Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Figurowym 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Łyżwiarstwo figurowe
Zawody łyżwiarskie
Organizacje łyżwiarskie

Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Figurowym 2004 odbyły się w niemieckim Dortmundzie w hali Westfalenhallen. Po raz ostatni na imprezie rangi mistrzowskiej sędziowano w systemie 6,0. Mistrzostwa odbywały się w Dortmundzie po raz trzeci (poprzednio w 1964 i 1980).

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

  • 19-21 marca - oficjalne treningi
  • 22 marca - uroczyste otwarcie zawodów, grupy kwalifikacyjne solistów, program krótki par sportowych
  • 23 marca - taniec obowiązkowy, program krótki solistów
  • 24 marca - grupy kwalifikacyjne solistek, program dowolny par sportowych
  • 25 marca - taniec oryginalny, program dowolny solistów
  • 26 marca - program krótki solistek, taniec dowolny
  • 27 marca - program dowolny solistek, bankiet
  • 28 marca - pokazy mistrzów

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Kraj Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1
 Rosja
3
0
0
3
2
 Japonia
1
0
0
1
3
 Stany Zjednoczone
0
1
1
2
3
Chińska Republika Ludowa Chiny
0
1
1
2
5
 Francja
0
1
0
1
5
 Bułgaria
0
1
0
1
7
 Niemcy
0
0
2
2

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawodnik Kraj Noty QB QA SP FS
1 Jewgienij Pluszczenko  Rosja 2,0 1 1 1
2 Brian Joubert  Francja 4,0 2 2 2
3 Stefan Lindemann  Niemcy 6,0 3 3 3
4 Stéphane Lambiel  Szwajcaria 8,8 3 6 4
5 Johnny Weir Stany Zjednoczone USA 10,2 7 4 5
6 Michael Weiss Stany Zjednoczone USA 11,0 5 5 6
7 Zhang Min Chińska Republika Ludowa Chiny 12,8 4 7 7
8 Emanuel Sandhu  Kanada 16,2 1 13 8
9 Frédéric Dambier  Francja 16,6 4 10 9
10 Li Chengjiang Chińska Republika Ludowa Chiny 19,2 5 12 10
11 Daisuke Takahashi  Japonia 20,4 7 11 11
12 Andriej Griaziew  Rosja 23,2 6 8 16
13 Ben Ferreira  Kanada 26,0 9 14 14
14 Kevin van der Perren  Belgia 26,6 8 19 12
15 Iwan Dinew  Bułgaria 28,2 11 18 13
16 Matthew Savoie Stany Zjednoczone USA 29,2 10 17 15
17 Gheorghe Chiper  Rumunia 29,4 6 15 18
18 Siergiej Dawidow  Białoruś 30,2 9 16 17
19 Tomáš Verner  Czechy 36,2 13 20 19
20 Gregor Urbas  Słowenia 36,8 8 21 21
21 Kristoffer Berntsson  Szwecja 38,8 11 24 20
22 Yamato Tamura  Japonia 41,0 12 22 23
23 Neil Wilson  Wielka Brytania 41,4 14 23 22
WD Ilja Klimkin  Rosja 2 9
Nie zakwalifikowali się do programu dowolnego
25 Zoltán Tóth  Węgry FNR 12 26
26 Ari-Pekka Nurmenkari  Finlandia FNR 14 25
27 Witalij Danylczenko  Ukraina FNR 10 29
28 Wachtang Murwanidze  Gruzja FNR 13 28
29 Trifun Živanović Serbia i Czarnogóra Serbia i Czarn. FNR 15 27
30 Juraj Sviatko  Słowacja FNR 15 30
Nie zakwalifikowali się do programu krótkiego
31 Lee Dong-Whun Korea Południowa Korea Płd. NQD 16
31 Patrick Meier  Szwajcaria NQD 16
33 Clemens Jonas  Austria NQD 17
33 Sergei Kotov  Izrael NQD 17
35 Aidas Reklys  Litwa NQD 18
35 Bradley Santer  Australia NQD 18
37 Yon Garcia  Hiszpania NQD 19
37 Paweł Kersza  Białoruś NQD 19
39 Andriej Dobrochodow  Azerbejdżan NQD 20
40 Miguel Angel Moyron  Meksyk NQD 21
WD Gareth Echardt Republika Południowej Afryki RPA

