Lista odcinków serialu My Little Pony: Przyjaźń to magia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Lista odcinków serialu animowanego My Little Pony: Przyjaźń to magia.

Serie[edytuj | edytuj kod]

Seria Odcinki Oryginalna emisja Stany Zjednoczone Oryginalna emisja Polska
Premiera serii Finał serii Premiera serii Finał serii
1 26 10 października 2010 6 maja 2011 15 października 2011 10 listopada 2011
2 26 17 września 2011 21 kwietnia 2012 27 października 2012[1] 22 listopada 2012
3 13 10 listopada 2012 16 lutego 2013 20 maja 2013[2] 1 czerwca 2013
4 26 23 listopada 2013[3] 10 maja 2014 1 czerwca 2014 25 września 2014
5 26 wiosna 2015

Lista odcinków[edytuj | edytuj kod]

Sezon 1 (2010-11)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Tytuł polski Scenariusz Premiera
(The Hub)
Premiera w Polsce
(MiniMini+)
01
„Friendship Is Magic, part 1”
Przyjaźń to magia – Część 1
Lauren Faust
10 października 2010
15 października 2011
Kiedy Twilight Sparkle dowiaduje o tym, że Nightmare Moon – kucyk wysłany na banicję na Księżyc za próbę zawładnięcia Equestrią i zaprowadzenia wiecznej nocy – ma powrócić lada moment, Księżniczka Celestia wysyła ją do Ponyville, aby sprawdziła przygotowania do obchodów Dnia Letniego Słońca. Tam spotyka Pinkie Pie, Fluttershy, Rainbow Dash, Rarity i Applejack po raz pierwszy. Twilight stara się wykonać zadanie szybko, by jak najszybciej wrócić do myślenia nad tym, jak powstrzymać Nightmare Moon. W końcu rozpoczynają się obchody Dnia Letniego Słońca. Gdy okazuje się, że Celestia zniknęła, w Ponyville pojawia się Nightmare Moon chcąca znów zaprowadzić wieczną noc.
02
„Friendship Is Magic, part 2”
Przyjaźń to magia – Część 2
Lauren Faust
22 października 2010
15 października 2011
Twilight Sparkle wyrusza do Lasu Everfree, by pokonać Nightmare Moon. Kucyki, które poznała w poprzednim odcinku ruszają razem z nią. Po drodze uchodzą cało z pułapek przygotowanych przez przeciwniczkę i w końcu dochodzi do ostatecznego starcia. Zła klacz zostaje pokonana po odkryciu magii przyjaźni, co umożliwiło użycie Klejnotów Harmonii – legendarnych artefaktów, które wcześniej pomogły Celestii wygnać wroga na 1000 lat na Księżyc. Pojawia się Księżniczka Celestia, zaś Nightmare Moon okazuje się być jej siostrą – Księżniczką Luną. Przyjmuje ona przyjaźń siostry, po czym wszyscy wracają szczęśliwi do Ponyville. Tam Twilight Sparkle dostaje zadanie, które będzie głównym motywem całego serialu – jednorożec ma pozostać w mieście, by studiować magię przyjaźni.
03
„The Ticket Master”
Biletomistrzyni
Amy Keating Rogers, Lauren Faust
29 października 2010
15 października 2011
Twilight Sparkle otrzymuje dwa bilety na Wielką Galopującą Galę. Kiedy jej przyjaciółki się o tym dowiadują, próbują udowodnić Twilight, że powinna oddać dodatkowy bilet na galę właśnie im.
04
„Applebuck Season”
Sezon na jabłka
Amy Keating Rogers
5 listopada 2010
17 października 2011
Applejack ciężko sama pracuje przy tegorocznych zbiorach jabłek na jej farmie. W międzyczasie stara się pomóc swoim przyjaciółkom, jednakże zmęczenie jej doprowadza do wypadków. Twilight Sparkle postanawia jej pomóc, choćby siłą.
05
„Griffon the Brush-Off”
Sposób na gryfa
Cindy Morrow
12 listopada 2010
18 października 2011
W odwiedziny do Rainbow Dash wpada gryfica Gilda – koleżanka z obozu sportowego. Okazuje się jednak ona być zła i dążąca do zachowania pegaza tylko dla siebie, co dostrzega Pinkie Pie. Ponieważ nikt jej nie wierzy i Gilda doprowadza Fluttershy do płaczu, różowy kucyk postanawia dać gryficy nauczkę.
06
„Boast Busters”
Chwalipięta
Chris Savino
19 listopada 2010
19 października 2011
Do Ponyville przybywa jednorożec nazywająca siebie Wielką i Potężną Trixie. Robi pokazy sztuczek magicznych. Jej ciągłe przemądrzanie się denerwuje kucyki. Twilight Sparkle wbrew prośby Spike'a nie postanawia konkurować z przybyszką i udowodnić jej, kto jest lepszy w magii obawiając się, że i ona zdenerwuje swoje przyjaciółki. W końcu Snips i Snails ściągają do miasta Wielką Niedźwiedzicę, by Trixie mogła pokazać, jak to wedle jej najlepszej opowieści, uratowała mieszkańców Hoofington przed takim samym stworem. Wychodzi wówczas na jaw, że Trixie kłamała i nie potrafi pokonać zwierzaka. Po tym, jak Twilight rozwiązuje problem, Trixie ośmieszona ucieka z miasta.
07
„Dragonshy”
Wyjście smoka
Meghan McCarthy
26 listopada 2010
20 października 2011
Kucyki ruszają w góry, gdyż śpiący w tamtejszej grocie smok wydziela za dużo dymu zatruwającego powietrze w Ponyville. Chcą go przekonać, by przeprowadził się do innej groty. W międzyczasie Fluttershy panicznie boi się smoków.
08
„Look Before You Sleep”
Dziewczyński wieczór
Charlotte Fullerton
3 grudnia 2010
21 października 2011
Ponieważ Rarity i Applejack są zbyt zajęte kłóceniem się ze sobą na temat dbania o szczegóły, zastaje ich burza przez co nie mogą wrócić do swoich domów. Twilight przyjmuje je pod swój dach i postanawia urządzić piżamową imprezę. Niestety postępujący dalej konflikt dwóch kucyków coraz bardziej pogarsza atmosferę na imprezie i jedna stara się drugiej zrobić jak najbardziej na złość. W końcu przebaczają sobie i się jednoczą, gdy w domu Twilight ląduje spory kanar drzewa, który usunąć szło jedynie wspólnymi siłami.
