M. Shadows

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
M. Shadows
Avenged Sevenfold-Rock im Park 2014 by 2eight 3SC7934.jpg
M. Shadows, Rock im Park 2014
Imię i nazwisko Matthew Charles Sanders
Pseudonim M. Shadows
Data i miejsce urodzenia 31 lipca 1981
Huntington Beach
Instrument śpiew, pianino, keyboard, gitara, gitara basowa, syntezator, organy
Gatunek Hard rock, Heavy metal, hardcore punk, metalcore
Aktywność od 1999
Wytwórnia płytowa Warner Bros., Good Life Recordings, Hopeless Records
Powiązania Slash, Good Charlotte, Steel Panther, Cowboy Troy, Death by Stereo, Bleeding Through
Zespół
Avenged Sevenfold

M. Shadows, właśc. Matthew Charles Sanders (ur. 31 lipca 1981 w Huntington Beach) – wokalista amerykańskiego metalcore'owego zespołu Avenged Sevenfold. Pochodzi z Hunington Beach w Kalifornii, lecz obecnie mieszka w Orange County.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

W latach młodości Sanders znany był ze złego postępowania. Wyrzucony został z dwóch różnych szkół w Huntington Beach.

Na A7X DVD, podczas gdy wszyscy członkowie opowiadają o tym, jak otrzymali swoje pseudonimy, M. Shadows powiedział, że dostał swoje, kiedy uczęszczał do El Modena High School, a zespół dopiero zaczynał wspólnie grać. Był on najbardziej tajemniczym uczniem, stąd nazwa "Cień". Chciał jednak również włączenia swojego imienia do pseudonimu. Matt został skrócony do "M" i od tego czasu znany jest jako M. Shadows.

Kariera muzyczna[edytuj | edytuj kod]

W kolejnych latach Shadows oraz Zacky Vengeance utworzyli zespół Avenged Sevenfold. Obydwaj byli wcześniej członkami zespołu o nazwie 'Successful Failure'. W tym czasie zespół nagrał piosenkę "Streets", która została jednak zapisana na pierwszy studyjny album zespołu A7X – Sounding the Seventh Trumpet.

Shadows ma wielu przyjaciół, którzy obecnie odbywają misję w Iraku. To właśnie dla nich została napisana piosenka "M.I.A" ("Missing in Action"). Również piosenka "Gunslinger" wyraża uczucia pojednania (choć jak stwierdzili członkowie, jest ona dedykowana nie tylko żołnierzom, lecz "wszystkim, którzy są z dala od domu, czy też tęsknią za swoimi rodzinami").

Styl wokalny[edytuj | edytuj kod]

Na debiutanckim albumie styl wokalny Sandersa cechował się wpływem heavy metalcore'u, zawierającego głównie krzyk i gardłowe warczenie. Wraz z kolejnymi albumami jego poprzedni styl wokalu skierował się w stronę czystego śpiewania, a na albumie „City of Evil” został on prawie całkowicie "oczyszczony" z krzyków. Odejście od poprzedniego stylu nie było spowodowane problemami zdrowotnymi, jak sugerowali niektórzy. Larry Jacobson, manager, w czasie wywiadu umieszczonego na „All Excess”, wyjaśnił, że Shadows już na długo przed powstaniem „City of Evil” chciał, żeby powstał album w całości tzw. śpiewany. W przeszłości Sanders śpiewał całe części piosenek w występach na żywo, co podtrzymywało teorie, ze nie potrafi on już więcej krzyczeć i warczeć. Być może właśnie z powodu tych plotek wokalista A7X zaczął znowu krzyczeć w czasie imprez na żywo tak, jak pokazane to jest np. na zapisie piosenki „Afterlife” z jednego z koncertów.

Zespołami, które miały na M. Shadowsa największy wpływ są m.in. Megadeth, Iron Maiden, Metallica, Pantera, Guns N' Roses. Bardzo też lubi grupę „DownPhila Anselmo’a, jak też ich pierwszy album „NOLA”.