Mistrzostwa Europy w Curlingu 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Mistrzostwa Europy w Curlingu 2013 odbyły się dwuetapowo, grupa C rywalizowała w duńskim Tårnby między 7 a 12 października, grupy A i B swój turniej rozegrały w Stavanger, na lodowisku Sørmarka Arena od 23 do 30 listopada. W rywalizacji łącznie wzięły udział 54 zespoły (22 kobiece i 32 męskie).

Tytułów mistrzowskich z 2012 broniły Rosjanki i Szwedzi. Zarówno Rosjanki jak i Szwedzi, uplasowali się na 5. miejscu. Zawodniczki z Rosji (Anna Sidorowa) przegrały mecz barażowy o awans do fazy play-off przeciwko Danii. Męska drużyna Szwecji (Niklas Edin) mając 4 porażki nie zakwalifikowała się do fazy finałowej.

Konkurencję pań wygrała reprezentacja Szwecji (Margaretha Sigfridsson), która w finale pokonała Szkotki (Eve Muirhead) 10:5. Szwedki do fazy finałowej zakwalifikowały się z 3. miejsca Round Robin. W dolnym meczu Page play-off pokonały Dunki 10:2, w półfinale wynikiem 7:6 były lepsze od Szwajcarek. Porażka zespołu szkockiego w finale była jedyną porażką tej ekipy w całym turnieju. Na najniższym stopniu podium uplasowały się Szwajcarki dowodzone przez Mirjam Ott, mecz o 3. miejsce przeciwko Danii (Lene Nielsen) zakończył się wynikiem 6:4.

W grupie B triumfowały Finki (Sanna Puustinen). Do wyższej dywizji awansowały również Estonki (Maile Mölder), będzie to ich debiut w grupie A. W fazie play-off uczestniczyły również Angielki i Austriaczki. Do niższej klasy rozgrywek spadły Norweżki (Marianne Rørvik) i Włoszki (Veronica Zappone), obie drużyny w rundzie grupowej odniosły tylko po jednym zwycięstwie. Do turnieju grupy C zostały zdegradowane Słowenki (Valentina Jurinčič) i Hiszpanki (Irantzu García).

Tytuły mistrzów Europy wywalczyli Szwajcarzy (Sven Michel), w meczu finałowym pokonali gospodarzy (Thomas Ulsrud) 8:6. Wcześniej ekipy te rywalizowały w górnym meczu fazy finałowej, w którym to Norwegowie zwyciężyli 7:4. Brązowe medale w męskiej rywalizacji zdobyli Szkoci (David Murdoch) pokonując w małym finale Duńczyków (Rasmus Stjerne) 7:6. Te same drużyny spotkały się w meczu Page play-off, tam lepsi byli Skandynawowie.

Najsłabszymi drużynami grupy A były drużyny fińska (Tomi Rantamäki) i francuska (Joffrey Vincent). Finowie rok wcześniej awansowali z niżej klasy rozgrywek, natomiast Francuzi ostatni raz grali tam w 2005. Grupę B wygrali Niemcy (Johnny Jahr), którzy w finale pokonali Włochów (Amos Mosaner) 9:3. Dodatkowo męska reprezentacja Niemiec była jedynym zespołem, który w trakcie turnieju nie przegrał żadnego spotkania. Do grupy C spadli Belgowie (Timothy Verreycken) i Słowacy (Pavel Kocian).

Występ reprezentacji Polski kobiet (Elżbieta Ran) zakończył się na 8. miejscu z 3 wygranymi i 6 przegranymi meczami. Męska drużyna (Tomasz Zioło) wygrała ostatni mecz w fazie grupowej przeciwko Holendrom (Jaap van Dorp) 7:5. Reprezentacje te zrównały się bilansem (5 wygranych i 2 porażki) i zajmowały wspólnie 2 miejsce. W tej sytuacji rozegrano mecz barażowy o wejście do rundy finałowej, drugi mecz tych zespołów zakończył się wygraną zespołu holenderskiego 11:7. Polacy zostali sklasyfikowani ostatecznie na 6. miejscu. Jest to najlepszy wynik osiągnięty przez polskich mężczyzn, wcześniej było to 18. miejsce osiągnięte w 2008 i 2011.