09
„Bridle Gossip”
Końska plotka
Amy Keating Rogers
10 grudnia 2010
23 października 2011
W Ponyville pojawia się nowy kucyk w płaszczu z kapturem. Wszyscy boją się do niej zagadywać i zamykają się w domach. W końcu Applebloom by udowodnić, że nie jest już dzieckiem postanawia na własnej skórze przekonać się, czy plotki na temat przybyszki są prawdziwe. Starsze kucyki szybko ją odnajdują, przy czym dochodzi do konfrontacji ich z przybyszką, która okazuje się być zebrą o imieniu Zecora, który ostrzega ich, by uważali. Odbierając jej słowa jako groźbę, kucyki wracają do domu. Następnego dnia rano okazuje się, że zaszły wielkie zmiany – Twilight straciła możliwość używania rogu, Rarity nie mogła doprowadzić się do ładu i porządku, Rainbow Dash nagle straciła talent do latania, Applejack się skurczyła do małych rozmiarów, a głos Fluttershy z miękkiego żeńskiego zmienił się w ciężki męski. Biorąc to za klątwę rzuconą na nie przez Zecorę, ruszają do niej w celu wymuszenia odczarowania. Po drodze okazuje się jeszcze, że Applebloom poszła sama do zebry. Kucyki przyśpieszają, by uratować kucyka. Na miejscu jednak okazuje się, że Zecora nie jest zła. Wyjaśnia im, że ostrzeżenie dotyczyło kwiatów, na których kucyki stanęły i które odpowiadają za wszystkie zmiany, jakie zaszły w bohaterkach. Zebra postanawia im pomóc w odczynieniu uroków, jednakże jest problem – wszystkie kucyki w Ponyville zamykają się przed nią przez co ona nie może zakupić składników potrzebnych do antidotum. Kucyki pomagają jej tym samym kończąc falę plotek i w końcu antidotum jest gotowe. Kucyki zostają uleczone, a Zecora staje się przyjaciółką. Odcinek mówi o tym, że nie należy oceniać książki po okładce tzn. nie oceniać innych pochopnie.
10
„Swarm of the Century”
Rój stulecia
MA Larson
17 grudnia 2010
24 października 2011
Fluttershy znajduje małe, słodkie stworzonko i sprowadza je do Ponyville. Ono w międzyczasie zaczyna powoli się rozmnażać. Wszyscy są zachwyceni stworzonkami, nie licząc Pinkie Pie. W końcu stworzonka rozmnażają się coraz szybciej i w końcu zaczynają siać chaos i zniszczenie w Ponyville, podczas gdy Pinkie Pie próbując zebrać zestaw instrumentów jest ciągle lekceważona przez przyjaciółki. Gdy wydaje się, że sytuacja jest już bez wyjścia, Twilight panikuje, gdyż lada moment miała być wizyta Księżniczki Celestii. W końcu przybywa Pinkie Pie grając polkę dzięki, czemu wyprowadza istoty z Ponyville. Okazuje się, że różowy kucyk od początku wiedział, czym te stworzonka są – Parasprite'ami, jakie noszą zagrożenie i jak się ich pozbyć. Kucyki uczą się, że nie wolno lekceważyć przyjaciół, nawet jeśli ich pomysły są z pozoru nie na miejscu.
11
„Winter Wrap Up”
Pożegnanie Zimy
Cindy Morrow
24 grudnia 2010
25 października 2011
W Ponyville rozpoczyna się Pożegnanie Zimy. Polega ono na usprzątnięciu całej zimy, by móc potem godnie powitać wiosnę. Mieszkańcy dzielą się na ekipy odpowiadające za odśnieżanie, wybudzanie zwierząt z zimowego snu, pogodę, pracę przy sianiu nasion, kruszenie lodów w jeziorach i szykującą gniazda dla ptaków. Tradycja zakazuje jednak używania magii, stąd Twilight Sparkle ma problem z tym, do której ekipy dołączyć. Próbuje sił w każdej, wywołując jedynie szereg problemów. Gdy okazuje się, że są spore opóźnienia w pracy i po raz kolejny nie uda się wszystkiego zrobić na czas, Twilight postanawia zająć się organizacją i zarządzaniem całą ekipą. Z jej pomocą udaje się zharmonizować i wykonać na czas wszystkie roboty i godnie powitać wiosnę. W końcu kucyk otrzymuje własną koszulkę, tym samym tworząc nowy oddział działający przy Pożegnaniu Zimy.
12
„Call of the Cutie”
Znaczkowa Liga
Meghan McCarthy
7 stycznia 2011
26 października 2011
Applebloom jest smutna, ponieważ jest jedynym kucykiem w swojej klasie, który nie odnalazł jeszcze swojego uroczego znaczka. Szuka pomocy u wielu kucyków, jednakże nadaremno. W końcu ląduje na przyjęciu na cześć Diamond Tiary, która swój znaczek uzyskała. Zostaje wyśmiana przez Diamond Tiarę i Silver Spoon, gdy nagle po jej stronie stają 2 kucyki również bez znaczków – Sweetie Belle i Scootaloo. Po tym kucyki zapoznawają się ze sobą i postanawiają współpracować przy poszukiwaniach uroczych znaczków – zakładają Znaczkową Ligę.
13
„Fall Weather Friends”
Jesienna przyjaźń
Amy Keating Rogers
28 stycznia 2011
27 października 2011
Rainbow Dash i Applejack zaczynają rywalizować o to, która z nich jest silniejsza i sprawniejsza. W tym celu organizują sobie zawody, które mają wyłonić zwycięzcę. Gdy jednak Rainbow Dash zaczyna oszukiwać i nie przestaje, Applejack rzuca jej ostateczne wyzwanie – wyścig.
