Mistrzostwa świata w judo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Medaliści mistrzostw świata w judo:

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

1956 – Tokio (Japonia)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
open Shokichi Natsui (Japonia) Youshihiko Yoshimatsu (Japonia) Henri Courtine (Francja)
Anton Geesink (Holandia)

1958 – Tokio, (Japonia)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
open Koji Sone (Japonia) Akio Kaminaga (Japonia) Kimiyoshi Yamashiki (Japonia)
Bernard Pariset (Francja)

1961 – Paryż, (Francja)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
open Anton Geesink (Holandia) Koji Sone (Japonia) Takeshi Koga (Japonia)
Kim Tong-Pae (Korea Pn.)

1965 – Rio de Janeiro, (Brazylia)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
68 Hirofumi Matsuda (Japonia) Hiroshi Minatoya (Japonia) Park Kid-Soon (Korea Płd.)
Oleg Stiepanow (ZSRR)
80 Isao Okano (Japonia) Kinishi Yamanaka (Japonia) James Bregman (USA)
Kim Evi-Tae (Korea Płd.)
80+ Anton Geesink (Holandia) Matsuo Matsunaga (Japonia) Alfred Rogers (Kanada)
Seiji Sakaguchi (Japonia)
open Isao Inokuma (Japonia) Anzor Kobrosaszwili (ZSRR) Anzor Kiknadze (ZSRR)
Peter Snijders (Holandia)

1967 – Salt Lake City, (USA)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
63 Takafumi Shigeoka (Japonia) Hirofumi Matsuda (Japonia) Kim Byung-Sik (Korea Płd.)
Siergiej Suslin (ZSRR)
70 Hiroshi Minatoya (Japonia) Park Kid-Soon (Korea Płd.) Takehide Nakatani (Korea Płd.)
Park Chung-Sam (Korea Płd.)
80 Eiji Maruki (Japonia) Martin Poglajen (Holandia) Shinichi Enshu (Japonia)
Park Chung-Sam (Korea Płd.)
93 Noboyuki Sat (Japonia) Osamu Sato (Japonia) Ernst Eugster (Holandia)
Peter Herrmann (RFN)
93+ Willem Ruska (Holandia) Nobuyuki Majima (Japonia) Anzor Kiknadze (ZSRR)
Mitsuo Matsunaga (Japonia)
open Mitsuo Matsunaga (Japonia) Klaus Glahn (RFN) Masatoshi Shinomaki (Japonia)
Peter Herrmann (RFN)

1969 – Meksyk, (Meksyk)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
63 Yoshio Sonoda (Japonia) Toyokazu Nomura (Japonia) Kim Sang-Chul (Korea Płd.)
Siergiej Suslin (ZSRR)
70 Hiroshi Minatoya (Japonia) Yoshimitsu Kono (Japonia) Kim Chul-Bok (Korea Płd.)
Aleksandr Rudman (ZSRR)
80 Isamo Sonoda (Japonia) Katsuya Hirao (Japonia) Martin Poglajen (Holandia)
Sung Il-Cho (Korea Płd.)
93 Fumio Sasahara (Japonia) Peter Herrmann (RFN) Tomoyuki Kawabata (Japonia)
Władimir Pokatajew (ZSRR)
93+ Skuji Suma (Japonia) Klaus Glahn (RFN) Mitsuo Matsunaga (Japonia)
Giwi Onaszwili (ZSRR)
open Masatoshi Shinomaki (Japonia) Willem Ruska (Holandia) Nobuyuki Satō (Japonia)
Ernst Eugster (Holandia)

1971 – Ludwigshafen am Rhein, (RFN)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
63 Takao Kawaguchi (Japonia) Toyokazu Nomura (Japonia) Choi Jong-Sam (Korea Płd.)
Siergiej Suslin (ZSRR)
70 Hideki Tsuzawa (Japonia) Hiroshi Minatoya (Japonia) Antoni Zajkowski (Polska)
Dietmar Hötger (NRD)
80 Shojo Fuji (Japonia) Yasashiga Shigematsu (Japonia) Guy Auffray (Francja)
David Starbrook (Wielka Brytania)
93 Fumio Sasahara (Japonia) Noboyuki Sato (Japonia) Helmut Howiller (NRD)
Chiaki Ishili (Brazylia)
93+ Willem Ruska (Holandia) Klaus Glahn (RFN) Hisakazu Iwata (Japonia)
Keith Remfrey (Wielka Brytania)
open Masatoshi Shinomaki (Japonia) Witalij Kuzniecow (ZSRR) Klaus Glahn (RFN)
Shinobu Sekine (Japonia)

1973 – Lozanna, (Szwajcaria)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
63 Yoshiharu Minami (Japonia) Takao Kawaguchi (Japonia) Czengeli Pitczelurij (ZSRR)
Hector Rodríguez (Kuba)
70 Toyokazu Nomura (Japonia) Dietmar Hötger (NRD) Anatolij Nowikow (ZSRR)
Kazuro Yoshimura (Japonia)
80 Shojo Fuji (Japonia) Isamo Sonoda (Japonia) Bernd Look (NRD)
Antoni Reiter (Polska)
93 Noboyuki Sato (Japonia) Takafumi Ueguchi (Japonia) Dietmar Lorenz (NRD)
David Starbrook (Wielka Brytania)
93+ Chonufuhe Tagaki (Japonia) Dsibitor Niszeradze (ZSRR) Keith Remfrey (Wielka Brytania)
Siergiej Nowikow (ZSRR)
open Kazuhiro Ninomiya (Japonia) Haruki Uemura (Japonia) Klaus Glahn (RFN)
Wolfgang Zuckschwerdt (NRD)

1975 – Wiedeń, (Austria)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
63 Yoshiharu Minami (Japonia) Katsuhiko Kashiwazaki (Japonia) Felice Mariani (Włochy)
Torsten Reissmann (NRD)
70 Władimir Newzorow (ZSRR) Walerij Dwoinikow (ZSRR) Katsunori Akimoto (Japonia)
Koji Kuramoto (Japonia)
80 Shojo Fuji (Japonia) Yoshimi Hara (Japonia) Adam Adamczyk (Polska)
Jean-Paul Coche (Francja)
93 Jean-Luc Rouge (Francja) Michinori Ishibashi (Japonia) Wiktor Bietanow (ZSRR)
Ramas Czarchiladze (ZSRR)
93+ Sumio Endo (Japonia) Siergiej Nowikow (ZSRR) Park Gil-Jong (Korea Pn.)
Chonofuhe Tagaki (Japonia)
open Haruki Uemura (Japonia) Kazuhiro Ninomiya (Japonia) Szota Szosziszwili (ZSRR)
Dietmar Lorenz (NRD)

1979 – Paryż, (Francja)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
60 Thierry Rey (Francja) Koa Woo-Jong (Korea Płd.) Felice Mariani (Włochy)
Yasuhiko Moriwaki (Japonia)
65 Nikolaj Sołoduchin (ZSRR) Yves Delvingt (Francja) Janusz Pawłowski (Polska)
Kyosute Sahara (Japonia)
71 Hiro Katsuki (Japonia) Ezio Gamba (Włochy) Neil Adams (Wielka Brytania)
Tamaz Namgalauri (ZSRR)
78 Shoro Fuji (Japonia) Bernard Choullouan (Francja) Harald Heinke (NRD)
Park Young-Chul (Korea Płd.)
86 Detlef Ultsch (NRD) Michel Sanchis (Francja) Walter Carmona (Brazylia)
Masao Takahashi (Japonia)
95 Tengis Czubuluri (ZSRR) Robert Van de Walle (Belgia) Günther Neureuther (RFN)
Henk Numan (Holandia)
95+ Yasuhiro Yamashita (Japonia) Jean-Luc Rouge (Francja) Ki Cho-Jae (Korea Płd.)
Imre Varga (Węgry)
open Sumio Endo (Japonia) Witalij Kuzniecow (ZSRR) Radomir Kvacevic (Jugosławia)
Jean-Luc Rouge (Francja)

1981 – Maastricht, (Holandia)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
60 Yasuhiko Moriwaki (Japonia) Pavel Petrikov (Czechosłowacja) Philip Takahashi (Kanada)
Felice Mariani (Włochy)
65 Katsushiko Kashiwazaki (Japonia) Constantin Nicolae (Rumunia) Hwang Jung-Ho (Korea Płd.)
Piotr Ponomariow (ZSRR)
71 Park Chong-Hak (Korea Płd.) Serge Dyot (Francja) Karl-Heinz Lehmann (NRD)
Vojo Vujevic (Jugosławia)
78 Neil Adams (Wielka Brytania) Jiro Kase (Japonia) Kevin Doherty (Kanada)
Georgi Petrow (Bułgaria)
86 Bernard Choullouan (Francja) Seiki Nose (Japonia) Detlef Ultsch (NRD)
David Bodawelij (ZSRR)
95 Tengis Czubuluri (ZSRR) Robert Van de Walle (Belgia) Ha Hyong-Chu (Korea Płd.)
Roger Vachon (Francja)
95+ Yasuhiro Yamashita (Japonia) Gregorij Weryczew (ZSRR) Vladimir Kocman (Czechosłowacja)
Juha Salonen (Finlandia)
open Yasuhiro Yamashita (Japonia) Wojciech Reszko (Polska) Robert Van de Walle (Belgia)
Andras Oczvar (Węgry)

1983 – Moskwa, (Rosja)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
60 Khazret Tietserij (ZSRR) Tamas Bujko (Węgry) Demichi Haraguchi (Japonia)
Klaus-Peter Stollberg (NRD)
65 Nikolaj Sołoduchin (ZSRR) Yoshiyuki Matsuoka (Japonia) Janusz Pawłowski (Polska)
Sandro Rosati (Włochy)
71 Hidetoshi Nakanishi (Japonia) Ezio Gamba (Włochy) Tarnat Namgalauri (ZSRR)
Steffen Stranz (NRD)
78 Nobutoshi Hikage (Japonia) Neil Adams (Wielka Brytania) Szota Chabareli (ZSRR)
Mircea Fratica (Rumunia)
86 Detlef Ultsch (NRD) Fabien Canu (Francja) Seiki Nose (Japonia)
Robert Lee Berland (USA)
95 Andreas Preschel (NRD) Walerij Diwissienko (ZSRR) Günther Neureuther (RFN)
Robert Van de Walle (Belgia)
95+ Yasuhiro Yamashita (Japonia) Will Wilhelm (Holandia) Mihai Cioz (Rumunia)
Henry Stöhr (NRD)
open Hitoshi Saitō (Japonia) Vladimir Kocman (Czechosłowacja) Robert Van de Walle (Belgia)
Andras Oszvar (Węgry)

1985 – Seul, (Korea Płd.)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
60 Shinji Hosokawa (Japonia) Peter Jupke (Francja) Tamas Bujko (Węgry)
Khazret Tietserij (ZSRR)
65 Juri Sokołow (ZSRR) Lee Kyung-Keun (Korea Płd.) Yoshiyuki Matsuoka (Japonia)
Stephen Gawthorpe (Wielka Brytania
71 Ahn Byung-Keun (Korea Płd.) Mike Swain (USA) Wiesław Błach (Polska)
Steffen Stranz (NRD)
78 Nobutoshi Hikage (Japonia) Torsten Öhmigen (NRD) Neil Adams (Wielka Brytania)
Władimir Szestakow (ZSRR)
86 Peter Seisenbacher (Austria) Georgi Petrow (Bułgaria) Fabien Canu (Francja)
Witalij Piesnjak (ZSRR)
95 Hitoshi Sugai (Japonia) Ha Hyung-Joo (Korea Płd.) Günther Neureuther (RFN)
Robert Van de Walle (Belgia)
95+ Gregorij Weryczew (ZSRR) Mohamed Ali Rashwan (Egipt) Jochen Plate (RFN)
Xu Guoqing (Chiny)
open Yoshini Masaki (Japonia) Mohamed Ali Rashwan (Egipt) Chabim Biktaszew (ZSRR)
Will Wilhelm (Holandia)

1987 – Essen, (Niemcy)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
60 Kim Jae-yup (Korea Płd.) Shinji Hosokawa (Japonia) Kelvin Asano (USA)
Patrick Roux (Francja)
65 Yosuke Yamamoto (Japonia) Juri Sokołow (ZSRR) Janusz Pawłowski (Polska)
Tamas Bujko (Węgry)
71 Mike Swain (USA) Marc Alexandre (Francja) Kerrith Brown (Wielka Brytania)
Toshihiko Koga (Japonia)
78 Hirotaka Okada (Japonia) Baszir Warajew (ZSRR) Lee Koai-Hwa (Korea Płd.)
Waldemar Legień (Polska)
86 Fabien Canu (Francja) Park Jong-Chul (Korea Pn.) Masao Murata (Japonia)
Densign White (Wielka Brytania)
95 Hitoshi Sugai (Japonia) Theo Meijer (Holandia) Ha Hyung-Joo (Korea Płd.)
Aurélio Miguel (Brazylia)
95+ Naoya Ogawa (Japonia) García Moreno (Kuba) Gregorij Weryczew (ZSRR)
Rafał Kubacki (Polska)
open Naoya Ogawa (Japonia) Elvis Gordon (Wielka Brytania) Henry Stöhr (RFN)
Jorge Fis (Kuba)

