Mistrzostwa Świata w Strzelectwie 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Mistrzostwa Świata w Strzelectwie 2006 – odbyły się po raz 49 w historii, w dniach od 22 lipca do 5 sierpnia w Zagrzebiu. Najwięcej medali w całych zawodach zdobyła reprezentacja Chin.

Reprezentacja Polski wywalczyła pięć medali, w tym trzy złote, plasując się na 10. miejscu w klasyfikacji medalowej.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Poz Kraj Gold Silver Bronze Razem
1  Chiny 32 14 8 54
2  Rosja 24 19 16 59
3  Stany Zjednoczone 6 2 6 14
4  Niemcy 5 7 6 18
5  Francja 4 5 5 14
6  Czechy 3 6 5 14
7  Norwegia 3 4 4 11
8  Wielka Brytania 3 2 0 5
9  Indie 3 1 2 6
10  Polska 3 1 1 5
11  Włochy 2 8 5 15
12  Korea Południowa 2 6 4 12
13  Ukraina 2 4 6 12
14  Korea Północna 2 4 4 10
15  Białoruś 2 3 1 6
16  Serbia i Czarnogóra 2 1 2 5
17  Austria 1 3 3 7
18  Węgry 1 2 3 6
19  Kazachstan 1 1 2 4
20  Dania 1 0 3 4
21  Kanada 1 0 0 1
 Estonia 1 0 0 1
 Kuwejt 1 0 0 1
24  Szwecja 0 3 4 7
25  Bułgaria 0 2 0 2
26  Słowacja 0 1 3 4
 Tajlandia 0 1 3 4
28  Izrael 0 1 1 2
 Szwajcaria 0 1 1 2
30  Chorwacja 0 1 0 1
 Rumunia 0 1 0 1
 Hiszpania 0 1 0 1
33  Australia 0 0 2 2
34  Finlandia 0 0 1 1
 Japonia 0 0 1 1
 Mongolia 0 0 1 1
 Słowenia 0 0 1 1
 Zjednoczone Emiraty Arabskie 0 0 1 1

Konkurencje karabinowe[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Poz Indywidualnie Drużynowo Juniorzy Juniorzy drużynowo
300 m - trzy postawy
Gold Espen Berg-Knutsen  Norwegia 1181  Norwegia 3517
Silver Vebjørn Berg  Norwegia 1178  Austria 3514
Bronze Mario Knögler  Austria 1178  Szwecja 3503
300 m - leżąc
Gold Luboš Opelka  Czechy 599  Norwegia 1792
Silver Péter Sidi  Węgry 599  Szwecja 1790
Bronze Rajmond Debevec  Słowenia 598  Australia 1787
300 m - standard
Gold Thomas Farnik  Austria 586  Białoruś 1749
Silver Per Sandberg  Szwecja 584  Norwegia 1747
Bronze Vebjørn Berg  Norwegia 584  Stany Zjednoczone 1741
50 m - trzy postawy
Gold Artiom Chadżibekow  Rosja 1273,5  Rosja 3498 Cao Yifei  Chiny 1158  Chiny 3451
Silver Stevan Pletikosić  Serbia i Czarnogóra 1269,1  Austria 3482 Václav Haman  Czechy 1156  Niemcy 3435
Bronze Zhang Lei  Chiny 1268,4  Stany Zjednoczone 3482 Daniel Brodmeier  Niemcy 1155  Stany Zjednoczone 3431
50 m - leżąc
Gold Siarhiej Martynow  Białoruś 702,1  Stany Zjednoczone 1786 Matthew Thomson  Wielka Brytania 593  Wielka Brytania 1764
Silver Jurij Suchorukow  Ukraina 700,9  Austria 1779 Daniel Brodmeier  Niemcy 592  Stany Zjednoczone 1759
Bronze Marco De Nicolo  Włochy 700,6  Węgry 1779 Stefan Raser  Austria 592  Niemcy 1759
10 m - karabin pneumatyczny
Gold Abhinav Bindra  Indie 699,1  Chiny 1783 Navanath Bhanud Faratade  Indie 596  Chiny 1769
Silver Alin George Moldoveanu  Rumunia 698,3  Rosja 1783 Petar Gorša  Chorwacja 595  Włochy 1767
Bronze Zhu Qinan  Chiny 697,9  Austria 1782 Cao Yifei  Chiny 593  Korea Południowa 1766