Z październikowych zmagań grupy C do grupy B awansowały Białorusinki oraz Słowenki. Wśród panów zakwalifikowali się Walijczycy oraz Rumuni, którzy zadebiutowali w rozgrywkach wyższej klasy.

Zawody są eliminacjami do MŚ Kobiet 2014 (8 miejsc) i Mężczyzn (8 miejsc). Do czempionatu globu zakwalifikowały się żeńskie reprezentacje Szwecji, Szkocji, Szwajcarii, Danii, Rosji, Czech, Łotwy i Niemiec (dzięki wygranej nad Finlandią w challange'u). W męskim turnieju rozgrywanym w Pekinie wystąpią Norwegowie, Szwajcarzy, Szkoci, Duńczycy, Szwedzi, Rosjanie, Czesi oraz Niemcy, którzy wygrali challenge przeciwko Łotyszom.

Spis treści
  Grupa A
Kobiety
Reprezentacje
Round Robin123456789  
Tie-breaker
Playoff1-23-4PółfinałMały finałFinał
Klasyfikacja końcowa
Mężczyźni
Reprezentacje
Round Robin123456789
Playoff1-23-4PółfinałMały finałFinał
Klasyfikacja końcowa
  Grupa B
  Grupa C
  Linki zewnętrzneZobacz też
2012 2013 2014

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacje[edytuj | edytuj kod]

Kraj Miasto i klub Czwarta Trzecia Druga Otwierająca Rezerwowa
 Czechy Praga
Curling Club Artima
Anna Kubešková Tereza Plíšková Martina Strnadová Klára Svatoňová Veronika Herdová
 Dania Hvidovre
Hvidovre Curling Club
Lene Nielsen Helle Simonsen Jeanne Ellegaard Maria Poulsen Mette de Neergaard
 Łotwa Ryga
Sports Club OB
Evita Regža Dace Regža Ieva Bērziņa Žaklina Litaunīece Iluta Linde
 Niemcy Garmisch-Partenkirchen
SC Riessersee
Andrea Schöpp Imogen Oona Lehmann Corinna Scholz Stella Heiss Nicole Muskatewitz
 Norwegia Snarøya
Snarøen Curling Club
Marianne Rørvik Anneline Skårsmoen Camilla Holth Julie Kjaer-Molnar Pia Trulsen
 Rosja Moskwa
Moskvitch Curling Club
Anna Sidorowa Margarita Fomina Aleksandra Saitowa Ekaterina Gałkina Nkeiruka Ezekh
 Szkocja Pitlochry
Dunkeld Curling Club
Eve Muirhead Anna Sloan Vicki Adams Claire Hamilton Lauren Gray
 Szwajcaria Davos
Davos Curling Club
Mirjam Ott Carmen Schäfer Carmen Küng Janine Greiner Alina Pätz
 Szwecja Skellefteå
Skellefteå Curlingklubb
Maria Prytz Christina Bertrup Maria Wennerström Margaretha Sigfridsson Agnes Knochenhauer
 Włochy Pinerolo
Sporting Club Pinerolo
Veronica Zappone Sara Levetti Elisa Patono Arianna Losano Martina Bronsino

Round Robin[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja po Round Robin
# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R Prz W P
1  Szkocja 9 0 42 27 3 16 81 37
2  Szwajcaria 7 2 42 28 7 18 65 42
3  Szwecja 6 3 40 31 10 14 64 46
4  Dania 6 3 42 31 3 20 59 49
 Rosja 6 3 36 32 9 9 72 47
6  Czechy 4 5 34 39 7 8 58 66
7  Łotwa 3 6 32 40 7 8 48 74
8  Niemcy 2 7 36 37 10 11 51 59
9  Norwegia 1 8 27 46 2 6 44 80
10  Włochy 1 8 26 46 2 6 35 87

     Awans do fazy playoff

     Tie-breaker o awans do fazy playoff

     Challenge do MŚ

     Spadek do grupy B

Sesja 1.[edytuj | edytuj kod]

