Lista odcinków serialu Dowody zbrodni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Lista odcinków serialu Dowody zbrodni (ang. Cold Case) emitowanego od 28 września 2003 r. w amerykańskiej telewizji CBS, a w Polsce przez TVN i 13 ulica. Serial składa się łącznie z 156 odcinków emitowanych w 7 sezonach.

Seria Liczba odcinków Czas emisji
Sezon 1 (2003) 23 28 września 200323 maja 2004
Sezon 2 (2004) 23 3 października 200422 maja 2005
Sezon 3 (2005) 23 25 września 200521 maja 2006
Sezon 4 (2006) 24 24 września 20066 maja 2007
Sezon 5 (2007) 18 23 września 20074 maja 2008
Sezon 6 (2008) 23 28 września 200810 maja 2009
Sezon 7 (2009) 22 27 września 20092 maja 2010

Sezon 1 (2003)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Reżyseria Scenariusz

Premiera

1 Look Again
Mark Pellington Meredith Stiehm 28 września 2003
Lilly Rush, detektyw z filadelfijskiego wydziału zabójstw wznawia dochodzenie w sprawie morderstwa nastoletniej Jill Shelby z 1976 roku. Ofiara została pobita ze skutkiem śmiertelnym rakietą tenisową podczas przyjęcia. Nowe fakty do sprawy wnosi zeznanie Bonity – byłej pomocy domowej zamożnej rodziny Whitley. Kobieta umiera na raka, nie chce dłużej milczeć, pragnie by zabójca poniósł odpowiedzialność za zbrodnię. Podczas dochodzenia w 1976 roku podejrzanymi byli dwaj bracia Whitley, jednak nic im nie udowodniono. Detektyw Rush przesłuchuje kilku świadków m.in.: Melanie – najlepszą przyjaciółkę Jill, jej chłopaka Todda Whitleya (obecnie męża Melanie) i jego brata Erica. Dowody bardziej wskazują na Erica, sprawiającego kłopoty alkoholika, jednak również Todd ma sekrety. Rush z determinacją dąży do rozwikłania morderstwa. Lilly Rush podczas śledztwa konfrontuje świadków z przeszłością, włączając w to również matkę ofiary.
  • Lilly Rush widzi ofiarę przed budynkiem policji podczas aresztowania.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Have You Ever Seen the Rain”, w wykonaniu Creedence Clearwater Revival.
  • Odcinek luźno nawiązuje do morderstwa Marthy Moxley.
  • Potrójnie zabójstwo pokazane na początku odcinka, będzie przedmiotem dochodzenia w późniejszym odcinku The Badlands.
2 Gleen
Paris Barclay Jan Oxenberg 5 października 2003
Do wydziału zabójstw przychodzi narzeczona strażaka, która prosi Lilly Rush o rozwiązanie sprawy śmierci pierwszej żony strażaka. W 1983 roku Dana, młoda matka ginie w podczas eksplozji bomby domowej roboty umieszczonej w opakowaniu proszku do prania. Kobieta, nazajutrz miała zeznawać w sądzie przeciwko ekshibicjoniście, córka ofiary wierzyła, iż to on odpowiada za śmierć jej matki, po latach zaczęła go prześladować telefonami do więzienia, w którym odsiadywał wyrok za inne przestępstwo. Detektyw Rush przeprowadza ponowne śledztwo.
  • Lilly, córka ofiary i przyjaciel widzą Danę podczas aresztowania zabójcy.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Straight From the Heart”, w wykonaniu Bryana Adamsa.
3 Our Boy Is Back
Bryan Spicer Stacy Kravetz 12 października 2003
Do wydziału zabójstw przychodzi anonimowy list, w którym seryjny gwałciciel, zapowiada, iż wraca do Filadelfii po pięciu latach nieobecności. Napadający na samotne kobiety gwałciciel wywołał psychozę w mieście. Dochodzenie umorzono. Detektywi wznawiają śledztwo w sprawie morderstwa studentki Gail Chimayo z 1998 roku, sądząc, iż sprawcą jest ów seryjny gwałciciel.
  • Ofiarę w archiwum widzi detektyw Nick Vera, który prowadził pierwsze dochodzenie w sprawie morderstw Gail.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Heroes”, w wykonaniu The Wallflowers.
  • Odcinek luźno nawiązuje do sprawy filadelfijskiego gwałciciela Troya Gravesa.
4 Churchgoing People
Mark Pellington Meredith Stiehm 19 października 2003
Policja aresztuje kobietę za zakłócanie porządku na cmentarzu, okazuje się, że cierpi na chorobę Alzhaimera. Chora miewa przebłyski wspomnień z nocy zabójstwa męża Mitcha Bayesa – kościelnego organisty, jego ciało znaleziono w okolicy słynącej z prostytucji. Okoliczności te sprawiły, iż znajomi i parafianie odwrócili się od zmarłego i jego rodziny. Zespół detektywów wznawia śledztwo z 1990 roku.
  • Ofiarę w domu widzi jego córka.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Live To Tell”, w wykonaniu Madonny.
5 The Runner
David Straiton Veena Cabreros Sud 26 października 2003
Narkomanka przynosi do wydziału znaleziony na śmietniku stary magnetofon z nagraniem strzelaniny. Detektywi wznawiają śledztwo, okazuje się, że ofiarą strzelaniny jest młody policjant Joe Washington, który zginął w 1973 roku po przyjęciu zgłoszenia interwencji ws. narkotyków w „czarnej dzielnicy”.
  • Lilly widzi ofiarę pokazującą znak pokoju w Tawernie Jonesa.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Lean On Me”, w wykonaniu Billa Withersa.
6 Love Conquers Al
Greg Yaitanes Kim Newton 9 listopada 2003
Drobny złodziej w nadziei na niższy wyrok, twierdzi, iż widział w 1981 roku jak młody chłopak zmywa krew w swoim samochodzie, powiązał te zdarzenie z morderstwem Paige Pratt, utalentowanej biegaczki, która zginęła tej samej nocy. Twierdzi też, iż sąd skazał za tę zbrodnię niewinnego człowieka. Detektywi ponownie rozparują sprawę zabójstwa nastolatki.
  • Lilly widzi biegnącą po torze Paige, dziewczyna uśmiecha się do Rush.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „She’s Got a Way”, w wykonaniu Billy’ego Joela.
  • Lilly Rush przydzielono nowego partnera detektywa Scotty’ego Valensa (Danny Pino).
7 A Time To Hate
Deran Serafian Jan Oxenberg 16 listopada 2003
75-letnia kobieta przychodzi do wydziału zabójstw i prosi o rozwikłanie śmierci swojego syna Danny’go Holtza, członka uniwersyteckiej drużyny basebollowej, który w 1964 roku został pobity na śmierć w pobliżu baru dla gejów.
  • Lilly, matka ofiary i jego ukochany oraz kluczowy świadek zbrodni, który pomógł rozwiązać sprawę morderstwa widzą Danny’go na miejscu zbrodni. Ofiara wymienia się uśmiechem z matką, kiedy obejmuje się ze swoim ukochanym.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Turn! Turn! Turn! (To Everything There Is a Season)”, w wykonaniu The Byrds.
8 Fly Away
James Whitmore Veena Cabreros Sud 30 listopada 2003
W szpitalu po dwóch latach spędzonych w śpiączce budzi się kobieta, detektywi wznawiają dochodzenie, badające okoliczności jej upadku z okna mieszkania w 2001 roku, w którym została ciężko ranna, a jej córka zmarła. Detektywi podejrzewają, że zostały one przez sprawcę wyrzucone z okna. Niestety kobieta nie pamięta dokładnie co się wydarzyło tamtego wieczoru, miewa tylko szczątkowe wspomnienia.
  • Matka widzi ofiarę na wyjściu przeciwpożarowym ich mieszkania.
  • Sprawcy nie aresztowano, śmierć dziewczynki uznano za wypadek, a matka trafiła na leczenie do szpitala psychiatrycznego.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Heaven (Candlelight Mix)”, w wykonaniu DJ-a Sammy’ego.
9 Sherry Darlin
Rachel Talalay Sean Whitesell 7 grudnia 2003
Ktoś dzwoni do wydziału zabójstw i przyznaje się do zabójstwa starszej pani w 1989 roku. Twierdzi, że pochował ją w piwnicy jej domu. Detektywi rozpoczynają śledztwo w sprawie morderstwa kobiety. Starsza pani w 1989 roku mieszkała wraz z wnukiem Jamesem, kobiecie nie podobał się jego styl życia.
10 The Hitchhiker
Marita Grabiak Sean Whitesell 21 grudnia 2003
