Marzenia do spełnienia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Marzenia do Spełnienia
Gatunek serialu fabularny
Kraj produkcji Polska
Oryginalny język polski
Liczba odcinków 40 (20)
Liczba serii 2 serie
Produkcja
Reżyseria Magdalena Łazarkiewicz, Adek Drabiński, Janusz Dymek, Piotr Mularuk i Maciej Pieprzyca
Scenariusz Maciej Pisuk, Agnieszka Błotnicka, Adam Bauman, Renata Frydrych, Sylwia Pakulska, Renata Hess, Paweł Rodan, Jan Gura, Marzena Godlewska-Plebankiewicz, Maria Ciunelis, Mirosław Polony, Tomasz Wojtczuk, Paweł Jurek, Maciej Pieprzyca
Muzyka Robert Kasprzycki, Waldemar Łozowski
Zdjęcia Andrzej Wolf, Przemysław Skwirczyński, Arkadiusz Tomiak
Czas trwania odcinka 50 minut
Emisja
Stacja telewizyjna Telewizja Polska
Lata emisji 2001 - 2002
Data premiery 5 marca 2001
Od lat dozwolone od 12 lat (według KRRiT)

Marzenia do Spełnieniapolska telenowela w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Serial produkowany był i wyświetlany w TVP1 od 5 marca 2001 roku. Serial po dwóch seriach zniknął z anteny, nie odbijając się szerokim echem wśród publiczności.

Główni bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Pozostali[edytuj | edytuj kod]

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Marzenia do Spełnienia to utrzymana w pogodnym tonie historia rodzin: Pawelczyków oraz Winterów-Lisowskich. Głównym motywem sagi jest historia miłości dwojga ludzi: Magdy Lisowskiej i Marcina Pawelczyka, którzy próbują zbudować prawdziwe i szczere uczucie, którego brakowało im w poprzednich związkach. Dla Magdaleny Marcin to pierwszy mężczyzna, w którym się naprawdę zakochała. On natomiast ma na swoim koncie burzliwe związki. Rodzina Magdy niechętnie patrzy na związek córki z Marcinem. Owa niechęć ma też inne źródło, okaże się bowiem, że losy obu rodzin zbiegły się już w przeszłości, i to w dramatycznych okolicznościach.

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza seria liczy 34 odcinki, trwające ok. 20 minut. Przed emisją drugiej serii ponownie wyemitowano odcinki pierwszej serii, przemontowane jednak na 14 odcinków 50-minutowych. Druga seria to 6 odcinków 50-minutowych.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]