Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2005

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

35. Mistrzostwa Świata Seniorów w Wioślarstwie 2005 – odbywały się między 28 sierpnia i 4 września w japońskim mieście Gifu. Były to pierwsze mistrzostwa organizowane w Azji.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
M1x (jedynka)  Nowa Zelandia
Mahe Drysdale
 Norwegia
Olaf Tufte
 Czechy
Ondřej Synek
M2x (dwójka podwójna)  Słowenia
Luka Špik
Iztok Čop
 Włochy
Federico Gattinoni
Luca Ghezzi
 Niemcy
Christian Schreiber
Rene Burmeister
M4x (czwórka podwójna)  Polska
Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Słowenia
Matej Prelog
Davor Mizerit
Luka Špik
Iztok Čop
 Estonia
Jüri Jaanson
Leonid Gulov
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
M2+ (dwójka ze sternikiem)  Australia
Hardy Cubasch
Sam Conrad
Marc Douez
 Włochy
Dario Cerasola
Edoardo Verzotti
Manuel Belingerio
 Stany Zjednoczone
Jordan Smith
Micah Boyd
Chase Phillips
M2- (dwójka bez sternika)  Nowa Zelandia
Nathan Twaddle
George Bridgewater
 Republika Południowej Afryki
Ramon di Clemente
Donovan Cech
 Włochy
Luca Agamennoni
Dario Lari
M4+ (czwórka ze sternikiem)  Francja
Nicolas Podpovitny
Vincent Durupt
Alex Johnatan Mathis
Lionel Jacquiot
Nicolas Majerus
 Stany Zjednoczone
Troy Keeper
Matt Hughes
Patrick Sullivan
Brett Newlin
Marcus McElhenney
 Niemcy
Toni Seifert
Matthias Flach
Johannes Doberschütz
Falk Müller
Martin Sauer
M4- (czwórka bez sternika)  Francja
Franck Solforosi
Jeremy Pouge
Jean-Christophe Bette
Fabien Tilliet
 Irlandia
Timmy Harnedy
Eugene Coakley
Richard Archibald
Paul Griffin
 Włochy
Lorenzo Bertini
Salvatore Di Somma
Elia Luini
Bruno Mascarenhas
LM1x (jedynka wagi lekkiej)  Grecja
Vasileios Polymeros
 Wielka Brytania
Zac Purchase
 Francja
Fabrice Moreau
LM2x (dwójka podwójna wagi lekkiej)  Węgry
Zsolt Hirling
Tamás Varga
 Dania
Mads Rasmussen
Rasmus Quist
 Polska
Paweł Rańda
Robert Sycz
LM4x (czwórka podwójna wagi lekkiej)  Włochy
Gardino Pellolio
Daniele Gilardoni
Luca Moncada
Filippo Mannucci
 Belgia
Justin Gevaert
François Libois
Wouter van der Fraenen
Kristof Dekeyser
 Kanada
Jeff Bujas
Douglas Vandor
Matthew Jensen
Morgan Jarvis
LM2- (dwójka bez sternika wagi lekkiej)  Dania
Bo Helleberg
Thomas Ebert
 Chile
Miguel Cerda
Felipe Leal
 Włochy
Salvatore Amitrano
Catello Amarante
LM4- (czwórka bez sternika wagi lekkiej)  Francja
Franck Solforosi
Jeremy Pouge
Jean-Christophe Bette
Fabien Tilliet
 Irlandia
Timmy Harnedy
Eugene Coakley
Richard Archibald
Paul Griffin
 Włochy
Lorenzo Bertini
Salvatore Di Somma
Elia Luini
Bruno Mascarenhas
M8+ (ósemka)  Stany Zjednoczone
Paul Daniels
Matt Deakin
Steve Coppola
Dan Beery
Joshua Inman
Bryan Volpenhein
Beau Hoopman
Marcus McElhenney
Mike Blomquist
 Włochy
Lorenzo Carboncini
Niccolo Mornati
Pierpaolo Frattini
Valerio Pinton
Mario Palmisano
Dario Dentale
Raffaello Leonardo
Carlo Mornati
Gaetano Iannuzzi
 Niemcy
Jochen Urban
Sebastian Schulte
Stephan Koltzk
Jan-Martin Bröer
Jan Tebrügge
Ulf Siemes
Thorsten Engelmann
Andreas Penkner
Peter Thiede
LM8+ (ósemka wagi lekkiej)  Włochy
Jiri Vlcek
Daniele Danesin
Michele Savrie
Martino Goretti
Luigi Scala
Nicola Moriconi
Giuseppe Del-gaudio
Fabrizio Gabriele
Gianluca Barattolo
 Japonia
Yusuke Imai
Shuya Matsuda
Kazuyoshi Okamoto
Masayuki Yoshizaki
Shimpei Murai
Yu Kataoka
Takehiro Kubo
Tatsuya Mizobe
Makoto Nakasaka