23 listopada 2013; 14:30

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Szkocja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 1 2 0 6 0 1 x x 11
 Rosja 1 0 0 0 2 0 2 0 x x 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Norwegia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 2 3 0 4 0 0 1 1 x 12
 Włochy 0 0 0 2 0 1 1 0 0 x 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Szwajcaria 0 0 2 2 2 0 0 1 0 1 8
 Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 0 0 2 1 0 1 0 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Szwecja 1 1 1 2 0 0 3 2 x x 10
 Czechy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 2 1 0 0 x x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
E  Łotwa 0 0 1 0 1 0 0 2 1 0 1 6
 Niemcy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 0 1 0 0 2 0 5

Sesja 2.[edytuj | edytuj kod]

24 listopada 2013; 8:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Włochy 0 0 2 0 1 0 1 0 1 0 5
 Szwecja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 3 0 1 0 1 0 1 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Rosja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 2 0 1 0 1 0 0 6
 Czechy 0 0 3 0 1 0 2 0 1 3 10
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Łotwa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 1 0 1 0 0 1 0 x 5
 Szkocja 0 0 0 5 0 2 1 0 4 x 12
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Niemcy 1 0 3 0 0 0 0 1 0 x 5
 Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 1 1 3 0 2 x 9
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Norwegia 0 0 1 0 0 0 1 0 x x 2
 Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 0 1 1 1 0 1 x x 7

Sesja 3.[edytuj | edytuj kod]

24 listopada 2013; 16:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Dania 1 2 1 1 0 4 x x x x 9
 Norwegia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 2 0 x x x x 2
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Szkocja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 2 0 2 0 0 0 1 7
 Niemcy 1 0 2 0 1 0 1 1 0 0 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Rosja 0 0 2 0 2 0 4 0 1 x 9
 Szwecja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 1 0 1 0 x 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 0 0 1 0 1 1 0 3 9
 Łotwa 0 0 1 2 0 1 0 0 3 0 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Włochy 0 1 2 1 3 1 0 1 x x 9
 Czechy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 0 0 1 0 x x 2

Sesja 4.[edytuj | edytuj kod]

25 listopada 2013; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Czechy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 3 3 4 x x x 11
 Łotwa 0 1 0 0 0 0 0 x x x 1
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 0 0 2 0 2 1 x 7
 Szwecja 0 1 0 1 0 0 1 0 0 x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Niemcy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 2 2 1 0 2 5 x x 14
 Włochy 0 0 0 0 0 2 0 0 x x 2
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Dania 0 0 0 1 0 0 x x x x 1
 Szkocja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 2 3 0 1 1 x x x x 10
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Rosja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 2 3 0 4 x x x 12
 Norwegia 0 2 0 0 0 1 0 x x x 3

Sesja 5.[edytuj | edytuj kod]

25 listopada 2013; 19:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 1 1 2 3 x x x 10
 Włochy 0 1 0 0 0 0 0 x x x 1
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Łotwa 0 0 0 2 0 0 x x x x 2
 Rosja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 4 1 1 0 4 0 x x x x 10
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Szkocja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 5 0 0 2 0 1 0 2 0 0 10
 Czechy 0 2 0 0 2 0 2 0 2 1 9
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Norwegia 0 0 2 0 2 0 1 0 0 x 5
 Niemcy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 0 2 0 2 0 1 1 x 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Szwecja 0 0 1 2 0 2 1 0 0 x 6
 Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 0 1 0 0 1 1 x 4

Sesja 6.[edytuj | edytuj kod]

26 listopada 2013; 12:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Łotwa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 1 0 0 1 0 1 2 0 6
 Dania 1 0 0 2 2 0 2 0 0 1 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Włochy 0 0 1 0 0 1 x x x x 2
 Szkocja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 5 2 0 3 2 0 x x x x 12
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Szwecja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 2 2 0 0 1 2 3 x 13
 Norwegia 0 1 0 0 3 2 0 0 0 x 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Czechy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 0 0 1 0 x x 3
 Szwajcaria 0 2 2 0 2 2 0 1 x x 9
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Niemcy 0 0 0 1 0 1 0 0 x x 2
 Rosja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 2 1 0 2 0 0 2 x x 8