1989 – Belgrad, (Jugosławia)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
60 Amiran Totikaszwili (ZSRR) Tadanori Koshino (Japonia) Battulga Dashgombyn (Mongolia)
Hyun Yoon (Korea Płd.)
65 Dragomir Becanovic (Jugosławia) Udo Quellmalz (NRD) Bruno Carabetta (Francja)
Siergiej Kosmynin (ZSRR)
71 Toshihiko Koga (Japonia) Mike Swain (USA) Li Chang-Su (Korea Pn.)
Georgiy Tenadze (ZSRR)
78 Kim Bying-Ju (Korea Płd.) Tatsuto Moshida (Japonia) Waldemar Legień (Polska)
Baszir Warajew (ZSRR)
86 Fabien Canu (Francja) Ben Spijkers (Holandia) Axel Lobenstein (NRD)
Stefan Freudenberg (RFN)
95 Koba Kurtanidze (ZSRR) Baljuynnyan Odvogiin (Mongolia) Marc Meiling (RFN)
Robert Van de Walle (Belgia)
95+ Siergiej Kosorotow (ZSRR) García Moreno (Kuba) Kim Kun-Soo (Korea Płd.)
Naoya Ogawa (Japonia)
open Naoya Ogawa (Japonia) Akaky Kibbosalidze (ZSRR) Kim Kun-Soo (Korea Płd.)
Alexander van der Groeben (RFN)

1991 – Barcelona, (Hiszpania)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
60 Tadanori Koshino (Japonia) Hyun Yoon (Korea Płd.) Nazim Guseinow (Azerbejdżan)
Philippe Pradayrol (Francja)
65 Udo Quellmalz (NRD) Masahiko Okuma (Japonia) Siergiej Kosmynin (ZSRR)
James Pedro (USA)
71 Toshihiko Koga (Japonia) Joaquin Ruiz (Hiszpania) Władimir Dguebowaze (ZSRR)
Chung Hoon (Korea Płd.)
78 Daniel Lascau (RFN) Johan Laats (Belgia) Hidehiko Yoshida (Japonia)
Baszir Warajew (ZSRR)
86 Hirotaka Okada (Japonia) Joe Wanag (USA) Waldemar Legień (Polska)
Giorgio Vismara (Włochy)
95 Stéphane Traineau (Francja) Paweł Nastula (Polska) Jirí Sosnar (Czechosłowacja)
Marc Meiling (RFN)
95+ David Douillet (Francja) Dawid Khakaleszwili (Gruzja) Siergiej Kosorotow (ZSRR)
Franck Möller (Niemcy)
open Naoya Ogawa (Japonia) Dawid Khakaleszwili (Gruzja) Imre Csoosz (Węgry)
Georges Mathonnet (Francja)

1993 – Hamilton, (Kanada)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
60 Ryuji Sonoda (Japonia) Nazim Guseinow (Azerbejdżan Richard Trautmann (Niemcy)
Georgi Wasagaszwili (Gruzja)
65 Yukimasa Nakamura (Japonia) Eric Born (Szwajcaria) Siergiej Kosmynin (ZSRR)
Udo Quellmalz (NRD)
71 Chung Hoon (Korea Płd.) Bertalan Hajtós (Węry) Rogerio Cardoso (Brazylia)
Daisuke Hideshima (Japonia)
78 Jeon Ki-Young (Korea Płd.) Hidehiko Yoshida (Japonia) Jason Morris (USA)
Darcel Yandzi (Francja)
86 Nakamura Yoshio (Japonia) Nicolas Gill (Kanada) Adrian Croitoru (Rumunia)
León Villar (Hiszpania)
95 Antal Kovacs (Węgry) Aurélio Miguel (Brazylia) Stéphane Traineau (Francja)
Marc Meiling (RFN)
95+ David Douillet (Francja) Dawid Khakaleszwili (Gruzja) Franck Möller (Niemcy)
Siergiej Kosorotow (ZSRR)
open Rafał Kubacki (Polska) Henry Stöhr (Niemcy) Dawid Khakaleszwili (Gruzja)
Naoya Ogawa (Japonia)

1995 – Makuhari, (Japonia)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
60 Nikolai Ojeguine (Rosja) Georgi Wasagaszwili (Gruzja) Ryuji Sonoda (Japonia)
Bagirow Natik (Białoruś)
65 Udo Quellmalz (NRD) Yukimasa Nakamura (Japonia) Bektas Demirel (Turcja)
Kim Due-Ik (Korea Płd.)
71 Daisuke Hideshima (Japonia) Kwak Dae-Sung (Korea Płd.) James Pedro (USA)
Diego Brambilla (Włochy)
78 Koga Toshihiko (Japonia) Oren Smadga (Izrael) Djamel Bouras (Francja)
Patrick Reiter (Austria)
86 Jeon Ki-Young (Korea Płd.) Hidehiko Yoshida (Japonia) Nicolas Gill (Kanada)
Oleg Maltsew (Rosja)
95 Paweł Nastula (Polska) Dmitrij Siergiejew(Rosja) Stéphane Traineau (Francja)
Shigeru Okaizumi (Japonia)
95+ David Douillet (Francja) Franck Möller (Niemcy) Dawid Khakaleszwili (Gruzja)
Naoyo Ogawa (Japonia)
open David Douillet (Francja) Siergiej Kossorotow (Rosja) Selim Tataroglu (Turcja)
Shinichi Shinohara (Japonia)

1997 – Paryż, (Francja)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
60 Tadahiro Nomura (Japonia) George Rewasiszwili (Gruzja) Cedric Taymans (Belgia)
Fulvio Miyata (Brazylia)
65 Kim Hyuk (Korea Płd.) Larbi Benboudaoud (Francja) Victor Bivol (Macedonia)
Georgi Wasagaszwili (Gruzja)
71 Kenzo Nakamura (Japonia) Christophe Gagliano (Francja) Guilherme Bentes (Portugalia)
Wsiewiłod Zelenij (Łotwa)
78 Cho In-Chul (Korea Płd.) Djamel Bouras (Francja) Patrick Reiter (Austria)
Kwak Ok-Chol (Korea Pn.)
86 Jeon Ki-Young (Korea Płd.) Marko Spittka (Niemcy) Michele Monti (Włochy)
Brian Olson (USA)
95 Paweł Nastula (Polska) Aurélio Miguel (Brazylia) Ghislain Lemaire (Francja)
Yoshio Nakamura (Japonia)
95+ David Douillet (Francja) Shinichi Shinohara (Japonia) Pan Song (Chiny)
Tamerjan Timenow (Rosja)
open Rafał Kubacki (Polska) Yoshiha Makishi (Japonia) Harry van Barneveld (Belgia)
Dennis van der Geest (Holandia)

