Mark Hoppus

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mark Allan Hoppus
Mark Hoppus 2004.jpg
Mark Hoppus, 2004
Imię i nazwisko Mark Allan Hoppus
Pseudonim Fish Guts & El Quatro
Data i miejsce urodzenia 15 marca 1972
Stany Zjednoczone Ridgecrest
Pochodzenie Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
Instrument gitara basowa
Gatunek punk, pop punk
Zawód muzyk
Powiązania Blink-182 Plus 44
Zespół
Blink-182, Plus 44
Kolekcja cytatów w Wikicytatach Kolekcja cytatów w Wikicytatach
Strona internetowa

Mark Allan Hoppus (ur. 15 marca 1972 w Ridgecrest, Kalifornia[1]) – amerykański muzyk, założyciel, frontman, basista i wokalista zespołu punk rockowego Blink-182.

Po rozpadzie zespołu Blink-182 w 2005 roku wraz z Travisem Barkerem założył zespół +44, który zakończył swą działalność tuż przed powrotem poprzedniego zespołu Marka. Hoppus jest producentem muzycznym, współpracował m.in. z Idiot Pilot, New Found Glory, The Dirty Cluster, Koopa i Motion City Soundtrack. Hoppus rozpoczął własną emisję programu A Different Spin with Mark Hoppus, która rozpoczęła się 16 września 2010 roku na kanale Fuse.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Blink-182[edytuj | edytuj kod]

W sierpniu 1992 r., Mark przeniósł się do Poway, gdzie jego siostra Anne (teraz Anne McMurray) poznała go z Tomem DeLong'iem. DeLonge był przyjacielem Anny w czasie, gdy szukał ludzi do zespołu. Tom był wybredny i na wszystkich narzekał, a Mark był tak samo porąbany jak on więc trafił do Blink 182. Kiedy Hoppus poszedł do domu DeLonge, dostał informacje że DeLonge jest w skate parku. Hoppus podszedł i zobaczył jak DeLonge jeździ z kumplami na desce. Hoppus chciał im zaimponować, więc wspiął się na latarnię, zeskoczył i złamał obie kostki. Chodził o kulach przez trzy tygodnie. Po tym zdarzeniu zaczęli razem ćwiczyć w garażu Hoppusów. Po kilku próbach dołączył do nich perkusista Scott Raynor. W 1998 podczas trasy po Kalifornii do kapeli dołączył Travis Barker zmieniając Scotta. Od tego czasu zespół osiągnął wiele wspaniałych osiągnięć i nagród. Od przyjścia Barkera nagrali 3 platynowe płyty. Przed rozpadem w 2005 roku kapela miała dwa hity numer "1" "All the small things" i "I miss you". Po powrocie w 2009 zespół odbył trasę po całych Stanach Meksyku i Kanadzie, grając koncerty w największych halach Ameryki. W 2010 rozpoczęli pracę nad nowym albumem, który ukaże się na początku 2011 roku. Chłopcy odbyli także trasę koncertową po Europie grając na kilku festiwalach i koncertach.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Mark Dostał pierwszą gitarę basową od swojego ojca Anthonego w wieku 15 lat, a za pieniądze zarobione przy malowaniu jego garażu przeznaczył na zestaw wzmacniaczy. Mark nigdy nie brał żadnych lekcji gry na basie. Nauczył się na nim grać podglądając takie zespoły jak Bad Religion, czy The Cure. zaczynał grając w zespole Pier 69, w którym robili covery głownie utworów formacji The Cure. Gdy w 1988 roku mieszkał w Waszyngtonie był członkiem zespołu The Attic Children, Jednak wraz z końcem roku 1988 Mark zakończył działalność zespołu i założył grupę War Torn Fields Forever. Hoppus poślubił Skye Everly 2 grudnia 2000 roku. Mark poznał swoją późniejszą dziewczynę i żonę na próbie do teledysku zespołu Blink 182 "All the Small Things". Według wywiadu ze stacji MTV Tom DeLonge zaczepiał Skye i pytał czy pójdzie na randkę z Markiem, jednak za każdym razem padała odpowiedź " nie!". jednak 2 lata później zostali małżeństwem, a 5 sierpnia 2002 roku urodził się ich syn Jack Hoppus. Cała trójka mieszka obecnie w Los Angeles w Kalifornii.

himynameismark[edytuj | edytuj kod]

"himynameismark" to podcast, który powstał w wyniku przerwy w działalności Hoppusa, a opisywał co artysta wtedy robił. Co kilka tygodni wydawał show piosenek garażowych zespołów, przeprowadzał wywiady z członkami zespołu i / lub ich znajomymi oraz wspomnienia i wydarzenia ze swojego życia.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy