Martin Bajčičák

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Martin Bajčičák
Data i miejsce urodzenia 12 czerwca 1976
Dolný Kubín, ČSSR
Klub SKP Štrbské Pleso
Debiut w PŚ 13.12 1995, Brusson
(58. miejsce – 15 km)
Pierwsze punkty w PŚ 11.01 1997, Hakuba
(30. miejsce – 10 km)
Pierwsze podium w PŚ 12.02 2005, Reit im Winkl
(1. miejsce – 15 km)
Dorobek medalowy

Martin Bajčičák (ur. 12 czerwca 1976 w Dolným Kubínie) – słowacki biegacz narciarski, dwukrotny medalista mistrzostw świata juniorów.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Martin Bajčičák pojawił się w 1994 roku podczas mistrzostw świata juniorów w Breitenwang, zajmując 51. miejsce w biegu na 10 km techniką klasyczną. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata juniorów w Gällivare na tym samym dystansie był trzynasty. Wystąpił także na mistrzostwach świata juniorów w Asiago w 1996 roku zdobywając brązowy medal w biegu na 30 km stylem dowolnym i srebrny na 10 km klasykiem. W międzyczasie zadebiutował w Pucharze Świata, zajmując 58. miejsce w biegu na 15 km techniką dowolną 13 grudnia 1995 roku w Brusson. Pierwsze pucharowe punkty zdobył nieco ponad rok później, 11 stycznia 1997 roku w Hakubie plasując się na 30. miejscu w biegu na 10 km stylem klasycznym. Dwukrotnie stawał na podium zawodów PŚ, odnosząc przy tym jedno zwycięstwo: 12 lutego 2005 roku w Reit im Winkl był najlepszy w biegu na 15 km stylem dowolnym. W klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł w sezonie 2004/2005, który ukończył na szesnastym miejscu. Pierwszą dużą imprezą w jego karierze były mistrzostwach świata w Trondheim w 1997 roku, gdzie był między innymi 50. w biegu łączonym 25 km i dziewiąty w sztafecie. Najlepsze wyniki osiągnął podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie w 2005 roku, gdzie był czwarty w biegu łączonym na 30 km, przegrywając walkę o brąz z Norwegiem Frode Estilem. Był także szósty na dystansie 50 km klasykiem na rozgrywanych dwa lata później mistrzostwach świata w Sapporo. W 1998 roku wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Nagano, gdzie zajął między innymi 28. miejsce w biegu na 30 km techniką klasyczną i jedenaste w sztafecie. Startował również na trzech kolejnych igrzyskach, najlepszy wynik osiągając na igrzyskach olimpijskich w Turynie w 2006 roku, gdzie był ósmy w biegu łączonym na 30 km oraz w sprincie drużynowym (razem z Ivanem Bátorym). Startuje także w zawodach FIS Marathon Cup, w których raz stanął na podium - 20 stycznia 2013 roku był drugi w austriackim maratonie Dolomitenlauf. W zawodach tych wyprzedził go jedynie Włoch Sergio Bonaldi. Sezon 2012/2013 FIS Marathon Cup ukończył na jedenastej pozycji.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings with white rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
28. 9 lutego 1998 Japonia Nagano 30 km st. klasycznym 1:33:55,8 h +6:56,7 min Finlandia Mika Myllylä
67. 12 lutego 1998 Japonia Nagano 10 km st. klasycznym 27:24,5 min +4:04,5 min Norwegia Bjørn Dæhlie
38. 14 lutego 1998 Japonia Nagano 10 km + 15 km pościgowy 1:07:01,7 h +4:16,9 min Norwegia Thomas Alsgaard
11. 17 lutego 1998 Japonia Nagano Sztafeta 4x10 km [1] 1:40:55,7 h +3:35,9 min  Norwegia
DNF 22 lutego 1998 Japonia Nagano 50 km st. dowolnym 2:05:08,2 h - Norwegia Bjørn Dæhlie
32. 9 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City 30 km st. dowolnym 1:11:31,0 h +4:37,5 min Austria Christian Hoffmann