1999 – Birmingham, (Wielka Brytania)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
60 Manuelo Poulot (Kuba) Kazuhiko Tokuno (Japonia) Natsik Bahirall (Białoruś)
Nestor Tschergiani (Gruzja)
66 Larbi Benboudaoud (Francja) Hüseyin Özkan (Turcja) Yordanis Arencibia (Kuba)
Patrick van Kalken (Holandia)
73 Jimmy Pedro (USA) Witalij Makarow (Rosja) Sebastian Pereira (Brazylia)
Georgi Rewaziczwili (Gruzja)
81 Graeme Randall (Wielka Brytania) Farkhod Turajew (Uzbekistan) Cho In-Chul (Korea Płd.)
Kwak Ok-Chol (Korea Pn.)
90 Hidehiko Yoshida (Japonia) Victor Florescu (Mołdawia) Adrian Croitoru (Rumunia)
Yoo Sung-Yeon (Korea Płd.)
100 Kosei Inoue (Japonia) Jang Sung-Ho (Korea Płd.) Nicolas Gill (Kanada)
Aleksandr Michajlin (Rosja)
100+ Shinichi Shinohara (Japonia) Indrer Pertelson (Estonia) Pan Song (Chiny)
Selim Tataroglu (Turcja)
open Shinichi Shinohara (Japonia) Selim Tataroglu (Turcja) Harry van Barneveld (Belgia)
Dennis van der Geest (Holandia)

2001 – Monachium, (Niemcy)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
60 Anis Lounifi (Tunezja) Cédric Taymans (Belgia) John Buchanan (Wielka Brytania)
Kazuhiko Tokuno (Japonia)
66 Arash Miresmaeili (Iran) Musa Nastujew (Ukraina) Kim Hyung-Ju (Korea Płd.)
Yordanis Arencibia (Kuba)
73 Witalij Makarow (Rosja) Yusuke Kanamaru (Japonia) Krzysztof Wiłkomirski (Polska)
Askhat Szakharow (Kazachstan)
81 Cho In-Chul (Korea Płd.) Aleksiej Budolin (Estonia) Siergiej Aschwanden (Szwajcaria)
Elkhan Rajabli (Azerbejdżan)
90 Frédéric Demontfaucon (Francja) Zurab Zwiadauri (Gruzja) Rasul Salimow (Azerbejdżan)
Yoon Dong-Sik (Korea Płd.)
100 Kosei Inoue (Japonia) Antal Kovacs (Węgry) Jang Sung-Ho (Korea Płd.)
Aszkat Żitkiejew (Kazachstan)
100+ Aleksandr Michajlin (Rosja) Selim Tataroglu (Turcja) Shinichi Shinohara (Japonia)
Seyed Miran Fashandi (Iran)
open Aleksandr Michajlin (Rosja) Ariel Zeevi (Izrael) Frank Möller (Niemcy)
Dennis van der Geest (Holandia)

2003 – Osaka, (Japonia)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
60 Choi Min-Ho (Korea Płd.) Craig Fallon (Wielka Brytania) Tadahiro Nomura (Japonia)
Anis Lounifi (Tunezja)
66 Arash Miresmaeili (Iran) Larbi Benboudaoud (Francja) Yordanis Arencibia (Kuba)
Magomed Dżafarow (Rosja)
73 Lee Won-Hee (Korea Płd.) Daniel Fernandes (Francja) Witalij Makarow (Rosja)
Joăo Neto (Portugalia)
81 Florian Wanner (Niemcy) Siergiej Aschwanden (Szwajcaria) Aleksiej Budolin (Estonia)
Robert Krawczyk (Polska)
90 Hwang Tee-Hae (Korea Płd.) Zurab Zwiadauri (Gruzja) Siarhiej Kucharenka (Białoruś
Carlos Honorato (Brazylia)
100 Kosei Inoue (Japonia) Ghislain Lemaire (Francja) Ihar Makarau (Białoruś)
Mario Sabino (Brazylia)
100+ Yasuyuki Muneta (Japonia) Dennis van der Geest (Holandia) Jewgienij Sotnikow (Ukraina)
Tamerlan Tmenow (Rosja)
open Keiji Suzuki (Japonia) Indrek Pertelson (Estonia) Movlud Miralijew (Azerbejdżan)
Abdullo Tangriew (Uzbekistan)

2005 – Kair, (Egipt)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
60 Craig Fallon (Wielka Brytania) Ludwig Paischer (Austria) Nam Suk Cho (Korea Płd.)
Nijat Szikhalizada (Azerbejdżan)
66 Joăo Derly (Brazylia) Masato Uchishiba (Japonia) Arash Miresmaeili (Iran)
Miklós Ungvári (Węgry)
73 Akos Braun (Węgry) Francesco Bruyere (Włochy) Giennadij Bilodid (Ukraina)
Kiyoshi Uematsu (Hiszpania)
81 Guillaume Elmont (Holandia) Abderahman Benamadi (Algieria) Roman Gontjuk (Ukraina)
Takashi Ono (Japonia)
90 Hiroshi Izumi (Japonia) Ilias Iliadis (Grecja) Mark Huizinga (Holandia)
Andriej Kazusionak (Białoruś)
100 Keiji Suzuki (Japonia) Witalij Bubon (Ukraina) Luciano Correa (Brazylia)
Dmitrij Kabanow (Rosja)
100+ Aleksandr Michajlin (Rosja) Yasuyuki Muneta (Japonia) Lasha Guyeyiani (Gruzja)
Pierre Robin (Francja)
open Dennis van der Geest (Holandia) Tamerlan Tmenov (Rosja) Yohei Takai (Japonia)
Jurij Rybak (Białoruś)

