Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2011 (eliminacje)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Mistrzostwa Europy U-17 w piłce nożnej 2011 (Runda kwalifikacyjna))
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Eliminacje do EURO 2011 rozpoczęły się 27 września 2010 i trwały do 31 marca 2011. Udział w eliminacjach wzięły 52 reprezentacje narodowye z których wyłoniono 7 finalistów, którzy dołączą do gospodarza - Serbii

Runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Grupa 1[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
Grecja Grecja 7 3 2 1 0 5 1 +4
Chorwacja Chorwacja 5 3 1 2 0 4 3 +1
Izrael Izrael 4 3 1 1 1 4 6 -2
Bułgaria Bułgaria 0 3 0 0 3 1 4 -3
27 września 2010
Grecja Grecja 1:0 Bułgaria Bułgaria Josip Uravić Pepi, Krk Chorwacja
Chorwacja Chorwacja 2:2 Izrael Izrael Gradski stadion Crikvenica, Crikvenica Chorwacja
29 września 2010
Grecja Grecja 4:1 Izrael Izrael Stadion Žuknica, Kostrena Chorwacja
Bułgaria Bułgaria 1:2 Chorwacja Chorwacja Stadion Mavrinci, Čavle Chorwacja
2 października 2010
Chorwacja Chorwacja 0:0 Grecja Grecja Stadion Žuknica, Kostrena Chorwacja
Izrael Izrael 1:0 Bułgaria Bułgaria Stadion Mavrinci, Čavle Chorwacja

Grupa 2[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
Niemcy Niemcy 9 3 3 0 0 13 2 +11
Austria Austria 4 3 1 1 1 5 3 +2
Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 3 3 1 0 2 5 10 -5
Estonia Estonia 1 3 0 1 2 2 10 -8
15 października 2010
Austria Austria 3:0 Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina Kuusalu Stadium, Kuusalu Estonia
Niemcy Niemcy 5:0 Estonia Estonia Stadion Kadrioru, Tallin Estonia
17 października 2010
Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 1:6 Niemcy Niemcy Kuusalu Stadium, Kuusalu Estonia
Austria Austria 1:1 Estonia Estonia Stadion Kadrioru, Tallin Estonia
20 października 2010
Niemcy Niemcy 2:1 Austria Austria Kuusalu Stadium, Kuusalu Estonia
Estonia Estonia 1:4 Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina Stadion Kadrioru, Tallin Estonia

Grupa 3[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
Anglia Anglia 7 3 2 1 0 5 1 +4
Gruzja Gruzja 7 3 2 1 0 4 2 +2
Polska Polska 1 3 0 1 2 1 3 -2
Szwecja Szwecja 1 3 0 1 2 0 4 -4
18 października 2010
Polska Polska 1:2 Gruzja Gruzja Stadion Borysa Paiczadze, Tbilisi Gruzja
Anglia Anglia 3:0 Szwecja Szwecja Stadion Micheila Meschiego, Tbilisi Gruzja
20 października 2010
Polska Polska 0:0 Szwecja Szwecja Stadion Micheila Meschiego, Tbilisi Gruzja
Gruzja Gruzja 1:1 Anglia Anglia Stadion Borysa Paiczadze, Tbilisi Gruzja
23 października 2010
Anglia Anglia 1:0 Polska Polska Stadion Micheila Meschiego, Tbilisi Gruzja
Szwecja Szwecja 0:1 Gruzja Gruzja Stadion Borysa Paiczadze, Tbilisi Gruzja