14
„Suited for Success”
Sukces spod igły
Charlotte Fullerton
4 lutego 2011
28 października 2011
Rarity postanawia uszyć dla swoich przyjaciółek stroje, by miały w czym pójść na Wielką Galopującą Galę. Przy okazji stroje mają być zaprezentowane na pokazie mody, który będzie oglądał znany projektant Hoity Toity. Zależy jej na tym, by suknie podobały się przyjaciółkom. Jednakże po wielu sugestiach przyjaciółek i ciężkiej pracy, stroje wychodzą fatalne i ostatecznie zostają wyśmiane przez projektanta. Rarity się załamuje. Przyjaciółki postanawiają to wynagrodzić – przyjmują pierwsze wersje sukienek i organizują nowy, tym razem prywatny pokaz mody tylko dla Hoity Toity'ego. Projektant jest zachwycony pracami, a kucyki po nauczeniu się, że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, przyjmują suknie.
15
„Feeling Pinkie Keen”
Różowa intuicja
Dave Polsky
11 lutego 2011
29 października 2011
Twilight Sparkle odkrywa, że gdy Pinkie Pie ma dziwne bodźce na ciele, rzekomo powiązane z różnymi wydarzeniami dziejącymi się wokół niej, ta jej nie wierzy i postanawia przeprowadzić badania, by udowodnić, że to wszystko nie jest prawdą. Po wielu trudach w końcu przyznaje, że nie można wszystkiego wyjaśnić naukowo i trzeba czasem wierzyć przyjaciołom na słowo, akceptować wszystko tak jak jest.
16
„Sonic Rainboom”
Ponaddźwiękowe Bum
MA Larson
18 lutego 2011
30 października 2011
Rainbow Dash szykuje się do zawodów dla pegazów w jej rodzinnym Cloudsdale. Jednakże porażki przy trenowaniu jej najlepszego numeru – Ponaddźwiękowego Bum oraz fakt, że wszystkie pegazy zachwycone są sztuczkami Rarity, która uzyskała skrzydła powodują, że ta jest coraz bardziej stresowana przed występem. Wygrywa jednak zawody po tym, jak ratuje Rarity z opresji – jej magicznie wyczarowane skrzydła spalają się i jednorożec o mało co się nie rozbija na ziemi.
17
„Stare Master”
Mistrzyni spojrzenia
Chris Savino
25 lutego 2011
31 października 2011
Fluttershy zgadza się zaopiekować się Sweetie Belle, Applebloom i Scootaloo. Opieka jednak nie idzie jej łatwo – małe kucyki są pełne energii i w końcu wymykają się do lasu, gdzie zostają zamienione w kamień przez bazyliszka. Ten sam efekt spotyka Twilight. Fluttershy w końcu nie wytrzymuje i dochodzi do konfrontacji kucyka z bazyliszkiem, podczas którego ta wykorzystuje swoje mocne spojrzenie, którym zawsze wymusza na zwierzętach odpowiednie zachowanie. Kucyki zostają odczarowane, a źrebaki są już jej posłuszne.
18
„The Show Stoppers”
Konkurs talentów
Cindy Morrow
4 marca 2011
1 listopada 2011
Znaczkowa Liga postanawia wziąć udział w konkursie talentów jako zespół muzyczny. Jednakże, mimo że wiedzą, co umieją i lubią robić, postanawiają robić rzeczy wydające się im fajniejsze. W efekcie końcowym występ wypada fatalnie – kucyki zostają wyśmiane. Zyskują jednak nagrodę za najśmieszniejsze przedstawienie.
19
„A Dog and Pony Show”
Kucyki i psy
Amy Keating Rogers
11 marca 2011
2 listopada 2011
Rarity i Spike wybierają się poza Ponyville zebrać nieco szmaragdów potrzebnych kucykowi do wykonania zamówionych ubrań. Zostaje nagle uprowadzona przez bandę Diamentowych Psów po tym, jak oni dowiadują się, że Rarity potrafi wyszukiwać kamienie szlachetne. Spike i reszta kucyków rusza jej na ratunek.
20
„Green Isn't Your Color”
W zielonym ci nie do twarzy
Meghan McCarthy
18 marca 2011
3 listopada 2011
Rarity ma szansę zaprezentować się przed sławnym fotografem w świecie mody – Photo Finish. Potrzebuje jednak idealną modelkę, stąd błaga Fluttershy o pomoc. Fluttershy się zgadza. Photo Finish jest zachwycona, jednakże nie strojami, lecz modelką. W efekcie tego Rarity zostaje zepchnięta w cień, a Fluttershy wbrew jej woli staje się sławną modelką. Każda z nich godzi się ze swoim losem ze względu na drugą osobę. Twilight w międzyczasie zostaje uwikłana w trzymanie ich sekretów i jest pilnowana bardzo przez Pinkie Pie. W końcu po nie pomyślnym przebiegnięciu planu Twilight pomocy żółtej pegazicy uwolnić się od świata mody, Rarity przybywa do Fluttershy i odbywają szczerą rozmowę, w której wyjaśniają sobie wszystko. Fluttershy w końcu rzuca pracę modelki, a Twilight nie wytrzymuje i zdradza tajemnicę Rarity i Fluttershy oraz dodatkową "tajemnicę" Spike'a o byciu zakochanym w Rarity przez co ten staje się osobistym pomocnikiem białego jednorożca.
21
„Over a Barrel”
Impas
Dave Polsky
25 marca 2011
4 listopada 2011
Kucyki jadą do Appleloosy zawieźć ukochane drzewo jabłkowe Applejack. W trakcie drogi jednak pociąg zostaje zaatakowany przez stado bizonów, które porywają drzewo i Spike'a. Okazuje się, że bizony są przeciwko tworzeniu sadu jabłek na trasie mającej wielkie znaczenie w ich kulturze. Kucyki z Appleloosy zaś nie chcą zrezygnować ze swoich planów, ponieważ muszą mieć co jeść. Pinkie Pie próbuje załagodzić sytuację piosenką, jednakże nie podoba się ona widowni i jedynie pogarsza sytuację. Wódz bizonów i szeryf z Appleloosy wypowiadają sobie wojnę. Dochodzi do bitwy. Bizony sieją zniszczenie, zaś kucyki atakują jabłkowymi ciastami. Nagle obrywa wódz bizonów. Pada na ziemię i przypadkiem kosztuje ciasta. Ciasto okazało się być tak dobre, że postanowiono dojść w końcu do kompromisu – sad może zostać, jedynie ma być pas drogi umożliwiający bizonom przebieganie tamtędy. Dodatkowo bizony mają od teraz część udziału w zyskach z sadu w postaci ciast.
