLEJKA
2.12.2010 Norda Foppapedretti Bergamo Włochy 1:3 (17:25, 28:26, 17:25, 22:25) Rosja Dynamo Moskwa
30.11.2010 ŽOK Split 1700 Chorwacja 0:3 (16:25, 15:25, 13:25) Turcja FenerbahçeAcibadem Stambuł
3. KOLEJKA
8.12.2010 Dynamo Moskwa Rosja 3:0 (25:16, 25:21, 25:17) Turcja FenerbahçeAcibadem Stambuł
7.12.2010 ŽOK Split 1700 Chorwacja 1:3 (26:24, 18:25, 11:25, 21:25) Włochy Norda Foppapedretti Bergamo
4. KOLEJKA
13.12.2010 Norda Foppapedretti Bergamo Włochy 3:0 (25:14, 25:18, 25:13) Chorwacja ŽOK Split 1700
13.12.2010 FenerbahçeAcibadem Stambuł Turcja 3:0 (25:14, 25:15, 25:15) Rosja Dynamo Moskwa
5. KOLEJKA
06.01.2011 FenerbahçeAcibadem Stambuł Turcja 3:0 (25:10, 25:11, 25:13) Chorwacja ŽOK Split 1700
06.01.2011 Dynamo Moskwa Rosja 3:0 (25:22, 25:18, 25:16) Włochy Norda Foppapedretti Bergamo
6. KOLEJKA
11.01.2011 Norda Foppapedretti Bergamo Włochy 0:3 (13:25, 23:25, 19:25) Turcja FenerbahçeAcibadem Stambuł
11.01.2011 ŽOK Split 1700 Chorwacja 0:3 (7:25, 12:25, 11:25) Rosja Dynamo Moskwa

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Turcja Eczacibasi Stambuł 16 6 5 1 17 5 3.400 525 416 1.262
2 Szwajcaria Voléro Zurych 14 6 5 1 16 8 2.000 526 486 1.082
3 Francja ASPTT Miluza 6 6 2 4 8 12 0.667 435 438 0.993
4 Hiszpania Club Voleibol Aguere 0 6 0 6 2 18 0.111 348 494 0.704

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
24.11.2010 Eczacibasi Stambuł Turcja 3:1 (22:25, 25:20, 25:9, 25:19) Szwajcaria Voléro Zurych
23.11.2010 ASPTT Miluza Francja 3:0 (25:18, 25:21, 25:18) Hiszpania Club Voleibol Aguere
2. KOLEJKA
30.11.2010 Club Voleibol Aguere Hiszpania 1:3 (17:25, 25:22, 17:25, 20:25) Turcja Eczacibasi Stambuł
30.11.2010 Voléro Zurych Szwajcaria 3:1 (25:16, 16:25, 25:15, 25:19) Francja ASPTT Miluza
3. KOLEJKA
8.12.2010 Eczacibasi Stambuł Turcja 3:0 (25:15, 26:24, 25:20) Francja ASPTT Miluza
8.12.2010 Voléro Zurych Szwajcaria 3:1 (22:25, 25:18, 25:16, 25:11) Hiszpania Club Voleibol Aguere
4. KOLEJKA
15.12.2010 Club Voleibol Aguere Hiszpania 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) Szwajcaria Voléro Zurych
16.12.2010 ASPTT Miluza Francja 0:3 (23:25, 20:25, 23:25) Turcja Eczacibasi Stambuł
5. KOLEJKA
04.01.2011 ASPTT Miluza Francja 1:3 (18:25, 23:25, 25:18, 19:25) Szwajcaria Voléro Zurych
06.01.2011 Eczacibasi Stambuł Turcja 3:0 (25:19, 25:11, 25:12) Hiszpania Club Voleibol Aguere
6. KOLEJKA
11.01.2011 Club Voleibol Aguere Hiszpania 0:3 (15:25, 17:25, 14:25) Francja ASPTT Miluza
11.01.2011 Voléro Zurych Szwajcaria 3:2 (25:19, 23:25, 25:23, 9:25, 15:13) Turcja Eczacibasi Stambuł

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Włochy MC-Carnaghi Villa Cortese 13 6 4 2 14 9 1.556 516 491 1.051
2 Francja RC Cannes 12 6 4 2 15 9 1.667 544 489 1.112
3 Czechy VK Modřanská Prostějov 9 6 3 3 12 11 1.091 516 503 1.026
4 Polska Organika Budowlani Łódź 2 6 1 5 5 17 0.294 431 524 0.823