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Poz Indywidualnie Drużynowo Juniorzy Juniorzy drużynowo
300 m - trzy postawy
Gold Charlotte Jakobsen  Dania 588  Francja 1723
Silver Taciana Kasiancowa  Białoruś 580  Szwajcaria 1717
Bronze Isabelle Grigorian  Francja 578  Dania 1713
300 m - leżąc
Gold Solveig Bibard  Francja 595  Stany Zjednoczone 1776
Silver Marina Giannini  Włochy 594  Francja 1773
Bronze Charlotte Jakobsen  Dania 593  Dania 1757
50 m - trzy postawy
Gold Lubow Gałkina  Rosja 684,3  Rosja 1739 Zhang Yi  Chiny 582  Chiny 1729
Silver Sylwia Bogacka  Polska 683,8  Niemcy 1738 Kristina Vestveit  Norwegia 582  Niemcy 1725
Bronze Sonja Pfeilschifter  Niemcy 683,4  Chiny 1734 Ratchadaporn Plangsangthong  Tajlandia 580  Serbia i Czarnogóra 1714
50 m - leżąc
Gold Olga Dovwun  Kazachstan 597  Niemcy 1766 Walentina Protasowa  Rosja 592  Rosja 1764
Silver Hanne Skarpodde  Norwegia 596  Kazachstan 1761 Daria Wdowina  Rosja 589  Izrael 1752
Bronze Warwała Kowalenko  Kazachstan 594  Ukraina 1761 Danielle Roth  Izrael 589  Norwegia 1750
10 m - karabin pneumatyczny
Gold Du Li  Chiny 502,1  Niemcy 1192 Zhang Yi  Chiny 399  Chiny 1183
Silver Kateřina Kůrková  Czechy 501,8  Chiny 1190 Lee Sena  Korea Południowa 397  Korea Południowa 1179
Bronze Olga Dowgun  Kazachstan 500,9  Rosja 1187 Yuriko Kaizuka  Japonia 396  Niemcy 1178

Konkurencje pistoletowe[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Poz Indywidualnie Drużynowo Juniorzy Juniorzy drużynowo
50 m - pistolet dowolny
Gold Tan Zongliang  Chiny 667,1  Chiny 1685 Pu Qifeng  Chiny 560  Chiny 1641
Silver Vigilio Fait  Włochy 662,8  Rosja 1668 Wencisław Sawow  Bułgaria 554  Korea Południowa 1630
Bronze Władimir Isakow  Rosja 662,7  Włochy 1667 Lee Daemyung  Korea Południowa 552  Niemcy 1629
25m - pistolet szybkostrzelny
Gold Zhang Penghui  Chiny 786,6  Chiny 1743 Christian Reitz  Niemcy 575  Rosja 1711
Silver Liu Zhongsheng  Chiny 781,7  Rosja 1736 Philipp Wagenitz  Niemcy 575  Niemcy 1708
Bronze Siergiej Alifirienko  Rosja 778,9  Włochy 1721 Dmitrij Brajko  Rosja 573  Francja 1676
25m - pistolet centralnego zapłonu 25m - pistolet sportowy
Gold Liu Yadong  Chiny 587  Rosja 1746 Leonid Jekimow  Rosja 580  Rosja 1721
Silver Michaił Niestrujew  Rosja 585  Korea Południowa 1741 Thibaut Sauvage  Francja 580  Francja 1715
Bronze Michael Hofmann  Szwajcaria 585 Korea Północna North Korea 1740 Iwan Stukaczew  Rosja 576  Korea Południowa 1694
25m - pistolet standardowy
Gold Liu Guohoi  Chiny 577  Chiny 1715 Park Kyusang  Korea Południowa 559  Rosja 1651
Silver Kim Jong-su  Korea Północna 575  Rosja 1711 Leonid Jekimow  Rosja 558  Francja 1645
Bronze Jakkrit Panichpatikum  Tajlandia 575  Ukraina 1706 Thibaut Sauvage  Francja 557  Tajlandia 1588
10 m - pistolet pneumatyczny
Gold Pang Wei  Chiny 683,8  Chiny 1747 Pu Qifeng  Chiny 580  Chiny 1726
Silver Jakkrit Panichpatikum  Tajlandia 683,0  Rosja 1745 Lee Daemyung  Korea Południowa 578  Rosja 1717
Bronze Władimir Gonczarow  Rosja 681,1  Francja 1733 Mai Jiajie  Chiny 578  Indie 1716

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Poz Indywidualnie Drużynowo Juniorzy Juniorzy drużynowo
25m - pistolet sportowy
Gold Chen Ying  Chiny 792,8  Chiny 1740 Zorana Arunović  Serbia i Czarnogóra 577  Chiny 1715
Silver Fei Fengji  Chiny 790,4  Białoruś 1735 Yu Lu  Chiny 576  Bułgaria 1710
Bronze Otrjadyn Gündegmaa Mongolia Mongolia 785,2  Niemcy 1730 Alona Susłonowa  Rosja 575  Rosja 1708
10 m - pistolet pneumatyczny
Gold Natalia Padierina  Rosja 486,9  Chiny 1154 Brankica Zarić  Serbia i Czarnogóra 384  Chiny 1139
Silver Hu Jun  Chiny 485,2  Białoruś 1140 Liu Weiwei  Chiny 384  Korea Południowa 1132
Bronze Wiktoria Czajka  Białoruś 485,1  Chiny 1138 Harveen Srao  Indie 382  Serbia i Czarnogóra 1130