24. 12 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City 15 km st. klasycznym 37:07,4 min +2:22,0 min Estonia Andrus Veerpalu
50. 14 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City 2x10 km łączony 49:48,9 min +3:48,1 min Norwegia Thomas Alsgaard
Norwegia Frode Estil
12. 23 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City 50 km st. klasycznym 2:06:20,8 h +6:47,1 min Rosja Michaił Iwanow
8. 12 lutego 2006 Włochy Turyn 2x15 km łączony 1:17:00,8 h +7,9 s Rosja Jewgienij Diemientjew
8. 14 lutego 2006 Włochy Turyn Sprint drużynowy st. klasycznym [2] 17:02,9 min +28,0 s Szwecja Szwecja
28. 17 lutego 2006 Włochy Turyn 15 km st. klasycznym 38:01,3 min +2:34,3 min Estonia Andrus Veerpalu
14. 26 lutego 2006 Włochy Turyn 50 km st. dowolnym 2:06:11,8 h +13,1 s Włochy Giorgio Di Centa
23. 15 lutego 2010 Kanada Vancouver 15 km st. dowolnym 33:36,3 min +1:23,0 min Szwajcaria Dario Cologna
25. 20 lutego 2010 Kanada Vancouver 2x15 km bieg łączony 1:15:11,4 h +2:46,7 min Szwecja Marcus Hellner
12. 24 lutego 2010 Kanada Vancouver Sztafeta 4x10 km [3] 1:45:05,4 min +4:46,6 min  Szwecja
DNF 28 lutego 2010 Kanada Vancouver 50 km st. klasycznym 2:05:35.5 h - Norwegia Petter Northug

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
57. 24 lutego 1997 Norwegia Trondheim 10 km stylem klasycznym 23:41,8 min +2:47,9 min Norwegia Bjørn Dæhlie
50. 25 lutego 1997 Norwegia Trondheim 10 km + 15 km pościgowy 1:00:11,1 h +6:18,0 min Norwegia Bjørn Dæhlie
9. 28 lutego 1997 Norwegia Trondheim Sztafeta 4x10 km [4] 1:45:05,4 min +4:46,6 min  Szwecja
22. 19 lutego 1999 Austria Ramsau 30 km stylem dowolnym 1:15:26,2 h +4:51,4 min Finlandia Mika Myllylä
48. 22 lutego 1999 Austria Ramsau 10 km stylem klasycznym 24:19,2 min +2:20,2 min Finlandia Mika Myllylä
28. 23 lutego 1999 Austria Ramsau 10+15 km pościgowy 1:05:54,9 h +2:41,5 min Norwegia Thomas Alsgaard
11. 26 lutego 1999 Austria Ramsau Sztafeta 4x10 km [5] 1:35:07,5 h +5:44,7 min  Austria
35. 28 lutego 1999 Austria Ramsau 50 km stylem klasycznym 2:18:08,7 h +13:09,6 min Finlandia Mika Myllylä
DNF 15 lutego 2001 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym 39:26,0 min - Szwecja Per Elofsson
42. 17 lutego 2001 Finlandia Lahti 2x10 km łączony 47:15,5 min +2:53,4 min Szwecja Per Elofsson
10. 22 lutego 2001 Finlandia Lahti Sztafeta 4x10 km [6] 1:36:42,5 h +4:40,0 min  Norwegia
20. 25 lutego 2001 Finlandia Lahti 50 km stylem dowolny 2:05:27,2 h +8:26,4 min Hiszpania Johann Mühlegg
24. 19 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme 30 km stylem klasycznym 1:12:29,3 h +2:25,4 min Norwegia Thomas Alsgaard
40. 23 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme 2x10 km łączony 47:42,3 min +1:48,3 min Szwecja Per Elofsson
33. 1 marca 2003 Włochy Val di Fiemme 50 km stylem dowolnym 1:54:25,3 h +4:42,4 min Czechy Martin Koukal
10. 17 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 15 km stylem dowolnym 34:49,7 min +39,7 s Włochy Pietro Piller Cottrer
4. 20 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 2x15 km łączony 1:19:20,5 h +1,3 s Francja Vincent Vittoz
24. 27 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 50 km stylem klasycznym 2:30:10,1 h +1:05,4 min Norwegia Frode Estil
18. 24 lutego 2007 Japonia Sapporo 2x15 km łączony 1:11:35,8 h +52,3 s Niemcy Axel Teichmann
72. 24 lutego 2007 Japonia Sapporo 15 km stylem dowolnym 35:50,0 min +4:12,6 min Norwegia Lars Berger