Sesja 7.[edytuj | edytuj kod]

26 listopada 2013; 20:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
A  Norwegia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 4 0 0 0 1 0 0 7
 Czechy 0 0 1 0 0 2 0 1 0 3 1 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Niemcy 0 0 1 0 0 0 1 0 x x 2
 Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 0 2 2 1 0 0 x x 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Dania 1 0 1 1 0 1 0 1 0 1 6
 Rosja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 1 0 2 0 2 0 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Łotwa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 3 3 1 0 1 0 1 x 11
 Włochy 0 1 0 0 0 2 0 2 0 x 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Szkocja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 1 0 1 0 1 1 6
 Szwecja 0 1 0 1 0 1 0 2 0 0 5

Sesja 8.[edytuj | edytuj kod]

27 listopada 2013; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Rosja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 0 0 0 2 1 0 1 6
 Szwajcaria 0 0 0 0 1 2 0 0 1 0 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Szwecja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 1 3 2 x x x 8
 Łotwa 0 0 1 0 0 0 0 x x x 1
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Czechy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 2 0 1 2 0 1 7
 Niemcy 0 1 0 1 0 1 0 0 1 0 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Szkocja 2 2 3 0 2 1 x x x x 10
 Norwegia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 1 0 0 x x x x 1
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 1 2 0 1 1 0 x x 7
 Włochy 0 0 0 0 1 0 0 1 x x 2

Sesja 9.[edytuj | edytuj kod]

28 listopada 2013; 8:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Szwecja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 2 0 3 0 0 0 0 7
 Niemcy 0 1 0 0 2 0 2 0 0 0 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Czechy 0 0 0 2 0 2 0 1 x x 5
 Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 2 0 3 0 3 0 x x 10
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Norwegia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 1 0 1 0 1 0 2 0 6
 Łotwa 1 0 0 1 0 1 0 2 0 4 9
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Włochy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 0 2 0 1 0 x 5
 Rosja 0 1 0 3 1 0 0 0 6 1 11
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 0 0 1 0 x x x 3
 Szkocja 20 0 3 1 2 0 5 x x x 13

Tie-breaker[edytuj | edytuj kod]

28 listopada 2013; 20:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Rosja 0 2 0 0 0 0 0 1 0 x 3
 Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 1 0 1 1 0 2 x 7

Playoff[edytuj | edytuj kod]

  Playoff Półfinał Mecz o 3. miejsce Finał
                                     
1   Szkocja 10     1   Szkocja 5
2   Szwajcaria 3         3   Szwecja 10
    2   Szwajcaria 6
  3   Szwecja 7    
3   Szwecja 10 2   Szwajcaria 6
4   Dania 2   4   Dania 4


1-2[edytuj | edytuj kod]

29 listopada 2013; 13:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Szwajcaria 0 1 0 0 0 1 0 1 x x 3
 Szkocja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 2 3 0 4 0 x x 10

3-4[edytuj | edytuj kod]

29 listopada 2013; 13:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Szwecja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 0 3 2 0 3 x x 10
 Dania 0 0 0 1 0 0 1 0 x x 2

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

29 listopada 2013; 20:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Szwecja 0 0 2 1 0 1 0 3 0 0 7
 Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 1 0 2 0 1 1 6

Mały finał[edytuj | edytuj kod]

30 listopada 2013; 10:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 0 2 1 0 0 1 x 6
 Dania 1 0 0 1 0 0 2 0 0 x 4

Finał[edytuj | edytuj kod]

30 listopada 2013; 10:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Szwecja 1 0 3 0 0 0 2 0 1 3 10
 Szkocja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 0 2 1 0 1 0 0 5

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R Prz W P
1  Szwecja 9 3 53 42 14 18 91 59
2  Szkocja 10 1 50 35 5 18 96 50
3  Szwajcaria 8 4 54 39 11 20 80 63
4  Dania 7 5 53 40 8 24 72 68
5  Rosja 6 4 38 38 10 9 75 51
6  Czechy 4 5 34 39 7 8 58 66
7  Łotwa 3 6 32 40 7 8 48 74
8  Niemcy 4 8 48 46 17 18 67 70
9  Norwegia 1 8 27 46 2 6 44 80
10  Włochy 1 8 26 46 2 6 35 87

