Mecz piłkarski AS Adema – SO de l'Emyrne (2002)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

31 października 2002 roku, w ostatnim meczu sezonu piłkarskiej ligi Madagaskaru, AS Adema pokonał SO de l'Emyrne 149:0. Jest to rekordowe zwycięstwo oraz największa liczba strzelonych bramek w jednym meczu w historii piłki nożnej.

Na początku meczu trener Stade Olympique de l'Emyrne, Ratsimandresa Ratsarazaka, pokłócił się z sędzią. Tuż po tym fakcie piłkarze SOE po każdym wznowieniu gry rozpoczęli strzelanie sobie goli samobójczych, protestując w ten sposób przeciwko krzywdzącemu ich zdaniem sędziowaniu w tym oraz w poprzednich meczach. Piłkarze AS jedynie biernie przyglądali się tej sytuacji. Mecz zakończył się porażką SOE 0:149.

Fédération Malagasy de Football (Malgaska Federacja Piłkarska) postanowił ukarać trenera i czterech piłkarzy SOE za ten mecz: trenera zawieszono na trzy lata i objęto zakazem wstępu na stadion w tym czasie, a piłkarzy: Mamisoę Razafindrakoto, Manitranirinę Andrianiainę, Nicolasa Rakotoarimananę i Dominique'a Rakotonandrasanę zawieszono w prawach zawodnika i objęto zakazem wstępu na stadion do końca sezonu 2002. Innych piłkarzy obu drużyn upomniano i zapowiedziano sankcje w wypadku popełnienia kolejnych wykroczeń. Sędzia meczu nie został ukarany.

O karach poinformował 1 listopada prezes Malgaskiej Federacji Piłkarskiej, Jacques Benony.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Liga Madagaskaru w sezonie 2002