Grupa 4[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
Norwegia Norwegia 9 3 3 0 0 6 0 +6
Irlandia Irlandia 6 3 2 0 1 5 2 +3
Albania Albania 1 3 0 1 2 1 5 -4
Malta Malta 1 3 0 1 2 2 7 -5
25 września 2010
Irlandia Irlandia 3:1 Malta Malta Ta' Qali Stadium, Ta' Qali Malta
Norwegia Norwegia 2:0 Albania Albania Ta' Qali Stadium, Ta' Qali Malta
27 września 2010
Albania Albania 0:2 Irlandia Irlandia Ta' Qali Stadium, Ta' Qali Malta
Norwegia Norwegia 3:0 Malta Malta Gronner, Ta' Qali Malta
30 września 2010
Irlandia Irlandia 0:1 Norwegia Norwegia Hibernians Ground, Paola Malta
Malta Malta 1:1 Albania Albania Ta' Qali Stadium, Ta' Qali Malta

Grupa 5[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
Portugalia Portugalia 9 3 3 0 0 8 1 +7
Irlandia Północna Irlandia Północna 4 3 1 1 1 7 3 +4
Czarnogóra Czarnogóra 4 3 1 1 1 2 4 -2
Azerbejdżan Azerbejdżan 0 3 0 0 3 1 10 -9
22 października 2010
Portugalia Portugalia 2:0 Azerbejdżan Azerbejdżan Sports Center CF Fão, Fão Portugalia
Irlandia Północna Irlandia Północna 0:0 Czarnogóra Czarnogóra Estádio do Varzim SC, Póvoa de Varzim Portugalia
24 października 2010
Portugalia Portugalia 3:0 Czarnogóra Czarnogóra Estádio do Varzim SC, Póvoa de Varzim Portugalia
Azerbejdżan Azerbejdżan 0:6 Irlandia Północna Irlandia Północna Sports Center CF Fão, Fão Portugalia
27 października 2010
Irlandia Północna Irlandia Północna 1:3 Portugalia Portugalia Estádio Cidade de Barcelos, Barcelos Portugalia
Czarnogóra Czarnogóra 2:1 Azerbejdżan Azerbejdżan Sports Center CF Fão, Fão Portugalia

Grupa 6[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
Rumunia Rumunia 9 3 3 0 0 12 0 +12
Białoruś Białoruś 6 3 2 0 1 18 4 +14
Kazachstan Kazachstan 3 3 1 0 2 4 7 -3
Liechtenstein Liechtenstein 0 3 0 0 3 0 23 -23
21 września 2010
Rumunia Rumunia 1:0 Kazachstan Kazachstan Gorodskoi Stadium, Mołodeczno Białoruś
Białoruś Białoruś 12:0 Liechtenstein Liechtenstein Stadion Tarpieda, Żodzino Białoruś
23 września 2010
Rumunia Rumunia 9:0 Liechtenstein Liechtenstein Gorodskoi Stadium, Mołodeczno Białoruś
Kazachstan Kazachstan 2:6 Białoruś Białoruś Stadion Tarpieda, Żodzino Białoruś
26 września 2010
Białoruś Białoruś 0:2 Rumunia Rumunia Stadion Tarpieda, Żodzino Białoruś
Liechtenstein Liechtenstein 0:2 Kazachstan Kazachstan Gorodskoi Stadium, Mołodeczno Białoruś

Grupa 7[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
Islandia Islandia 6 3 2 0 1 6 5 +1
Turcja Turcja 6 3 2 0 1 9 3 +6
Czechy Czechy 4 3 1 1 1 6 9 -3
Armenia Armenia 1 3 0 1 2 2 6 -4
22 września 2010
Turcja Turcja 3:0 Armenia Armenia KR-Vollur, Reykjavík Islandia
Czechy Czechy 4:2 Islandia Islandia Laugardalsvöllur, Reykjavík Islandia
24 września 2010
Czechy Czechy 1:1 Armenia Armenia Akranesvöllur, Akranes Islandia
Islandia Islandia 2:0 Turcja Turcja Víkingsvöllur, Reykjavík Islandia
27 września 2010
Turcja Turcja 6:1 Czechy Czechy Grindavíkurvöllur, Grindavík Islandia
Armenia Armenia 1:2 Islandia Islandia Keflavíkurvöllur, Keflavík Islandia