22
„A Bird in the Hoof”
Ptaszek na uwięzi
Charlotte Fullerton
08 kwiecień 2011
6 listopada 2011
Do Ponyville przybywa z wizytą Księżniczka Celestia ze swoim feniksem. Fluttershy widząc, w jak kiepskim stanie jest ptak, porywa go i postanawia wyleczyć go. Sytuacja jednak coraz bardziej się pogarsza – ptak się stawia, potem ucieka, w końcu zmienia się w popiół. Pegazica jest zmuszona wyznać prawdę księżniczce. Ta jej przebacza i wyjaśnia, że feniksy starzeją się, spalają się, a potem odradzają się z popiołów, co też dzieje się na ich oczach.
23
„The Cutie Mark Chronicles”
Z kronik Znaczkowej Ligi
MA Larson
15 kwietnia 2011
7 listopada 2011
Apple Bloom, Scootaloo i Sweetie Belle chcą się dowiedzieć, jak Rainbow Dash, Fluttershy, Rarity, Applejack, Pinkie Pie i Twilight Sparkle dostały urocze znaczki. Poznając te historie, dochodzą do wniosku, że wszystkie sześć opowieści są ze sobą powiązane.
24
„Owl's Well That Ends Well”
Sowa mądra głowa
Cindy Morrow
22 kwietnia 2011
8 listopada 2011
Twilight przyjmuje nowego asystenta do pomocy przy jej badaniach naukowych, by pracował w nocy, podczas gdy Spike może pójść spać i odpocząć. To jednak nie zadowala Spike'a, który robi się coraz bardziej zazdrosny o ptaka.
25
„Party of One”
Samotna imprezka
Meghan McCarthy
29 kwietnia 2011
9 listopada 2011
Pinkie Pie po wyprawieniu udanej imprezy na cześć jej aligatora – Gummy'ego, postanawia zorganizować after-party. Wszystkie kucyki jednak wykręcają się od imprezy i ewidentnie widać, że mają jakiś sekret przed nią. Różowy kucyk zaczyna bać się, że przyjaciółki już jej nie lubią i postanowiły wyrzucić ją z paczki. Te obawy pogłębia Spike, co wywołuje w niej załamanie.
26
„The Best Night Ever”
Niezapomniany wieczór
Amy Keating Rogers
6 maja 2011
10 listopada 2011
Kucyki ruszają na Wielką Galopującą Galę. Każda z nich ma własny cel, który chce osiągnąć na tej gali, jednakże żadnej nic nie wychodzi. W końcu impreza wymyka się spod kontroli, gdy te postanawiają się tak bardzo łatwo się nie poddawać.

Sezon 2 (2011-12)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Tytuł polski Scenariusz Premiera
(HUB)
Premiera w Polsce
(MiniMini+)
27
„The Return of Harmony Part 1”
Powrót do Harmonii, część pierwsza
MA Larson
17 września 2011
27 października 2012
Księżniczka Celestia wzywa kucyki do swojego zamku, aby przy pomocy Klejnotów Harmonii, pokonały Discorda – jej dawnego wroga. Okazuje się jednak, że te zostały wykradzione i szóstka przyjaciółek musi je odnaleźć nim wszystko w Equestrii zostanie obrócone w totalny chaos.
28
„The Return of Harmony Part 2”
Powrót do Harmonii, część druga
MA Larson
24 września 2011
27 października 2012
Gdy Discord obrócił całą Equestrię w straszny chaos, szóstka przyjaciółek poddała się jego rządom, lecz nie na długo.W końcu pokonują dzięki odnalezionym Elementom Harmonii zmieniają Discorda w kamienny posąg i przywróciły porządek w Equestrii.
29
„Lesson Zero”
Zerowa lekcja
Meghan McCarthy
15 października 2011
27 października 2012
Twilight odkrywa, że nie napisała jeszcze swojego cotygodniowego listu o przyjaźni do Księżniczki Celestii. Stara się więc znaleźć jakiś przyjacielski problem, który mogła by rozwiązać i zrelacjonować, ale kiedy orientuje się, że nic się nie dzieje, postanawia sama stworzyć problem.
30
„Luna Eclipsed”
Luna odmieniona
MA Larson
22 października 2011
27 października 2012
Kucyki odbywają się w Noc Koszmarów, czyli święcie wzorowanym na Halloween, w czasie którego źrebaki zbierają cukierki, a potem część z nich oddają ofierze Księżycowej Wiedźmie. W czasie tej nocy, Twilight Sparkle pomaga Księżniczce Lunie zdobyć sympatię poddanych i dostosować się do otoczenia.
31
„Sisterhooves Social”
Siostrzany sojusz
Cindy Morrow
5 listopada 2011
1 listopada 2012
Rarity i Sweetie Belle przechodzą siostrzany kryzys. Jedynym sposobem, aby go rozwiązać jest udział w tytułowym wydarzeniu.
32
„The Cutie Pox”
Znaczkowa ospa
Amy Keating Rogers
12 listopada 2011
2 listopada 2012
Apple Bloom zapada na tajemniczą chorobę powodującą pojawianie się niezliczonej ilości znaczków na jej ciele, czyli tzw. "znaczkową ospę".
33
„May the Best Pet Win!”
Konkurs pupili
Charlotte Fullerton
19 listopada 2011
3 listopada 2012
Rainbow Dash decyduje się przygarnąć zwierzaka, jednak szczęściarza wyłonić ma dopiero konkurs. W międzyczasie bohaterka dowiaduje się, że słowo "pupil" oznacza przyjaciela, który zawsze pomoże.
34
„The Mysterious Mare Do Well”
Tajemnicza wybawicielka
Merriwether Williams
26 listopada 2011
4 listopada 2012
Status Rainbow Dash w miasteczku wzrasta do rangi bohatera. Jednak w mieście pojawia się zupełnie nowa bohaterka, zwana przez mieszkańców Tajemniczą Wybawicielką, która zawsze jest na miejscu zdarzenia parę chwil przed Rainbow, podczas gdy ona nie daje sobie rady...