Detektywi wznawiają śledztwo w sprawie morderstwa autostopowicza wracającego z Atlantic City do Filadelfii w 1997 roku. Sądzą, iż sprawa jest powiązana z morderstwami w sąsiednich stanach i mają do czynienia z seryjnym mordercą.
  • Morderca widzi ofiarę jako nastolatka i jako dorosłego człowieka (po raz pierwszy w serialu), podczas jego aresztowania.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „I Believe”, w wykonaniu Blessid Union of Souls.
11 Hubris
Agnieszka Holland Stacy Kravetz, Kim Newton 11 stycznia 2004
Profesor college’u, którego kariera skończyła się kompromitacją w momencie, kiedy stał się podejrzanym o zabójstwo własnej studentki Holly Richardson w 1995 roku, zwraca się do Lilly Rush o ponowne śledztwo w nadziei, iż zostanie oczyszczony z podejrzeń, zwłaszcza po tym jak podobna zbrodnia miała niedawno miejsce w mieście.
  • Detektyw Rush widzi Holly nad stawem, gdzie znaleziono jej zwłoki.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Dont Look Back In Anger”, w wykonaniu Oasis.
12 Glued
Peter Markle Tyler Bensinger 18 stycznia 2004
Porucznik Stillman prosi Lilly o wznowienie śledztwa z 1980 roku – nierozwiązane morderstwo 8-letniego chłopca, którego ciało znaleziono w śnieżnej zaspie. Była to pierwsza sprawa w wydziale zabójstw Johna Stillmana.
  • Detektyw Stillman widzi ofiarę w budynku policji.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „Follow You, Follow Me”, w wykonaniu Genesis.
13 The Letter
Tim Hunter Veena Cabreros Sud 25 stycznia 2004
Lilly Rush wraz z innymi detektywami wznawia śledztwo w sprawie gwałtu i morderstwa 25-letniej czarnej kobiety w 1939 roku, po tym jak wnuczka ofiary dzieli się nowymi informacjami.
  • Lilly widzi ofiarę w archiwum.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Blue Moon”, w wykonaniu Elli Fitzgerald.
14 Boy in the Box
Karen Gaviola Meredith Stiehm 15 lutego 2004
Detektywi ponownie otwierają śledztwo nierozwiązanego zabójstwa z 1958 roku. Ofiarą jest anonimowy 6-letni chłopiec, którego ciało znaleziono w lesie w papierowym kartonie.
  • Lilly widzi ofiarę na cmentarzu, siostra/przyjaciółka chłopca wyobraża sobie go w umówionym miejscu spotkania.
  • Nikt nie został aresztowany.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Sweeter Than You”, w wykonaniu Ricka Nelsona.
  • Odcinek nawiązuje do prawdziwej sprawy chłopca znalezionego w papierowym kartonie w Filadelfii. Sprawa ta jest wciąż nierozwiązana.
15 Disco Inferno
James Whitmore Tyler Bensinger 22 lutego 2004
Podczas wymiany rur w piwnicy budynku znaleziono szkielet z dziurą od kuli w czaszce. W budynku do 1979 roku znajdowała się popularna dyskoteka, zniszczona na skutek pożaru. W pożarze tym zginęły dwadzieścia dwie inne osoby. Detektywi ponownie badają okoliczności wybuchu pożaru, sądzą, iż morderca dokonał podpalenia.
  • Lilly widzi ofiarę tańczącą wspólnie ze swoją dziewczyną.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Last Dance”, w wykonaniu Donny Summer.
  • Odcinek nawiązuje do pożaru nocnego klubu „The Station”.
16 Volunteers
Allison Anders Jan Oxenberg 7 marca 2004
Podczas rozbiórki fundamentów budynku znaleziono dwa ciała. Detektywi identyfikują ofiary, jako parę hipisów, która zaginęła w 1969 roku. Gerald i Julia zaangażowani byli w ruch zapewniający nielegalne bezpieczne aborcje.
  • Lilly widzi ofiary po drugiej stronie ulicy podczas aresztowania sprawcy morderstw.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Get Together”, w wykonaniu The Youngbloods.
17 The Lost Soul of Herman Lester
Tim Matheson Sean Whitesell 14 marca 2004
Młody koszykarz, dostaje telefon z pogróżkami. Ma nie zagrać w meczu o mistrzostwo stanu, a jeśli zrobi to zginie jak ojciec. Detektywi wznawiają śledztwo z 1987 roku, w sprawie morderstwa ojca chłopaka – gwiazdy drużyny uniwersyteckiej, który został dźgnięty śrubokrętem po zdobyciu mistrzostwa stanu.
  • Lilly widzi Hermana podczas gry jego syna.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Walk Like a Man”, w wykonaniu Bruce’a Springsteena.
18 Resolutions
Alex Zakrzewski Kim Newton 28 marca 2004
Do policji zgłasza się kobieta, która twierdzi, że podczas Sylwestra 1999 roku przejechała kogoś samochodem. Kobieta w momencie wypadku była w stanie zamroczenia alkoholowego i nic nie pamięta. Jej ofiarą jest najprawdopodobniej Greg Cardiff. Lilly Rush przeprowadza ponowne dochodzenie.
  • Lilly widzi Grega przed jego domem.
  • Zabójca popełnił samobójstwo.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Hands”, w wykonaniu Jewel.
19 Late Returns
David Straiton Jay Beattie, Dan Dworkin 4 kwietnia 2004
Bieżące morderstwo prowadzi detektywów do nierozwiązanej sprawy z 1992 roku, kiedy to w nocy wyborów prezydenckich, ginie młoda kobieta zaangażowana w kampanię wyborczą.
  • Lilly Rush widzi ofiarę, oglądającą aresztowanie mordercy z balkonu budynku policji.
  • Odcinek luźno nawiązuje do sprawy morderstwa Chandry Levy.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Ordinary World”, w wykonaniu Duran Duran.
20 Greed
Karen Gaviola Stacy Kravetz 18 kwietnia 2004
Detektywi wznawiają śledztwo z 1985 roku w sprawie zabójstwa Charlesa Danville’a, zamożnego maklera giełdowego. W 1985 roku policja uznała, że zginął podczas kradzieży samochodu, nowy trop sugeruje, iż motywem zabójstwa była zemsta.
  • Lilly widzi ofiarę wznoszącą kieliszek wina w jej kierunku.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „All Through the Night”, w wykonaniu Cyndi Lauper.
21 Maternal Instincts
Kevin Hooks Laurie Arent 25 kwietnia 2004
Sean, młodociany przestępca, jako trzylatek był świadkiem zabójstwa swojej matki, pamięta z tamtego wieczoru baloniki, pociąg i imię Bobby. Rush i Valens postanawiają wznowić dochodzenie w sprawie morderstwa młodej, samotnej matki z 1989 roku.
  • Lilly widzi ofiarę w sądzie przyglądającą się spotkaniu Seana z jego rodziną.
  • Odcinek luźno nawiązuje do sprawy Cathleen Krauseneck.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Eternal Flame”, w wykonaniu The Bangles.
22 The Plan
Agnieszka Holland Veena Cabreros Sud 2 maja 2004
W 1999 roku w akademii wojskowej w basenie tonie trener pływania. Jego śmierć uznano za wypadek, detektywi wznawiają śledztwo po tym jak do wydziału zabójstw została przysłana notatka sugerująca, iż było to morderstwo. W śledztwie wychodzi na jaw, iż ofiara molestowała swoich kadetów.
  • Lilly widzi na wodzie odbicie ofiary.
  • Pierwszy raz w serialu nie ukazano detektywa chowającego karton z dowodami w dziale spraw nierozwiązanych
  • Pierwszy raz w serialu po zakończeniu sprawy nie pokazano śledczych zanoszących karton z dowodami z napisem „Sprawa zamknięta” co dotychczas było charakterystyczne dla zakończenia dochodzenia
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Wise Up”, w wykonaniu Aimee Mann.
23 Lover’s Lane
Nelson McCormick Meredith Stiehm 23 maja 2004
Ponowne badanie DNA wykazuje, że skazano niewinnego człowieka za zabójstwo i gwałt 15-letniej dziewczyny zabitej podczas randki w 1986 roku. Detektywi wznawiają dochodzenie, by znaleźć prawdziwego zabójcę.
  • Ofiarę nad jeziorem w miejscu przestępstwa widzi jej chłopak.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Leather and Lace”, w wykonaniu Stevie Nicks.
  • Odcinek jest luźno oparty na historii z 1999 roku, kiedy to Krystal Dawn Steadman zostaje zabita przez Thomasa Sorię i jego syna. Miejscem zbrodni było miejscem pierwszego ataku seryjnego mordercy Zodiaka.