6. 4 marca 2007 Japonia Sapporo 50 km stylem klasycznym 2:20:12,6 h +41,0 s Norwegia Odd-Bjørn Hjelmeset
10. 20 lutego 2009 Czechy Liberec 15 km stylem klasycznym 38:54,4 min +57,5 s Estonia Andrus Veerpalu
15. 22 lutego 2009 Czechy Liberec 2x15 km łączony 1:15:52,4 min +38,5 s Norwegia Petter Northug
15. 25 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint drużynowy stylem klasycznym[7] 22:48,5 min -  Norwegia
21. 1 marca 2009 Czechy Liberec 50 km stylem dowolnym 1:59:38,1 h +24,7 s Norwegia Petter Northug
26. 27 lutego 2011 Norwegia Oslo 2x15 km łączony 1:14:10,4 h +1:22,2 min Norwegia Petter Northug
19. 1 marca 2011 Norwegia Oslo 15 km stylem klasycznym 38:14,7 min +1:56,8 min Finlandia Matti Heikkinen
12. 2 marca 2011 Norwegia Oslo Sprint drużynowy stylem klasycznym [8] 19:10,0 min -  Kanada
25. 6 marca 2011 Norwegia Oslo 50 km stylem dowolnym 2:08:09,0 h +3:16, min Norwegia Petter Northug
37. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 2x15 km łączony 1:13:09,3 min +2:16,4 min Szwajcaria Dario Cologna
20. 24 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy stylem dowolnym[9] 21:30,98 min -  Rosja
38. 27 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem dowolnym 34:37,1 min +3:03,2 min Norwegia Petter Northug
34. 3 marca 2013 Włochy Val di Fiemme 50 km stylem klasycznym 2:10:41,4 min +6:36,1 min Szwecja Johan Olsson

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
51. 26 stycznia 1994 Austria Breitenwang 10 km stylem klasycznym 28:36,5 min +2:59,6 min Rosja Grigorij Gutnikow
13. 1 marca 1995 Szwecja Gällivare 10 km stylem klasycznym 27:26,1 min +1:04,6 min Rosja Roman Mironow
2.Silver medal with cup.svg 31 stycznia 1996 Włochy Asiago 10 km stylem klasycznym 27:42,8 min +3,5 s Szwecja Per Elofsson
3.Bronze medal with cup.svg 4 lutego 1996 Włochy Asiago 30 km stylem dowolnym 1:33:18,9 h +3:46,3 min Włochy Fabio Santus

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca na podium chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Pozycja Strata Zwycięzca
1. 12 lutego 2005 Niemcy Reit im Winkl 15 km stylem dowolnym 36:13,6 min 1
2. 19 marca 2005 Szwecja Falun 30 km łączony 1:14:02,5 h 2. +0,7 s Rosja Jewgienij Diemientjew

Miejsca w poszczególnych zawodach[edytuj | edytuj kod]

Sezon 1995/1996
Vuokatti 26.11 (10 km C) Gällivare 29.11 (15 km F) Davos 9.12 (30 km C) Brusson 13.12 (15 km F) Santa Caterina 16.12 (10 km C) Santa Caterina 17.12 (15 km F) Štrbské Pleso 17.12 (50 km F) Nové Město 13.01 (15 km C) Seefeld in Tirol 2.02 (10 km F) Reit im Winkl 5.02 (SP F) Kawgołowo 10.02 (15 km C) Trondheim 24.02 (30 km F) Lahti 3.03 (30 km F) Falun 9.03 (10 km F) Falun 10.03 (15 km C) Oslo 16.03 (50 km C) punkty
- - - 58 - - - - - - - 63 - 72 - - 0
Sezon 1996/1997
Kiruna 23.11 (10 km F) Davos 7.12 (10 km C) Brusson 14.12 (15 km F) Oberstodrf 18.12 (30 km C) Kawgołowo 4.01 (30 km F) Hakuba 11.01 (10 km C) Hakuba 12.01 (15 km F) Lahti 19.01 (30 km C) Falun 8.03 (15 km C) Sunne 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
39 61 46 - - 30 30 - 72 - - 2
Sezon 1997/1998
Beitostølen 22.11 (10 km C) Mediolan 10.12 (SP F) Val di Fiemme 13.12 (10 km C) Val di Fiemme 14.12 (15 km F) Val di Fiemme 16.12 (15 km F) Davos 20.12 (30 km C) Kawgołowo 3.01 (30 km F) Ramsau 8.01 (15 km C) Ramsau 10.01 (30 km F) Lahti 8.03 (30 km C) Falun 11.03 (2x10 km) Oslo 14.03 (50 km C) punkty
90 - 60 42 35 40 - 21 - 81 33 - 10
Sezon 1998/1999
