Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mistrzostwa Świata
w kolarstwie szosowym

Cycling (road) pictogram.svg
2010 - 2011 - 2012
19 - 25 września 2011
Dania Kopenhaga, Dania

84. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowymmistrzostwa świata w kolarstwie szosowym, odbyły się w stolicy Danii Kopenhadze w dniach 19–25 września 2011 roku. Po raz pierwszy od mistrzostw świata w Weronie w 2004 roku rozegrane zostały konkurencje juniorek i juniorów.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
Klasyfikacja mężczyzn - elite
Wyścig ze startu wspólnego - 266 km (25 września) Wielka Brytania Mark Cavendish 5h 40' 27" Australia Matthew Goss 5h 40' 27" Niemcy André Greipel 5h 40' 27"
Jazda indywidualna na czas - 46,4 km (21 września) Niemcy Tony Martin 53' 43.85" Wielka Brytania Bradley Wiggins 54' 59.68" Szwajcaria Fabian Cancellara 55' 04.44"
Klasyfikacja mężczyzn do lat 23
Wyścig ze startu wspólnego - 182 km (23 września) Francja Arnaud Démare 3h 52' 16" Francja Adrien Petit 3h 52' 16" Wielka Brytania Andrew Fenn 3h 52' 16"
Jazda indywidualna na czas - 35,2 km (19 września) Australia Luke Durbridge 42' 47.13" Dania Rasmus Quaade 43' 22.81" Australia Michael Hepburn 43' 33.60"
Klasyfikacja juniorów
Wyścig ze startu wspólnego - 182 km (24 września) Francja Pierre-Henri Lecuisinier 2h 48' 58" Belgia Martijn Degreve 2h 48' 58" Holandia Steven Lammertink 2h 48' 58"
Jazda indywidualna na czas - 27,8 km (20 września) Dania Mads Würtz Schmidt 35' 07.68" Nowa Zelandia James Oram 35' 11.79" Australia David Edwards 35' 32.58"
Klasyfikacja kobiet - elite
Wyścig ze startu wspólnego - 140 km (24 września) Włochy Giorgia Bronzini 3h 21' 28" Holandia Marianne Vos 3h 21' 28" Niemcy Ina-Yoko Teutenberg 3h 21' 28"
Jazda indywidualna na czas - 27,8 km (20 września) Niemcy Judith Arndt 37' 07.38" Nowa Zelandia Linda Villumsen 37' 29.11" Wielka Brytania Emma Pooley 37' 31.51"
Klasyfikacja juniorek
Wyścig ze startu wspólnego - 70 km (23 września) Wielka Brytania Lucy Garner 1h 46' 17" Belgia Jessy Druyts 1h 46' 17" Dania Christina Siggaard 1h 46' 17"
Jazda indywidualna na czas - 13,9 km (19 września) Australia Jessica Allen 19' 18.60" Wielka Brytania Elinor Barker 19' 19.68" Niemcy Mieke Kröger 19' 22.48"

Szczegóły[edytuj | edytuj kod]

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Mark Cavendish  Wielka Brytania 5h 40' 27"
Silver medal with cup.svg Matthew Goss  Australia + 0"
Bronze medal with cup.svg André Greipel  Niemcy + 0"
4 Fabian Cancellara  Szwajcaria + 0"
5 Jürgen Roelandts  Belgia + 0"
6 Romain Feillu  Francja + 0"
7 Borut Božič  Słowenia + 0"
8 Edvald Boasson Hagen  Norwegia + 0"
9 Óscar Freire  Hiszpania + 0"
10 Tyler Farrar Stany Zjednoczone USA + 0"

Indywidualna jazda na czas mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Tony Martin  Niemcy 53' 43.85"
Silver medal with cup.svg Bradley Wiggins  Wielka Brytania + 1' 15.83"
Bronze medal with cup.svg Fabian Cancellara  Szwajcaria + 1' 20.59"
4 Bert Grabsch  Niemcy + 1' 31.76"
5 Jack Bobridge  Australia + 2' 13.86"
6 Richie Porte  Australia + 2' 29.54"
7 David Millar  Wielka Brytania + 2' 45.62"
8 Lieuwe Westra  Holandia + 3' 18.52"
9 Alexandr Diaczenko  Kazachstan + 3' 19.76"
10 Jakob Fuglsang  Dania + 3' 30.59"