Sezon 2 (2004)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Reżyseria Scenariusz

Premiera

1
(24)
The Badlands
Tim Matheson Chris Mundy 3 października 2004
W 2003 roku w restauracji dokonano potrójnego zabójstwa, podejrzanego aresztowano, jednak podczas rozprawy sądowej obrona wykazuje niepodważalne alibi podejrzanego. Detektywi zmuszeni są do znalezienia prawdziwego zabójcy właścicieli popularnej jadłodajni i ich pracownika. Właściciele, Della i Tom byli bliskimi przyjaciółmi Willa Jeffriesa.
  • Lilly widzi nastoletniego pracownika obsługującego klientów restauracji.
  • Jeffries widzi swoich przyjaciół na ponownym otwarciu restauracji.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „If I Ain’t Got You”, w wykonaniu Alicii Keys.
  • Morderstwo było pokazane w pierwszym odcinku serialu.
2
(25)
Factory Girls
David Von Ancken Stacy Kravetz, Meredith Stiehm 10 października 2004
Kobiety, które pracowały podczas II wojny światowej w jednej z fabryk spotykają się po 60 latach. We wspomnieniach przywołują jedną z nich, dziewczynę, która zginęła w tajemniczych okolicznościach. Dziennikarka, znajoma Lilly, pisząca o tych kobietach artykuł, dzieli się informacjami z detektyw Rush. Nowy trop sugeruje, iż kobieta została zepchnięta. Lilly wznawia śledztwo w sprawie śmiertelnego upadku z fabryce samolotów w 1943 roku.
  • Ofiara jest widziana przez detektyw Rush podczas odkładania na półkę akt sprawy.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Don’t Fence Me In”, w wykonaniu Binga Crosby’ego.
3
(26)
Daniela
David Barrett Veena Cabreros Sud 17 października 2004
Na policję trafia maltretowana żona przynosi nagrany film. Nagranie przedstawia zabójstwo prostytutki, a sprawcą jest jej mąż. Detektywi wznawiają dochodzenie z 1979 roku.
  • Ofiarę widzi jej chłopak, para wspólnie tańczy.
  • Nikogo nie aresztowano, śmierć ofiary uznana została za samobójstwo.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Goodbye Girl”, w wykonaniu Davida Gatesa.
4
(27)
The House
Alex Zakrzewski Sean Whitesell 24 października 2004
Chłopcy bawiący się przy starym więzieniu wpadają w dziurę i odkrywają kości. Numer identyfikacyjny więźnia świadczy, że ofiarą jest Hank, który oficjalnie został zabity w 1968 roku, a jego ciało zostało przypadkowo skremowane. Detektywi rozpoczynają śledztwo w sprawie morderstwa z 1968 roku
  • Scotty widzi ofiarę na zewnątrz więzienia, palącą papierosa.
  • Wszystkie utwory wykorzystane w odcinku, zostały wykonane przez Johnny’ego Casha.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Flesh and Blood”, w wykonaniu Johnny’ego Casha.
5
(28)
Who’s Your Daddy?
Greg Yaitanes Tyler Bensinger 31 października 2004
19-letnia dziewczyna znajduje na internetowej aukcji bransoletę należącą do jej matki. Dziewczyna uważa, że bransoleta została skradziona podczas morderstwa jej rodziców w 1991 roku. Rodzice byli imigrantami z Kambodży. Śledztwo zostaje wznowione.
  • Lilly widzi ofiary w oknie ich mieszkania.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Send Me an Angel”, w wykonaniu Scorpions.
6
(29)
The Sleepover
Emilio Estevez Liz Garcia 7 listopada 2004
Odnaleziono zwłoki młodej kobiety, zabójstwo jest prawie identyczne do zbrodni popełnionej w 1990 roku. Wtedy to, w tym samym miejscu zginęła 12-letnia Rita. Śledczy na początku sądzą, iż mają do czynienia z naśladowcą, jednak szczegół niepodany do ogólnej wiadomości wyklucza to. Lilly Rush wraz z resztą detektywów wznawia dochodzenie, podczas którego wychodzi na jaw, iż ofiara brała udział w piżmowym party.
  • Lilly widzi Ritę podczas przejażdżki rowerem.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Circle”, w wykonaniu Edie Brickell.
7
(30)
It’s Raining Men
Paul Holahan Jan Oxenberg 14 listopada 2004
Chorujący od dwudziestu lat na AIDS Artie, prosi detektywów o rozwiązanie sprawy zabójstwa jego partnera Jeffa, który został uduszony w 1983 roku. Chce w ten sposób, przed swoim ślubem, udowodnić, że go naprawdę kochał.
  • Ofiarę widzi podczas swojego ślubu jego partner Artie.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „When I’m with You”, w wykonaniu Sheriff.
8
(31)
Red Glare
Tim Matheson Jay Beattie, Dan Dworkin 21 listopada 2004
Rok 1953, był czasem braku tolerancji, rasizmu. Sprawa dotyczy morderstwa młodego nauczyciela Eliota który był temu przeciwny i uczęszczał na tajne zgromadzenia. Miał on też podczas rozprawy sądowej wyznać nazwiska uczestników zebrań. To przyniosło ze sobą wiele konsekwencji i naraziło jego rodzinę na cierpienia i odsunięcie się od nich przyjaciół. Rodzina rozpadła się po śmierci Eliota. Do detektywów zgłasza się syn zamordowanego, który dotąd nie znał prawdy o ojcu. Do Lil przychodzi jej siostra Christina, która prosi o pomoc.
  • Lil widzi Eliota po drugiej stronie ulicy.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „I believe” Frankiego Laine’a
9
(32)
Mindhunters
Kevin Bray Veena Cabreros Sud 28 listopada 2004
W lesie znaleziono zwłoki kobiety z odciętą głową. Detektywi rozpoczynają śledztwo w sprawie morderstwa zaginionej w 1985 roku kobiety. Śledczy znajdują w lesie kolejnych 8 bezgłowych ciał kobiet, które były uznane za zaginione. Detektywi rozpoczynają poszukiwanie seryjnego zabójcy. W toku śledztwa, detektywi dochodzą do wniosku, iż mordercą jest pracownik policji.
  • Morderca nie został aresztowany, z powodu nie wystarczających dowodów.
  • Ofiary nie są widziane, gdyż śledztwo nie zostało zakończone.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Long, Long Way To Go”, w wykonaniu Phila Collinsa.
10
(33)
Discretion
James Whitmore Henry Robles 19 grudnia 2004
Zespół rozpoczyna śledztwo w sprawie nierozwiązanego morderstwa oskarżyciela z biura prokuratora okręgowego z New Haven w stanie Connecticut, który został zadźgany w Filadelfii w 2000 roku. Ofiara została pośmiertnie oskarżona przez współpracownika o kradzież pieniędzy z kasy biura prokuratora. Żona ofiary pragnie oczyszczenia z oskarżeń zmarłego męża oraz rozwiązania sprawy morderstwa.
  • Detektyw Scotty Valens widzi ofiarę podczas widzenia w więzieniu niewinnego chłopaka z matką.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Why Does It Always Rain On Me?”, w wykonaniu zespołu Travis.
11
(34)
Blank Generation
David Barrett Chris Mundy 9 stycznia 2005
Gdy wychodzą na jaw nowe fakty sugerujące, iż mogło dojść do morderstwa, detektywi ponownie rozpatrują samobójstwo członka sekty z 1978 roku. Matthew Adams zmarł po zażyciu cyjanku. W trakcie śledztwa wychodzi na jaw, iż jego ojciec był despotą, a matka popełniła samobójstwo oraz, iż Matthew wdał się w romans z dziewczyną przywódcy sekty.
  • Lilly widzi ofiarę przy odkładaniu akt sprawy na półkę w archiwum.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „(What’s So Funny 'Bout) Peace, Love and Understanding?”, w wykonaniu Elvisa Costello.
12
(35)
Yo, Adrian
James Whitmore Sean Whitesell 16 stycznia 2005
Sędzia bokserski na łożu śmierci wyjawia tajemnicę pewnej śmierci. Wyznanie to prowokuje detektywów do wznowienia sprawy z 1976 roku. Wówczas na ringu zginął w nierównej walce bokser Jerry Stone. Sędzia przyznaje się, że przyjął łapówkę by nie przerywać walki.
  • Dziewczyna ofiary widzi Jerry’ego i swojego zmarłego ojca.
  • Nikt nie został aresztowany.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Baby, I Love Your Way”, w wykonaniu Petera Framptona.
13
(36)
Time to Crime
Tim Hunter Tyler Bensinger 30 stycznia 2005
Zwrócono broń w ramach programu odzyskiwania broni, okazuje się, iż brała udział w zabójstwie. W 1987 roku dziewczynka w parku została zastrzelona z przejeżdżającego samochodu. Detektywi wznawiają dochodzenie. W trakcie dochodzenie detektywi ustalają, że przez lata broń wielokrotnie zmieniała właścicieli.
  • Lilly widzi zabitą dziewczynkę w magazynie broni.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Man In the Mirror”, w wykonaniu Michaela Jacksona.
14
(37)
Revolution
Alex Zakrzewski Liz Garcia 20 lutego 2005
Warren w 1969 roku uciekł do Kanady, by uniknąć pełnienia służby wojskowej w Wietnamie. Tym samym czasie w jego mieszkaniu znaleziono zwłoki jego dziewczyny. Ellie McCormick została uduszona. Gdy Warren wraca do kraju, aby uczestniczyć w pogrzebie ojca, policja wzywa go w sprawie zabójstwa Ellie. Detektywi wznawiają dochodzenie.
  • Chłopak ofiary, widzi ją opuszczającą jego mieszkanie.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „I Say a Little Prayer”, w wykonaniu Arethy Franklin.
15
(38)
Wishing
Emilio Estevez Karin Lewicki 6 marca 2005
Detektywi szukają zabójcy upośledzonego młodego mężczyzny, który zginął na torach kolejowych w 1993 roku.
  • Lilly widzi ofiarę stojącą na moście.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Somewhere Over the Rainbow”, w wykonaniu Israela Kamakawiwoʻole.
16
(39)
Revenge
David Von Ancken Jay Beattie 13 marca 2005
Ksiądz w 1998 roku wysłuchał spowiedzi mężczyzny, który brał udział w porwaniu 9-letniego Kyle’a. Chłopiec później został znaleziony martwy. Porywacz właśnie zmarł podczas napadu, a ksiądz podzielił się informacją ze swoim bratem porucznikiem Stillmanem.
  • Lilly widzi ofiarę w dokach..
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Don’t Go Away”, w wykonaniu Oasis.
17
(40)
Schadenfreude
Tim Matheson Gina Gionfriddo 20 marca 2005
Na palcu zmarłej narkomanki znaleziono obrączkę z wygrawerowanym napisem należącą do dr. Stevena Chase’a, który odsiaduje wyrok za zabójstwo żony w 1982 roku. Dr. Chase cały czas twierdzi, iż jest niewinny, a żona została zabita podczas włamania oraz to że widział sprawców. Detektywi wznawiają śledztwo, aby stwierdzić, kto tak naprawdę zabił Lindsay.
  • Detektyw Rush widzi ofiarę po drugiej stronie ulicy podczas aresztowania.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Don’t Stop Believing”, w wykonaniu Journey.
  • Odcinek luźno oparty jest na historii Sama Shepparda.
18
(41)
Ravaged
James Whitmore Meredith Stiehm 27 marca 2005
Dawna znajoma detektywa Very prosi o rozwiązanie sprawy śmierci swojej siostry alkoholiczki w 1995 roku. Pierwsze dochodzenie wykazało, iż był to wypadek. Po latach siostra poznała świadka, który twierdzi, iż widział ofiarę w dniu jej śmierci pijącą ze studentami, a między pijącymi wywiązała się kłótnia. Detektywi pragną poznać rzeczywisty bieg zdarzeń prowadzący do śmierci kobiety.
  • Detektyw Vera widzi ofiarę przed budynkiem policji.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Secret Garden”, w wykonaniu Bruce’a Springsteena.
19
(42)
Strange Fruit
Paris Barclay Veena Cabreros Sud 3 kwietnia 2005
Detektywi wznawiają śledztwo w sprawie zabójstwa 16-letniego chłopaka, który w 1963 roku sprowadził się z rodziną z Missisipi, a krótko potem został znaleziony martwy na ulicy przez młodego Willa Jeffriesa i jego kolegów. Afroamerykańska rodzina Williamsów po przeprowadzce zamieszkała w dzielnicy zdominowanej przez białych. Niektórym sąsiadom nie spodobało się to, również niezadowolenie było w wśród pracowników fabryki samolotów, w której ojciec ofiary, inżynier dostał kierowniczą posadę.
  • Ofiarę widzi Jeffries w miejscu znalezienia zwłok.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Strange Fruit”, w wykonaniu Niny Simone.
  • Odcinek jest luźno oparty na sprawie morderstwa Emmetta Tilla.
20
(43)
Kensington
Bill Eagles Sean Whitesell 24 kwietnia 2005
Detektywi wznawiają śledztwo sprawie zabójstwa Joe Younga, robotnika, który według policji w 1985 roku został zabity podczas rabunku. Jednak w 2005 roku ktoś przyznaje się do kradzieży pieniędzy już zabitego Joe, co wyklucza motyw rabunkowy. Detektywi rozpoczynają poszukiwanie prawdziwego powodu zabójstwa oraz jego sprawcy.
  • Nikt nie widzi ofiary, zamiast tego ofiara jest pokazana w retrospekcji.
  • Wszystkie utwory wykorzystane w odcinku są w wykonaniu Johna Mellencampa.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Small Town”, w wykonaniu Johna Mellencampa.
21
(44)
Creatures of the Night
Alex Zakrzewski Tyler Bensinger 1 maja 2005
Detektywi szukają powiązania morderstwa z 1977 roku z seryjnym mordercą, który niebawem ma wyjść na wolność. Znalezienie zbrodni, za którą nie został skazany umożliwi zatrzymanie mordercy w więzieniu, który zapowiedział, iż po wyjściu będzie nadal zabijał.
22
(45)
Best Friends
Mark Pellington Liz Garcia 8 maja 2005
Z rzeki wyłowiono ciężarówkę z ludzkimi kośćmi, detektywi rozpoczynają śledztwo, które prowadzi do producenta alkoholu z czasów prohibicji i zaginionej w 1932 roku młodej kobiety.
  • Ofiarę widzi kochanka, kobiety idą razem i obejmują się.
  • Nikt nie został aresztowany.
  • Odcinek kończy się wierszem.
  • Odcinek ten zdobył nagrodę GLAAD Media Awards.
23
(46)
The Woods
Nelson McCormick Veena Cabreros Sud 22 maja 2005
W domu przeznaczonym do sprzedaży odnaleziono dziewięć ludzkich czaszek, które prowadzą do seryjnego mordercy George’a Marksa, który kilka miesięcy wcześniej wymknął się policji. W przeszłości w 1972 roku w domu tym doszło do morderstwa kobiety, ofiarą była matka George’a. Detektywi wznawiają śledztwo w sprawię wyjaśnienia tej zbrodni.
  • Detektyw Rush widzi George’a (jako chłopca) i jego matkę wraz z nim patrzącą przez okno.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Behind Blue Eyes”, w wykonaniu The Who.
  • Odcinek luźno opiera się na sprawie seryjnego mordercy Roberta Hansena.

Sezon 3 (2005)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Reżyseria Scenariusz