2007 – Rio, (Brazylia)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
60 Ruben Houkes (Holandia) Nestor Chergiani (Gruzja) Choi Min Ho (Korea Płd.)
Ludwig Paischer (Austria)
66 Joăo Derly (Brazylia) Yordanis Arencibia (Kuba) Arash Miresmaeili (Iran)
Armen Nazarjan (Armenia)
73 Wang Ki-Chun (Korea Płd.) Elnur Mammadli (Azerbejdżan) Rasuł Bogijew (Tadżykistan)
Yusuke Kanamaru (Japonia)
81 Tiago Camilo (Brazylia) Anthony Rodriguez (Francja) Euan Burton (Wielka Brytania)
Guillaume Elmont (Holandia)
90 Irakli Cerikidze (Gruzja) Ilias Iliadis (Grecja) Iwan Pierszin (Rosja)
Roberto Meloni (Włochy)
100 Luciano Correa (Brazylia) Peter Cousins (Wielka Brytania) Oreyd Despaigne (Kuba)
Daniel Hadfi (Węgry)
100+ Teddy Riner (Francja) Tamerlan Tmienow (Rosja) Lasha Guyeyiani (Gruzja)
Joao Schlittler (Brazylia)
open Yasyyuki Muneta (Japonia) Juri Rybak (Białoruś) Matthieu Bataille (Francja)
Abdullo Tangrijew (Uzbekistan)

2009 – Rotterdam, (Holandia)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
60 Georgij Zantaraja (Ukraina) Hiroaki Hiraoka (Japonia) Howhannes Dawtjan (Armenia)
Elio Verde (Austria)
66 Khashbaataryn Tsagaanbaatar (Mongolia) Sugoi Uriarte (Hiszpania) Miklós Ungvári (Węgry)
An Jeong-Hwan (Korea Płd.)
73 Wang Ki-Chun (Korea Płd.) Kim Chol-Su (Korea Płn.) Dirk Van Tichelt (Belgia)
Mansur Issajew (Rosja)
81 Iwan Nifontow (Rosja) Siarhiej Szundzikau (Białoruś) Kim Jae-Bum (Korea Płd.)
Ole Bischof (Niemcy)
90 Lee Kyu-Won (Korea Płd.) Kiriłł Dienisow (Rosja) Hesham Mesbah (Egipt)
Dilshod Chorijew (Uzbekistan)
100 Maksim Rakow (Kazachstan) Henk Grol (Holandia) Ramadan Darwish (Egipt)
Takamasa Anai (Japonia)
100+ Teddy Riner (Francja) Oscar Braison (Kuba) Abdullo Tangrijew (Uzbekistan)
Marius Paskevicius (Litwa)

2010 – Tokio, (Japonia)[edytuj | edytuj kod]

kat. I miejsce
II miejsce
III miejsce
60 Riszod Sobirow (Uzbekistan) Georgij Zantaraja (Ukraina) Hiroaki Hiraoka (Japonia)
Arsien Gałstian (Rosja)
66 Junpei Morishita (Japonia) Leandro Cunha (Brazylia) Loic Korval (Francja)
Chaszbaataryn Cagaanbaatar (Mongolia)
73 Hiroyuki Akimoto (Japonia) Dex Elmont (Holandia) Wang Ki-Chun (Korea Płd.)
Yasuhiro Awano (Japonia)
81 Kim Jae-Bum (Korea Płd.) Leandro Guilheiro (Brazylia) Masahiro Takamatsu (Japonia)
Euan Burton (Wielka Brytania)
90 Ilias Iliadis (Grecja) Daiki Nishiyama (Rosja) Kiriłł Dienisow (Rosja)
Ełchan Mammadow (Azerbejdżan)
100 Takamasa Anai (Japonia) Henk Grol (Holandia) Oreydi Despaigne (Kuba)
Thierry Fabre (Francja)
100+ Teddy Riner (Francja) Andreas Tölzer (Niemcy) Matthieu Bataille (Francja)
Islam El Shehaby (Egipt)
open Daiki Kamikawa (Japonia) Teddy Riner (Francja) Keiji Suzuki (Japonia)
Hiroki Tachiyama (Japonia)

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

1980 – Nowy Jork (USA)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Jane Briggs (Wielka Brytania) Anna de Novellis (Włochy) Marie-France Colignon (Francja)
Mary Lewis (USA)
52 Edith Horvath (Austria) Kaori Yamaguchi (Japonia) Pascaler Doger (Francja)
Bridgette McCarthy (Wielka Brytania)
56 Gerda Winklbauer (Austria) Panza (Francja) Loretta Doyle (Wielka Brytania)
Jeanine Meulemans (Belgia)
61 Anita Staps (Holandia) Laura di Toma (Włochy) Inge Berg (RFN)
Martine Rothier (Francja)
66 Edith Simon (Austria) Dawn Netherwood (Wielka Brytania) Christine Penick (USA)
Cathérine Pierre (Francja)
72 Jocelyne Triadou (Francja) Barbara Classen (RFN) Avril Malley (Wielka Brytania)
Jolanda van Meggelen (Holandia)
72+ Margarita de Cal (Włochy) Paulette Fouillet (Francja) Ingrid Berghmans (Belgia)
Christiane Kieburg (Francja)
open Ingrid Berghmans (Belgia) Paulette Fouillet (Francja) Barbara Classen (RFN)
Barbara Fest (RFN)

1982 – Paryż, (Francja)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Karen Briggs (Wielka Brytania) Marie-France Colignon (Francja) Jola Bink (Holandia)
Nakahara (Japonia)
52 Loretta Doyle (Wielka Brytania) Kaori Yamaguchi (Japonia) Pascaler Doger (Francja)
Christina-Ann Boyd (Australia)
56 Béatrice Rodriguez (Francja) Suzanne Williams (Australia) Eve Aronoff (USA)
Dianne Bell (Wielka Brytania)
61 Martine Rothier (Francja) Inger Ilse Solheim (Norwegia) Gabriele Ritschel (RFN)
Jeannine Peeters (Belgia)
66 Brigitte Deydier (Francja) Karin Krüger (RFN) Heidi Andersen (Norwegia)
Anita Staps (Holandia)
72 Barbara Classen (RFN) Ingrid Berghmans (Belgia) Jocelyne Triadou (Francja)
Karin Posch (Austria)
72+ Natalina Lupino (Francja) Margaret Castro (USA) Maria-Teresa Motta (Włochy)
Marjolein van Unen (Holandia)
open Ingrid Berghmans (Belgia) Hiromi Tateishi (Japonia) Jocelyne Triadou (Francja)
Regina Sigmund (RFN)