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawodniczka Kraj Noty QB QA SP FS
1 Shizuka Arakawa  Japonia 2,6 1 2 1
2 Sasha Cohen Stany Zjednoczone USA 4,0 1 1 3
3 Michelle Kwan Stany Zjednoczone USA 5,6 3 4 2
4 Miki Ando  Japonia 6,6 2 3 4
5 Carolina Kostner  Włochy 11,4 6 5 6
6 Júlia Sebestyén  Węgry 11,8 3 6 7
7 Fumie Suguri  Japonia 12,4 8 7 5
8 Joannie Rochette  Kanada 15,4 5 9 8
9 Irina Słucka  Rosja 17,8 5 8 11
10 Jelena Sokołowa  Rosja 18,2 2 14 9
11 Ołena Laszenko  Ukraina 19,6 4 10 12
12 Susanna Pöykiö  Finlandia 20,6 4 15 10
13 Sarah Meier  Szwajcaria 23,8 9 12 13
14 Jennifer Robinson  Kanada 25,2 6 13 15
15 Wiktoria Wołczkowa  Rosja 28,4 7 11 19
16 Idora Hegel  Chorwacja 28,6 8 19 14
17 Anne-Sophie Calvez  Francja 29,8 9 17 16
18 Jennifer Kirk Stany Zjednoczone USA 30,4 7 16 18
19 Fang Dan Chińska Republika Ludowa Chiny 34,6 11 22 17
20 Miriam Manzano  Australia 35,6 12 18 20
21 Annette Dytrt  Niemcy 38,0 10 20 22
22 Zuzana Babiaková  Słowacja 39,4 10 24 21
23 Valentina Marchei  Włochy 40,0 11 21 23
24 Jenna McCorkell  Wielka Brytania 43,0 13 23 24
Nie zakwalifikowały się do programu dowolnego
25 Julia Lautowa  Austria FNR 15 25
26 Michelle Cantu  Meksyk FNR 15 26
27 Mojca Kopač  Słowenia FNR 14 27
28 Sara Falotico  Belgia FNR 13 28
29 Daria Timoszenko  Azerbejdżan FNR 12 29
30 Choi Ji-Eun Korea Południowa Korea Płd. FNR 14 30
Nie zakwalifikowały się do programu krótkiego
31 Diane Chen  Chińskie Tajpej NQD 16
31 Christina Wasilewa  Bułgaria NQD 16
33 Gintarė Vostrecovaitė  Litwa NQD 16
33 Karen Venhuizen  Holandia NQD 17
35 Jenna-Anne Buys Republika Południowej Afryki RPA NQD 18
35 Tuğba Karademir  Turcja NQD 18
37 Ksenija Jastšenjski Serbia i Czarnogóra Serbia i Cz. NQD 19
37 Lucie Krausová  Czechy NQD 19
39 Anna Bernauer  Luksemburg NQD 20
39 Olga Wasiljewa  Estonia NQD 20
41 Nina Bates Bośnia i Hercegowina Bośnia NQD 21
41 Keren Shua Haim  Izrael NQD 21

