Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Torowym 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Torowym 2013
Gtk-go-back-ltr.svg 2012 2014 Gtk-go-forward-ltr.svg
Data 18 – 20 października 2013
Gospodarz Holandia Apeldoorn
Organizator Europejska Unia Kolarska
Liczba konkurencji 13

Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Torowym 2013 odbyły się między 18 – 20 października 2013 roku w hali Omnisport w holenderskim Apeldoorn.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal europe.svg Złoto Silver medal europe.svg Srebro Bronze medal europe.svg Brąz
Wyścig punktowy[1] Włochy Elia Viviani Francja Thomas Boudat Hiszpania Eloy Teruel
Sprint indywidualny[2] Rosja Dienis Dmitrijew Niemcy Robert Förstemann Wielka Brytania Jason Kenny
Omnium[3] Rosja Wiktor Manakow Holandia Tim Veldt Irlandia Martyn Irvine
Keirin[4] Niemcy Maximilian Levy Wielka Brytania Jason Kenny Francja François Pervis
Madison[5]  Włochy
Elia Viviani
Liam Bertazzo
 Hiszpania
David Muntaner
Albert Torres
 Belgia
Kenny De Ketele
Gijs Van Hoecke
Sprint drużynowy[6]  Niemcy
René Enders
Robert Förstemann
Maximilian Levy
 Francja
Grégory Baugé
Michaël D'Almeida
François Pervis
 Rosja
Dienis Dmitrijew
Andriej Kubiejew
Pawieł Jakuszewskij
Wyścig drużynowy na dochodzenie[7]  Wielka Brytania
Owain Doull
Steven Burke
Edward Clancy
Andrew Tennant
 Rosja
Artur Jerszow
Iwan Kowalow
Jewgienij Kowalow
Aleksandr Sierow
 Holandia
Tim Veldt
Dion Beukeboom
Roy Eefting
Jenning Huizenga

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal europe.svg Złoto Silver medal europe.svg Srebro Bronze medal europe.svg Brąz
Wyścig punktowy[8] Holandia Kirsten Wild Wielka Brytania Danielle King Hiszpania Leire Olaberria
Sprint indywidualny[9] Niemcy Kristina Vogel Holandia Elis Ligtlee Wielka Brytania Jessica Varnish
Omnium[10] Wielka Brytania Laura Trott Holandia Kirsten Wild Belgia Jolien D'Hoore
Keirin[11] Holandia Elis Ligtlee Niemcy Kristina Vogel Francja Virginie Cueff
Sprint drużynowy[12]  Rosja
Jelena Brieżniwa
Olga Strielcowa
 Niemcy
Kristina Vogel
Miriam Welte
 Wielka Brytania
Jessica Varnish
Becky James
Wyścig drużynowy na dochodzenie[13]  Wielka Brytania
Laura Trott
Joanna Rowsell
Elinor Barker
Danielle King
Katie Archibald
 Polska
Katarzyna Pawłowska
Eugenia Bujak
Małgorzata Wojtyra
Edyta Jasińska
 Rosja
Aleksandra Czekina
Jewgienija Romaniuta
Giulnaz Badykowa
Marija Miszyna

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal europe.svg Silver medal europe.svg Bronze medal europe.svg Razem
1.  Niemcy 3 3 0 6
2.  Wielka Brytania 3 2 3 8
3.  Rosja 3 1 2 6
4.  Holandia 2 3 1 6
5.  Włochy 2 0 0 2
6.  Francja 0 2 2 4
7.  Hiszpania 0 1 2 3
8.  Polska 0 1 0 1
9.  Belgia 0 0 2 2
10.  Irlandia 0 0 1 1

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]