Microsoft OneNote

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Microsoft OneNote
Zarządca informacji osobistej
Producent Microsoft
System operacyjny Microsoft Windows
Aktualna wersja stabilna OneNote 2013
(15.0.4420.1017)
Strona programu

Microsoft OneNote - program komputerowy - notatnik pracujący w trybie graficznym przeznaczony do łatwego tworzenia i organizowania notatek. Program OneNote po raz pierwszy pojawił się w pakiecie Microsoft Office w 2003 roku. Od wersji 2007 dodawany jest do wersji pakietu Office przeznaczonej dla użytkowników domowych.

OneNote można uruchamiać w komputerze stacjonarnym, ale program jest przydatny szczególnie dla posiadaczy przenośnych tabletów, w których notatki można tworzyć za pomocą pióra, a potem transkrybować ręczne pismo do postaci normalnego tekstu. Program można zainstalować również w telefonach lub PDA z systemem Windows Mobile. OneNote wtapia się więc we wzbierający nurt „mobile computing”, szczególnie ważny w środowiskach korporacyjnych, akademickich czy dziennikarskich.

Funkcje OneNote[edytuj | edytuj kod]

Użytkownik może tworzyć dowolną liczbę folderów i stron notatnika, opatrywać notatki flagami (np. Ważne czy Do zrobienia), znakować tekst, korzystać z wyszukiwania pełnotekstowego, poprawiać błędy pisowni czy korzystać z encyklopedii i słowników dostępnych online. Interfejs można dostosować stosownie do swoich wymagań. Dane w OneNote są automatycznie zapisywane w podkatalogu My Notebook - nie trzeba ich zapisywać ręcznie na dysku. Możliwe jest wyeksportowanie zawartości do innej bazy lub zapisanie w postaci HTML-owego archiwum w microsoftowym formacie .mht.

28 czerwca 2011 Microsoft wydał swój pierwszy Service Pack do pakietu Office 2010.

Wymagania systemowe[edytuj | edytuj kod]

Zalecane:

Wymagania dodatkowe:


Microsoft OneNote Mobile 2010 wymaga systemu Windows Phone 7 lub nowszego.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

CorelCENTRAL

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]