Premiera

1
(47)
Family
Mark Pellington Meredith Stiehm 25 września 2005
Kiedy z nastoletnią dziewczyną kontaktuje się mężczyzna uznający się za jej biologicznego ojca. Dziewczyna zwraca się do policji, gdyż jej ojciec został zabity w noc jej narodzin w 1988 roku. Detektywi wznawiają dochodzenie uważając, iż mężczyzna może być powiązany ze śmiercią nastolatka Jimiego Tate’a – jej prawdziwego ojca.
  • Lilly widzi ofiarę przyglądającą się córce i jej matce.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „In Your Eyes”, w wykonaniu Petera Gabriela.
2
(48)
The Promise
Paris Barclay Veena Cabreros Sud 2 października 2005
Kiedy ojciec znajduje zdjęcie wykonane tuż przed śmiercią swojej córki, które może świadczyć, że jej śmierć nie była wypadkiem. Detektywi wznawiają śledztwo z 2004 roku w sprawie śmierci otyłej studentki, która zginęła podczas pożaru w domu bractwa studenckiego.
  • Ofiarę stojącą w drzwiach swojej sypialni widzi jej przyjaciel.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Fallen”, w wykonaniu Sary McLachlan.
3
(49)
Bad Night
Kevin Bray Andrea Newman 9 października 2005
Do wydziału zabójstw przychodzi starsza kobieta, która znalazła list do jej syna, zabitego w 1978 roku. W liście zawarta jest sugestia, iż jest w niebezpieczeństwie, a detektywi odkrywają, że tuż przed śmiercią wielu przyjaciół odwróciło się od niego.
  • Lilly widzi ofiarę z przyjaciółką podczas ich przejażdżki samochodem obok jego rodzinnego domu.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: Dream On, w wykonaniu Aerosmith.
4
(50)
Colors
Paris Barclay Sean Whitesell 16 października 2005
Rush i pozostali detektywi wznawia dochodzenie z 1945 roku, wtedy to afroamerykański gracz baseballa, został zabity ciosem z własnego kija.
  • Jeffries widzi ofiarę podczas meczu, unoszącą czapkę jego kierunku.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Sentimental Journey”, w wykonaniu Doris Day.
5
(51)
Committed
Alex Zakrzewski Liz Garcia 23 października 2005
Kiedy umiera starsza, samotna kobieta używająca dokumentów kobiety, która została zabita zimą 1954 roku, śledczy wznawiają dochodzenie. Wychodzi na jaw, że zabita kobieta przeżyła załamanie nerwowe i została umieszczona przez męża w szpitalu psychiatrycznym.
  • Lilly i syn ofiary widzi kobietę na wystawie obrazów.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Only You”, w wykonaniu The Platters.
6
(52)
Saving Patrick Bubley
Marcos Siega Tyler Bensinger, Karin Lewicki 6 listopada 2005
Matka traci czwartego syna w strzelaninie pomiędzy gangami, Lilly pragnąc ocalić ostatniego brata przed zabiciem wraca do swojej pierwszej sprawy w wydziale zabójstw, a było to morderstwo Vaughna Bubleya – najstarszego z braci. Detektywi sądzą, iż morderstwa są ze sobą powiązane, a rozwiązanie jednej sprawy doprowadzi do wyjaśnienia pozostałych trzech zabójstw.
  • Patrick widzi swoich braci na boisku szkolnym.
  • Lilly widzi swojego pierwszego partnera w odbiciu lustra za barem.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Faith in You”, w wykonaniu grupy P. M. Dawn.
7
(53)
Start-Up
James Whitmore Karin Lewicki 13 listopada 2005
Chłopiec na dysku twardym starego komputera podarowanego przez szkołę, znajduje opis śmierci młodej kobiety, która w 1999 roku zmarła na atak serca mając 24 lata. Notatki wskazują jednak na otrucie.
  • Siostra ofiary widzi ją płynącą łodzią wioślarską.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Save Me”, w wykonaniu Aimee Mann.
8
(54)
Honor
Paris Barclay Craig Turk 20 listopada 2005
Policjanci z wydziału antynarkotykowego znajdują ukryte pudełko z bransoletami, które nosiła rodzina i przyjaciele jeńca wojennego z obozu Hanoi Hilton w Wietnamie. Weteran rok po powrocie z wietnamskiej wojny zostaje zastrzelony w 1973 roku. Porucznik Stillman uważa rozwiązanie sprawy morderstwa bohatera wojennego za obowiązek do spełnienia we wdzięczności za jego poświęcenie dla kraju.
  • Porucznik Stillman widzi ofiarę, wymieniają się salutami.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „If You Could Read My Mind”, w wykonaniu Gordona Lightfoota.
9
(55)
A Perfect Day
Roxann Dawson Veena Cabreros Sud 27 listopada 2005
Rybak wyławia ludzką kość, ofiarą jest mała dziewczynka, ślady na szkielecie świadczą o tym iż była ofiarą przemocy domowej. Dochodzenie wykazuje, iż zmarła dziewczynka to 4-letnia Vivien Smith, detektywi szukają sprawcy zbrodni z 1965 roku.
  • Lilly wraz z siostrą ofiary widzi jak obie dziewczynki obejmują się na plaży.
  • Nie aresztowano sprawcy, gdyż został zabity.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Catch the Wind”, w wykonaniu Donovana
10
(56)
Frank’s Best
Michael Schultz Andrea Newman 18 grudnia 2005
W 2001 roku został zabity właściciel sklepu, za sprawcę uznano jego pracownika Ricardo, który został aresztowany i skazany. Po czterech latach jego brat przyjeżdża z Salwadoru i prosi policję o znalezienie prawdziwego sprawcę morderstwa, gdyż wierzy, iż jego brat jest niewinny. Detektywi wznawiają dochodzenie.
  • Ricardo widzi ofiarę przy drzwiach sklepu.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Wherever You Will Go”, wykonaniu zespołu The Calling.
11
(57)
8 Years
Mark Pellington Meredith Stiehm 8 stycznia 2006
Detektywi podejmują się zakończenia śledztwa z 1988 roku, kiedy to w strzelaninie na autostradzie ginie mężczyzna Clem Garris. Policja odnalazła, poszukiwaną kobietę, która mogła być świadkiem zdarzenia. Zabity mężczyzna i kobieta byli w liceum członkami tej samej paczki przyjaciół.
  • Przyjaciółka ofiary widzi go na zewnątrz casina, w którym pracowała.
  • Wszystkie utwory wykorzystane w odcinku są w wykonaniu Bruce’a Springsteena.
  • Zabójca Clema Garrisa nie został aresztowany, gdyż sam został, krótko potem zabity. Sprawca tego morderstwa został aresztowany.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „One Step Up”, w wykonaniu Bruce’a Springsteena.
12
(58)
Detention
Jessica Landaw Liz Garcia 15 stycznia 2006
w 1994 roku Trevor Dawson popełnia samobójstwo skacząc z budynku szkoły. Po śmierci woźnego w jego rzeczach zostaje znaleziona druga część listu, która sugeruje, iż było to morderstwo. Z treści listu wynika, iż chłopak obawiał się o swoje życie.
  • Lilly widzi ofiarę za ogrodzeniem szkolnym.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Landslide”, w wykonaniu The Smashing Pumpkins.
13
(59)
Debut
Tim Hunter Karin Lewicki, Kate Purdy 29 stycznia 2006
Matka dziewczyny zamordowanej w 1968 roku, przeczytała artykuł o lokalnym sprzedawcy dzieł sztuki, który jest podejrzany o zepchnięcie żony ze schodów ze śmiertelnym skutkiem. Córka kobiety ostatni wieczór przed śmiercią spędziła z mężczyzną, który jest bohaterem artykułu. Kobieta dzieli się swoim spostrzeżeniem z detektywami, którzy wznawiają dochodzenie.
  • Matka ofiary widzi ją patrzącą na księżyc.
  • Odcinek luźno nawiązuje do sprawy Michaela Petersona.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Moon River”, w wykonaniu Henry’ego Mancini.
14
(60)
Dog Day Afternoons
Craig Ross Jr Sean Whitesell 26 lutego 2006
Detektywi dostrzegają powiązanie między napadem na bank w 2000 roku, podczas którego zginęła młoda kasjerka, a napadem, który wydarzył się 6 lat później. Ten sam bank, te same maski, wszystkie szczegóły są ponownie badane przez detektywów w poszukiwaniu zabójcy.
  • Matka ofiary widzi ją czytającą książkę.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „I Hope You Dance”, w wykonaniu Lee Ann Womack.
15
(61)
Sanctuary
Alex Zakrzewski Steve Sharlet 12 marca 2006
Kiedy narkotykowy diler wraca do Filadelfii zostaje aresztowany. Jest głównym podejrzanym w sprawie morderstwa kobiety przemycającej dla niego narkotyki w żołądku. Kobieta zginęła pod kościołem w 1998 roku. Śledztwo zostaje wznowione. Wychodzi na jaw iż Scotty Valens pracował z podejrzanym jako tajniak, co budzi wśród kolegów duże zaskoczenie.
  • Detektyw Scotty Valens widzi ofiarę, zapalając świeczkę w kościele.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Return to Innocence”, wykonaniu Enigmy.
16
(62)
One Night
Nicole Kassell Veena Cabreros Sud 19 marca 2006
Do wydziału zabójstw przychodzi mężczyzna, który twierdzi wie coś o zabójstwie Steve’a Jablonskiego. Przyznaje się, iż go zakopał żywcem w 1980 roku, twierdzi też, że znowu to zrobił. Detektywi zaczynają walkę z czasem, mają nadzieję, iż rozwiązanie starej sprawy, umożliwi znalezienie nowej ofiary zabójcy przed jej śmiercią.
  • Lilly Rush widzi Steve’a w miejscu zakopania drugiej ofiary.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „You and Me”, wykonaniu Lifehouse.
17
(63)
Superstar
Bill Eagles Patricia A. Fullerton, Craig S. O’Neill, Jason Tracey 26 marca 2006
Pojawiają się nowe dowody w sprawie śmierci utalentowanej tenisistki, Andi. Dziewczyna została zamordowana po wygranym meczu w 1973 roku. Młodsza siostra ofiary przynosi na policję, znaleziony ręcznik tenisistki, nasączony trucizną. Detektywi wznawiają śledztwo.
  • Lilly widzi ofiarę grającą w tenisa.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Your Song”, w wykonaniu Eltona Johna.
18
(64)
Willkommen
Paris Barclay Andrea Newman 2 kwietnia 2006
Detektywi wznawiają dochodzenie w sprawie śmierci taksówkarza, a zarazem początkującego aktora Dennisa Hoffermana. Zastrzelono go w 2002 roku za kulisami sceny. Po latach znaleziono broń, z której zginął.
  • Ofiara jest widziana przez Lilly Rush.
  • Wszystkie utwory muzyczne wykorzystane w odcinku są z musicalu Cabaret.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Maybe This Time”/„Cabaret”, w wykonaniu Natashy Richardson.
19
(65)
Beautiful Little Fool
Kevin Bray Liz Garcia 9 kwietnia 2006
Pewna kobieta odkrywa, iż jej prababka Violet, została zamordowana. Kobieta została znaleziona martwa w Boże Narodzenie w 1929 roku. Violet oddała swoją córkę do domu dziecka. Prawnuczka chce się dowiedzieć czegoś o kobiecie, gdyż uważa, że nad kobietami w jej rodzinie ciąży pewnego rodzaju fatum. Pomimo, znikomej szansy na rozwiązanie sprawy, Lilly decyduje się na podjęcie śledztwa.
  • Lilly Rush widzi ofiarę grającą na pianinie.
  • Mordercy nie aresztowano bo zmarł.
  • Duch mordercy widzi swojego rozczarowanego wnuka
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „300 Flowers”, w wykonaniu Allison Miller (jako Violet).
20
(66)
Death Penalty: Final Appeal
Alex Zakrzewski Sean Whitesell 16 kwietnia 2006
Detektywi wznawiają dochodzenie w sprawie, przy której Jeffries przesłuchiwał głównego podejrzanego. Mężczyzna za morderstwo i gwałt na 16-letniej dziewczynie w 1994 roku dostał karę śmierci, za trzy dni ma zostać wykonany wyrok. Andre Tibbs wciąż twierdzi, że jest niewinny i wrobił go policjant, prosi Willa aby przyjrzał się sprawie jeszcze raz, zwłaszcza po tym jak oskarżony o mataczenie funkcjonariusz policji, który aresztował skazanego, popełnił samobójstwo. Oficer ten aresztował skazanego.
  • Lilly widzi ofiarę w archiwum.
  • Detektyw Jeffries widzi niesłusznie straconego Andre.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Hallelujah”, w wykonaniu Johna Cale’a.
21
(67)
The Hen House
David Von Ancken Craig Turk 30 kwietnia 2006
W 1945 roku zginęła dziennikarka filadelfijskiej gazety. W noc śmierci miała się z kimś spotkać na stacji gdzie zginęła. W toku śledztwa wychodzi na jaw, iż kobieta zakochała się w mężczyźnie, który twierdził, że jest Żydem, który uciekł nazistom. Detektywi ustalają tożsamość mężczyzny. Są zszokowani.
  • Lilly widzi ofiarę przyglądającą się aresztowaniu mordercy.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „It Could Happen to You”, w wykonaniu Jo Stafford.
22
(68)
The River
Craig Ross Jr Tyler Bensinger 7 maja 2006
Pojawia się nowy świadek w sprawie zastrzelenia lekarza ze szpitala w 1984 roku. Aresztowano wówczas czarnego włóczęgę, kobieta zaś twierdzi, iż strzelał biały w czapeczce szpitala, najprawdopodobniej również lekarz. Detektywi wznawiają śledztwo, w toku którego wychodzi na jaw, iż zabity lekarz był hazardzistą, a jego nałóg niszczył rodzinę.
  • Syn ofiary widzi go na przez drzwi ostrego dyżuru.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Only Time Will Tell”, w wykonaniu Asia
23
(69)
Joseph
Roxann Dawson Liz Garcia, Andrea Newman 21 maja 2006
Kiedy zostaje użyta karta kredytowa ofiary morderstwa z 2005 roku, a zarazem świadka w zabójstwie, detektywi wznawiają dochodzenie. W trakcie śledztwa wychodzi na jaw, iż ofiara miała zeznawać w sprawie morderstwa, dwa tygodnie przed zeznaniami mężczyzna został zabity.
  • Ofiarę widzi jego przyjaciółka.
  • Druga ofiara jest widziana przez swojego przyrodniego brata.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Collide”, w wykonaniu Howie Day.

Sezon 4 (2006)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Reżyseria Scenariusz