Konkurencje kobiet[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
W1x (jedynka)  Białoruś
Kaciaryna Karsten
 Czechy
Miroslava Knapková
 Stany Zjednoczone
Michelle Guerette
W2x (dwójka podwójna)  Nowa Zelandia
Georgina Evers-Swindell
Caroline Evers-Swindell
 Bułgaria
Rumjana Nejkowa
Miglena Markowa
 Australia
Amber Bradley
Sally Kehoe
W4x (czwórka podwójna)  Wielka Brytania
Rebecca Romero
Sarah Winckless
Frances Houghton
Katherine Grainger
 Niemcy
Kathrin Boron
Susanne Schmidt
Britta Oppelt
Stephanie Schiller
 Rosja
Olga Samulenkowa
Oksana Dorodnowa
Łarisa Mierk
Irina Fiedotowa
W2- (dwójka bez sternika)  Nowa Zelandia
Juliette Haigh
Nicky Coles
 Australia
Sarah Outhwaite
Natalie Bale
 Rosja
Wiera Poczitajewa
Walerija Starodubrowska
W4- (czwórka bez sternika)  Australia
Robyn Selby Smith
Pauline Frasca
Kate Hornsey
Emily Martin
 Niemcy
Mandy Emmrich
Wilma Dressel
Kerstin Naumann
Christiane Hölzel
 Białoruś
Natalla Haurylenka
Wolha Płaszkowa
Tatsina Narelik
Maryja Brel
LW1x (jedynka wagi lekkiej)  Holandia
Marit van Eupen
 Francja
Benedicte Dorfman
 Hiszpania
Teresa Mas De Xaxars Rivero
LW2x (dwójka podwójna wagi lekkiej)  Niemcy
Daniela Reimer
Marie-Louise Dräger
 Stany Zjednoczone
Renee Hykel
Julia Nichols
 Finlandia
Sanna Stén
Minna Nieminen
LW4x (czwórka podwójna wagi lekkiej)  Kanada
Tracy Cameron
Mara Jones
Elizabeth Urbach
Melanie Kok
 Dania
Kirsten Jepsen
Maria Pertl
Katrin Olsen
Juliane Rasmussen
 Wielka Brytania
Tanya Brady
Lorna Norris
Hester Goodsell
Naomi Hoogesteger
W8+ (ósemka)  Australia
Sarah Outhwaite
Robyn Selby Smith
Sonia Mills
Kate Hornsey
Emily Martin
Fleur Chew
Pauline Frasca
Sarah Heard
Elizabeth Patrick
 Rumunia
Eniko Barabas
Georgeta Craciun
Camelia Lupascu
Ana Maria Apachiţei
Elena Serban-Parvan
Ioana Papuc
Rodica Florea
Simona Strimbeschi
Rodica Anghel
 Holandia
Femke Dekker
Nienke Dekkers
Nienke Hommes
Hurnet Dekkers
Annamarieke van Rumpt
Laura Posthuma
Annemiek de Haan
Helen Tanger
Ester Workel

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

L.p. Państwo Gold medal-2008OB.svg Silver medal-2008OB.svg Bronze medal-2008OB.svg Razem
1.  Nowa Zelandia 4 - - 4
2.  Australia 3 1 1 5
3.  Włochy 2 3 3 8
4.  Francja 2 1 1 4
 Wielka Brytania 2 1 1 4
6.  Niemcy 1 2 3 6
7.  Stany Zjednoczone 1 2 2 5
8.  Holandia 1 1 1 3
9.  Słowenia 1 1 - 2
10.  Kanada 1 3 2 3
11.  Polska 1 - 1 2
 Białoruś 1 - 1 2
13.  Grecja 1 - - 1
 Węgry 1 - - 1
15.  Dania 1 2 - 3
16.  Czechy - 1 1 1
17.  Belgia - 1 - 1
 Bułgaria - 1 - 1
 Irlandia - 1 - 1
 Norwegia - 1 - 1
 Rumunia - 1 - 1
 Republika Południowej Afryki - 1 - 1
 Chile - 1 - 1
 Japonia - 1 - 1
25.  Rosja - - 2 2
26.  Estonia - - 1 1
 Finlandia - - 1 1
 Hiszpania - - 1 1
Razem 23 23 22 68

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]