Grupa 8[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
Dania Dania 9 3 3 0 0 10 0 +10
Belgia Belgia 6 3 2 0 1 9 4 +5
Litwa Litwa 3 3 1 0 2 3 12 -9
Walia Walia 0 3 0 0 3 0 6 -6
22 września 2010
Walia Walia 0:1 Dania Dania Stadion Sūduva, Mariampol Litwa
Belgia Belgia 5:2 Litwa Litwa Stadion im. S. Dariusa i Girėnasa, Kowno Litwa
24 września 2010
Belgia Belgia 0:2 Dania Dania Stadion Sūduva, Mariampol Litwa
Litwa Litwa 1:0 Walia Walia Stadion im. S. Dariusa i Girėnasa, Kowno Litwa
27 września 2010
Walia Walia 0:4 Belgia Beliga Stadion Sūduva, Mariampol Litwa
Dania Dania 7:0 Litwa Litwa Stadion im. S. Dariusa i Girėnasa, Kowno Litwa

Grupa 9[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
Włochy Włochy 9 3 3 0 0 6 3 +3
Francja Francja 4 3 1 1 1 3 3 0
Słowenia Słowenia 3 3 1 0 2 4 4 0
Cypr Cypr 1 3 0 1 2 1 4 -3
27 października 2010
Francja Francja 1:0 Słowenia Słowenia Municipal Stadium, Jeroskipu Cypr
Włochy Włochy 1:0 Cypr Cypr Peyia Municipal Stadium, Pafos Cypr
29 października 2010
Francja Francja 1:1 Cypr Cypr Peyia Municipal Stadium, Pafos Cypr
Słowenia Słowenia 2:3 Włochy Włochy Municipal Stadium, Jeroskipu Cypr
1 listopada 2010
Włochy Włochy 2:1 Francja Francja Municipal Stadium, Jeroskipu Cypr
Cypr Cypr 0:2 Słowenia Słowenia Peyia Municipal Stadium, Pafos Cypr

Grupa 10[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
Słowacja Słowacja 7 3 2 1 0 9 1 +8
Węgry Węgry 7 3 2 1 0 8 1 +7
Wyspy Owcze Wyspy Owcze 1 3 0 1 2 0 5 -5
Andora Andora 1 3 0 1 2 0 10 -10
20 września 2010
Słowacja Słowacja 3:0 Wyspy Owcze Wyspy Owcze Stadion Bük, Bük Węgry
Węgry Węgry 5:0 Andora Andora Rohonci úti Stadion, Szombathely Węgry
22 września 2010
Słowacja Słowacja 5:0 Andora Andora Rohonci úti Stadion, Szombathely Węgry
Wyspy Owcze Wyspy Owcze 0:2 Węgry Węgry Stadion Bük, Bük Węgry
25 września 2010
Węgry Węgry 1:1 Słowacja Słowacja Rohonci úti Stadion, Szombathely Węgry
Andora Andora 0:0 Wyspy Owcze Wyspy Owcze Stadion Bük, Bük Węgry

Grupa 11[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
Holandia Holandia 7 3 2 1 0 8 1 +7
Ukraina Ukraina 5 3 1 2 0 2 1 +7
Łotwa Łotwa 4 3 0 1 2 2 1 +1
San Marino San Marino 0 3 0 0 3 0 9 -9
21 października 2010
Ukraina Ukraina 1:0 San Marino San Marino Montecchio stadium, Montecchio San Marino
Holandia Holandia 1:0 Łotwa Łotwa Stadion Olimpijski, Serravalle San Marino
23 października 2010
Ukraina Ukraina 0:0 Łotwa Łotwa Stadion Olimpijski, Serravalle San Marino
San Marino San Marino 0:6 Holandia Holandia Stadion Olimpijski, Serravalle San Marino
26 października 2010
Holandia Holandia 1:1 Ukraina Ukraina Stadion Olimpijski, Serravalle San Marino
Łotwa Łotwa 2:0 San Marino San Marino Montecchio stadium, Montecchio San Marino