1984 – Wiedeń, (Austria)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Karen Briggs (Wielka Brytania) Marie-France Colignon (Francja) Darlene Anaya (USA)
Julie Reardon (Australia)
52 Kaori Yamaguchi (Japonia) Edith Horvath (Austria) Christina-Ann Boyd (Australia)
Joanna Majdan (Polska)
56 Ann-Maria Burns (USA) Suzanne Williams (Australia) Gerda Winklbauer (Austria)
Cathérine Arnaud (Francja)
61 Natasha Hernández (Wenezuela) Chantal Han (Holandia) Martine Rothier (Francja)
Kaori Hachinobe (Japonia)
66 Brigitte Deydier (Francja) Irene de Kok (Holandia) Sinobu Kandori (Japonia)
Dawn Netherwood (Wielka Brytania)
72 Ingrid Berghmans (Belgia) Barbara Classen (RFN) Anita Staps (Holandia)
Veronique Vigneron (Francja)
72+ Maria-Teresa Motta (Włochy) Gao Fengliang (Chiny) Marjolein van Unen (Holandia)
Magaret Castro-Gomez (USA)
open Ingrid Berghmans (Belgia) Marjolein van Unen (Holandia) Gao Fengliang (Chiny)
Natalina Lupino (Francja)

1986 – Maastricht, (Holandia)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Karen Briggs (Wielka Brytania) Fumiko Esaki (Japonia) Fabienne Boscin (Francja)
Li Zhangyun (Chiny)
52 Dominique Brun (Francja) Kaori Yamaguchi (Japonia) Ok Sook (Korea Płd.)
Sharon Rendle (Wielka Brytania)
56 Ann Hughes (Wielka Brytania) Maria Gontowicz (Polska) Chita Gross (Holandia)
Béatrice Rodriguez (Francja)
61 Diane Bell (Wielka Brytania) Céline Geraud (Francja) Ryoko Fujimoto (Japonia)
Donna Guy (Nowa Zelandia)
66 Brigitte Deydier (Francja) Elisabeth Karlsson (Szwecja) Alexandra Schreiber (RFN)
Anita Staps (Holandia)
72 Irene de Kok (Holandia) Ingrid Berghmans (Belgia) Barbara Classen (RFN)
Liu Aixang (Chiny)
72+ Gao Fengliang (Chiny) Marjolein van Unen (Holandia) Isabelle Paque (Francja)
Nilmari Santini (Portoryko)
open Ingrid Berghmans (Belgia) Li Jinlin (Chiny) Karin Kutz (RFN)
Laetitia Meignan (Francja)

1987 – Essen, (RFN)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Li Zhangyun (Chiny) Fumiko Esaki (Japonia) Choi Yu-Ping (Chińskie Tajpej)
Jessica Gal (Holandia)
52 Sharon Rendle (Wielka Brytania) Kaori Yamaguchi (Japonia) Dominique Brun (Francja)
Alessandra Giungi (Włochy)
56 Cathérine Arnaud (Francja) Suzanne Williams (Australia) Ann Hughes (Wielka Brytania)
Regina Phillips (RFN)
61 Diane Bell (Wielka Brytania) Lynn Roethke (USA) Noriko Mochida (Japonia)
Bogusława Olechnowicz (Polska)
66 Alexandra Schreiber (RFN) Brigitte Deydier (Francja) Roswitha Harti (Austria)
Hakiri Sasaki (Japonia)
72 Irene de Kok (Holandia) Ingrid Berghmans (Belgia) Barbara Classen (RFN)
Yoko Tanabe (Japonia)
72+ Gao Fengliang (Chiny) Regina Sigmund (RFN) Margaret Castro-Gomez (USA)
Angelique Seriese (Holandia)
open Gao Fengliang (Chiny) Ingrid Berghmans (Belgia) Karin Kutz (RFN)
Isabelle Paque (Francja)

1989 – Belgrad, (Jugosławia)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Karen Briggs (Wielka Brytania) Fumiko Esaki (Japonia) Jessica Gal (Holandia)
Cécile Nowak (Francja)
52 Sharon Rendle (Wielka Brytania) Alessandra Giungi (Włochy) Min Sun-Cho (Korea Płd.)
Maritza Pérez (Kuba)
56 Cathérine Arnaud (Francja) Ann Hughes (Wielka Brytania) Miriam Blasco (Hiszpania)
Sun Yong-Chung (Korea Płd.)
61 Cathérine Fleury (Francja) Jelena Petrowa (ZSRR) Takako Kobayashi (Japonia)
Gabriele Ritschel (RFN)
66 Emanuela Pierantozzi (Włochy) Hakiri Sasaki (Japonia) Claire Cecat (Francja)
Odalys Reve Jimenez (Kuba)
72 Ingrid Berghmans (Belgia) Yoko Tanabe (Japonia) Aline Batailler (Francja)
Wu Weifeng (Chiny)
72+ Gao Fengliang (Chiny) Regina Sigmund (RFN) Natalina Lupino (Francja)
Beata Maksymow (Polska)
open Estela Rodríguez (Kuba) Sharon Lee (Wielka Brytania) Yoko Tanabe (Japonia)
Zhang Di (Chiny)

1991 – Barcelona, (Hiszpania)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Cécile Nowak (Francja) Karen Briggs (Wielka Brytania) Legna Verdecia (Kuba)
Ryōko Tani (Japonia)
52 Alessandra Giungi (Włochy) Sharon Rendle (Wielka Brytania) Maritza Pérez (Kuba)
Mutsumi Ueda (Japonia)
56 Miriam Blasco (Hiszpania) Nicole Flagothier (Belgia) Nicola Fairbrother (Wielka Brytania)
Li Zhongyun (Chiny)
61 Frauke Eickhoff (RFN) Diane Bell (Wielka Brytania) Cathérine Fleury (Francja)
Yael Arad (Izrael)
66 Emanuela Pierantozzi (Włochy) Odalys Reve Jimenez (Kuba) Ryoko Fujimoto (Japonia)
Kate Howey (Wielka Brytania)
72 Kim Mi-Jung (Korea Płd.) Yoko Tanabe (Japonia) Laetitia Meignan (Francja)
Marion van Dorssen (Holandia)
72+ Moon Ji-Yoon (Korea Płd.) Zhang Ying (Chiny) Beata Maksymow (Polska)
Monique van der Lee (Holandia)
open Zhuang Xiaoyan (Chiny) Estela Rodríguez (Kuba) Natalina Lupino (Francja)
Claudia Weber (RFN)