Wyścig ze startu wspólnego kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Giorgia Bronzini  Włochy 3h 21' 28"
Silver medal with cup.svg Marianne Vos  Holandia + 0"
Bronze medal with cup.svg Ina-Yoko Teutenberg  Niemcy + 0"
4 Nicole Cooke  Wielka Brytania + 0"
5 Julia Martisowa  Rosja + 0"
6 Chloe Hosking  Australia + 0"
7 Elizabeth Armitstead  Wielka Brytania + 0"
8 Ludivine Henrion  Belgia + 0"
9 Rasa Leleivytė  Litwa + 0"
10 Aude Biannic  Francja + 0"

Indywidualna jazda na czas kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Judith Arndt  Niemcy 37' 07.38"
Silver medal with cup.svg Linda Villumsen  Nowa Zelandia + 21.73"
Bronze medal with cup.svg Emma Pooley  Wielka Brytania + 24.13"
4 Tara Whitten  Kanada + 26.16"
5 Clara Hughes  Kanada + 36.79"
6 Eleonora van Dijk  Holandia + 38.88"
7 Rhae-Christie Shaw  Kanada + 39.23"
8 Amber Neben Stany Zjednoczone USA + 41.09"
9 Emilia Fahlin  Szwecja + 55.06"
10 Marianne Vos  Holandia + 55.77"

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Arnaud Démare  Francja 3h 52' 16"
Silver medal with cup.svg Adrien Petit  Francja + 0"
Bronze medal with cup.svg Andrew Fenn  Wielka Brytania + 0"
4 Rudiger Selig  Niemcy + 0"
5 Marco Haller  Austria + 0"
6 Filippo Fortin  Włochy + 0"
7 Wouter Wippert  Holandia + 0"
8 Aleksiej Catewicz  Rosja + 0"
9 Tosh Van Der Sande  Belgia + 0"
10 Andris Smirnovs  Łotwa + 0"

Indywidualna jazda na czas mężczyzn do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Luke Durbridge  Australia 42' 47.13"
Silver medal with cup.svg Rasmus Quaade  Dania + 35.68"
Bronze medal with cup.svg Michael Hepburn  Australia + 46.47"
4 Anton Worobjow  Rosja + 58.99"
5 Jasper Hamelink  Holandia +1' 52.94"
6 Jason Christie  Nowa Zelandia + 2' 00.48"
7 Luis Mas Bonet  Hiszpania + 2' 04.18"
8 Tom Dumoulin  Holandia + 2' 04.71"
9 Damien Howson  Australia + 2' 05.96"
10 Rudy Molard  Francja + 2' 09.67"

Wyścig ze startu wspólnego juniorów[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Pierre-Henri Lecuisinier  Francja 2h 48' 58"
Silver medal with cup.svg Martijn Degreve  Belgia + 0"
Bronze medal with cup.svg Steven Lammertink  Holandia + 0"
4 Florian Senechal  Francja + 3"
5 Rick Zabel  Niemcy + 3"
6 Roman Iwlew  Rosja + 3"
7 Daniel Hoelgaard  Norwegia + 3"
8 Nicolas Marini  Włochy + 3"
9 Stan Godrie  Holandia + 3"
10 Frederik Plesner  Dania + 3"

Indywidualna jazda na czas juniorów[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Mads Würtz Schmidt Dania Dania 35' 07.68"
Silver medal with cup.svg James Oram Nowa Zelandia Nowa Zelandia + 4.11"
Bronze medal with cup.svg David Edwards Australia Australia + 20.79"
4 Markus Fåglum-Karlsson Szwecja Szwecja + 32.91"
5 Yuriy Vasyliv Niemcy Niemcy + 39.01"
6 Casper von Folsach Dania Dania + 39.61"
7 Kristopher Jorgenson Stany Zjednoczone USA + 46.65"
8 Jon Dibben Wielka Brytania Wielka Brytania + 48.04"
9 Pierre-Henri Lecuisinier Francja Francja + 49.08
10 Sondre Enger Norwegia Norwegia + 49.64"

Wyścig ze startu wspólnego juniorek[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Lucy Garner  Wielka Brytania 1h 46' 17"
Silver medal with cup.svg Jessy Druyts  Belgia + 0"
Bronze medal with cup.svg Christina Siggaard  Dania + 0"
4 Manon Souyris  Francja + 0"
5 Christina Perchtold  Austria + 0"
6 Sheyla Gutiérrez Ruiz  Hiszpania + 0"
7 Lisa Küllmer  Niemcy + 0"
8 Beatrice Bartelloni  Włochy + 0"
9 Kelly Markus  Holandia + 0"
10 Silvija Latožaitė  Litwa + 0"

