Ludwik Ducruet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Monakijska rodzina książęca

Monakijska rodzina książęca


Potomkowie księżnej Karoliny


Potomkowie księcia Alberta II


Potomkowie księżniczki Stefanii

Ludwik Ducruet, Louis Robert Paul Ducruet (ur. 26 listopada 1992 w Monte Carlo) – wnuk księcia Monako Rainiera III Grimaldiego, syn Daniela Ducrueta i księżniczki Stefanii Grimaldi; zajmuje ósme miejsce w linii sukcesji monakijskiego tronu.

Powiązania rodzinne i edukacja[edytuj | edytuj kod]

Ludwik urodził się 26 listopada 1992 roku w klinice imienia księżnej Grace w Monte Carlo. Jest synem Daniela Ducrueta, byłego ochroniarza i księżnej Stefanii Grimaldi. Jego dziadkami są ze strony ojca Henri Ducruet i Magui Barbero-Ducruet, a ze strony matki książę Rainier III Grimaldi i księżna Grace Kelly-Grimaldi. Jest bratem Pauliny Ducruet (ur. 1994) oraz przyrodnim bratem Kamili Gottlieb (ur. 1998) i Michaela Ducrueta.

Ze strony matki jest siostrzeńcem księcia Alberta II Grimaldiego i księżnej Karoliny Hanowerskiej. Jego najbliżsi kuzynowie to: Andrea Casiraghi (ur. 1984), Charlotte Casiraghi (ur. 1986), Pierre Casiraghi (ur. 1987), księżna Aleksandra Hanowerska (ur. 1999), Jaśmina Grimaldi (ur. 1992) i Aleksander Coste (ur. 2003).

Został ochrzczony razem z siostrą Pauliną 17 kwietnia 1995 roku w St. Devote church w Monako. Jego rodzicami chrzestnymi zostali Albert II Grimaldi i Karolina Hanowerska. Imię otrzymał na cześć swoich przodków, księcia Ludwika I Grimaldiego i księcia Ludwika II Grimaldiego.

Posługuje się biegle językiem francuskim i angielskim oraz monakijskim dialektem, zna również język japoński, włoski i niemiecki. Jest fanem piłki nożnej, a szczególnie klubu AS Monaco, reprezentującego księstwo w lidze francuskiej. Ukończył szkołę podstawową w Auron, francuskie liceum w Zurychu, szkoły imienia księcia Karola III i księcia Alberta I. Od 2010 jest uczniem SKEMA Business School w Sophia-Antipolis we Francji.

Osoba związana z rodziną książęcą[edytuj | edytuj kod]

Ludwik i jego siostra Paulina po raz pierwszy pojawili się publicznie 1 lipca 1995 podczas uroczystości zaślubin ich matki, księżnej Stefanii z Danielem Ducruet. W styczniu 2003 po raz pierwszy wziął udział w Festiwalu Cyrkowym w Monte Carlo oraz Gali Gimnastycznej imienia księżnej Grace. W kwietniu cała rodzina kibicowała tenisistom podczas tradycyjnego turnieju serii mistrzowskiej na ziemnych kortach obiektu w Monako. W 2005 roku razem z siostrą i ojcem wystąpił we francuskim reality show La Ferme Célébrités. W lipcu uczestniczył w ceremonii koronacji swojego wuja, Alberta II na księcia Monako. 11 maja 2010 zagrał w charytatywnym meczu piłkarskim (razem z kuzynem Pierre'em) w charytatywnym meczu; oboje reprezentowali wówczas drużynę księcia Alberta. W lipcu 2011 uczestniczył w ceremonii zaślubin swojego wuja, księcia Alberta z Charlene Wittstock.

Od 31 sierpnia 2013 Ludwik zajmuje ósme miejsce w linii sukcesji monakijskiego tronu, za ciotką księżną Karoliną, kuzynem Andreą, jego synem Sachą, kuzynem Pierre'em, kuzynkami Charlotte i księżniczką Aleksandrą oraz matką księżniczką Stefanią, a przed siostrą Pauliną.

Genealogia[edytuj | edytuj kod]

Przodkowie[edytuj | edytuj kod]

Osoba Rodzice Dziadkowie Pradziadkowie
[[Ludwik Ducruet]
(ur. 1992)
Daniel Ducruet Henri Ducruet '(?) Ducruet
(?) Ducruet
Magui Ducruet
z domu Barbero
(?) Barbero
(?) Barbero
Stefania Grimaldi
księżniczka Monako
(ur. 1965)
Rainier III Grimaldi
książę Monako
(ur. 1923, zm. 2005)
Pierre de Polignac
książę Monako
książę Valentinois
hrabia Polignac
(ur. 1895, zm. 1964)
Charlotte Grimaldi
wcześniej Louvet
księżna Valentinois
(ur. 1898, zm. 1977)
Grace Grimaldi
z domu Kelly
księżna Monako
(ur. 1929, zm. 1982)
John Brendan Kelly
(ur. 1889, zm. 1960)
Margaret Kelly
z domu Mejer'


Poprzednik
księżniczka Stefania Grimaldi
Linia sukcesji tronu Monako
8. miejsce
Następca
Paulina Ducruet