35
„Sweet and Elite”
Gwiazda salonów
Meghan McCarthy
3 grudnia 2011
5 listopada 2012
Rarity odwiedza Canterlot i zostaje przyjęta do jego elity. Bycie popularną tak przypadło jej do gustu, że nie zdołała uszyć sukienki urodzinowej dla Twilight Sparkle na czas. Po otrzymaniu zaproszenia na przyjęcie ogrodowe, Rarity pisze do Twilight, że nie zdoła przybyć do Ponyville na jej urodziny. Twilight i reszta kucyków przybywa więc do Canterlot by móc być razem ze swoją przyjaciółką.
36
„Secret of My Excess”
Tajemnica nadmiaru
MA Larson
10 grudnia 2011
6 listopada 2012
Spike robi się strasznie chciwy, co powoduje jego urośnięcie do niebotycznych rozmiarów.
37
„Family Appreciation Day”
Dzień uznania dla rodziny
Cindy Morrow
7 stycznia 2012
7 listopada 2012
Apple Bloom stara się powstrzymać Babcię Smith od przyjścia do szkoły na Dzień Uznania Dla Rodziny. Jest to pierwszy odcinek, w którym z głównych bohaterek pojawia się tylko jedna – Applejack.
38
„Baby Cakes”
Bobasy Cake
Charlotte Fullerton
14 stycznia 2012
8 listopada 2012
Pinkie Pie opiekuje się bliźniakami Państwa Cake, jednak okazuje się to znacznie trudniejsze niż myślała.
39
„Hearth's Warming Eve”
Wigilia Serdeczności
Merriwether Williams
17 grudnia 2011
9 listopada 2012
Główne bohaterki wystawiają sztukę w Canterlocie przedstawiającą założenie Equestrii.
40
„The Last Roundup”
Ostatnia gonitwa
Amy Keating Rogers
21 stycznia 2012
11 listopada 2012
Główne bohaterki dostają list od Applejack, w którym napisała, że nie wraca do Ponyville po Zawodach Rodeo w Canterlocie. Kucyki muszą więc wyruszyć w podróż i dowiedzieć się, dlaczego ich przyjaciółka podjęła taką decyzję.
41
„The Super Speedy Cider Squeezy 6000”
Super Szybki Wyciskacz Soku 6000
MA Larson
28 stycznia 2012
12 listopada 2012
Bracia Flim Flam przyjeżdżają do Ponyville i wyzywają rodzinę Apple na sokowy pojedynek.
42
„Read It and Weep”
Czytaj i płacz
Cindy Morrow
4 lutego 2012
13 listopada 2012
Rainbow Dash, w trakcie swoich podniebnych akrobacji ulega wypadkowi. Trafia do szpitala i tam dowiaduje się, jaką przyjemnością może okazać się czytanie, sięgając po książkę o Dzielnej Do – odważnej pegazicy z mnóstwem przygód.
43
„Hearts and Hooves Day”
Dzień Serc i Podków
Meghan McCarthy
11 lutego 2012
14 listopada 2012
Znaczkowa Liga stawia sobie za cel znalezienie specjalnego kucyka dla pani Cheerilee z okazji Dnia Serc i Podków. Wybór trafia na Big Macintosh'a.
44
„A Friend in Deed”
Przyjaciel w potrzebie
Amy Keating Rogers
18 lutego 2012
15 listopada 2012
Pinkie Pie za wszelką cenę postanowiła zaprzyjaźnić się z osłem Crankym, jednak on nie był zainteresowany tą ofertą. Po długich namowach zgadza się na przyjaźń i wszystko kończy się szczęśliwie.
45
„Putting Your Hoof Down”
Lekcja stanowczości
Charlotte Fullerton, Merriwether Williams
3 marca 2012
16 listopada 2012
Fluttershy uczy się asertywności, ponieważ nie chce być popychadłem, ale nie wychodzi to jej na dobre.
46
„It's About Time”
Pora na czas
MA Larson
10 marca 2012
18 listopada 2012
Twilight próbuje za wszelką cenę zapobiec katastrofie, którą zapowiedziała jej Twilight z przyszłości.
47
„Dragon Quest”
Poszukiwacze smoków
Merriwether Williams
17 marca 2012
19 listopada 2012
Spike wyrusza w podróż, aby odnaleźć swoje prawdziwe przeznaczenie.
48
„Hurricane Fluttershy”
Huraganowa Fluttershy
Cindy Morrow
24 marca 2012
20 listopada 2012
Fluttershy stara się przezwyciężyć swoją nieśmiałość i pomóc pegazom w utworzeniu tornada, które dostarczy wodę do Cloudsdale.
49
„Ponyville Confidential”
Sekrety Ponyville
MA Larson
31 marca 2012
21 listopada 2012
Znaczkowa Liga otwiera kolumnę plotkarską w szkolnej gazetce.
50
„MMMystery on the Friendship Express”
Zagadka w Ekspresie Przyjaźni
Amy Keating Rogers
7 kwietnia 2012
22 listopada 2012
Pinkie Pie musi dowieść kto nadgryzł tort państwa Cake, który obiecała dostarczyć na zawody cukiernicze.
51
„A Canterlot Wedding – Part 1”
Ślub w Canterlocie, część pierwsza
Meghan McCarthy
21 kwietnia 2012
3 listopada 2012
Twilight Sparkle dowiaduje się, że jej brat Shining Armor żeni się z jej opiekunką z dzieciństwa, Księżniczką Cadance. Problem w tym, że jej charakter zmienił się diametralnie na gorszy...
52
„A Canterlot Wedding – Part 2”
Ślub w Canterlocie, część druga
Meghan McCarthy
21 kwietnia 2012
3 listopada 2012
Królowa Chrysalis, która była fałszywą księżniczką,Cadence przejmuje ze swoją armią podmieńców władzę nad Equestrią i jej mieszkańcami.Główne bohaterki przegrywają z podmieńcami, lecz z pomocą miłości Shining Armora i Cadence wypędzają je razem z ich królową z Equestrii na zawsze.Potem ślub Shining Armora i Cadence zostaje wznoniony i ci z kolei pobrali się.