Muonio 28.11 (10 km F) Mediolan 10.12 (SP F) Dobbiaco 12.12 (10 km F) Dobbiaco 13.12 (15 km C) Davos 19.12 (30 km C) Garmisch-Partenkirchen 27.12 (SP F) Engelberg 28.12 (SP F) Kitzbühel 29.12 (SP F) Otepää 5.01 (15 km C) Nové Město 9.01 (15 km C) Nové Město 12.01 (30 km F) Seefeld 14.02 (10 km F) Lahti 7.03 (15 km C) Falun 13.03 (30 km C) Oslo 20.03 (50 km C) punkty
25 - 46 53 - - - - - 45 - 41 20 - - 17
Sezon 1999/2000
Kiruna 27.11 (10 km C) Sappada 10.12 (15 km F) Sappada 11.12 (2x5 km) Davos 18.12 (30 km C) Engelberg 27.12 (SP C) Garmisch-Partenkirchen 28.12 (SP C) Kitzbühel 29.12 (SP F) Moskwa 9.01 (30 km F) Nové Město 12.01 (15 km C) Trondheim 2.02 (10 km F) Lillehammer 5.02 (2x10 km) Ulrichen 16.02 (10 km F) Lamoura 20.02 (72 km F) Falun 26.02 (15 km F) Sztokholm 28.02 (SP C) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 5.03 (30 km C) Oslo 9.03 (SP C) Oslo 13.03 (50 km C) Bormio 17.03 (10 km C) Bormio 19.03 (15 km F) punkty
25 18 - 40 - - - - 34 30 32 10 - 8 - 64 - - 39 50 34 78
Sezon 2000/2001
Beitostølen 25.11 (15 km C) Beitostølen 29.11 (10 km F) Santa Caterina 8.12 (15 km F) Brusson 16.12 (2x10 km) Brusson 17.12 (SP F) Davos 20.12 (30 km C) Engelberg 28.12 (SP C) Engelberg 29.12 (SP F) Soldier Hollow 10.01 (30 km F) Soldier Hollow 13.01 (15 km C) Soldier Hollow 14.01 (SP F) Asiago 1.02 (SP F) Nové Město 4.02 (SP F) Otepää 10.02 (10 km C) Kawgołowo 4.03 (15 km F) Oslo 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Borlänge 14.03 (10 km F) Falun 17.03 (15 km C) Kuopio 25.03 (60 km F) punkty
64 24 56 - 47 51 - - 16 7 52 - - - - - - 55 32 - 58
Sezon 2001/2002
Kuopio 24.11 (15 km C) Kuopio 25.11 (10 km F) Cogne 8.12 (10 km C) Cogne 9.12 (SP F) Brusson 12.12 (15 km F) Davos 15.12 (15 km C) Asiago 19.12 (SP C) Ramsau 22.12 (30 km F) Garmisch-Partenkirchen 27.12 (SP F) Salzburg 29.12 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (2x10 km) Val di Fiemme 6.01 (SP F) Val di Fiemme 8.01 (30 km F) Nové Město 12.01 (10 km F) Lahti 2.03 (15 km F) Sztokholm 5.03 (SP C) Falun 9.03 (2x10 km) Oslo 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km F) Lillehammer 23.03 (58 km C) punkty
- - 90 - 17 53 - 73 - - 38 - 52 - - - 11 - 42 - 38
Sezon 2002/2003
Düsseldorf 26.10 (SP F) Kiruna 23.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (15 km C) Davos 7.12 (15 km F) Clusone 11.12 (SP F) Cogne 14.12 (30 km C) Cogne 15.12 (SP C) Linz 19.12 (SP F) Ramsau 21.12 (2x10 km) Kawgołowo 4.01 (10 km F) Otepää 12.01 (30 km C) Nové Město 18.01 (15 km F) Oberhof 25.01 (15 km C) Reit im Winkl 12.02 (SP F) Asiago 15.02 (10 km C) Oslo 6.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km C) Drammen 11.03 (SP C) Lahti 16.03 (15 km F) Borlänge 20.03 (SP F) Falun 22.03 (2x10 km) punkty
- 58 35 26 - 29 - - 16 - - 28 25 - 53 - - - - - - 31
Sezon 2003/2004
Düsseldorf 25.10 (SP F) Beitostølen 22.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (15 km C) Kuusamo 29.11 (2x15 km) Dobbiaco 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Val di Fiemme 16.12 (SP C) Ramsau 20.12 (2x15 km) Ramsau 21.12 (10 km F) Falun 6.01 (2x15 km) Otepää 10.01 (30 km C) Nové Město 17.01 (15 km C) Nové Město 18.01 (SP F) Val di Fiemme 25.01 (70 km C) La Clusaz 6.02 (15 km F) Oberstdorf 13.02 (2x15 km) Sztokholm 18.02 (SP C) Umea 21.02 (15 km C) Trondheim 24.02 (SP F) Drammen 26.02 (SP C) Oslo 28.02 (50 km F) Lahti 5.03 (SP F) Lahti 7.03 (15 km C) Pragelato 12.03 (SP F) Pragelato 14.03 (30 km F) punkty
50 58 13 - DNF 21 - 28 21 - - 33 - 15 44 - - - - - 9 - 8 - 11 144