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawodnicy Kraj Noty SP FS
1 Tatiana Totmianina
Maksim Marinin
 Rosja 2,5 1 2
'2 Shen Xue
Zhao Hongbo
Chińska Republika Ludowa Chiny 3,0 4 1
3 Pang Qing
Tong Jian
Chińska Republika Ludowa Chiny 4,5 3 3
4 Maria Pietrowa
Aleksiej Tichonow
 Rosja 5,0 2 4
5 Zhang Dan
Zhang Hao
Chińska Republika Ludowa Chiny 8,0 6 5
6 Dorota Zagórska
Mariusz Siudek
 Polska 8,5 5 6
7 Julia Obertas
Siergiej Sławnow
 Rosja 10,5 7 7
8 Anabelle Langlois
Patrice Archetto
 Kanada 12,0 8 8
9 Valérie Marcoux
Craig Buntin
 Kanada 14,0 10 9
10 Rena Inoue
John Baldwin
Stany Zjednoczone USA 14,5 9 10
11 Sabrina Lefrançois
Jérôme Blanchard
 Francja 17,0 12 11
12 Eva-Maria Fitze
Rico Rex
 Niemcy 17,5 11 12
13 Kathryn Orscher
Garrett Lucash
Stany Zjednoczone USA 20,0 14 13
14 Tetiana Wołosożar
Petro Charczenko
 Ukraina 20,5 13 14
15 Milica Brozovičová
Vladimíra Futás
 Słowacja 22,5 15 15
16 Julia Shapiro
Vadim Akolzin
 Izrael 24,0 16 16
17 Olga Bogusławska
Andriej Browienko
 Łotwa 26,0 18 17
18 Diana Rennik
Aleksiej Saks
 Estonia 26,5 17 18
19 Marina Aganina
Artem Kniazew
 Uzbekistan 28,5 19 19

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawodnicy Kraj Noty CD-B CD-A OD FD
1 Tatiana Nawka
Roman Kostomarow
 Rosja 2,0 1 1 1
2 Ałbena Denkowa
Maksim Stawiski
 Bułgaria 3,6 1 2 2
3 Kati Winkler
René Lohse
 Niemcy 6,2 2 4 3
4 Ołena Hruszyna
Rusłan Honczarow
 Ukraina 6,6 2 3 4
5 Tanith Belbin
Benjamin Agosto
Stany Zjednoczone USA 9,6 4 5 5
6 Isabelle Delobel
Olivier Schoenfelder
 Francja 10,8 3 6 6
7 Galit Chait
Sergei Sakhnovski
 Izrael 13,4 4 8 7
8 Marie-France Dubreuil
Patrice Lauzon
 Kanada 13,4 3 7 8
9 Federica Faiella
Massimo Scali
 Włochy 16,4 5 9 9
10 Oksana Domnina
Maksim Szabalin
 Rosja 18,4 6 10 10
11 Megan Wing
Aaron Lowe
 Kanada 20,2 5 12 11
12 Melissa Gregory
Denis Petukhov
Stany Zjednoczone USA 21,4 7 11 12
13 Swietłana Kulikowa
Witalij Nowikow
 Rosja 24,4 9 13 13
14 Sinead Kerr
John Kerr
 Wielka Brytania 25,6 8 14 14
15 Natalia Gudina
Alexei Beletski
 Izrael 26,4 6 15 15
16 Kristin Fraser
Igor Łukanin
 Azerbejdżan 29,8 8 16 17
17 Nozomi Watanabe
Akiyuki Kido
 Japonia 30,8 10 18 16
18 Nóra Hoffmann
Attila Elek
 Węgry 31,0 7 17 18
19 Anastazja Grebenkina
Wazgen Azrojan
 Armenia 35,0 10 20 19
20 Nathalie Péchalat
Fabian Bourzat
 Francja 35,0 9 19 20
21 Julija Hołowina
Ołeh Wojko
 Ukraina 38,6 11 22 21
22 Yang Fang
Gao Chongbo
Chińska Republika Ludowa Chiny 40,4 12 21 23
23 Josée Piché
Pascal Denis
 Kanada 41,2 12 24 22
24 Aleksandra Kauc
Michał Zych
 Polska 42,2 11 23 24
Nie zakwalifikowali się do tańca dowolnego
25 Diana Janošťáková
Jiří Procházka
 Czechy FNR 14 25
26 Natalie Buck
Trent Nelson-Bond
 Australia FNR 13 26
27 Barbara Herzog
Dmitri Matsjuk
 Austria FNR 13 27
28 Jessica Huot
Juha Valkama
 Finlandia FNR 14 28
29 Clover Zatzman
Aurimas Radišauskas
 Litwa FNR 15 29

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]