Love Is Blindness

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Love Is Blindness
Utwór z repertuaru grupy U2
z albumu Achtung Baby
Wydany 19 listopada 1991
Gatunek rock
Długość 4:23
Producent Daniel Lanois, Brian Eno
Utwór po utworze

Love Is Blindness – piosenka rockowej grupy U2, pochodząca z jej wydanego w 1991 roku albumu, Achtung Baby.

Fani zespołu spekulowali, że utwór odnosi się do trwającego około 30 lat konfliktu w Irlandii Północnej, zwanego The Troubles. Bono mówiąc o piosence stwierdził, że gitarowe solo The Edge'a jest bardziej wymowną modlitwą niż cokolwiek, co mógł napisać.

Piosenka była często ostatnim utworem wykonywanym przez U2 w trakcie koncertów w ramach trasy Zoo TV Tour. Towarzyszyła jej wtedy projekcja obrazów przedstawiających niebo nocą. The Edge grał "Love Is Blindness" na swoim Gibsonie Les Paul Custom, dołączając podczas występów na żywo rozwinięcie swojego gitarowego solo.

"Love Is Blindness" nie była wykonywana na żywo od czasu trasy Zoo TV Tour. Piosenka po raz pierwszy po długiej przerwie została zagrana podczas koncertu w Buenos Aires, który odbył się w trakcie trasy Vertigo Tour, 1 marca 2006 roku. Występ ten jednak pozbawiony był specjalnego gitarowego solo The Edge'a, które towarzyszyło piosence przy okazji wcześniejszych wykonań.

Własne covery piosenki stworzyło wielu artystów, wśród których byli m.in. Trespassers William, Cassandra Wilson (na jej albumie New Moon Daughter), The Devlins i Sharon Corr (wersja ta została wydana na soundtracku serialu telewizyjnego Wołanie o pomoc), a także Sixpence None the Richer. W 2011 roku cover utworu w wykonaniu Jacka White'a trafił na składankę AHK-toong BAY-bi Covered, zawierającą covery wszystkich 12 utworów z Achtung Baby.

Piosenka w wykonaniu na żywo znajduje się na wideo Zoo TV: Live from Sydney.