Mistrzostwa Europy w Szermierce 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Fencing pictogram.svg Mistrzostwa Europy w Szermierce 2009
Gtk-go-back-ltr.svg 2008 2010 Gtk-go-forward-ltr.svg
Organizator Europejska Konfederacja Szermiercza
Szczegóły turnieju
Gospodarz Płowdiw,  Bułgaria
Termin 13-19 lipca
Edycja 22.
Strona internetowa

Mistrzostwa Europy w Szermierce 2009 – 22. edycja mistrzostw odbyła się w bułgarskim mieście Płowdiw w 2009 roku.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Gold medal europe.svg Silver medal europe.svg Bronze medal europe.svg Razem
1  Włochy 5 4 9
2  Niemcy 2 1 3 6
3  Ukraina 2 2 4
4  Rosja 1 5 6
5  Rumunia 1 1 2
6  Węgry 1 2 3
7  Francja 2 5 7
8  Wielka Brytania 1 1 2
 Szwajcaria 1 1 2
10  Polska 1 1

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Gold medal europe.svg Złoto Silver medal europe.svg Srebro Bronze medal europe.svg Brąz
Floret
Włochy Andrea Baldini Wielka Brytania Richard Kruse Niemcy Andre Wessels
Wielka Brytania Laurence Halsted
 Włochy
Andrea Baldini
Stefano Barrera
Andrea Cassarà
Simone Vanni
 Rosja
Rienal Ganiejew
Aleksandr Stukalin
Artiom Siedow
Aleksiej Chowanskij
 Niemcy
Sebastian Bachmann
Benjamin Kleibrink
Peter Joppich
Dominik Behr
Szpada
Niemcy Sven Schmid Francja Ulrich Robeiri Węgry Gábor Boczkó
Francja Gauthier Grumier
 Węgry
Gábor Boczkó
Géza Imre
András Redli
Péter Somfai
 Szwajcaria
Max Heinzer
Fabian Kauter
Michael Kauter
Benjamin Steffen
 Włochy
Diego Confalonieri
Francesco Martinelli
Alfredo Rota
Matteo Tagliariol
Szabla
Rosja Wieniamin Rieszetnikow Francja Julien Pillet Niemcy Björn Hübner
Włochy Giampiero Pastore
 Włochy
Aldo Montano
Diego Occhiuzzi
Giampiero Pastore
Luigi Tarantino
 Rumunia
Rareș Dumitrescu
Cosmin Hanceanu
Nicolae Alexandru Sireteanu
Florin Zalomir
 Francja
Vincent Anstett
Boladé Apithy
Nicolas Lopez
Julien Pillet

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Gold medal europe.svg Złoto Silver medal europe.svg Srebro Bronze medal europe.svg Brąz
Floret
Włochy Valentina Vezzali Niemcy Katja Wächter Włochy Arianna Errigo
Węgry Gabriella Varga
 Włochy
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Valentina Vezzali
Ilaria Salvatori
 Rosja
Aida Szanajewa
Olga Łobincewa
Julia Biriukowa
Kamila Gafurzjanowa
 Francja
Astrid Guyart
Corinne Maitrejean
Melanie Moumas
Virginie Ujlaki
Szpada
Niemcy Britta Heidemann Rosja Anna Siwkowa Francja Laura Flessel-Colovic
Ukraina Jana Szemiakina
 Rumunia
Ana Maria Brânză
Simona Alexandru
Anca Măroiu
Iuliana Măceşeanu
 Polska
Małgorzata Bereza
Danuta Dmowska-Andrzejuk
Magdalena Piekarska
Małgorzata Stroka
 Szwajcaria
Eleonore Evequoz
Tiffany Géroudet
Sophie Lamon
Simone Naef
Szabla
Ukraina Olha Charłan Rosja Jekatierina Djaczenko Francja Solenne Mary
Ukraina Hałyna Pundyk
 Ukraina
Olha Charłan
Ołena Chomrowa
Olha Żownir
Hałyna Pundyk
 Rosja
Jekatierina Djaczenko
Julia Gawriłowa
Sofia Wielikaja
Swietłana Kormilicyna
 Włochy
Ilaria Bianco
Gioia Marzocca
Livia Stagni
Irene Vecchi

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Szpada indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