Challenge do Mistrzostw Świata 2014[edytuj | edytuj kod]

29 listopada 2013; 20:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Niemcy 0 0 0 2 0 0 0 2 0 0 4
 Finlandia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 1 2 1 0 0 1 5

30 listopada 2013; 10:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
H  Finlandia 0 0 0 0 2 1 0 0 0 x 3
 Niemcy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 0 0 0 2 1 x 6

30 listopada 2013; 15:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
H  Finlandia 0 1 1 0 0 0 0 0 1 x 3
 Niemcy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 1 1 1 1 0 x 6

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacje[edytuj | edytuj kod]

Kraj Miasto i klub Czwarty Trzeci Drugi Otwierający Rezerwowy
 Czechy Brno
První curlingový klub Brno
Jiří Snítil Martin Snítil Jindřich Kitzberger Marek Vydra Jakub Bares
 Dania Hvidovre
Hvidovre Curling Club
Rasmus Stjerne Johnny Frederiksen Mikkel Poulsen Troels Harry Lars Vilandt
 Finlandia Hyvinkää
Hyvinkää Curling Club
Toni Anttila Tomi Rantamäki Pekka Peura Jermu Pöllänen Kimmo Ilvonen
 Francja Saint-Gervais-les-Bains
Curling Club de Saint-Gervais
Joffrey Vincent Guillaume Vincent Frédéric Buttoudin Rodolphe Vincent Tom Berrin
 Łotwa Ryga
A41 Curling Club
Ritvars Gulbis Normunds Šarsūnš Aivars Avotiņš Artūrs Gerhards Raivis Bušmanis
 Norwegia Snarøya
Snarøen Curling Club
Thomas Ulsrud Torger Nergård Christoffer Svae Håvard Vad Petersson Markus Høiberg
 Rosja Moskwa
Moskvitch Curling Club
Andriej Drozdow Jewgienij Arkipow Aleksiej Stukalski Piotr Dron Aleksander Kozyrew
 Szkocja Lockerbie
Lockerbie Curling Club
David Murdoch Tom Brewster Greg Drummond Scott Andrews Michael Goodfellow
 Szwajcaria Adelboden
Curling Club Adelboden
Sven Michel Claudio Pätz Sandro Trolliet Simon Gempeler Benoît Schwarz
 Szwecja Karlstad
Karlstads Curingklubb
Niklas Edin Sebastian Kraupp Fredrik Lindberg Viktor Kjäll Oskar Eriksson

Round Robin[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja po Round Robin
# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R S W P
1  Norwegia 8 1 41 32 7 14 66 38
2  Szwajcaria 7 2 39 34 11 8 66 46
3  Dania 7 2 35 30 11 11 62 38
4  Szkocja 7 2 40 31 7 10 68 48
5  Szwecja 5 4 33 34 13 7 54 48
6  Rosja 4 5 35 33 13 8 48 52
7  Czechy 3 6 33 41 9 3 50 61
8  Łotwa 2 7 36 39 6 9 45 62
9  Finlandia 1 8 34 44 8 7 52 74
 Francja 1 8 29 37 7 6 32 76

     Awans do fazy playoff

     Challenge do MŚ

     Spadek do grupy B

Sesja 1.[edytuj | edytuj kod]

23 listopada 2013; 8:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Francja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 1 0 1 0 x x 3
 Szwajcaria 1 2 0 1 0 4 0 5 x x 13
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Szkocja 0 1 1 1 0 1 0 2 0 x 6
 Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 0 0 2 0 4 0 1 x 10
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Rosja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 1 1 0 0 1 1 0 2 7
 Finlandia 0 0 0 0 2 1 0 0 1 0 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Czechy 0 0 1 0 0 1 0 x x x 2
 Szwecja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 1 3 0 2 x x x 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Norwegia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 1 0 3 0 0 1 0 x 7
 Łotwa 0 0 0 1 0 1 1 0 1 x 4