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
25.11.2010 VK Modřanská Prostějov Czechy 1:3 (22:25, 24:26, 25:21, 16:26) Francja RC Cannes
23.11.2010 Organika Budowlani Łódź Polska 1:3 (19:25, 17:25, 25:16, 15:25) Włochy MC-Carnaghi Villa Cortese
2. KOLEJKA
30.11.2010 MC-Carnaghi Villa Cortese Włochy 3:0 (25:19, 25:23, 30:28) Czechy VK Modřanská Prostějov
30.11.2010 RC Cannes Francja 3:0 (25:12, 25:22, 26:24) Polska Organika Budowlani Łódź
3. KOLEJKA
9.12.2010 VK Modřanská Prostějov Czechy 3:0 (25:17, 25:15, 25:21) Polska Organika Budowlani Łódź
9.12.2010 RC Cannes Francja 3:2 (25:22, 18:25, 20:25, 25:13, 20:18) Włochy MC-Carnaghi Villa Cortese
4. KOLEJKA
14.12.2010 MC-Carnaghi Villa Cortese Włochy 3:1 (15:25, 25:18, 25:18, 25:21) Francja RC Cannes
14.12.2010 Organika Budowlani Łódź Polska 3:2 (16:25, 20:25, 29:27, 28:26, 15:11) Czechy VK Modřanská Prostějov
5. KOLEJKA
04.01.2011 Organika Budowlani Łódź Polska 0:3 (18:25, 22:25, 16:25) Francja RC Cannes
05.01.2011 VK Modřanská Prostějov Czechy 3:0 (25:21, 25:19, 25:19) Włochy MC-Carnaghi Villa Cortese
6. KOLEJKA
11.01.2011 MC-Carnaghi Villa Cortese Włochy 3:1 (18:25, 25:19, 25:15, 25:21) Polska Organika Budowlani Łódź
11.01.2011 RC Cannes Francja 2:3 (25:13, 22:25, 21:25, 25:17, 13:15) Czechy VK Modřanská Prostějov

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Azerbejdżan Rabita Baku 14 6 4 2 16 7 2.286 521 458 1.138
2 Włochy Scavolini Pesaro 12 6 5 1 16 9 1.778 560 501 1.118
3 Polska Aluprof Bielsko-Biała 9 6 3 3 13 14 0.929 575 578 0.995
4 Rumunia Dinamo Romprest Bukareszt 1 6 0 6 3 18 0.167 404 523 0.772

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
24.11.2010 Scavolini Pesaro Włochy 3:2 (23:25, 25:22, 25:20, 19:25, 15:12) Polska Aluprof Bielsko-Biała
24.11.2010 Dinamo Romprest Bukareszt Rumunia 0:3 (18:25, 22:25, 20:25) Azerbejdżan Rabita Baku
2. KOLEJKA
2.12.2010 Rabita Baku Azerbejdżan 3:1 (25:19, 25–23, 23:25, 25:21) Włochy Scavolini Pesaro
30.11.2010 Aluprof Bielsko-Biała Polska 3:2 (24:26, 25:19, 34:36, 25:16, 15:7) Rumunia Dinamo Romprest Bukareszt
3. KOLEJKA
8.12.2010 Scavolini Pesaro Włochy 3:0 (25:22, 25:19, 25:15) Rumunia Dinamo Romprest Bukareszt
9.12.2010 Aluprof Bielsko-Biała Polska 3:2 (25:21, 21:25, 25:18, 20:25, 15:13) Azerbejdżan Rabita Baku
4. KOLEJKA
16.12.2010 Rabita Baku Azerbejdżan 3:0 (25:13, 25:23, 25:12) Polska Aluprof Bielsko-Biała
14.12.2010 Dinamo Romprest Bukareszt Rumunia 0:3 (12:25, 20:25, 21:25) Włochy Scavolini Pesaro
5. KOLEJKA
05.01.2011 Dinamo Romprest Bukareszt Rumunia 1:3 (16:25, 21:25, 27:25, 19:25) Polska Aluprof Bielsko-Biała
06.01.2011 Scavolini Pesaro Włochy 3:2 (20:25, 25:21, 25:19, 23:25, 15:6) Azerbejdżan Rabita Baku
6. KOLEJKA
11.01.2011 Rabita Baku Azerbejdżan 3:0 (25:18, 25:16, 25:14) Rumunia Dinamo Romprest Bukareszt
11.01.2011 Aluprof Bielsko-Biała Polska 2:3 (25:21, 12:25, 21:25, 25:21, 11:15) Włochy Scavolini Pesaro