1993 – Hamilton, (Kanada)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Ryōko Tani (Japonia) Li Aiyue (Chiny) Joyce Heron (Wielka Brytania)
Giva Tortora (Włochy)
52 Legna Verdecia (Kuba) Almudena Muńoz (Hiszpania) Cécile Nowak (Francja)
Wakaba Suzuki (Japonia)
56 Nicola Fairbrother (Wielka Brytania) Chiyori Tateno (Japonia) Jenny Gal (Holandia)
Driulis González (Kuba)
61 Gella Vandecaveye (Belgia) Yael Arad (Izrael) Diane Bell (Wielka Brytania)
Ileana Beltran (Kuba)
66 Cho Min-Sun (Korea Płd.) Liliko Ogasawara (USA) Odalys Reve Jimenez (Kuba)
Zhang Di (Chiny)
72 Leng Muichun (Chiny) Kate Howey (Wielka Brytania) Kim Mi-Jung (Korea Płd.)
Wiktoria Kazunina (Rosja)
72+ Johanna Hagn (Niemcy) Noriko Anno (Japonia) Monique van der Lee (Holandia)
Swietłana Goundarenko (Rosja)
open Beata Maksymow (Polska) Angelique Seriese (Holandia) Moon Ji-Yoon (Korea Płd.)
Zhang Ying (Chiny)

1995 – Makuhari, (Japonia)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Ryōko Tani (Japonia) Li Aiyue (Chiny) Małgorzata Roszkowska (Polska)
Amarilis Savón (Kuba)
52 Marie-Claire Restoux (Francja) Carolina Mariani (Argentyna) Sharon Rendle (Wielka Brytania)
Legna Verdecia (Kuba)
56 Driulis González (Kuba) Jug Sun-Yong (Korea Płd.) Filipa Cavalleri (Portugalia)
Danielle Zangrando (Brazylia)
61 Jung Sung-Sook (Korea Płd.) Jenny Gal (Holandia) Gella Vandecaveye (Belgia)
Cathérine Fleury (Francja)
66 Cho Min-Sun (Korea Płd.) Odalys Reve Jimenez (Kuba) Liliko Ogasawara (USA)
Aneta Szczepańska (Polska)
72 Diadenis Luna (Kuba) Ulla Werbrouck (Belgia) Tatiana Biełajewa (Ukraina)
Yoko Tanabe (Japonia)
72+ Angelique Seriese (Holandia) Zhang Ying (Chiny) Diana Beltrán (Kuba)
Shon Hyun-Me (Korea Płd.)
open Monique van der Lee (Holandia) Sun Fuming (Chiny) Lee Hyung-Kyung (Korea Płd.)
Estela Rodríguez (Kuba)

1997 – Paryż, (Francja)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Ryōko Tani (Japonia) Amarilis Savón (Kuba) Monika Kurath (Szwajcaria)
Pae Dong-Suk (Korea Pn.)
52 Marie-Claire Restoux (Francja) Kye Sun-Hui (Korea Pn.) Nicole Flagothier (Belgia)
Hyun Sook-Hee (Korea Płd.)
56 Isabel Fernández (Hiszpania) Driulis González (Kuba) Magali Baton (Francja)
Chiyori Tateno (Japonia)
61 Séverine Vandenhende (Francja) Gella Vandecaveye (Belgia) Jung Sung-Sook (Korea Płd.)
Sara Alvarez (Hiszpania)
66 Kate Howey (Wielka Brytania) Anja von Rekowski (Niemcy) Cho Min-Sun (Korea Płd.)
Emanuela Pierantozzi (Włochy)
72 Noriko Anno (Japonia) Diadenis Luna (Kuba) Ednanci Silva (Brazylia)
Ulla Werbrouck (Belgia)
72+ Christine Cicot (Francja) Miho Ninomiya (Japonia) Beata Maksymow (Polska)
Sun Fuming (Chiny)
open Daima Beltrán (Kuba) Raquel Barrientos (Hiszpania) Miho Ninomiya (Japonia)
Yuan Hua (Chiny)

1999 – Birmingham, (Wielka Brytania)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Ryōko Tani (Japonia) Amarilis Savón (Kuba) Anna-Maria Gradante (Niemcy)
Sarah Nichilo-Rosso (Francja)
52 Noriko Narasaki (Japonia) Lenga Verdecia (Kuba) Marie-Claire Restoux (Francja)
Kye Sun-Hui (Korea Pn.)
57 Driulis González (Kuba) Isabel Fernández (Hiszpania) Jessica Gal (Holandia)
Michaela Vernerová (Czechy)
63 Keiko Maeda (Japonia) Gella Vandecaveye (Belgia) Sara Alvarez (Hiszpania)
Karen Roberts (Wielka Brytania)
70 Sibelis Veranes (Kuba) Ulla Werbrouck (Belgia) Kate Howey (Wielka Brytania)
Ylenia Scapin (Włochy)
78 Noriko Anno (Japonia) Yin Yufeng (Chiny) Céline Lebrun (Francja)
Diadenis Luna (Kuba)
78+ Beata Maksymow (Polska) Yuan Hua (Chiny) Karina Bryant (Wielka Brytania)
Miho Ninomiya (Japonia)
open Daima Beltrán (Kuba) Miho Ninomiya (Japonia) Choi Sook-Ie (Korea Płd.)
Cwetana Bojilowa (Bułgaria)

2001 – Monachium, (Niemcy)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Ryōko Tani (Japonia) Ri Kyong-Ok (Korea Pn.) Danieska Carrion (Kuba)
Giuseppina Macri (Włochy)
52 Kye Sun-Hui (Korea Pn.) Raffaella Imbriani (Niemcy) Liu Yuxiang (Chiny)
Lenga Verdecia (Kuba)
57 Yurisleidys Lupetey (Kuba) Deborah Gravenstijn (Holandia) Isabel Fernández (Hiszpania)
Kie Kusakabe (Japonia)
63 Gella Vandecaveye (Belgia) Sara Alvarez (Hiszpania) Anaysis Hernández (Kuba)
Ayumi Tanimoto (Japonia)
70 Masae Ueno (Japonia) Kate Howey (Wielka Brytania) Regla Leyen (Kuba)
Ulla Werbrouck (Belgia)
78 Noriko Anno (Japonia) Yurisel Laborde (Kuba) Céline Lebrun (Francja)
Lee So-Yeon (Korea Płd.)
78+ Yuan Hua (Chiny) Midori Shintani (Japonia) Daima Beltrán (Kuba)
Sandra Köppen (Niemcy)
open Céline Lebrun (Francja) Karina Bryant (Wielka Brytania) Catarina Rodrigues (Portugalia)
Tong Wen (Chiny)