Sesja 2.[edytuj | edytuj kod]

23 listopada 2013; 19:30

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Dania 0 1 0 1 0 0 3 0 1 x 6
 Czechy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 1 0 0 1 0 x 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Szwajcaria 0 1 0 0 2 0 0 1 1 0 5
 Szwecja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 1 0 1 0 0 0 1 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Norwegia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 2 2 0 2 0 x x x x 9
 Francja 0 0 0 2 0 1 x x x x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
D  Łotwa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 0 1 0 1 2 1 0 0 1 8
 Finlandia 0 0 2 0 2 0 0 0 1 2 0 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Szkocja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 2 0 2 1 0 x x 7
 Rosja 0 0 1 0 1 0 0 1 x x 3

Sesja 3.[edytuj | edytuj kod]

24 listopada 2013; 12:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Finlandia 0 1 0 0 2 0 1 0 x x 4
 Szkocja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 3 0 3 0 1 x x 9
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Francja 1 1 0 2 0 1 0 0 1 x 6
 Łotwa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 3 0 2 2 0 x 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 1 1 0 1 0 0 1 x 5
 Czechy 0 0 0 0 1 0 0 2 0 x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Rosja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 0 0 1 0 0 x x 2
 Norwegia 1 0 1 2 1 0 1 1 x x 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 1 2 0 2 2 x x x 9
 Szwecja 0 0 0 0 3 0 0 x x x 3

Sesja 4.[edytuj | edytuj kod]

24 listopada 2013; 20:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
A  Szwecja 0 1 0 1 2 0 1 0 0 1 0 6
 Norwegia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 0 1 0 0 2 0 1 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Rosja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 2 0 0 2 1 0 0 6
 Czechy 0 0 3 0 0 2 0 0 1 2 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Łotwa 0 0 0 1 0 0 1 x x x 2
 Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 1 0 2 0 0 x x x 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Finlandia 0 0 1 1 0 2 0 1 0 0 5
 Francja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 0 0 1 0 1 0 0 1 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Szwajcaria 1 0 0 0 2 0 2 0 3 x 8
 Szkocja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 1 0 0 2 0 2 0 x 6

Sesja 5.[edytuj | edytuj kod]

25 listopada 2013; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Rosja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 0 0 0 1 0 1 x 4
 Dania 0 0 0 2 1 0 0 4 0 x 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Norwegia 0 0 1 0 2 3 0 1 0 1 8
 Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 1 0 0 1 0 2 0 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Francja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 1 0 1 0 0 x 2
 Szwecja 0 1 0 1 0 2 0 2 0 x 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Szkocja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 0 2 0 0 1 0 2 7
 Łotwa 1 0 0 2 0 1 1 0 1 0 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
E  Czechy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 3 0 1 0 0 2 0 9
 Finlandia 0 2 0 1 0 3 0 2 1 0 2 11

Sesja 6.[edytuj | edytuj kod]

26 listopada 2013; 8:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Norwegia 0 3 1 1 2 0 3 x x x 10
 Finlandia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 0 0 2 0 x x x 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Dania 1 1 0 3 0 4 x x x x 9
 Francja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 1 0 x x x x 2
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Czechy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 0 2 0 1 0 x 5
 Szkocja 0 2 0 3 1 0 2 0 1 x 9
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Szwecja 0 0 0 1 0 2 0 2 0 0 5
 Rosja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 1 0 1 0 1 0 0 2 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Łotwa 0 0 1 1 0 0 1 0 3 0 6
 Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 0 3 0 0 2 0 1 7

Sesja 7.[edytuj | edytuj kod]

26 listopada 2013; 16:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Szkocja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 2 0 5 0 0 1 x 9
 Szwecja 0 0 2 0 2 0 0 1 0 x 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Łotwa 0 0 1 0 1 0 1 0 1 x 4
 Rosja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 1 0 2 0 0 0 1 0 x 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Finlandia 0 0 3 0 1 0 0 2 0 1 7
 Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 2 4 0 1 0 9
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Norwegia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 1 0 0 2 0 0 1 x 7
 Dania 0 0 0 0 1 0 1 1 0 x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Francja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 1 0 1 1 1 0 6
 Czechy 0 2 0 1 0 0 0 0 4 7

