Marcin Hakiel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Marcin Hakiel
Data i miejsce urodzenia 6 czerwca 1983
Gdynia
Zawód tancerz

Marcin Andrzej Hakiel (ur. 6 czerwca 1983 w Gdyni) – polski tancerz zawodowy. Reprezentant Polski podczas 1. Konkursu Tańca Eurowizji w 2007 roku, gdzie występował wraz z Katarzyną Cichopek.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Reprezentuje najwyższą międzynarodową klasę tańca "S". Jego najważniejsze osiągnięcia to IV miejsce w Pucharze Europy, X miejsce na mistrzostwach świata i wicemistrzostwo Polski w tańcach latynoamerykańskich. Jego partnerką taneczną była Magdalena Soszyńska-Michno, a potem Blanka Winiarska. Studiował finanse i bankowość w Warszawie i Helsinkach. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego (z 2008).

Programy telewizyjne[edytuj | edytuj kod]

Brał udział w I i II edycji programu Taniec z gwiazdami. W I edycji tańczył z Katarzyną Skrzynecką, zajmując czwarte miejsce. Z Katarzyną Cichopek wystąpił w II edycji programu, zdobywając pierwsze miejsce. W IX edycji wraz z Dorotą Deląg zajął 10. miejsce, odpadając w 3 odcinku. Był także choreografem w I edycji programu Jak Oni śpiewają.

W 2006 r. w parze z Katarzyną Cichopek wygrał finał finałów Tańca z gwiazdami.

Konkurs Tańca Eurowizji[edytuj | edytuj kod]

1 września 2007 w parze z Katarzyną Cichopek reprezentował Polskę w 1. edycji Konkursu Tańca Eurowizji, który odbył się w Londynie. Na konkursie zaprezentowali dwa wybrane przez siebie tańce – cha-chę i free-style z elementami rumby i samby. W oficjalnym rankingu zajęli 4. miejsce, a nieoficjalnie 1. miejsce jako para niezawodowa (Katarzyna Cichopek nie jest zawodową tancerką).

Szkoły tańca w Polsce[edytuj | edytuj kod]

W 2006 w Zakopanem wraz z Katarzyną Cichopek założyli letnią szkołę tańca. W listopadzie 2006 otworzyli szkołę w Warszawie. W 2007 otwarto filię w Poznaniu[1].

Prócz nauki w szkole prowadził z Katarzyną Cichopek kurs tańca na płytach DVD Taniec krok po kroku. Jest również współautorem książki Szkoła tańca.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Od 20 września 2008 jest mężem Katarzyny Cichopek, której był trenerem w drugiej edycji Tańca z Gwiazdami. Mieszkają razem na warszawskiej Sadybie. Zawarli związek małżeński w Zakopanem, w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach[2]. 8 lipca 2009 urodził im się syn - Adam[3], w grudniu 2013 - córka.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]