2003 – Osaka, (Japonia)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Ryōko Tani (Japonia) Frédérique Jossinet (Francja) Danieska Carrion (Kuba)
Nese Sensoy (Turcja)
52 Amarilis Savon (Kuba) Annabelle Euranie (Francja) Raffaella Imbriani (Niemcy)
Yuki Yokosawa (Japonia)
57 Kye Sun-Hui (Korea Pn.) Yvonne Bönisch (Niemcy) Yurisleidys Lupetey (Kuba)
Deborah Gravenstijn (Holandia)
63 Daniela Krukower (Argentyna) Driulis González (Kuba) Ylenia Scapin (Włochy)
Anna von Harnier (Niemcy)
70 Masae Ueno (Japonia) Regla Leyen (Kuba) Anett Böhm (Niemcy)
Edith Bosch (Holandia)
78 Noriko Anno (Japonia) Yurisel Laborde (Kuba) Esther San Miguel (Hiszpania)
Edinanci Silva (Brazylia)
78+ Sun Fuming (Chiny) Maki Tsukada (Japonia) Daima Beltrán (Kuba)
Sandra Köppen (Niemcy)
open Tong Wen (Chiny) Karina Bryant (Wielka Brytania) Daima Beltrán (Kuba)
Mara Kovacevic (Serbia i Czarnogóra)

2005 – Kair, (Egipt)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Yanet Bermoy (Kuba) Frédérique Jossinet (Francja) Alina Dumitru (Rumunia)
Soraya Haddad (Algieria)
52 Li Ying (Chiny) Yuki Yokosawa (Japonia) An Kum-Ae (Korea Pn.)
Telma Monteiro (Portugalia)
57 Kye Sun-Hui (Korea Pn.) Yvonne Bönisch (Niemcy) Khishigbat Erdenet-Od (Mongolia)
Sabrina Filzmoser (Austria)
63 Lucie Décosse (Francja) Ayumi Tanimoto (Japonia) Driulis González (Kuba)
Urška Žolnir (Słowenia)
70 Edith Bosch (Holandia) Gévrise Émane (Francja) Catherine Jacques (Belgia)
Rasa Sraka (Słowenia)
78 Yurisel Laborde (Kuba) Sae Nakazawa (Japonia) Céline Lebrun (Francja)
Claudia Zwiers (Holandia)
78+ Tong Wen (Chiny) Karina Bryant (Wielka Brytania) Anne-Sophie Mondičre (Francja)
Maki Tsukada (Japonia)
open Midori Shintani (Japonia) Karina Bryant (Wielka Brytania) Anne-Sophie Mondičre (Francja)
Carola Uilenhoed (Holandia)

2007 – Rio, (Brazylia)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Ryōko Tani (Japonia) Yanet Bermoy (Kuba) Alina Dumitru (Rumunia)
Frédérique Jossinet (Francja)
52 Shi Junjie (Chiny) Telma Monteiro (Portoryko) An Kum-Ae (Korea Pn.)
Yuka Nishida (Japonia)
57 Kye Sun-Hui (Korea Pn.) Isabel Fernández (Hiszpania) Aiko Sato (Japonia)
Bernadett Baczko (Węgry)
63 Driulis Gonzales (Kuba) Lucie Décosse (Francja) Elisabeth Willeboordse (Holandia)
Ayumi Tanimoto (Japonia)
71 Gévrise Émane (Francja) Ronda Rousey (USA) Ylenia Scapin (Włochy)
Anett Mészáros (Węgry)
78 Yurisel Laborde (Kuba) Sae Nakazawa (Japonia) Stéphanie Possamaï (Francja)
Geyong Jeong (Korea Płd.)
78+ Tong Wen (Chiny) Maki Tsukada (Japonia) Sandra Koeppen (Niemcy)
Carol Uilenhoed (Holandia)
open Maki Tsukada (Japonia) Lucija Polauder (Słowenia) Anne-Sophie Mondičre (Francja)
Jelena Iwaszczenko (Rosja)

2009 – Rotterdam, (Holandia)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Tomoko Fukumi (Japonia) Oiana Blanco (Hiszpania) Chung Jung-Yeon (Korea Płd.)
Frédérique Jossinet (Francja)
52 Misato Nakamura (Japonia) Yanet Bermoy (Kuba) Romy Tarangul (Niemcy)
Ana Carrascosa (Hiszpania)
57 Morgane Ribout (Francja) Telma Monteiro (Portugalia) Kifajat Gasimowa (Azerbejdżan)
Hedvig Karakas (Węgry)
63 Yoshie Ueno (Japonia) Elisabeth Willeboordse (Holandia) Claudia Malzahn (Niemcy)
Alice Schlesinger (Izrael)
70 Yuri Alvear (Kolumbia) Anett Mészáros (USA) Mina Watanabe (Japonia)
Houda Miled (Tunezja)
78 Marhinde Verkerk (Holandia) Maryna Pryszczepa (Ukraina) Heide Wollert (Niemcy)
Sun Yi (Chiny)
78+ Tong Wen (Chiny) Karina Bryant (Wielka Brytania) Maki Tsukada (Japonia)
Idalis Ortis Boucurt (Kuba)

2010 – Tokio, (Japonia)[edytuj | edytuj kod]

kat. Złoty medal
Srebrny medal
Brązowy medal
48 Haruna Asami (Japonia) Tomoko Fukumi (Japonia) Sara Menezes (Brazylia)
Alina Alexandra Dumitru (Rumunia)
52 Yuka Nishida (Japonia) Misato Nakamura (Japonia) Natalja Kuziutina (Rosja)
Bundmaa Munkhbaatar (Mongolia)
57 Kaori Matsumoto (Japonia) Sabrina Filzmoser (Portugalia) Kifajat Gasimowa (Austria)
Ioulietta Boukouvala (Grecja)
63 Yoshie Ueno (Japonia) Miki Tanaka (Japonia) Yaritza Abel (Kuba)
Ramiła Jusubowa (Azerbejdżan)
70 Lucie Décosse (Francja) Anett Mészáros (USA) Rasa Sraka (Słowenia)
Yoriko Kunihara (Japonia)
78 Kayla Harrison (USA) Mayra Aguiar (Brazylia) Akari Ogata (Japonia)
Yang Xiuli (Chiny)
78+ Mika Sugimoto (Japonia) Qin Qian (Chiny) Maki Tsukada (Japonia)
Idalis Ortis Boucurt (Holandia)
open Mika Sugimoto (Japonia) Qin Qian (Chiny) Tea Donguzaszwili (Rosja)
Megumi Tachimoto (Japonia)