Premiera

1
(70)
Rampage
Mark Pellington Veena Cabreros Sud 24 września 2006
Detektywi wznawiają dochodzenie w sprawie masakry w centrum handlowym w 1995 roku, po tym jak znaleziono nagranie wideo sugerujące, iż sprawców masakry było trzech, że jeden z nich wydostał się z centrum handlowego i wciąż pozostaje na wolności.
2
(71)
The War at Home
Alex Zakrzewski Samantha Howard Corbin 1 października 2006
Detektywi wznawiają dochodzenie z 2004 roku, po tym jak z rzeki wyłowiono protezę ręki zaginionej weteranki wojny w Iraku.
  • Rodzina ofiary, Lilly i Will Jeffries widzi ją na cmentarzu wojskowym salutującą im.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Little by Little”, w wykonaniu Oasis.
3
(72)
Sandhogs
David Von Ancken Greg Plageman 8 października 2006
W tunelu metra pod rzeką, zamkniętego w 1948 roku znaleziono szczątki robotnika. Detektywi w trakcie dochodzenia odkrywają, iż ofiara aktywnie działała w związku zawodowym co mogło być motywem zbrodni.
  • Dziewczyna ofiary wspólnie tańczy z nim.
  • Porucznik Stillman widzi przyjaciela ofiary w barze, gdzie zabójca został aresztowany.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „That Lucky Old Sun”, w wykonaniu Louisa Armstronga.
4
(73)
Baby Blues
David Barrett Liz Garcia 15 października 2006
Sztab detektywów wraca do sprawy niemowlęcia 1982 roku, o którym orzeczono Nagłą Śmierć Łóżeczkową.
  • Ofiara, jako że była niemowlęciem w chwili śmierci, nie jest widziana przez nikogo, zamiast tego detektyw Rush klęka przy jej grobie
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Open arms” w wykonaniu Journey
5
(74)
Saving Sammy
Paris Barclay Tyler Bensinger 22 października 2006
Detektyw Lilly Rush pod wpływem Josepha wznawia śledztwo, w sprawie zabójstwa małżeństwa w 2003 roku. Okazuje się, iż świadkiem zbrodni był ich autystyczny syn. Brent ma fotograficzną pamięć, za każdym razem gdy jest wspominane morderstwo jego rodziców, powtarza tę samą liczbę.
  • Detektyw Valens widzi ofiary patrzące na swoje dzieci.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „In My Place”, w wykonaniu grupy Coldplay.
6
(75)
Static
Kevin Bray Gavin Harris 29 października 2006
Odkryto nowy dowód audio, który sugeruje, iż ktoś zaaranżował morderstwo, tak aby wyglądało na samobójstwo popularnego DJ radiowego o pseudonimie „The Hawk”. W tle nagrania w chwili śmierci mężczyzny słychać odgłos butów oraz zamykania drzwi. Detektywi wznawiają dochodzenie z 1958 roku.
  • Córka ofiary widzi go, gdy ten dołącza do niej przy grze na pianinie.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Scarlet Rose”, wykonaniu Gary Haase, który został specjalnie napisany na potrzeby odcinka.
7
(76)
The Key
David Barrett Jennifer Johnson 5 listopada 2006
Will Jeffries wraca do sprawy, którą zajmował się na początku swojej pracy w wydziale zabójstw. W 1979 r. w lesie zamordowana została kobieta. Detektyw obiecał jej córce, że znajdzie sprawcę. Dopiero teraz natrafiono na nowe dowody w sprawie.
  • Ofiara jest widziana w lesie przez rodzinę.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Broken Hearted Me”, w wykonaniu Anne Murray.
8
(77)
Fireflies
Marcos Siega Erica Shelton 12 listopada 2006
U zmarłego listonosza odkryto niedoręczoną pocztę, w wśród listów znalazła się pocztówka wysłana przez dziewczynkę w dniu swojego zaginięcia, adresatem była jej czarna koleżanka. Przyjaźń białej dziewczynki z czarną budziła wśród ludzi duże niezadowolenie. W 1975 roku policja uważała, iż dziewczynka została zamordowana przez afroamerykanów. Detektywi wznawiają śledztwo, w trakcie którego rozpatrują tezę, iż za zniknięcie dziewczynki odpowiadają biali rasiści.
  • W odcinku tym okazało się, iż ofiara nie zginęła. Kończy się spotkaniem już dorosłej kobiety z rodzicami i najlepszą przyjaciółką.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Landslide”, w wykonaniu Fleetwood Mac.
9
(78)
Lonely Hearts
John Peters Liz Garcia 19 listopada 2006
Detektywi wracają do śledztwa umorzonego w 1989 roku, znaleziono bowiem nowe dowody. Pewien mężczyzna popełnił samobójstwo oglądając nagranie z biura matrymonialnego. Nagranie przedstawia Marthę Puck, detektywi szukają powiązania między mężczyzną a Marthą. W trakcie śledztwa, wychodzi na jaw, iż mężczyzna był oszustem matrymonialnym i okradał samotne panie z oszczędności.
  • Lilly widzi ofiarę w parku czytającą romans.
  • Nick Vera widzi drugą ofiarę w archiwum.
  • Stillman widzi w lustrze mężczyznę, który popełnił samobójstwo.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Alone”, w wykonaniu Heart.
  • Odcinek nawiązuje do sprawy „Lonely Hearts Killers”, Marthy Beck i Raymonda Fernandeza.
10
(79)
Forever Blue
Jeannot Szwarc Tom Pettit 3 grudnia 2006
Umierający przestępca dzieli się informacją na temat niewyjaśnionego morderstwa policjanta, który wychował się wśród funkcjonariuszy. W śledztwie dotyczącym tego zabójstwa było mnóstwo niewyjaśnionych teorii. Detektywi wznawiają dochodzenie z 1968 roku.
  • Ofiarę stojącą przy ich starym wozie patrolowym widzi jego partner.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „My Back Pages”, w wykonaniu The Byrds.
11
(80)
The Red and the Blue
Steve Boyum Meredith Stiehm 10 grudnia 2006
W 2000 roku przed barem w Filadelfii został zastrzelony muzyk country. Znaleziono broń, z której strzelano. Lilly Rush wraz z niechętnym Scottym jedzie do Tennessee, aby na nowo przesłuchać świadków i zbadać sprawę.
  • Lilly widzi ofiarę grającą poza sceną.
  • Wszystkie utwory wykorzystane w odcinku są w wykonaniu Tima McGraw.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „I’ve Got Friends That Do”, w wykonaniu Tima McGraw.
12
(81)
Knuckle Up
David Barrett Greg Plageman 7 stycznia 2007
W 2006 roku James Hoffman skończył szkołę z najlepszym wynikiem i wybierał się na studia. Niespodziewanie wtedy właśnie zaginął. Do wydziału zabójstw przychodzi jego siostra, która w internecie natrafiła na nagranie bójki z udziałem brata. Lilly Rush i Scotty Valens wznawiają dochodzenie.
  • Ofiarę rzucająca śnieżkami w dom, wtedy widzą go ojciec i siostra.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „How to Save a Life”, w wykonaniu The Fray.
13
(82)
Blackout
Seith Mann Tyler Bensinger 14 stycznia 2007
Lauren w noc swojej śmierci, 16 stycznia 1996 roku, nocowała w domu swojego byłego męża. Początkowo sądzono, iż kobieta utonęła w basenie. Obecny właściciel domu znalazł na spodzie trampoliny, ślady walki.
  • Lilly widzi ofiarę w odbiciu na wodzie.
  • Odcinek luźno nawiązuje do morderstwa Florence Unger.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Name”, w wykonaniu Goo Goo Dolls.
14
(83)
8:03 AM
Alex Zakrzewski Veena Cabreros Sud 28 stycznia 2007
28 stycznia 2002 roku o godzinie 8:03 w dwóch różnych częściach miasta ginie dwoje nastolatków. Biała dziewczyna z dobrego domu, oraz czarny diler narkotykowy, który zmarł na rękach Kat Miller. Pomimo braku powodów do wznowienia śledztwa, porucznik Stillman zgadza się na ponowne otwarcie dochodzenia.
  • Kat Miller widzi ofiary w archiwum.
  • Wszystkie utwory wykorzystane w odcinku są w wykonaniu grupy U2.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „With or Without You”, w wykonaniu U2.
15
(84)
Blood on the Tracks
Kevin Bray Gavin Harris 18 lutego 2007
Podczas remontu pewnego domu znaleziono fragmenty bomby, która była tak skonstruowana, by jej eksplozję wzięto za wybuch gazu. W 1981 roku podczas tej eksplozji zginęli Jack i Johanna Kimball, młode zamożne małżeństwo. Detektywi wznawiają dochodzenie, w trakcie którego wychodzi na jaw, iż para należała do radykalnych przeciwników wojny w Wietnamie.
  • Lilly widzi jedną z ofiar w archiwum, druga zaś widziana jest podczas aresztowania zabójcy.
  • Wszystkie utwory wykorzystane w odcinku są w wykonaniu Boba Dylana.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Like a Rolling Stone”, w wykonaniu Boba Dylana.
16
(85)
The Good-Bye Room
Holly Dale Jennifer Johnson 4 marca 2007
Barbara po śmierci matki, dowiaduje się ze znalezionych dokumentów, iż była adoptowana. Ustala, że jej prawdziwa matka 17-letnia Hilary została zamordowana dzień po jej narodzinach. Kobieta chce poznać prawdę o swojej matce, oraz pragnie odpowiedzi na pytanie „dlaczego ją oddała?”.
  • Córka ofiary, widzi ją podczas słuchania kasety nagranej przez nią dla niej.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „You are My Sunshine”, w wykonaniu Carly Simon.
17
(86)
Shuffle, Ball Change
Mark Pellington Liz Garcia 11 marca 2007
Na wysypisku śmieci znaleziono szczątki 16-letniego Maurice’a Halla, który

zaginął w październiku 1984 roku. Maurice przed śmiercią, wbrew ojcu, pragnął zostać tancerzem i uczęszczał na zajęcia do szkoły tańca. Detektywi rozpoczynają dochodzenie.

  • Lilly widzi ofiarę w nieczynnym sklepie jego ojca.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „I Want to Know What Love Is”, w wykonaniu grupy Foreigner.
18
(87)
A Dollar, a Dream
Chris Fisher Erica Shelton 18 marca 2007
Podczas badania dna jeziora znaleziono wrak samochodu ze szczątkami kobiety zaginionej w 1999 roku. Zawartość sugeruje, iż kobieta wraz z rodziną mieszkała w samochodzie. Detektywi rozpoczynają poszukiwanie zabójcy Marlene Bradford.
  • Ofiara przygląda się jak jej rozdzielone dwie córki spotykają się ze sobą.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Angel”, w wykonaniu Sary McLachlan.
19
(88)
Offender
David Barrett Greg Plageman 25 marca 2007
Z dachu wieżowca zostaje wypchnięty mężczyzna, przestępca seksualny. Przy ciele znaleziono list sprawcy o treści „Będę wyrzucał tych śmieci codziennie, dopóki nie rozwiążecie sprawy zabójstwa mojego syna, Claytona Hathawaya”. Ojciec chłopca został oskarżony i skazany za gwałt i morderstwo syna w 1987 roku. Mężczyzna wyszedł z więzienia, po tym jak sąd orzekł, iż główny dowód został sfabrykowany. Detektywi ponownie padają sprawę morderstwa 6-letniego Claya.
  • 6-letniego Claya widzą jego rodzice.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Never Surrender”, w wykonaniu Corey Hart.
20
(89)
Stand Up and Holler
John Peters Greg Plageman 1 kwietnia 2007
Matka Rainey, która została znaleziona martwa na boisku w 1997 roku, znalazła na wystawie sztuki nowoczesnej, anonimowe przyznanie się do zabicia 16-letniej dziewczyny. Dotychczas sądzono, iż dziewczyna przedawkowała alkohol i narkotyki.
  • Ofiara jest widziana na boisku sportowym przez przyjaciela.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „High and Dry”, w wykonaniu grupy Radiohead.
21
(90)
Torn
Kevin Bray Tyler Bensinger 8 kwietnia 2007
Detektywi wznawiają dochodzenie z 1919 roku na prośbę studentki, która chce poznać prawdę o śmierci swojej ciotecznej prababki Frances. W trakcie śledztwa wychodzi na jaw, iż osiemnastolatka była zwolenniczką sufrażystek, oraz to, że narzeczony zerwał z nią zaręczyny.
  • Lilly spotyka ofiarę na ulicy i wymienia się z nią uśmiechem.
  • Cioteczna prawnuczka widzi liderkę sufrażystek w sali wykładowej.
  • Córka pokojówki Frances, widzi swoją matkę na komisariacie, odbierając list od Kat Miller i Nicka Very.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Stardust”, w wykonaniu Hoagy Carmichael.
22
(91)
Cargo
Andy García Tom Pettit 15 kwietnia 2007
FBI poszukuje nierozwiązanych sprawy, które są podobne do działania wschodnio-europejskiego przestępcy o pseudonimie „Nachalneek”, być może rozwiązaniej sprawy doprowadzi do aresztowania groźnego przestępcy. Detektywi znajdują sprawę z 2005 roku morderstwa Mike’a, robotnika portowego, który wplątał się w konflikt z handlarzami dziewcząt.
  • Porucznik Stillman i przyjaciółka ofiary, którą chciał uratować, widzą Mike’a w dokach.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Fix You”, w wykonaniu Coldplay.
23
(92)
The Good Death
Paris Barclay Gavin Harris 29 kwietnia 2007
Kiedy pielęgniarz przyznaje się do zabicia sześciu swoich pacjentów. Detektywi badają siódmy przypadek, pacjenta, który zmarł w 1998 roku, kilka tygodni wcześniej niż lekarze przewidywali. Zamożny mężczyzna zachorował na złośliwego guza mózgu (glejak), dwa miesiące po diagnozie leżał na łożu śmierci na oddziale gdzie pracował „Anioł Śmierci”.
  • Ofiarę widzą jego żona i syn.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Good Day”, w wykonaniu Paul Westerberg.
24
(93)
Stalker
Alex Zakrzewski Veena Cabreros Sud 6 maja 2007
Detektywi wznawiają dochodzenie w sprawie potrójnego morderstwa rodziny Jacobi w 2006 roku. Masakrę przeżyła córka, Kim, dziewczyna właśnie obudziła się ze śpiączki, ma problemy z pamięcią. Detektywi mają nadzieję, iż sobie przypomni wydarzenia z tragicznego wieczoru jaki wydarzył się w jej domu. Policja uważała, iż sprawcą był ojciec, jednak nie udało się potwierdzić tej tezy. Detektyw Lilly Rush podczas konfrontacji z mordercą zostaje ciężko ranna.
  • Kim widzi swoją zabitą rodzinę na komisariacie.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Stolen”, w wykonaniu Dashboard Confessional.
  • Odcinek luźno nawiązuje do sprawy morderstwa Alice Huling i większości członków jej rodziny w 1978 przez Joe Ture.