Grupa 12[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
Szwajcaria Szwajcaria 7 3 2 1 0 4 1 +3
Szkocja Szkocja 7 3 2 1 0 3 1 +2
Luksemburg Luksemburg 3 3 1 0 2 4 3 +1
Macedonia Macedonia 0 3 0 0 3 1 7 -6
17 września 2010
Szkocja Szkocja 1:0 Macedonia Macedonia Stade rue Henri Dunant, Beggen Luksemburg
Szwajcaria Szwajcaria 1:0 Luksemburg Luksemburg Stade Junglinster, Junglinster Luksemburg
19 września 2010
Szwajcaria Szwajcaria 3:1 Macedonia Macedonia Stade Municipal, Bettembourg Luksemburg
Luksemburg Luksemburg 1:2 Szkocja Szkocja Stade rue Henri Dunant, Beggen Luksemburg
23 września 2010
Szkocja Szkocja 0:0 Szwajcaria Szwajcaria Stade Junglinster, Junglinster Luksemburg
Macedonia Macedonia 0:3 Luksemburg Luksemburg Stade Municipal, Bettembourg Luksemburg

Grupa 13[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
Hiszpania Hiszpania 9 3 3 0 0 9 2 +7
Rosja Rosja 4 3 1 1 1 7 4 +3
Finlandia Finlandia 4 3 1 1 1 3 4 -1
Mołdawia Mołdawia 0 3 0 0 3 2 11 -9
16 października 2010
Rosja Rosja 1:1 Finlandia Finlandia Guillermo Amor, Benidorm Hiszpania
Hiszpania Hiszpania 4:1 Mołdawia Mołdawia Guillermo Amor, Benidorm Hiszpania
18 października 2010
Rosja Rosja 5:1 Mołdawia Mołdawia Guillermo Amor, Benidorm Hiszpania
Finlandia Finlandia 0:3 Hiszpania Hiszpania Guillermo Amor, Benidorm Hiszpania
21 października 2010
Hiszpania Hiszpania 2:1 Rosja Rosja Guillermo Amor, Benidorm Hiszpania
Mołdawia Mołdawia 0:2 Finlandia Finlandia Camilo Cano, La Nucia Hiszpania

Klasyfikacja trzecich miejsc[edytuj | edytuj kod]

Trzynaście najlepszych reprezentacji, które w swoich grupach zajęły trzecie miejsca, dostały szansę dostać się do 2 rundy kwalifikacji. Aby wyłonić wspomniane trzynaście drużyn z trzynastu grup eliminacyjnych stworzona została specjalna tabela. Drużyny zajmujące trzecie miejsca w swoich grupach mają odliczone punkty zdobyte w meczach z drużynami z ostatnich miejsc w swoich grupach. Dwie najlepsze reprezentacje z trzecich miejsc awansowały dalej.

Grupa Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
7 Czechy Czechy 3 2 1 0 1 5 8 -3
11 Łotwa Łotwa 1 2 0 1 1 0 1 -1
1 Izrael Izrael 1 2 0 1 1 3 6 -3
13 Finlandia Finlandia 1 2 0 1 1 1 4 -3
7 Czarnogóra Czarnogóra 1 2 0 1 1 0 3 -3
9 Słowenia Słowenia 0 2 0 0 2 2 4 -2
3 Polska Polska 0 2 0 0 2 1 3 -2
12 Luksemburg Luksemburg 0 2 0 0 2 1 3 -2
4 Albania Albania 0 2 0 0 2 0 4 -4
6 Kazachstan Kazachstan 0 2 0 0 2 2 7 -5
10 Wyspy Owcze Wyspy Owcze 0 2 0 0 2 0 5 -5
2 Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 0 2 0 0 2 1 9 -8
8 Litwa Litwa 0 2 0 0 2 2 12 -10