Strzelanie do rzutków[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Poz Indywidualnie Drużynowo Juniorzy Juniorzy drużynowo
Trap
Gold Manavjit Singh Sandhu  Indie 143  Rosja 362 Abdulrahm Alfaihan  Kuwejt 117  Włochy 344
Silver Erminio Frasca  Włochy 142  Indie 360 Carl Exton  Wielka Brytania 117  Hiszpania 341
Bronze Bret Erickson  Stany Zjednoczone 142  Stany Zjednoczone 359 Daniele Resca  Włochy 116  Słowacja 339
Podwójny trap
Gold Witalij Fokiejew  Rosja 190  Stany Zjednoczone 414 Michaił Lejbo  Rosja 131  Rosja 384
Silver Hu Binyuan  Chiny 189  Chiny 414 Simone Camerini  Włochy 129  Włochy 382
Bronze Roland Gerebics  Węgry 187  Rosja 403 Ahmad Dhadi  Zjednoczone Emiraty Arabskie 129  Stany Zjednoczone 365
Skeet
Gold Andrei Inešin  Estonia 148  Włochy 365 Lawrence Collier  Wielka Brytania 121  Stany Zjednoczone 348
Silver Walerij Szomin  Rosja 147  Czechy 361 Wesley Wise  Stany Zjednoczone 120  Włochy 346
Bronze Tore Brovold  Norwegia 147  Norwegia 360 Jesse Louhelainen  Finlandia 119  Francja 344

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Poz Indywidualnie Drużynowo Juniorzy Juniorzy drużynowo
Trap
Gold Susan Nattrass  Kanada 90  Chiny 201 Qin Wen  Chiny 68
Silver Chen Li  Chiny 89  Wielka Brytania 201 Marina Sauzet  Francja 67
Bronze Chae Hye Gyong  Korea Północna 88  Rosja 196 Emma Eagles  Australia 64
Podwójny trap
Gold Son Hye Kyoung  Korea Południowa 106
Silver Li Yuxiang  Chiny 104
Bronze Lee Bo Na  Korea Południowa 103
Skeet
Gold Jerdżanik Awietisian  Rosja 95  Stany Zjednoczone 211 Emily Blount  Stany Zjednoczone 71
Silver Chiara Cainero  Włochy 94  Rosja 209 Albina Szakirowa  Rosja 68
Bronze Danka Barteková  Słowacja 94  Włochy 209 Angelina Miszczuk  Rosja 67

Ruchoma tarcza[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Poz Indywidualnie Drużynowo Juniorzy Juniorzy drużynowo
50 m
Gold Łukasz Czapla  Polska 593  Czechy 1753 Tomáš Caknakis  Czechy 590  Rosja 1744
Silver Miroslav Januš  Czechy 592  Szwecja 1742 Dmitrij Romanow  Rosja 588  Korea Północna 1740
Bronze Peter Pelach  Słowacja 587  Rosja 1739 Norbert Kocsis  Węgry 587  Czechy 1717
50 m mix
Gold Łukasz Czapla  Polska 395  Ukraina 1165 Jo Yong Chol  Korea Północna 392  Korea Północna 1156
Silver Peter Pelach  Słowacja 393  Rosja 1165 Tomáš Caknakis  Czechy 390  Rosja 1151
Bronze Bedřich Jonáš  Czechy 391  Szwecja 1164 Dmitrij Romanow  Rosja 388  Polska 1150
10 m
Gold Niu Zhiyuan  Chiny 584  Rosja 1722 Dmitrij Romanow  Rosja 573  Rosja 1686
Silver Aleksandr Blinow  Rosja 581  Chiny 1716 Pak Myong Won  Korea Północna 572  Czechy 1683
Bronze Miroslav Januš  Czechy 581  Szwecja 1715 Tomáš Caknakis  Czechy 569  Korea Północna 1681
10 m mix
Gold Łukasz Czapla  Polska 391  Chiny 1158 Dmitrij Romanow  Rosja 386  Rosja 1134
Silver Gan Lin  Chiny 387  Ukraina 1142 Roman Marczenko  Rosja 383  Korea Północna 1114
Bronze Niu Zhiyuan  Chiny 387  Szwecja 1136 Pak Myong Won  Korea Północna 381  Czechy 1111

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Poz Indywidualnie Drużynowo Juniorzy Juniorzy drużynowo
10 m
Gold Audrey Corenflos  Francja 385  Chiny 1135 Anne Weigel  Niemcy 382  Niemcy 1116
Silver Sun Aiwen  Chiny 382  Ukraina 1115 Bianka Keczeli  Węgry 376  Rosja 1096
Bronze Wiktorija Zabołotna  Ukraina 380  Rosja 1108 Tetiana Jewsejenko  Ukraina 371  Ukraina 1060
10 m mix
Gold Audrey Corenflos  Francja 385  Ukraina 1131 Bianka Keczeli  Węgry 371  Rosja 1105
Silver Hałyna Awramenko  Ukraina 383  Chiny 1126 Oksana Danilenko  Rosja 370  Niemcy 1074
Bronze Sun Aiwen  Chiny 381  Rosja 1121 Olga Stiepanowa  Rosja 370  Ukraina 1071