Sezon 3 (2012-13)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Tytuł polski Scenariusz Premiera
(HUB)
Premiera w Polsce
(MiniMini+)
53
„The Crystal Empire – Part I”
Kryształowe królestwo, część 1
Meghan McCarthy
10 listopada 2012
20 maja 2013
Twilight Sparkle dostaje od Księżniczki Celestii zadanie – ma pomóc Shining Armorowi i Cadance uratować Kryształowe Imperium przed powrotem Króla Sombry. Kucyk wraz ze swoimi przyjaciółmi po przybyciu na miejsce próbują uzyskać jakichkolwiek informacji na temat miejsca i wroga, jednakże okazuje się, że Kryształowe Kucyki po powrocie z wieloletniego zniknięcia całego Imperium nie pamiętają nic. By pomóc im odzyskać pamięć, organizują jarmark związany z takim artefaktem jak Kryształowe Serce, które później okazuje się być prawdziwym przedmiotem, który zaginął wieki temu. Twilight rusza ze Spikiem w poszukiwania, zaś Król Sombra przystępuje do ataku na państwo.
54
„The Crystal Empire – Part II”
Kryształowe królestwo, część 2
Meghan McCarthy
10 listopada 2012
21 maja 2013
Kryształowe Imperium zostaje zaatakowane przez Króla Sombrę. W międzyczasie Twilight Sparkle i Spike poszukują Kryształowego Serca ukrytego gdzieś w pałacu. Po jego odnalezieniu udaje się pokonać przeciwnika, uwolnić mieszkańców i zaprowadzić rządy Księżniczki Cadance i księcia Shining Armora. Twilight tym samym zdaje egzamin i wchodzi na wyższy poziom nauki.
55
„Too Many Pinkie Pies”
Wszędzie Pinkie Pie
Dave Polsky
17 listopada 2012
22 maja 2013
Pinkie Pie chce spędzać czas z każdym swoim przyjacielem. Gdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest to niemożliwe, przypomina sobie legendę o magicznym jeziorku, które tworzy klona tego, kto wypowie odpowiednie zaklęcie i wejdzie do niego. W efekcie tego Pinkie Pie tworzy masę klonów, które wymykają się spod kontroli i zaczynają siać chaos w Ponyville. Co gorsza, nikt nie potrafi wskazać prawdziwego kucyka. W końcu wszystkie zostają zebrane w jednym miejscu, gdzie dzięki specjalnemu zadaniu udaje się odnaleźć tą prawdziwą, zaś fałszywe klony odesłać z powrotem do jeziorka. Droga do jeziorka zostaje zamknięta.
56
„One Bad Apple”
Zgniłe jabłko
Cindy Morrow
24 listopada 2012
23 maja 2013
Do rodziny Apple w odwiedziny przyjeżdża kuzynka Applebloom – Babs Seed z Manehattan, która również ma problem ze znalezieniem swojego uroczego znaczka przez co jest wyśmiewana w swoim otoczeniu. Applebloom próbuje ją wciągnąć do Znaczkowej Ligi, ta jednak chcąc uniknąć nowej fali poniżania, tym razem ze strony Diamond Tiary i Silver Spoon, przechodzi na ich stronę i zaczyna prześladować Applebloom, Sweetie Belle i Scootaloo. W końcu tamte postanawiają wziąć odwet. Gdy jednak odkryły prawdę na temat Babs Seed, zdały sobie sprawę z tego, co chcą uczynić. Ratują Babs Seed przed ich pułapką. Dochodzi do pogodzenia się kucyków i Babs Seed od teraz nie dość, że jest przeciwko Diamond Tiarze i Silver Spoon, to wraca do Manehattanu z zamiarem założenia tamtejszego oddziału Znaczkowej Ligi.
57
„Magic Duel”
Pojedynek na czary
M. A. Larson
1 grudnia 2013
24 maja 2013
Do Ponyville powraca Trixie z amuletem, który daje jej ogromną moc. Wyzywa Twilight Sparkle na pojedynek, w którym ta przegrywa. W efekcie tego zostaje wyrzucona z Ponyville, a Trixie zaprowadza własne rządy w mieście. Jednorożec przychodzi po pomoc i trening do Zecory. Po odkryciu prawdy na temat Trixie, ta z pomocą przyjaciółek i sprytnego planu pokonuje Trixie i uwalnia miasto spod jej panowania.
58
„Sleepless in Ponyville”
Bezsenność w Ponyville
Corey Powell
8 grudnia 2012
26 maja 2013
Applebloom i Sweetie Belle ze swoimi siostrami oraz Scootaloo i Rainbow Dash wyruszają na biwak. Małej pegazicy bardzo zależy na zaimponowaniu swojej idolce – starszemu pegazowi marząc o tym, by ta ją uczyniła swoją siostrą i uczyła jej bycia taką jak ona. W międzyczasie zaczynają ją dręczyć koszmary, co wywołuje dodatkowo lęk przed ukazaniem słabości przy Rainbow Dash. Z pomocą w śnie przychodzi do niej Księżniczka Luna, która udziela jej rady, by stawiła czoło swoim lękom. Scootaloo w końcu wpada do rwącej rzeki, skąd ratuje ją jej idolka. Wówczas korzysta z rady księżniczki i zwierza się wybawicielce ze swoich lęków. Rainbow Dash okazuje się ją doskonale rozumieć i przyjmuje ją pod swoje skrzydło.
59
„Wonderbolts Academy”
Akademia Wonderbolts
Merriwether Williams
15 grudnia 2012
26 maja 2013
Rainbow Dash w końcu może spełnić swoje największe marzenie o dostaniu się do Wonderboltsów – zostaje przyjęta do ich Akademii. Na miejscu zawiązuje przyjaźń z Lightning Dust, z którą powoli zaczyna coraz bardziej konkurować o tytuł najlepszego lotnika.
60
„Just For Sidekicks”
Tylko dla pomocników
Corey Powell
26 stycznia 2013
28 maja 2013
Podczas gdy kucyki wyjeżdżają do Kryształowego Imperium w celu wykonania nowego zadania, Spike'owi zostają powierzone do opieki ich zwierzęta. Smok chce zarobić w ten sposób szmaragdy potrzebne do ugotowania wymarzonego tortu. Szybko jednak okazuje się, że opieka nad zwierzętami to nie jest lekkie zajęcie.