Sezon 2004/2005
Düsseldorf 23.10 (SP F) Gällivare 20.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (15 km C) Berno 4.12 (SP F) Lago di Tesero 11.12 (2x15 km) Asiago 14.12 (SP C) Ramsau 18.12 (30 km F) Otepää 8.01 (15 km C) Nové Město 15.01 (15 km F) Nové Město 16.01 (SP F) Pragelato 22.01 (2x15 km) Reit im Winkl 12.02 (15 km F) Reit im Winkl 13.02 (SP C) Lahti 5.03 (SP C) Lahti 6.03 (15 km F) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 12.03 (50 km C) Göteborg 16.03 (SP F) Falun 19.03 (2x15 km) punkty
- 26 37 30 DNS DNF 73 43 - 17 - 14 1 - - 7 - 4 - 3 284
Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Vernon 10.12 (2x15 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (15 km F) Canmore 17.12 (30 km C) Nové Město 30.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km F) Otepää 7.01 (15 km C) Otepää 8.01 (SP C) Lago di Tesero 14.01 (30 km F) Oberstdorf 21.01 (2x15 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (15 km C) Mora 5.03 (90 km C) Borlänge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2x10 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2x15 km) punkty
- 60 DNF 35 - - - - - - - - - 13 - - - - - 6 - 13 - 27 84
Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Cogne 13.12 (15 km C) La Clusaz 16.12 (30 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2x10 km) Oberstdorf 3.01 (15 km C) Asiago 5.01 (SP F) Cavalese 6.01 (30 km C) Cavalese 6.01 (11 km F) TdS Rybińsk 20.01 (30 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (15 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (15 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 16.02 (15 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (15 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (50 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2x15 km) punkty
- 13 - 42 50 DNF 69 31 5 62 49 6 34 - - 30 59 55 - - - 27 - 11 - 14 138
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (15 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (15 km C) Davos 8.12 (15 km C) Rybińsk 15.12 (30 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (4.5 km C) Nové Město 29.12 (15 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (15 km F) Nové Město 2.01 (15 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (10 km F) TdS Canmore 22.01 (2x15 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (15 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (15 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (11.4 km F) Falun 23.02 (2x15 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km F) Bormio 14.03 (3.3 km F) Bormio 15-16.03 (20 km C + 15 km F) punkty
- 29 - 36 - - - 40 6 50 38 30 54 33 3 25 11 - 10 - - - 15 19 - - 34 - 7 26 16 238
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (15 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) La Clusaz 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (3.75 km F) Oberhof 28.12 (15 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (20 km C) Val di Fiemme 4.01 (10 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2x15 km) Otepää 24.01 (15 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (15 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (15 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (15 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (50 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (3.3 km F) Falun 21.03 (2x10 km) Falun 22.03 (15 km F) FPŚ punkty
