Marcin Wojciechowski (dziennikarz radiowy)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Marcin Wojciechowski
Marcin z mikrofonem Radia ZET.jpg
Marcin Wojciechowski
Data i miejsce urodzenia 15 czerwca 1981
Suwałki
Narodowość polska
Dziedzina sztuki dziennikarstwo
Marcin i prasolka.jpg

Marcin Wojciechowski (ur. 15 czerwca 1981 w Suwałkach) – dziennikarz muzyczny.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Pracę w radiu zaczynał w wieku 17 lat. W 1998 roku został prezenterem suwalskiego Radia 5.

Studiował dziennikarstwo.

W latach 2003–2007 pracował w TOK FM, gdzie był szefem muzycznym i prowadził wiele audycji. Wraz z Zuzanną Celmer prowadził też cotygodniowy program psychologiczny "Czas dla siebie". Z Jackiem Santorskim i Bertrandem Le Guernem prowadził cotygodniową audycję o psychologii biznesu. Wraz z aktorką Renatą Dancewicz przygotowywał i prowadził program z udziałem słuchaczy "Cafe MaRenata". W audycji "Sceny z Polskiej Sceny" przeprowadzał długie wywiady z aktorami i gwiazdami muzycznych scen. Z Piotrem Adamczewskim z tygodnika "Polityka" prowadził kulinarny program "Kuchnie świata". Był pierwszym współprowadzącym razem z seksuologiem Andrzejem Depką programu "Kochaj się długo i zdrowo" (w 2007 roku po odejściu Wojciechowskiego z TOK FM audycję z Andrzejem Depką zaczęła współprowadzić Ewa Wanat). W 2006 roku współpracował z Radiem Roxy FM prowadząc weekendowe programy.

Od marca 2007 pracował w Radiowej Jedynce, gdzie wspólnie z Martą Kielczyk był gospodarzem audycji "Cztery pory roku" oraz "Lato z Radiem".

W grudniu 2007 zaczął pracę w Radiu ZET, gdzie był między innymi gospodarzem pasma wieczornego. Od 7 września 2009 w dni powszednie prowadzi "ZET na punkcie muzyki", a w soboty jest gospodarzem "Listy Przebojów Radia ZET". Od kwietnia do sierpnia 2011 roku prowadził autorski program "Chilli ZET Top Ten" w Radiu ZET Chilli.

Krytyk muzyczny miesięcznika "Sukces".

W październiku 2013 otrzymał za prowadzenie programu "ZET na punkcie muzyki" statuetkę w pierwszej edycji plebiscytu "Radiofony" w kategorii audycja radiowa.