61
„Apple Family Reunion”
Zjazd rodziny Apple
Cindy Morrow
22 grudnia 2012
27 maja 2013
Applejack postanawia zorganizować zjazd rodziny Apple. Jednakże jej starania, by był to najlepszy zjazd powoduje, że impreza jest przepełniona atrakcjami, zaś nie ma możliwości, by członkowie rodziny na spokojnie ze sobą porozmawiali. Jednak gdy dochodzi do wypadku, w efekcie którego trzeba odbudować stodołę, wszyscy chętnie się biorą do roboty i w końcu zjazd zostaje uznany za najlepszy, jaki dotąd był.
62
„Spike at Your Service”
Spike do usług
Dave Polsky
napisane przez Merriwether Wiliams
29 grudnia 2012
31 maja 2013
Spike ląduje w lesie, gdzie od śmierci ratuje go Applejack. Od tego momentu według Smoczego Kodeksu Spike ma dług wdzięczności do spłacenia, tak więc od tego momentu pomaga klaczce jak może. Dla niej to jednak jest tylko coraz większym problemem.
63
„Keep Calm and Flutter On”
Tylko spokojnie, Fluttershy
Dave Polsky
19 stycznia 2013
29 maja 2013
Do Ponyville przybywa Księżniczka Celestia z niecodziennym zadaniem dla głównych bohaterek. Chce ona, by uwolniły Discorda z kamienia i poddały go resocjalizacji. Szczególnie pokłada ona nadzieję w Fluttershy. Pegazica wierzy w to, że zmiana ich wroga jest możliwa, w przeciwieństwie do jej przyjaciółek.
64
„Games Ponies Play”
Kucykowe dyscypliny
M. A. Larson
9 lutego 2013
30 maja 2013
Rainbow Dash wraz z przyjaciółkami ma pomóc Kryształowemu Imperium uzyskać możliwość organizacji słynnych zawodów.
65
"Magical Mystery Cure"
Sposób na zaklęcie
M. A. Larson
16 lutego 2013
1 czerwca 2013
Twilight Sparkle przypadkowo rzuca na Klejnoty Harmonii niedokończone zaklęcie, które zmienia znaczki swych przyjaciółek. Stara się przywrócić im ich osobowość poprzez pomoc. Po pokonaniu zaklęcia i ukończeniu go okazuje się, że Twilight przeznaczone jest zostać księżniczką Equestrii i właśnie ukończyła ostateczny test. Dochodzi do jej przemienienia w alicorna i koronacji.

Sezon 4 (2013-14)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Tytuł polski Scenariusz Premiera
(The Hub)
Premiera w Polsce
(MiniMini+)
66
„Princess Twilight Sparkle – Part 1”
Księżniczka Twilight Sparkle – Część 1
Meghan McCarthy
23 listopada 2013
1 czerwca 2014
Księżniczka Celestia i Księżniczka Luna zniknęły tuż przed Celebracją Letniego Słońca. Twilight Sparkle próbuje dowiedzieć się, co się z nimi stało, a Las Everfree nawiedza Ponyville.
67
„Princess Twilight Sparkle – Part 2”
Księżniczka Twilight Sparkle – Część 2
Meghan McCarthy
23 listopada 2013
1 czerwca 2014
Twilight Sparkle odkrywa pochodzenie Elementów Harmonii, a ona i jej przyjaciele szukają przyczyny inwazji lasu Everfree.
68
„Castle Mane-ia”
Zamko-mania
Josh Haber
30 października 2013
1 czerwca 2014
Tajemnicza obecność następuje , gdy Twilight Sparkle i jej przyjaciółki idą do starego zamku Księżniczki Celestii i Księżniczki Luny.
69
„Daring Don't”
Samodzielna dzielna Do
Dave Polsky
7 grudnia 2013
1 czerwca 2014
Kiedy wydanie następnej książki o Dzielnej Do jest opóźnione, Rainbow Dash bierze sprawy w swoje kopyta, prowadząc jej przyjaciół, aby zrobić szokujące odkrycie o serii książek autorki.
70
„Flight to the Finish”
Przyjażń uskrzydla
Ed Valentine
14 grudnia 2013
1 czerwca 2014
W tym odcinku, Znaczkowa Liga chce nieść flagę Ponyville na igrzyskach Equestrii, ale po kilku bolesnych uwagach od Diamond Tiary i Silver Spoon, Scootaloo chce zrobić więcej niż tylko nosić flagę.
71
„Power Ponies”
Super kucyki
Meghan McCarthy, Charlotte Fullerton, Betsy McGowen
21 grudnia 2013
1 czerwca 2014
Spike, Twilight Sparkle i reszta jej przyjaciółek są porwani do świata komiksu i muszą pokonać maniakalnego superzłoczyńcę-Maniaczkę, aby stamtąd uciec.
72
„Bats!”
Nietoperze
Merriwether Williams
28 grudnia 2013
7 czerwca 2014
Farmę Sweet Apple nawiedza plaga owocowych nietoperzy wampirów, Applejack i Fluttershy mają jednak inne wizje na pozbycie się problemu.
73
„Rarity Takes Manehattan”
Rarity podbija Manehattan
Dave Polsky
4 stycznia 2014
8 czerwca 2014
Rarity wraz z przyjaciółkami i Spike'iem wybiera się do Manehattanu na pokaz mody, w którym bierze udział. Niestety jej szczodrość, okaże się dobrą i złą stroną.
74
„Pinkie Apple Pie”
Pinkie Apple Pie
Natasha Levinger
11 stycznia 2014
9 czerwca 2014
Pinkie Pie dokonuje odkrycia, że jest spokrewniona z Rodziną Apple. Razem z Applejack, Apple Bloom, Big Macintoshem i Babcią Smith wyrusza do klaczy, która może to potwierdzić.
75
„Rainbow Falls”
Rainbow Falls
Corey Powell
18 stycznia 2014
10 czerwca 2014
Rainbow Dash i jej drużyna z Ponyville stawiają się w lotach kwalifikacyjnych do Equestriańskich Igrzysk. Wtedy drużyna z Cloudsdale oferuje Rainbow miejsce w swoim składzie. Pegaz staje przed obliczem ciężkiej decyzji, co do tego komu pozostanie lojalna.