32 - - DNF 34 - - 55 50 49 36 DNS - - dnf - - - - 49 - - 25 - 39 - DNF 84 65 16 29 24 37
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (15 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (30 km C) Oberhof 1.01 (3.7 km F) Oberhof 2.01 (15 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (35 km F) Dobbiaco 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (20 km C) Val di Fiemme 10.01 (10 km F) TdS Otepää 16.01 (15 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2x15 km) Canmore 5.02 (15 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2x15 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (50 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (3.3 km C) Falun 20.03 (2x10 km) Falun 21.03 (15 km F) FPŚ punkty
55 - 68 - 13 - - 26 - - - - - - - - - 13 - - 11 19 - - - 9 - - - - - - 110
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (15 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Kuusamo 28.11 (15 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (15 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (30 km F) Oberhof 31.12 (3.75 km F) Oberhof 1.01 (15 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x10 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (35 km F) Val di Fiemme 8.01 (20 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (15 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x10 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (15 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x10 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (3.3 km C) Falun 19.03 (2x10 km) Falun 20.03 (15 km F) FPŚ punkty
71 106 50 39 30 - 20 - 57 DNS - - - - - - - dnf - 50 - - - 15 - 25 - - - - - - 35
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (15 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
22 112 72 44 59 - 36 - 50 - 80 65 84 28 60 69 43 46 14 40 - - - - 37 23 22 - 48 LPD - - 33 - - - - - 47
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Nové Město 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 27.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) Falun 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
53 113 66 53 53 - - - - - - - - - - - - - - 75 21 - - - - - 25 - - - - - 16
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
111 93 76 81 - 51 - - 74 102 102 49 52 49 14 39 - - - - - - - - 38 - - - 18
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu LPD – Zawodnik został zdublowany

FIS Marathon Cup[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Zawody Dystans Czas biegu Strata Pozycja Zwycięzca
1. 20 stycznia 2013 Austria Dolomitenlauf 42 km stylem dowolnym 1:50:56,4 h +34,4 s 2. Włochy Sergio Bonaldi
2. 19 stycznia 2014 Austria Dolomitenlauf 42 km stylem dowolnym 1:48:17,1 h +1:05,4 min 3. Czechy Petr Novák

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. Skład drużyny: Ivan Bátory, Martin Bajčičák, Andrej Páricka, Stanislav Ježík
  2. Skład drużyny: Martin Bajčičák, Ivan Bátory
  3. Skład drużyny: Martin Bajčičák, Ivan Bátory, Michal Malák, Peter Mlynár
  4. Skład drużyny: Ivan Bátory, Martin Bajčičák, Andrej Páricka, Stanislav Ježík
  5. Skład drużyny: Ivan Bátory, Martin Bajčičák, Andrej Páricka, Michal Jurčo
  6. Skład drużyny: Ivan Bátory, Pavol Lacko, Martin Bajčičák, Michal Malák
  7. Skład drużyny: Martin Bajčičák, Ivan Bátory
  8. Skład drużyny: Ivan Bátory, Martin Bajčičák
  9. Skład zespołu: Martin Bajčičák, Peter Mlynár