16 lipca

Pozycja Państwo Zawodnik
1.  Niemcy Sven Schmid
2.  Francja Ulrich Robeiri
3.  Węgry Gábor Boczkó
3.  Francja Gauthier Grumier
5.  Niemcy Jörg Fiedler
6.  Ukraina Bohdan Nikiszin
7.  Francja Jérôme Jeannet
8.  Hiszpania José Luis Abajo
...
15.  Polska Radosław Zawrotniak
25.  Polska Tomasz Motyka
27.  Polska Krzysztof Mikołajczak
44.  Polska Adam Wiercioch
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
Niemcy Jörg Fiedler        
 9  Francja Ulrich Robeiri
Niemcy Sven Schmid
 15   Hiszpania José Luis Abajo  
 15  Francja Gauthier Grumier
10
   14   Francja Ulrich Robeiri  
 Węgry Gábor Boczkó  15
 
  Ukraina Bohdan Nikiszin  7  
     
Niemcy Sven Schmid
       
 8   Francja Gauthier Grumier
7
 15  Francja Jérôme Jeannet  
 Niemcy Sven Schmid  15
7
         
  Francja Ulrich Robeiri  15
 Węgry Gábor Boczkó  12  


Szpada drużynowo[edytuj | edytuj kod]

19 lipca

Lp. Drużyna Zawodnicy (miejsce indywidualnie)
1.  Węgry
2.  Szwajcaria
3.  Włochy
4.  Polska
5.  Francja
6.  Ukraina
7.  Rosja
8.  Norwegia
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
 Francja            
 45   Portugalia
 Węgry
 34    Hiszpania  
 45   Ukraina
37
   35    Rosja  
  Szwajcaria  44
 Polska
   Niemcy  40  
 39   Włochy
 Norwegia
   45     
 45    Polska
20
 45   Czechy  
  Włochy  21
27
     Szwajcaria  42  
   Węgry  45
 
  Wielka Brytania  27  
     
 Ukraina
       
 45   Białoruś
 Polska
 34    Rosja  
 36    Węgry
42
   30   Włochy  
  Estonia  41
 
   Włochy  45  
     
 Holandia
          Mecz o III miejsce
 21    Francja
29  
 32   Szwajcaria  
   Szwajcaria  32      
45
    Węgry  45        
   Norwegia  36
  Polska  43  


Floret indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

15 lipca

Pozycja Państwo Zawodnik
1.  Włochy Andrea Baldini
2.  Wielka Brytania Richard Kruse
3.  Niemcy Andre Wessels
3.  Wielka Brytania Laurence Halsted
5.  Włochy Stefano Barrera
6.  Polska Radosław Glonek
7.  Niemcy Peter Joppich
8.  Rosja Aleksiej Chowanski
...
11.  Polska Marcin Zawada
20.  Polska Paweł Osmański
35.  Polska Sławomir Mocek
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
Wielka Brytania Richard Kruse        
 15  Polska Radosław Glonek
Niemcy Andre Wessels
 14   Wielka Brytania Laurence Halsted  
 7  Włochy Andrea Baldini
13
   15   Wielka Brytania Richard Kruse  
 Rosja Aleksiej Chowanski  12
 
  Włochy Stefano Barrera  12  
     
Niemcy Andre Wessels
       
 15   Niemcy Peter Joppich
7
 14  Włochy Andrea Baldini  
 WłochyAndrea Baldini  15
15
         
  Wielka Brytania Richard Kruse  15
 Wielka Brytania Laurence Halsted  12  


Floret drużynowo[edytuj | edytuj kod]

18 lipca

Lp. Drużyna Zawodnicy (miejsce indywidualnie)
1.  Włochy
2.  Rosja
3.  Niemcy
4.  Wielka Brytania
5.  Francja
6.  Polska
7.  Austria
8.  Hiszpania
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
 Włochy            
 45   Turcja
 Polska
 11    Ukraina  
 42   Wielka Brytania
38
   45    Hiszpania  
  Austria  45
 Niemcy
   Niemcy  45  
 45   Wielka Brytania
 Dania
   31     
 17    Rumunia
27
 34   Francja  
  Rosja  40
45
     Włochy  45  
   Polska  45
 