76
„Three’s a Crowd”
O jednego za dużo
Meghan McCarthy oraz Ed Valentine
25 stycznia 2014
12 czerwca 2014
Księżniczka Cadance odwiedza Twilight i planują razem spędzić dzień. Niestety, plany psuje pozornie chory Discord.
77
„Pinkie Pride”
Honor Pinkie
Amy Keating Rogers i Jayson Thiessen
1 lutego 2014
11 czerwca 2014
Do Ponyville przyjeżdża Cheese Sandwich, imprezowy kucyk i chce zorganizować dla Rainbow Dash urodziny. Pinkie Pie musi pokazać mu, kto naprawdę tu rządzi.
78
„Simple Ways”
Proste życie
Josh Haber
8 lutego 2014
13 czerwca 2014
Rarity zakochuje się w wędrownym pisarzu Trenderhoofie, jednakże on jest bardziej zainteresowany Applejack. Gustowna klacz postanawia się ubierać i zachowywać jak koleżanka z farmy, co kończy się niezłym bałaganem.
79
„Filli Vanilli”
Fluttershy ma głos
Amy Keating Rogers
15 lutego 2014
13 września 2014
Big Mac stracił głos i nie może śpiewać w zespole "The Ponytones" wraz z Rarity, Toe-Tapper i Torch Song. Rarity pragnie aby Fluttershy z nimi zaśpiewała. Jednak jej nieśmiała przyjaciółka panicznie boi się sceny.
80
„Twilight Time”
Nauka z Twilight
Dave Polsky
22 lutego 2014
14 września 2014
Znaczkowa Liga ma prywatne lekcje z Twilight. Kiedy ta wiadomość rozprzestrzenia się wśród młodych kucyków wszystkie chcą się z nimi uczyć. Twilight i Znaczkowa Liga będą miały mnóstwo problemów.
81
„It Ain't Easy Being Breezies”
Nielekko być bryzusiem
Natasha Levinger
1 marca 2014
15 września 2014
Fluttershy podejmuje akcję ratowania małych Bryzusiów.
82
„Somepony to Watch Over Me”
Lekcja samodzielności
Scott Sonnenborn
8 marca 2014
16 września 2014
Apple Bloom musi zostać sama w domu na cały dzień. Jest pewna, że da sobie radę, jednak jej siostra ma wątpliwości.
83
„Maud Pie”
Maud Pie
Noelle Benvenuti
15 marca 2014
18 września 2014
Ponyville odwiedza siostra Pinkie Pie – Maud Pie. Pinkie jest bardzo podekscytowana, jednak inne kucyki mają problem z zaprzyjaźnieniem się z siostrą różowej klaczy.
84
„For Whom the Sweetie Bell Toils”
Oklaski dla Sweetie Belle
Dave Polsky
22 marca 2014
19 września 2014
Sweetie Belle niszczy celowo strój Rarity dla ważnego klienta. W nocy Księżniczka Luna odwiedza sen małej klaczki i razem odbywają podróż po przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
85
„Leap of Faith”
Wiara czyni cuda
Josh Haber
29 marca 2014
20 września 2014
Babcia Smith dzięki Magicznemu Tonikowi Braci Flim Flam zaczyna wierzyć, że odzyskała dawne siły,przez co decyduję się wykonać niebezpieczny skok do wody.
86
„Testing, Testing,1,2,3”
Skrzydlata wiedza
Amy Keating Rogers
5 kwietnia 2014
21 września 2014
Rainbow próbuje poznać historię Wonderbolts, aby się dostać do ich rezerw, a jej przyjaciółki pomagają jej, wykorzystując różne metody nauki.
87
„Trade Ya!”
Targi wymiany
Scott Sonnenborn
19 kwietnia 2014
17 września 2014
Kiedy wycieczka na jarmark w Tęczowych Wodospadach nie idzie zgodnie z oczekiwaniami, główna szóstka i Spike nauczą się, jak naprawdę cenna jest ich przyjaźń.
88
„Inspiration Manifestation”
Inspiracja, manifestacja
Corey Powell
26 kwietnia 2014
22 września 2014
Rarity traci swoją kreatywność, ale Spike odnajduje zaklęcie, które ma ją przywrócić lecz to się nie udaje.
89
„Equestria Games”
Igrzyska w Equestrii
Dave Polsky
3 maja 2014
23 września 2014
Spike jest dumny, kiedy dowiaduje się, że dostąpi zaszczytu zapalenia znicza na otwarciu Igrzysk Equestrii. Jednak, kiedy nerwy biorą nad nim górę, Spike stara się z całych sił udowodnić, że jest herosem za jakiego go wszyscy uważają.
90
„Twilight's Kingdom part 1”
Królestwo Twilight część 1
Meghan McCarthy
10 maja 2014
24 września 2014
Kiedy z samego Tartaru ucieka zła istota, którą jest Lord Tirek, Księżniczka Celestia, aby wytropić złoczyńcę, wybiera Discorda zamiast Twilight Sparkle. W międzyczasie, Twilight, chcąc udowodnić swoją ważną rolę w tych wydarzeniach, stara się z całych sił rozwikłać tajemnicę Skrzynki Drzewa Harmonii.
91
„Twilight's Kingdom part 2”
Królestwo Twilight część 2
Meghan McCarthy
10 maja 2014
25 września 2014
Aby chronić swoją magię i jednocześnie los Equestrii, Księżniczka Celestia, Księżniczka Luna i Księżniczka Cadance przekazują całą swoją moc Księżniczce Twilight Sparkle.

Przypisy

  1. WEEKEND Z MY LITTLE PONY: ŚLUB KUCYKÓW (pol.). miniminiplus.pl. [dostęp 2012-10-20].
  2. „My Little Pony: Przyjaźń to magia 3” od maja na antenie MiniMini+ (pol.). Wirtualne Media. [dostęp 2013-04-20].
  3. 'My Little Pony: Friendship is Magic' exclusive: Season 4 premieres on ... (ang.). Entertainment Weekly. [dostęp 2013-08-06].