Sesja 8.[edytuj | edytuj kod]

27 listopada 2013; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Szwajcaria 0 0 2 0 3 0 1 2 x x 8
 Rosja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 1 0 0 x x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Czechy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 0 0 1 0 0 1 4
 Norwegia 0 2 0 0 2 1 0 0 1 0 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Szwecja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 0 2 2 0 1 0 x x 7
 Łotwa 0 0 1 0 0 1 0 1 x x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Francja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 0 0 x x x x 2
 Szkocja 0 2 0 3 3 1 x x x x 9
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Finlandia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 2 0 0 1 0 0 5
 Dania 0 3 1 0 0 0 1 0 0 3 8

Sesja 9.[edytuj | edytuj kod]

27 listopada 2013; 19:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Czechy 0 2 0 2 0 2 1 1 x x 8
 Łotwa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 0 1 0 0 0 x x 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Szwecja 0 0 4 0 0 1 0 0 3 x 8
 Finlandia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 0 1 0 1 1 x x 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Szkocja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 1 1 0 0 1 0 1 6
 Norwegia 0 1 0 0 0 2 0 0 2 0 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Dania 0 0 1 0 1 0 0 1 1 0 4
 Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 1 0 1 0 0 0 1 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Rosja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 0 3 1 2 0 2 x 10
 Francja 0 0 0 1 0 0 0 1 0 x 2

Playoff[edytuj | edytuj kod]

  Playoff Półfinał Mecz o 3. miejsce Finał
                                     
1   Norwegia 7     1   Norwegia 6
2   Szwajcaria 4         2   Szwajcaria 8
    2   Szwajcaria 8
  3   Dania 7    
3   Dania 6 3   Dania 6
4   Szkocja 5   4   Szkocja 7


1-2[edytuj | edytuj kod]

28 listopada 2013; 20:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Szwajcaria 0 0 0 1 0 0 2 0 1 x 4
 Norwegia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 3 0 0 2 0 0 2 0 x 7

3-4[edytuj | edytuj kod]

28 listopada 2013; 20:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Szkocja 0 2 0 1 1 0 1 0 0 0 5
 Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 0 2 0 1 0 1 6

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

29 listopada 2013; 13:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Szwajcaria 2 0 2 0 1 0 0 2 0 1 8
 Dania 0 2 0 1 0 2 0 0 2 0 7

Mały finał[edytuj | edytuj kod]

29 listopada 2013; 20:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Szkocja 0 1 0 0 3 0 0 1 0 2 7
 Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 0 0 2 0 0 1 0 6

Finał[edytuj | edytuj kod]

30 listopada 2013; 15:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Szwajcaria 0 0 3 0 1 0 0 3 0 1 8
 Norwegia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 2 0 0 0 0 2 0 6

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R S W P
1  Szwajcaria 9 3 51 44 18 9 86 66
2  Norwegia 9 2 47 39 13 14 79 50
3  Szkocja 8 3 48 40 10 11 80 60
4  Dania 8 4 48 43 15 12 81 58
5  Szwecja 5 4 33 34 13 7 54 48
6  Rosja 4 5 35 33 13 8 48 52
7  Czechy 3 6 33 41 9 3 50 61
8  Łotwa 2 9 40 46 13 9 50 75
9  Francja 1 8 29 37 7 6 32 76
10  Finlandia 1 8 34 44 8 7 52 74

     Spadek do grupy B

Challenge do Mistrzostw Świata 2013[edytuj | edytuj kod]

29 listopada 2013; 20:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
E  Łotwa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 1 0 1 0 x x 2
 Niemcy 0 0 0 3 0 3 0 1 x x 7

30 listopada 2013; 10:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
J  Niemcy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 3 0 0 0 0 1 1 0 1 6
 Łotwa 0 0 0 0 1 0 0 0 2 0 3


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne i źródła[edytuj | edytuj kod]