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

1/12 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wyniki dwumeczu Drużyna 2
03.02.2011 Bank BPS Fakro Muszyna Polska 3:2 (25:16 26:24 23:25 21:25 16:14) Włochy MC-Carnaghi Villa Cortese
09.02.2011 2:3 (23:25, 25:18, 19:25, 25:8, 15:17) 1
03.02.2011 VK Modřanská Prostějov Czechy 3:2 (19:25, 25:22, 25:19, 23:25, 21:19) Azerbejdżan Rabita Baku
10.02.2011 0:3 (21:25, 23:25, 19:25) 2
03.02.2011 Zarieczje Odincowo Rosja 3:0 (25:21, 25:15, 25:18) Szwajcaria Voléro Zurych
09.02.2011 0:3 (22:25, 22:25, 21:25) 3
03.02.2011 Scavolini Pesaro Włochy 3:2 (19:25, 25:14, 19:25, 27:25, 15:10) Rosja Dinamo Moskwa
10.02.2011 3:2 (17:25, 25:19, 28:26, 12:25, 8:15)
01.02.2011 RC Cannes Francja 0:3 (20:25, 20:25, 22:25) Turcja Eczacibasi Stambuł
09.02.2011 0:3 (21:25, 14:25, 21:25)
01.02.2011 Aluprof Bielsko-Biała Polska 1:3 (18:25, 25:22, 18:25, 21:25) Turcja VGS Türk Telekom Stambuł
10.02.2011 1:3 (22:25, 25:20, 25:21, 25:18)
Po lewej gospodarze pierwszych meczów.
1 złoty set: 15:11
2 złoty set: 11:15
3 złoty set: 9:15

1/6 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wyniki dwumeczu Drużyna 2
24.02.2011 Bank BPS Fakro Muszyna Polska 0:3 (23:25, 21:25, 19:25) Azerbejdżan Rabita Baku
03.03.2011 0:3 (20:25, 19:25, 19:25)
23.02.2011 Voléro Zurych Szwajcaria 1:3 (27:25, 20:25, 20:25, 20:25) Włochy Scavolini Pesaro
03.03.2011 2:3 (27:25, 18:25, 23:25, 25:21, 11:15)
23.02.2011 Eczacibasi Stambuł Turcja 0:3 (21:25, 20:25, 22:25) Turcja VGS Türk Telekom Stambuł
03.03.2011 2:3 (21:25, 22:25, 25:23, 25:10, 15:13)

Final Four - Turcja Stambuł[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
 Turcja Fenerbahçe Stambuł 2  
 Turcja VGS Türk Stambuł 3  
 
     Turcja VGS Türk Stambuł 3
   Azerbejdżan Rabita Baku 0
 
 
Mecz o 3. miejsce
 Azerbejdżan Rabita Baku 3  Turcja Fenerbahçe Stambuł  3
 Włochy Scavolini Pesaro 1    Włochy Scavolini Pesaro  1


Półfinały[edytuj | edytuj kod]


19.03.2011 FenerbahçeAcibadem Stambuł Turcja 2:3 (25:19, 21:25, 25:21, 19:25, 11:15) Turcja VGS Türk Telekom Stambuł

19.03.2011 Rabita Baku Azerbejdżan 3:1 (25:23, 25:16, 13:25, 25:14) Włochy Scavolini Pesaro

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]


20.03.2011 FenerbahçeAcibadem Stambuł Turcja 3:1 (12:25, 25:21, 25:21, 25:21) Włochy Scavolini Pesaro

Finał[edytuj | edytuj kod]


20.03.2011 VGS Türk Telekom Stambuł Turcja 3:0 (25:13, 25:20, 25:18) Azerbejdżan Rabita Baku


 

Zwycięzca Ligi Mistrzyń 2010/2011
Flag of Turkey.png
VGS Türk Telekom Stambuł

1. zwycięstwo w Lidze Mistrzyń

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepsza
zawodniczka (MVP)
Najlepsza
punktująca
Najlepsza
atakująca
Najlepsza
blokująca
Najlepsza
zagrywająca
Najlepsza
przyjmująca
Najlepsza
libero
Najlepsza
rozgrywająca
Polska Małgorzata Glinka-Mogentale Serbia Jelena Nikolić Holandia Manon Flier Chorwacja Maja Poljak Azerbejdżan Natalya Mammadova Turcja Gözde Sonsirma Turcja Gizem Güreşen Turcja Özge Kırdar

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół
Simple gold crown.svg Turcja VGS Türk Telekom Stambuł
2. Azerbejdżan Rabita Baku
3. Turcja FenerbahçeAcibadem Stambuł
4. Włochy Scavolini Pesaro
5-7. Polska Bank BPS Fakro Muszyna
Szwajcaria Voléro Zurych
Turcja Eczacibasi Stambuł
8-13. Włochy MC-Carnaghi Villa Cortese
Czechy VK Modřanská Prostějov
Rosja Zarieczje Odincowo
Rosja Dinamo Moskwa
Francja RC Cannes
Polska Aluprof Bielsko-Biała

Przypisy

  1. 51 edycja licząc od początku istnienia rozgrywek; 16 edycja odbywająca się pod nazwą Liga Mistrzyń
  2. Kalendarz rozgrywek Ligi Mistrzyń (ang.). www.cev.lu. [dostęp 30 czerwca].