DJ Hazel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Michał Orzechowski)
Skocz do: nawigacja, szukaj
DJ Hazel
DJ HAZEL.JPG
DJ Hazel, 2009
Imię i nazwisko Michał Orzechowski
Pseudonim DJ Hazel
Data i miejsce urodzenia 1 lipca 1980
Warszawa
Pochodzenie  Polska
Instrument keyboard, saksofon, automat perkusyjny, sampler, syntezator, sekwencer
Gatunek house, electro house, progressive house, trance, hard trance, hardstyle, techno
Zawód DJ, producent muzyczny, własna działalność gospodarcza
Aktywność od 1998
Powiązania DJ Drum
Strona internetowa

DJ Hazel, właśc. Michał Orzechowski (Najszybsze Ręce Europy) (ur. 1 lipca 1980 w Warszawie) – polski DJ i producent muzyczny pochodzący z Legionowa. Ukończył m.in. podstawową szkołę muzyczną w której nauczył się gry na keyboardzie. Karierę rozpoczął w 1998, kiedy zajął się miksowaniem utworów. Tytuł magistra na kierunku „gospodarka turystyczna” zdobył w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie. Grał w warszawskich klubach. 3 miesiące później zdobył mistrzostwo Polski DMC w kategorii „miksowanie do tańca”. Od tego momentu rozpoczął współpracę z firmą Pioneer i do dzisiaj wchodzi w skład Pioneer DJ's Team – grupy osób prezentującej i testującej sprzęt tej marki. W 1999 powtórzył sukces zdobywając tytuł Master DJ DMC. W 2001 wystartował w Mistrzostwach Europy DJ-ów i zdobył tytuł Wicemistrza Europy zajmując II miejsce[1].

Był członkiem agencji MDT (Manieczki DJs Team) od początku jej istnienia do 2004 roku. W latach 2004-2005 rezydent Klubu Ekwador Manieczki. Od 16 kwietnia 2006 rezydent ekskluzywny Omen Club Płośnica[2].

Grał w klubach zarówno polskich, jak i zagranicznych w Zjednoczonym Królestwie, Niderlandach, Irlandii, Turcji oraz Niemczech.

Grał z następującymi osobistościami: DJ Tonka, Mark van Linden, Randy Katana, DJ Pablo, Andain, Marcel Woods, Peran van Dijk, Jordan & Baker, DJ Jean, The Matrix, Rank 1, DJ Shog, Ron van den Beuken, Carlo Resoort, 4 Strings, ATB, Alex MORPH, Blank & Jones, Danzel, E-Craig, Benny Benassi, Nenes, Sam Sharp, Warmdusher, Kosmonova, Steve Castro, Johan Gielen, Aquagen, Starsplash, Jan Wayne, Nu-NRG, Woody van Eyden, Brooklyn Bounce, Voodoo & Serano, DJ Tiësto, WestBam, Marco V, Antoine Clamaran, Armand van Helden i inni.

Gra głównie w stylach: house, electro house, progressive house, trance, hard trance, hardstyle, techno.

Wraz ze swoim starszych bratem, DJ Drumem, bierze udział w występach na żywo. Podczas takiego występu DJ Drum gra na perkusji, a DJ Hazel na keyboardzie oraz obsługuje konsolę dj-ską[3].

DJ Hazel jest czasem kojarzony z prześmiewczymi tekstami, wierszykami i historyjkami wymawianymi podczas niektórych występów m.in. tytuły „Weź pigułkę”, „Legenda o zółtym serze”, „Bo najważniejsza jest!!!” itp. Jest to częściowo związane ze zjawiskiem wiksy[4].

Wystąpił na następujących ewentach: Amsterdam Dance Mission, Sunrise with Ekwador, Viva Beach Party Sopot, Parada Wolności, ATB in Concert, Terminal Summer Beat, INDEPENDENCE, Sunshine Music Factory, Tunnel Electrocity i inne. W 2014 wystąpił na imprezie pożegnalnej Klubu Ekwador Manieczki.

Od 2010 prowadzi własną działalność gospodarczą – Zajazd Mihałufka w Skępem.[5][6]

Zdobył nagrodę Dance Music Awards 2013 w kategorii Polska Club DJ.[7]

W grudniu 2011 wydał swój pierwszy utwór: DJ Hazel – I love Poland. W czerwcu 2012 wydał drugi utwór, DJ Hazel feat. Lunar – Give me the stars, do którego został nagrany teledysk.

Następnie w 2013 wspólnie z KRI5WELL wydał kolejno utwory w stylu mashup:

  • We are the reborn twist pogo,
  • Viva till I come,
  • Waiting for lion,
  • Jump kernkraft 400,
  • Junkie anthem.

Do utworu Viva till I come powstał teledysk.

W 2014 wspólnie z Qlpą wydał utwór pt. Let's do this, a wspólnie z Demianem utwór pt. B!TCH!. Do obu tych utworów zostały nagrane teledyski.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Tytuł Rok Pozycja na liście
POL Dance
[8]
Hazel & Damien - "Bitch!" 2015 35
Hazel & QLPA - "Let's do This" 50

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]