Sezon 5 (2007)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Reżyseria Scenariusz

Premiera

1
(94)
Thrill Kill
Alex Zakrzewski Veena Cabreros Sud 23 września 2007
Detektyw Rush wraca do pracy w wydziale zabójstw po rekowalenstencji spowodowanej postrzałem. Detektywi ponownie rozpatrują sprawę potrójnego zabójstwa z 1994 roku. Jeden ze skazanych wówczas za tę zbrodnię na dożywocie popełnia samobójstwo. W zwróconych rzeczach zmarłego skazańca, matka znajduje list opisujący zbrodnię, kobieta twierdzi iż jej syn tego nie napisał, gdyż nie potrafił pisać. Lilly Rush przy sceptycznym nastawieniu swoich kolegów wznawia dochodzenie.
  • Lilly widzi ofiary jadące swoimi rowerami, jeden z nich zatrzymuje się i dziękuje jej.
  • Matka niewinnie skazanego mężczyzny, który popełnił samobójstwo, czeka przed więzieniem na wychodzącego z niego kolegę syna, wówczas widzą go.
  • Odcinek jest luźno oparty na tzw. sprawie „West Memphis 3”.
  • Wszystkie wykorzystane utwory w odcinku są wykonane przez Nirvanę.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Come as You Are”, w wykonaniu Nirvany.
2
(95)
That Woman
Roxann Dawson Liz W. Garcia 30 września 2007
W starym vanie znaleziono bluzkę zabitej w 1998 roku, 15- dziewczyny. Dziewczyna w szkole miała reputację dziewczyny swobodnej seksualnie. Detektywi rozpoczynają dochodzenie.
  • Lilly widzi ofiarę w lesie na miejscu zbrodni.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Black Balloon”, w wykonaniu Goo Goo Dolls.
3
(96)
Running Around
Holly Dale Jennifer Johnson 7 października 2007
Do wydziału zabójstw przychodzi 16-letnia amiszka, dziewczyna szuka swojej starszej siostry, która zaginęła w 2006 roku, sądzi, iż nie żyje. Zaginiona przybyła do Filadelfii by rozpocząć swoją „rumspringę”.
  • Siostra ofiary widzi ją podczas podróży, w celu przeżycia swojej rumspringi.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Breakaway”, w wykonaniu Kelly Clarkson.
4
(97)
Devil Music
Chris Fisher Kate Purdy 14 października 2007
Do wydziału zabójstw przychodzi starszy pan, który w 1953 roku znalazł portfel w kałuży krwi w alejce za sklepem, portfel należał do 19-letniego rock’n’rollowego piosenkarza, który został zastrzelony. Fakt ten sugeruje, iż chłopak zmarł w całkiem innym miejscu niż znaleziono jego ciało.
  • Ofiarę tańczącą z gitarą na scenie widzi w swoim klubie przyjaciel.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Can’t Help Falling in Love”, w wykonaniu Elvisa Presleya.
5
(98)
Thick As Thieves
Holly Dale Christopher Silber 21 października 2007
Detektywi wznawiają śledztwo z 1989 roku, kiedy niezidentyfikowana kobieta Jane Doe umiera w szpitalu po długotrwałej śpiączce, w której przebywała od momentu postrzału w głowę 18 lat wcześniej.
  • Lilly Rush widzi ofiarę w archiwum.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „One More Try”, w wykonaniu George’a Michaela.
6
(99)
Wunderkind
Kevin Bray Greg Plageman 28 października 2007
Kiedy zostaje użyty numer ubezpieczeniowy zmarłego nastolatka. Detektywi postanawiają się przyjrzeć sprawie morderstwa 14-letniego geniusza matematycznego Terence’a Cartera w 2002 roku.
  • Detektyw Jeffries widzi ofiarę przyglądającą się lotowi ptaka.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Natural Blues”, w wykonaniu Moby’ego.
7
(100)
World’s End
Roxann Dawson Gavin Harris 4 listopada 2007
W studni znaleziono zwłoki kobiety. Ofiarą okazuje się Audrey W. Metz, która zaginęła w nocy nadania w 1938 roku słuchowiska Wojna światów autorstwa Orsona Wellesa. Detektywi rozpoczynają dochodzenie.
  • Lilly widzi ofiarę podczas tańca z kochankiem.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Always”, w wykonaniu Franka Sinatry.
8
(101)
It Takes a Village
Kevin Bray Erica Shelton 11 listopada 2007
W magazynie znaleziono zwłoki zaginionego chłopca. Nazwisko najemcy prowadzi do trzech kolejnych magazynów, gdzie również znaleziono ciała chłopców, zaginionych w latach 1999–2003. Detektywi rozpoczynają śledztwo mające na celu powstrzymanie seryjnego mordercy.
  • Kat Miller widzi trzy pierwsze ofiary na posterunku.
  • Zabójca popełnił samobójstwo.
  • Ostatnią ofiarę widzi na swoim ganku babcia chłopca.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „You’re Gonna Make It”, wykonaniu KJ-52 i Blanca Reyes.
9
(102)
Boy Crazy
Holly Dale Joanna Lovinger 18 listopada 2007
Do wydziału zabójstw przychodzi mężczyzna, który twierdzi, iż śmierć pewnej nastolatki w 1963 roku nie była samobójstwem, lecz ktoś dziewczynę wyrzucił z mostu do rzeki. Detektywi przeprowadzają ponowne dochodzenie.
  • Przyjaciel ofiary, a zarazem morderca widzi ją jak uśmiecha się ze zrozumieniem.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Everybody Loves Me but You”, w wykonaniu Brendy Lee.
10
(103)
Justice
Agnieszka Holland Veena Cabreros Sud 25 listopada 2007
Detektywi ponownie rozpatrują sprawę morderstwa popularnego i szanowanego studenta, który został zastrzelony po uroczystości zakończenia college’u w 1982 roku.
  • Detektyw Vera widzi ofiarę w archiwum.
  • Nikt nie został aresztowany, zabójstwo uznano za uzasadnione, w obronie własnej.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Save a Prayer”, w wykonaniu grupy Duran Duran.
11
(104)
Family 8108
Jeannot Szwarc Kellye Garrett, Elizabeth Randall 9 grudnia 2007
Zespół wznawia dochodzenie w sprawie morderstwa z 1945 roku, ofiarą był Amerykanin japońskiego pochodzenia, który zginął po meczu futbolu między Piechotą a Marynarką Wojenną.
  • Lilly widzi ofiarę i jego syna, który służył w 442 Pułku Piechoty i zginął podczas II wojny światowej. Obaj patrzą na swoją rodzinę.
  • W scenie końcowej jest odczytany list syna do rodziców.
12
(105)
Sabotage
Nicole Kassell Greg Plageman 6 stycznia 2008
Zespół poszukuje seryjnego bombiarza, który może być odpowiedzialny za wybuch w 1999, 2001 i 2003 roku powodując śmierć dwóch osób i wielu raniąc.
  • Morderca widzi ofiary podczas aresztowania.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Apologize”, w wykonaniu OneRepublic.
  • Odcinek luźno nawiązuje do seryjnego bombiarza o pseudonimie Unabomber
13
(106)
Spiders
John Peters Liz W. Garcia 17 lutego 2007
Detektyw Rush rozpatruję morderstwo z 1998 roku, ofiarę była 17-letnia dziewczyna, która przystąpiła do grupy neonazistów. Wcześniej oskarżyła ojca za znęcanie, jednak sąd nie dał wiary jej zeznaniom. Do detektywów zgłosiła się prawniczka, która wówczas występowała w imieniu dziewczyny, po tym jak ojciec został aresztowany za pobicie innego dziecka.
  • Detektyw Rush widzi ofiarę siedzącą na schodach w archiwum.
  • Porucznik Stillman widzi inną ofiarę, przy odkopywaniu jej ciała.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Tonight, Tonight”, w wykonaniu The Smashing Pumpkins.
14
(107)
Andy in C Minor
Jeannot Szwarc Gavin Harris 30 marca 2008
Po znalezieniu śladów krwi w szkole dla niesłyszących, które należą do zaginionego w 2006 roku nastolatka, ucznia tej szkoły, detektywi rozpoczynają dochodzenie.
  • Ofiara jest widziana przez Lilly i swoją dziewczynę, która migając wyznaje miłość.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Look After You”, w wykonaniu The Fray.
15
(108)
The Road
Holly Dale Jennifer Johnson 6 kwietnia 2008
Lilly wraz ze Scottym eskortują z Zachodniej Wirginii podejrzanego o morderstwo. Policja uważa iż w 2007 roku porwał kobietę z przyjęcia zaręczynowego i później ją zabił.
  • Ofiara została odnaleziona żywa.
  • Detektyw Kat Miller widzi trzy kolejne ofiary oglądając ich nagrania video.
  • Piątą ofiarę widzi jej mała córka na ekranie telewizyjnym oglądając rodzinny filmu.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Come Home”, w wykonaniu OneRepublic.
16
(109)
Bad Reputation
Alex Zakrzewski Christopher Silber 13 kwietnia 2008
Wydział antynarkotykowy podczas przeszukiwania mieszkania aresztowanego dilera znajduje w zamrażarce dłoń. Diler twierdzi, iż dłoń odciął w 1997 roku od ciała, które znalazł. Dłoń była wykorzystana w kilku morderstwach. Ofiarą był Pete Doyle, który kilka tygodni wcześniej wyszedł po dwunastu latach z więzienia. Został skazany za napad z bronią.
  • Zamordowanego Pete’a widzi jego syn podczas czytania listów od ojca.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Recovering the Satellites”, w wykonaniu Counting Crows.
17
(110)
Slipping
Kevin Bray Erica Shelton 27 kwietnia 2008
Detektywi ponownie badają sprawę samobójstwa kobiety w 1962 roku. Kiedy to wnuczka przynosi list pożegnalny znaleziony podczas remontu domu, charakter pisma na liście nie zgadza się z charakterem pisma ofiary.
  • Scotty Valens widzi ofiarę w archiwum.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „End of the World”, w wykonaniu Brendy Lee.
18
(111)
Ghost of My Child
Roxann Dawson Liz W. Garcia 4 maja 2008
Matka, która straciła synka w pożarze mieszkania w 2005 roku, twierdzi iż widziała go w parku. Przy czym podała również szczegół dotyczący znamienia na ręce chłopca.
  • Dziecko wróciło do matki.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Far Away”, w wykonaniu grupy Nickelback.
  • Odcinek luźno nawiązuje do sprawy Delimara Very, który został uprowadzony w grudniu 1997 roku przez krewnych ojca podczas pożaru mieszkania, w którym odbywało się przyjęcie, oraz został odnaleziony przez matkę w styczniu 2003 roku podczas innego rodzinnego przyjęcia.

