Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

29. Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się 24 - 25 marca 2001 roku w Ostendzie, w Belgii.

Zawody miały być początkowo rozegrane w Dublinie, jednak ostatecznie przeniosono je do Belgii z powodu epidemii pryszczycy na Wyspach Brytyjskich[1].

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Seniorzy (długi dystans)[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Czas
Złoto Flag of Belgium.svg Mohammed Mourhit 39:53 min
Srebro Ukraina Serhij Łebid 40:03 min
Brąz Kenia Charles Kamathi 40:05 min

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Punkty
Złoto Kenia Kenia
Charles Kamathi (3)
Paul Malakwen Kosgei (5)
Patrick Ivuti (7)
Enock Mitei (18)
33 pkt
Srebro Francja Francja
Driss El Himer (6)
Mustapha El Hamadi (11)
Lyes Ramoul (26)
Mickaël Thomas (29)
72 pkt
Brąz Stany Zjednoczone USA
Bob Kennedy (12)
Mebrahtom Keflezighi (13)
Abdihakem Abdirahman (15)
Nicholas Rogers (47)
87 pkt

Seniorzy (krótki dystans)[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Czas
Złoto Kenia Enock Koech 12:40 min
Srebro Etiopia Kenenisa Bekele 12:42 min
Brąz Kenia Benjamin Limo 12:43 min

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Punkty
Złoto Kenia Kenia
Enock Koech (1)
Benjamin Limo (3)
Sammy Kipketer (4)
Cyrus Kataron (5)
13 pkt
Srebro Maroko Maroko
Brahim Boulami (9)
Adil Kaouch (11)
Mohamed Saïd El Wardi (12)
Mohammed Amyn (16)
48 pkt
Brąz Etiopia Etiopia
Kenenisa Bekele (2)
Hailu Mekonnen (10)
Dagne Alemu (13)
Alemayehu Girma (26)
51 pkt

Juniorzy[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Czas
Złoto Etiopia Kenenisa Bekele 25:04 min
Srebro Kenia Duncan Lebo 25:37 min
Brąz Stany Zjednoczone Dathan Ritzenhein 25:46 min

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Punkty
Złoto Kenia Kenia 24 pkt
Srebro Etiopia Etiopia 25 pkt
Brąz Uganda Uganda 68 pkt

Kobiety (długi dystans)[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Czas
Złoto Wielka Brytania Paula Radcliffe 27:49 min
Srebro Etiopia Gete Wami 27:52 min
Brąz Kenia Lydia Cheromei 28:07 min

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Punkty
Złoto Kenia Kenia
Lydia Cheromei (3)
Susan Chepkemei (4)
Pamela Chepchumba (5)
Leah Malot (6)
18 pkt
Srebro Etiopia Etiopia
Gete Wami (2)
Merima Denboba (8)
Eyerusalem Kuma (23)
Leila Aman (37)
70 pkt
Brąz Francja Francja
Yamna Oubouhou-Belkacem (7)
Rakiya Maraoui-Quetier (11)
Rodica Daniela Nagel (24)
Zahia Dahmani (35)
77 pkt

Kobiety (krótki dystans)[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Czas
Złoto Etiopia Gete Wami 14:46 min
Srebro Wielka Brytania Paula Radcliffe 14:47 min
Brąz Kenia Edith Masai 14:57 min

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Punkty
Złoto Etiopia Etiopia
Gete Wami (1)
Merima Denboba (4)
Werknesh Kidane (5)
Genet Gebregiorgis (16)
26 pkt
Srebro Kenia Kenia
Edith Masai (3)
Rose Cheruiyot (8)
Margaret Ngotho (10)
Naomi Mugo (11)
32 pkt
Brąz Rumunia Rumunia
Elena Fidatov (13)
Iulia Negura-Olteanu (15)
Maria Cristina Grosu (23)
Mihaela Botezan (27)
78 pkt

Juniorki[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Czas
Złoto Kenia Viola Kibiwot 22:05 min
Srebro Etiopia Abebech Negussie 22:05 min
Brąz Etiopia Aster Bacha 22:05 min

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Punkty
Złoto Etiopia Etiopia 16 pkt
Srebro Kenia Kenia 20 pkt
Brąz Japonia Japonia 59 pkt

Przypisy

  1. „Królowa Sportu”, s. 26, 2001 nr 2. Warszawa (pol.). 

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]