Indywidualna jazda na czas juniorek[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Jessica Allen  Australia 19' 18.6"
Silver medal with cup.svg Elinor Barker  Wielka Brytania + 1.08"
Bronze medal with cup.svg Mieke Kröger  Niemcy + 2.80"
4 Thalita de Jong  Holandia + 14.93"
5 Rossella Ratto  Włochy + 31.07"
6 Georgia Williams  Nowa Zelandia + 43.95"
7 Annie Ewart  Kanada + 45.87"
8 Sofie Kamila Valin  Dania + 46.34"
9 Mathilde Favre  Francja + 50.78"
10 Aleksandra Czekina  Rosja + 52.30"

Skład i wyniki reprezentantów Polski[edytuj | edytuj kod]

mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

  • Paweł Bernaś (Kellys GKS Cartusia Kartuzy) – 125. (wyścig ze startu wspólnego do lat 23)
  • Maciej Bodnar (Liquigas) – 55. (jazda ind. na czas), 155. (wyścig ze startu wspólnego)
  • Piotr Gawroński (TKK-Pacific Toruń) – 69. (wyścig ze startu wspólnego do lat 23)
  • Michał Gołaś (Vacansoleil) – 151. (wyścig ze startu wspólnego)
  • Kamil Gradek (Kellys GKS Cartusia Kartuzy) – 44. (wyścig ind. na czas do lat 23), 73. (wyścig ze startu wspólnego do lat 23)
  • Bartosz Huzarski (NetApp) – 156. (wyścig ze startu wspólnego)
  • Patryk Komisarek (Stal Grudziądz) – nie ukończył (wyścig ze startu wspólnego juniorów)
  • Michał Kwiatkowski (Radio Shack) – 48. (jazda ind. na czas), 31. (wyścig ze startu wspólnego)
  • Arkadiusz Owsian (TKK-Pacific Toruń) – 84. (wyścig ze startu wspólnego juniorów)
  • Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale) – 38. (wyścig ze startu wspólnego)
  • Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) – 28. (wyścig ze startu wspólnego)
  • Paweł Samol (GKG Merida Gliwice) – 102. (wyścig ze startu wspólnego juniorów)
  • Grzegorz Stępniak (Stal Grudziądz) – 34. (wyścig ze startu wspólnego do lat 23)
  • Wojciech Sykała (Tarnovia Tarnowo Podgórne) – 48. (jazda ind. na czas juniorów)
  • Łukasz Wiśniowski (TKK-Pacific Toruń) – nie ukończył (wyścig ze startu wspólnego do lat 23)

kobiety[edytuj | edytuj kod]

  • Paulina Brzeźna-Bentkowska (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów) – 19. (wyścig ze startu wspólnego)
  • Małgorzata Jasińska (S.C. Michela Fanini Rox) – 53. (wyścig ze startu wspólnego)
  • Sylwia Kapusta-Szydłak (Gauss-RDZ-Ormu) – 26. (wyścig ze startu wspólnego)
  • Katarzyna Kirschenstein (BCM Novatex Ziemia Darłowska) – 14. (wyścig ze startu wspólnego juniorek)
  • Alicja Komo (BCM Novatex Ziemia Darłowska) – 66. (wyścig ze startu wspólnego juniorek)
  • Katarzyna Niewiadoma (WLKS Krakus BBC Czaja) – 29. (wyścig ind. na czas juniorek), 25. (wyścig ze startu wspólnego juniorek)
  • Katarzyna Wilkos (FML Poltino Azalia Brzóza Królewska) – 31. (wyścig ind. na czas juniorek), 33. (wyścig ze startu wspólnego juniorek)

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Suma
Razem
1.  Wielka Brytania 2 2 2 6
2.  Australia 2 1 2 5
3.  Francja 2 1 0 3
4.  Niemcy 2 0 3 5
5.  Dania 1 1 1 3
6.  Włochy 1 0 0 1
7.  Belgia 0 2 0 2
8.  Nowa Zelandia 0 2 0 2
9.  Holandia 0 1 1 2
10.  Szwajcaria 0 0 1 1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]