Sezon 6 (2008)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Reżyseria Scenariusz

Premiera

1
(112)
Glory Days
Roxann Dawson Gavin Harris 28 września 2008
Detektywi zajmują się sprawą morderstwa futbolisty w 1973 roku. Stary przyjaciel Jeffries znajduje coś, co może wskazywać, iż ten zawodnik zginął później niż początkowo sądziła policja.
  • Ofiarę widzi na boisku jego kolega z drużyny, oboje wymieniają się uśmiechami.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Reelin’ in the Years”, w wykonaniu Steely Dan.
2
(113)
True Calling
Paris Barclay Christopher Silber 5 października 2008
Detektywi ponownie badają sprawę zabójstwa młodej nauczycielki szkoły średniej w 1991 roku, wówczas policja sądziła, iż kobieta zginęła podczas nieudanej kradzieży samochodu. Jej dawny uczeń, a teraz nauczyciel tej samej szkoły w starym biurku znalazł klucze należące do Laury McKinney, co świadczy o tym, iż kobieta nie kierowała się do samochodu choć znaleziono ją kilka kroków od wozu.
  • jeden z uczniów ofiary widzi ją patrzącą jak on ogląda swoje wyniki testu ukończenia zaocznie szkoły średniej (tzw. GED).
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Half a World Away”, w wykonaniu grupy R.E.M.
3
(114)
Wednesday’s Women
John Finn Erica Shelton 12 października 2008
Detektyw wznawiają dochodzenie w sprawie śmierci gospodyni domowej, Miriam Forrester została potrącona przez samochód w 1964 roku. Po śmierci jej męża w garażu znaleziono karton walizką, w której znajdowały się rzeczy kobiety oraz kartka z pogróżkami. Walizka została zwrócona siostrze ofiary, a ta udała się z nią do wydziału zabójstw. Kobieta prosi o rozwikłanie sprawy śmierci jej starszej siostry. Podążając za dowodami Kat Miller i Will Jeffries udają się w podróż do Hazelton w Missisipi. Miriam przebywała tam kilka dni przed śmiercią w czasach „Lata Wolności”.
  • Ofiarę widzą jej dwie przyjaciółki w miejscu gdzie popełniono morderstwo.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „This Little Light of Mine”, wykonaniu Tracie Thoms.
  • Odcinek luźno nawiązuje do morderstwa Violi Liuzzo.
4
(115)
Roller Girl
Holly Dale Elle Triedman 19 października 2008
Zespół ponownie rozpatruje sprawę śmierci nastolatki z 1978 roku. Ofiarą była 15-letnia Missy Gallavan. Dziewczyna była fanką jazdy na wrotkach, jej ciało znaleziono w wąwozie w parku Fairmount. Nowe światło na sprawę rzucają zeznania, więźniarki, która w nadziei na warunkowe zwolnienie dzieli się pewną informacją.
  • Lilly widzi ofiarę na torze wrotkowym.
  • Śmierć dziewczyny uznano za wypadek.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Sentimental Lady”, wykonaniu Boba Welcha.
5
(116)
Shore Leave
Alex Zakrzewski Elwood Reid 26 października 2008
W starej beczce od oleju znaleziono ludzkie szczątki, znaleziony nieśmiertelnik świadczy o tym iż ofiarą jest żołnierz piechoty morskiej, który nie wrócił z przepustki w 1951 roku. James C.Tully z powodu niestawienia się na okręt USS „Pronto” zmierzającego na wojnę koreańską, został oskarżony o dezercję. Detektywi szukają kolegów, z którymi żołnierza spędził czas na przepustce.
  • Ofiarę widzi najpierw na pogrzebie kolega, później jego dziewczyna w dokach.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Taps”, w wykonaniu Daniela Butterfielda.
6
(117)
The Dealer
Chris Fisher Greg Plageman 2 listopada 2008
Na składowisku samochodów znaleziono szczątki młodej samotnej matki, która zaginęła w 1981 roku. Ofiara pracowała w komisie samochodowym. Detektywi rozpoczynają dochodzenie, zmierzające do wyjaśnienia szczegółów zbrodni.
  • Ofiarę widzi jej córka w barze, w którym pracuje.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Who’s Cryin’ Now”, w wykonaniu grupy Journey.
7
(118)
One Small Step
David Von Ancken Taylor Elmore 9 listopada 2008
Przy rzece znaleziono model rakiety wykonanej przez 12-letniego chłopca, który zginął w dniu lądowania Apollo 11 na Księżycu. Lilly Rush zostaje poproszona o wyjaśnienie tej sprawy przez detektywa, który wówczas tą sprawą się zajmował. Detektyw Rush wznawia śledztwo z 1969 roku.
  • Ofiarę w miejscu zbrodni, widzi emerytowany detektyw, który prowadził pierwsze dochodzenie w sprawie zabójstwa Danny’ego Fincha.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „A Whiter Shade of Pale”, wykonaniu Procol Harum.
8
(119)
Triple Threat
Kevin Bray Kathy Ebel 16 listopada 2008
Zespół detektywów wznawia dochodzenie w sprawie morderstwa z 1989 roku młodej rosyjskiej śpiewaczki operowej, po tym jak brat ofiary widzi zaginioną torbę dziewczyny u nieznajomego na ulicy.
  • Ofiara jest widziana przez ojca i brata.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „True Colors”, w wykonaniu Cyndi Lauper.
9
(120)
Pin Up Girl
Chris Fisher Gavin Harris 23 listopada 2008
Fan modelki zamordowanej w 1953 roku, przynosi zdobytą fotografię, która przedstawia ofiarę w noc morderstwa. Fotografia sugeruje, iż zdjęcie zostało zrobione tuż przed śmiercią kobiety. Detektywi rozpoczynają śledztwo, zmierzające do wyjaśnienia szczegółów zbrodni.
  • Ofiarę widzi w ciemni jej menadżer, wywołujący jej zdjęcia.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Can’t I”, w wykonaniu Nat King Cole.
10
(121)
Street Money
Carlos Avila Christopher Silber 30 listopada 2008
Więzień dzieli się informacją na temat starej strzelaniny z 2005 roku, ofiarą był młody afroamerykański działacz społeczny i polityk, który kandydował do rady miasta. Dexter Collins wychował się w okolicy gdzie narkotyki były codziennością, chciał to zmienić i zaczął ubiegać się o fotel radnego miasta, konkurował z radnym od 30 lat. Ofiara podczas kampanii wyborczej mawiała, że zasłuży na głosy wyborców, a nie kupi je. Dzięki informacjom podanym przez więźnia Scotty i Lilly znaleźli broń, od której zginął Dexter, rozpoczynają dochodzenie.
  • Ofiarę widzi jego przyjaciel przy instalowaniu kosza do koszykówki.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Hands of Time”, w wykonaniu Groove Armada.
11
(122)
Wings
David Von Ancken Jennifer Johnson 21 grudnia 2008
Ekipa budowlana w starym hotelu znajduje ludzkie kości. Detektywi wznawiają dochodzenie z 1960 roku. Stewardesa, działająca na rzecz zmiany przepisów pracy kobiecego personelu latającego oraz reakcji linii lotniczych na molestowanie stewardes w pracy przez pilotów, zwłaszcza jednego.
  • Ofiarę w hangarze widzi jej chłopak.
  • Wszystkie utwory wykorzystane w odcinku są w wykonaniu Franka Sinatry.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Someone to Watch Over Me”, w wykonaniu Franka Sinatry.
12
(123)
Lotto Fever
Agnieszka Holland John Brian King 4 stycznia 2009
Detektywi prowadzą śledztwo z 2007 roku w sprawie morderstwa mechanika samochodowego, który pół roku przed śmiercią wygrał na loterii 8 mln dolarów, właśnie ktoś chciał przeprowadzić transakcję na jego koncie.
  • Ofiarę przed warsztatem samochodowym widzi jego przyjaciółka.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „On the Way Back Home”, w wykonaniu grupy Lucero.
13
(124)
Breaking News
Holly Dale Erica Shelton 11 stycznia 2009
Do wydziału zabójstw przychodzi kobieta z telewizji, która podczas przegrywania danych ze starych nośników na DVD, odkrywa nagranie, na którym ktoś się kłóci ze współprowadzącą wiadomości Jane Everett, kobieta wychodzi na spotkanie z nim, a kilka godzin później zostaje znaleziona martwa. Detektywi wznawiają dochodzenie z 1988 roku, w trakcie śledztwa wychodzi na jaw, iż ofiara przygotowywała reportaż o szkodliwych dla życia i zdrowia warunkach pracy w pewnej fabryce.
  • Ofiara jest widziana przez pracownika fabryki.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Shout”, w wykonaniu Tears for Fears.
14
(125)
Brush Man
Roxann Reid Elwood Reid 25 stycznia 2009
Podczas osuszania stawu, na dnie znaleziono szczątki Roya W. Dunna, mężczyzna był domokrążcą, sprzedawał artykuły gospodarstwa domowego. Detektywi rozpoczynają śledztwo z 1967 roku.
  • Ofiarę widzi rodzina której próbował pomóc.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Pale Blue Eyes”, w wykonaniu The Velvet Underground.
15
(126)
Witness Protection
Alex Zakrzewski Elle Triedman 15 lutego 2009
Do wydziału zabójstw przychodzi kobieta, której zaginął syn. W rzeczach syna znajduje opis niezidentyfikowanej ofiary morderstwa, sądzi iż to może być jej mąż, który zaginął rok wcześniej. Rodzina znajdowała się w programie ochrony świadków. Kobieta prosi o pomoc w znalezieniu syna. Zaginięcie nastolatka może mieć coś wspólnego z zabójstwem mężczyzny. Detektywi badają sprawę śmierci ojca w 2008 roku.
  • Ofiarę widzi na plaży jego żona i syn.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Until the Day Is Done”, w wykonaniu grupy R.E.M.
16
(127)
Jackals
Marcos Siega Taylor Elmore 8 marca 2009
Do detektywów przychodzi mężczyzna, który po trzydziestu latach wychodzi z więzienia prosi o wyjaśnienie śmierci córki, która została zadźgana w 1976 roku. Mężczyzna twierdzi, iż ktoś do jego rzeczy podrzucił zdjęcie córki z członkiem groźnego gangu motocyklowego, co może świadczyć, iż jest to ważny trop.
  • Ofiarę w miejscu zbrodni, przy składaniu kwiatów widzi jej ojciec.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Simple Man”, w wykonaniu Lynyrd Skynyrd.
17
(128)
Officer Down
Alex Zakrzewski Christopher Silber 15 marca 2009
W sklepie zostaje postrzelony właściciel, gdy przestępca jeszcze przebywał w sklepie, wszedł do niego Will Jefferies, również został ranny. Właściciel sklepu, a zarazem bliski znajomy Willa zmarł na stole operacyjnym.
  • Detektyw Will Jeffries widzi ofiarę w szpitalu gdzie obaj trafili.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „The Judgement”, w wykonaniu Solomona Burke’a.
18
(129)
Mind Games
Donald Thorin Gavin Harris 22 marca 2009
Do detektywów zgłasza się wolontariusz ze schroniska dla bezdomnych, spotkał tam swojego dawnego kolegę ze studiów. Podczas spotkania wpadł w szał i uciekł zostawiając swój notatnik, w którym są opisane okoliczności pożaru, w którym zginęła kobieta. Detektywi wznawiają dochodzenie w sprawie morderstwa z 2004 roku, ofiarą była pani doktor Julie Ramirez, psychiatra. Lekarka stosowała niekonwencjonalną terapię muzyką w leczeniu schizofrenii.
  • Ofiara jest widziana przez swojego pacjenta w pokoju ośrodka opiekuńczego.
  • Wszystkie utwory wykorzystane w odcinku są wykonywane przez Johna Lennona.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: Watching the Wheels w wykonaniu Johna Lennona.
19
(130)
Libertyville
Marcos Siega Kathy Ebel 29 marca 2009
Do wydziału zabójstw zgłasza się starsza kobieta, opowiada detektywom o kłótni w 1958 roku w „Klubie Senatorów”, gdzie pracowała jako pokojówka. Jeden z mężczyzn na drugi dzień został znaleziony martwy na odludziu. Detektywi wznawiają dochodzenie w sprawie morderstwa Juliana Bellowesa.
  • Ofiarę widzi jego żona i siostra podczas pierwszego rodzinnego spotkania.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „This Land Is Your Land”, w wykonaniu Sharon Jones & the Dap-Kings.
20
(131)
Stealing Home
Kevin Bray Danny Pino, Elwood Reid 12 kwietnia 2009
Detektywi wznawiają dochodzenie z 1999 roku, w sprawie morderstwa zawodnika baseballowego niedawno przybyłego z Kuby. Znalazł się świadek, który twierdzi, iż mężczyzna został zabity w innej części miasta niż tam gdzie znaleziono jego ciało.
  • Ofiarę widzi jego żona podczas meczu ich syna.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Vida Mas Simple”, w wykonaniu Nila Larę.
21
(132)
November 22nd
Jeannot Szwarc Ryan Farley 26 kwietnia 2009
Kiedy zostaje znaleziona broń użyta podczas morderstwa w 1963 roku, detektywi wznawiają dochodzenie w sprawie zabójstwa oszusta bilardowego w dniu śmierci Johna F. Kennedy’ego.
  • Ofiarę widzi jego „córka” podczas meczu bilarda.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „My One & Only Love” w wykonaniu John Coltrane.
22
(133)
The Long Blue Line (1)
Roxann Dawson Jennifer Johnson, Greg Plageman 3 maja 2009
Jest to pierwszy z dwóch odcinków finału szóstego sezonu. Na cmentarzu znaleziono skrzynię ze szczątkami pierwszej kadetki w miejscowej szkole wojskowej. Do tej pory uważano, iż dziewczyna nie dała rady, zrezygnowała i opuściła szkołę 2005 roku. Lilly Rush wznawia dochodzenie, bardzo jej zależy na rozwiązaniu sprawy jako pierwszej detektyw w wydziale zabójstw. Niektórym to się nie podoba, samochód wraz z Lilly zostaje zepchnięty do rzeki.
  • Wszystkie utwory wykorzystane w odcinku są utworami Pearl Jam.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Yellow Ledbetter” w wykonaniu Pearl Jam.
23
(134)
Into The Blue (2)
Jeannot Szwarc Jennifer Johnson, Greg Plageman 10 maja 2009
W drugim odcinku finału sezonu nadal kontynuowane jest śledztwo w sprawie morderstwa kadet Kate Butler. Detektywi znajdują coraz więcej wskazówek, morderca próbując powstrzymać śledztwo, pozorują samobójstwo jednego z podejrzanych.
  • Wszystkie utwory wykorzystane w odcinku są utworami Pearl Jam.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to: „Black” by Pearl Jam.

Sezon 7 (2009)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Reżyseria Scenariusz

Premiera

1
(135)
The Crossing
Alex Zakrzewski Taylor Elmore 27 września 2009
Po zbadaniu kości młodej kobiety, która - jak przypuszczano - popełniła samobójstwo w 1966 roku, wyskakując za burtę statku, detektywi badają sprawę pod kątem morderstwa.
  • Ofiarę widzi jej narzeczony
  • Wszystkie piosenki w odcinku wykonuje Ray Charles
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „What would I do without you” w wykonaniu Raya Charlesa
2
(136)
Hood Rats
Chris Fisher Elwood Reid 4 października 2009
Zespół wraca do sprawy z 1995 roku - siedemnastolatka, który opuścił dom, by żyć z jazdy na deskorolce na ulicy.
  • Ofiarę widzi Lilly Rush oraz jego młodszy brat w parku do jazdy na deskorolce
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „Disarm” w wykonaniu The Smashing Pumpkins
3
(137)
Jurisprudence
Holly Dale Christopher Silber 11 października 2009
Ponownie zostaje rozpatrywana sprawa nastolatka, który w 2004 roku niesłusznie trafił do aresztu dla młodocianych przestępców, gdzie został zabity.
  • Ofiarę widzi chłopak, którego próbował ochronić
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „None of us are free' w wykonaniu Salomona Burke
4
(138)
Soul
John Showalter Ryan Farley 25 października 2009
Zespół wraca do sprawy z 1970 roku - muzyka jazzowego, który ukrywał swój tryb życia przed swym bardzo religijnym ojcem.
  • Ofiarę grającą na pianinie elektrycznym widzą ojciec i dorosły syn.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „I’ll be around” w wykonaniu The Spinners
5
(139)
WASP
Chris Fisher Denise Thé 1 listopada 2009
Sztab detektywów zajmuje się sprawą kobiety pilot, która zginęła w 1944 roku, uczestnicząc w programie wojennym WASP.
  • Ofiara widziana jest przez dwie kobiety, z którymi pracowała.
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „I’ll walk alone” w wykonaniu Marthy Tilton
6
(140)
Dead Heat
Nathan Hope Adam Glass 8 listopada 2009
Gdy w starym końskim grobie zostają znalezione szczątki zaginionego w 1986 roku dżokeja, sztab bada okoliczności jego zaginienia i śmierci
  • Ofiara widziana jest przez swojego ucznia
  • Wszystkie utwory w odcinku wykonuje Santana
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „Samba pa ti” Santany
7
(141)
Read Between the Lines
Kevin Bray Erica L. Anderson 15 listopada 2009
Zespół powraca do sprawy morderstwa młodej, początkującej raperki z 1991 roku, która od niedawna mieszkała z siostrą u nowych rodziców zastępczych.
  • Ofiara jest widziana przez młodszą siostrę
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „Read between the lines” - specjalnie napisany na potrzebę odcinka
8
(142)
Chinatown
David von Ancken Alicia Kirk 22 listopada 2009
Otwarta jest ponownie sprawa Stillmana z 1983 roku, dotycząca Chińsko-Amerykańskiego nastolatka, bezskutecznie starającego się o rozwiązanie sprawy swojej niedawno zamordowanej dziewczyny.
  • Ofiara wraz ze swoją dziewczyną jest widziana przez swoją matkę i ojca ukochanej
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „Every breathe you take” w wykonaniu The Police
9
(143)
Forensics
Holly Dale Jerome Schwartz 6 grudnia 2009
Detektywi szukają mordercy Luke’a Cronina, którego podejrzewano wcześniej o samobójstwo w 1999 roku po przegraniu szkolnej debaty
  • Ofiara jest widziana przez ojca
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „Karma police” Radiohead
10
(144)
Iced
Peter Medak Taylor Elmore 13 grudnia 2009
Sztab detektywów bada sprawę śmierci zawodnika drużyny hokejowej z 1980 roku, zmarłego w noc zwycięstwa Stanów Zjednoczonych nad ZSRR na olimpiadzie
  • Ofiarę widzi brat
  • Wszystkie utwory w odcinku wykonuje Bob Seger
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „Against the wind” Boba Segera
11
(145)
The Good Soldier
Gwyneth Horder-Payton Christopher Silber 11 stycznia 2010
Policja wraca do sprawy śmierci rekrutowanego do armii Mike’a Donleya w 2005 roku. Ofiara była oskarżona o kradzież biżuterii, nowy świadek przynosi dowód jego niewinności.
  • Ofiarę widzi mężczyzna, który doprowadził do ponownego wszczęcia śledztwa
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „Politik” w wykonaniu zespołu Coldplay
12
(146)
The Runaway Bunny
John Finn Elwood Reid 17 stycznia 2010
Zostają znalezione zwłoki prywatnego detektywa, zaginionego w 1974 roku. Jego ostatnią sprawą było poszukiwanie zaginionej nastolatki
  • Ofiarę widzi nastolatka, której sprawę prowadził
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „Forever young” w wykonaniu Boba Dylana
13
(147)
Bombers
Janice Cooke-Leonard Gina Gionfriddo 14 lutego 2010
Zespół wraca do sprawy utalentowanego graficiarza zmarłego w 1982 roku wskutek zatrucia sprayem malującym
  • Ofiarę widzi jego matka
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „Since you are gone” w wykonaniu zespołu The Cars
14
(148)
Metamorphosis
Chris Fisher Adam Glass, Danny Pino 21 lutego 2010
Policja wraca do sprawy śmierci młodej artystki cyrkowej z 1971 roku, po tym jak zostaje znaleziony dowód sugerujący, że nie był to wypadek.
  • Ofiarę występującą w cyrku, widzi jej ojciec chrzestny
  • Wszystkie utwory w odcinku są wykonane przez zespół The Doors
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „People are strange” w wykonaniu The Doors
15
(149)
Two Weddings
Nathan Hope Meredith Stiehm 28 lutego 2010
Na ślubie kolegi z pracy, detektywi dowiadują się o fakcie, że poprzedni narzeczony panny młodej został zepchnięty z okna w 2008 roku i że sprawy nie rozwiązano. Śledztwo prowadzone jest na weselu
  • Śmierć została uznana za samobójstwo
  • Ofiarę widzi jego narzeczona na weselu
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „Out last night” w wykonaniu Kenny’ego Chesneya
16
(150)
One Fall
Don Thorin Ryan Farley 14 marca 2010
Zostaje znaleziona broń, z której zastrzelono robotnika portowego w 1986 roku. Okazuje się, że mężczyzna zaczynał robić karierę jako zapaśnik w ustawianych walkach.
  • Ofiarę widzi jego syn w swoim miejscu pracy.
  • Piosenka wykorzystana w scenie końcowej to „Wanted dead or alive” w wykonaniu zespołu Bon Jovi
17
(151)
Flashover
Jeannot Szwarc Greg Plageman 21 marca 2010
Zniknięcie detektywa Very prowadzi do ponownego otwarcia sprawy podpalenia domu z dziećmi z 2006 roku, która prawdopodobnie doprowadziła do jego obsesji.
  • Nikt nie widzi dzieci, które zginęły w pożarze, za to detektyw Vera widzi ich niewinnie skazanego ojca
  • Wszystkie utwory w odcinku wykonane są przez zespół Pink Floyd
  • Utwór wykorzystany w scenie końcowej to „Wish you were here” w wykonaniu zespołu Pink Floyd
18
(152)
The Last Drive-In (1)
Chris Fisher Elwood Reid 28 marca 2010
Mel Shaver został znaleziony martwy podczas spaceru z psem. Badania balistyczne powiązały to zabójstwo z seryjnym mordercą, który był nieaktywny od 1983 roku.
  • Ofiara nie pojawia się na końcu odcinka ponieważ sprawa nie została jeszcze zamknięta.
  • Piosenka z początku epizodu to „Just What I Needed” zespołu The Cars.
  • W finale odcinka nie ma żadnej piosenki. Ostatnia scena ukazuje kolejną ofiarę zastrzeloną przez mordercę, którego detektywi starają się złapać.
  • Pierwsza część dwuodcinkowej historii.
19
(153)
Bullet (2)
John Showalter Christopher Silber 4 kwietnia 2010
Kontynuacja historii ukazanej w poprzednim odcinku. Po ustaleniu tożsamości seryjnego mordercy i jego potencjalnej następnej ofiary, detektywi robią wszystko aby go schwytać i powstrzymać przed zabiciem kolejnych osób.
  • Pierwsza ofiara jest widziana przez swoją dziewczynę, która pomagała przy śledztwie.
  • Morderca widzi swojego ojca, który popełnił samobójstwo.
  • Inne ofiary nie są widziane.
  • Piosenka ze sceny finałowej to „Keepsake” wykonywana przez State Radio.
  • Druga część dwuodcinkowej historii.
20
(154)
Free Love
Jeffrey Hunt Elwood Reid, Denise Thé 11 kwietnia 2010
Podczas podróży do północnej części stanu Nowy Jork, pomiędzy Lilly Rush a agentem FBI Ryanem Cavanaugh dochodzi do zbliżenia. Rush zgodziła się mu pomóc rozwiązać sprawę z 1969 roku, kiedy to podczas festiwalu Woodstock doszło do zabójstwa żołnierza. Tymczasem w Filadelfii, była dziewczyna Nicka Very z czasów liceum prosi go o zbadanie włamania do jej domu.
  • Dziewczyna ofiary widzi ją w swoim biurze.
  • Lilly Rush jest jedyną osobą z zespołu, która zajmuje się sprawą sprzed lat.
  • Vera, Valens i Miller badają sprawę włamania do domu przyjaciółki Very.
  • Jeffries nie pojawia się w tym epizodzie.
  • Piosenka finałowa to „The Weight” zespołu The Band.
21
(155)
Almost Paradise (1)
Alex Zakrzewski Christopher Silber, Adam Glass 2 maja 2010
Zespół ponownie otwiera sprawę Felicii Grant - licealistki, która w 1989 roku zginęła w wypadku. Nowe dowody sugerują, iż mogła zostać zamordowana. Tymczasem do Lilly zaczynają dopływać niepokojące wieści od jej siostry.
  • Ofiara jest widziana przez swojego najlepszego przyjaciela w szkole.
  • Odcinek kończy się odkryciem w pokoju siostry Lilly bałaganu i chaosu, co wskazuje na porwanie.
  • Piosenka z początku epizodu to „Bust a Move” wykonywana przez Young MC.
  • Odcinek kończy utwór U2 – „All I Want Is You”.
22
(156)
Shattered (2)
Jeannot Szwarc Greg Plageman, Elwood Reid 2 maja 2010
Jeffries pracuje nad rozwiązaniem sprawy zabójstwa nastolatki w 1993 roku mając nadzieję, że spełni obietnicę złożoną jej rodzicom i odnajdzie mordercę. Lilly Rush wraz ze Scottym Valensem rozpoczyna poszukiwania swojej zaginionej siostry - Christiny, która została porwana.
  • Ofiara jest widziana przez Jeffriesa, który jako pierwszy zajmował się tą sprawą.
  • Rush i Valens odnajdują Christinę i sprowadzają ją z powrotem do Filadelfii.
  • Wszystkie piosenki z tego odcinka to repertuar zespołu The Rolling Stones.
  • Piosenka finałowa wykonywana przez The Rolling Stones nosi tytuł „Winter”.
  • Finał siódmego sezonu.
  • Ostatni odcinek serialu.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]