  Białoruś  33  
     
 Izrael
       
 33   Wielka Brytania
 Niemcy
 36    Węgry  
 44    Wielka Brytania
31
   37   Rosja  
  Hiszpania  41
 
   Portugalia  11  
     
 Rosja
          Mecz o III miejsce
 45    Włochy
45  
 45   Austria  
   Włochy  44      
42
    Rosja  43        
   Niemcy  45
  Francja  40  


Szabla indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

14 lipca

Pozycja Państwo Zawodnik
1.  Rosja Wieniamin Rieszetnikow
2.  Francja Julien Pillet
3.  Niemcy Björn Hübner
3.  Włochy Giampiero Pastore
5.  Niemcy Nicolas Limbach
6.  Hiszpania Jorge Pina
7.  Białoruś Dmitrij Łapkies
8.  Rosja Nikołaj Kowalow
...
10  Polska Marcin Koniusz
26  Polska Adam Skrodzki
43  Polska Mateusz Górski
48  Polska Jakub Ceranowicz
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
Rosja W. Rieszetnikow        
 15  Białoruś Dmitrij Łapkies
Niemcy Björn Hübner
 10   Niemcy Nicolas Limbach  
 13  Francja Julien Pillet
14
   15   Rosja W. Rieszetnikow  
 Włochy Giampiero Pastore  15
 
  Rosja Nikołaj Kowalow  6  
     
Francja Julien Pillet
       
 15   Hiszpania Jorge Pina
15
 10  Niemcy Björn Hübner  
 Francja Julien Pillet  14
15
         
  Rosja W. Rieszetnikow  15
 Włochy Giampiero Pastore  6  


Szabla drużynowo[edytuj | edytuj kod]

17 lipca

Lp. Drużyna Zawodnicy (miejsce indywidualnie)
1.  Włochy Giampiero Pastore (3), Diego Occhiuzzi (22), Aldo Montano (12), Luigi Tarantino (20)
2.  Rumunia Rareș Dumitrescu (17), Florin Gelu Zalomir (33), Nicolae Alexandr Sireteanu (11), Cosmin Hanceanu (13)
3.  Francja Julien Pillet (2), Nicolas Lopez (11), Boladé Apithy (34), Vincent Anstett (36)
4.  Węgry Tamás Decsi (18), Zsolt Nemcsik (18)
5.  Białoruś Dmitrij Łapkies (7)
6.  Rosja Wieniamin Rieszetnikow (1), Nikołaj Kowalow (8)
7.  Niemcy Björn Hübner (3), Nicolas Limbach (5)
8.  Hiszpania Jorge Pina (6)
...
9.  Polska Marcin Koniusz (10), Adam Skrodzki (26), Mateusz Górski (43), Jakub Ceranowicz (48)
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
 Francja            
   wolny los
 Węgry
     Polska  
 45   Rosja
41
   40    Włochy  
  Niemcy  45
 Francja
   Rumunia  45  
 45   Węgry
 Turcja
   40     
 22    Bułgaria
45
 20   Białoruś  
  Hiszpania  32
45
     Francja  25  
   Węgry  
 
 wolny los    
     
 Gruzja
       
 19   Rosja
 Rumunia
 45    Hiszpania  
 45    Węgry
45
   31   Włochy  
  Ukraina  43
 
  wolny los    
     
 Włochy
          Mecz o III miejsce
     Francja
45  
 45   Niemcy  
   Rumunia  39      
37
    Włochy  45        
   Rumunia  45
  Białoruś  40  


Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Szpada indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

15 lipca

Lp. Państwo Zawodniczka
1.  Niemcy Britta Heidemann
2.  Rosja Anna Siwkowa
3.  Francja Laura Flessel-Colovic
3.  Ukraina Jana Szemiakina
5.  Węgry Emese Szász
6.  Rosja Tatiana Łogunowa
7.  Izrael Noam Mills
8.  Estonia Irina Embrich
...
18.  Polska Magdalena Piekarska
36.  Polska Danuta Dmowska-Andrzejuk
43.  Polska Małgorzata Bereza
47.  Polska Renata Knapik
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
Izrael Noam Mills        
 13  Ukraina Jana Szemiakina
Rosja Anna Siwkowa
 15   Estonia Irina Embrich  
 9  Francja Laura Flessel-Colovic
13
   7   Niemcy Britta Heidemann  
 Niemcy Britta Heidemann  14
 
  Węgry Emese Szász  8  
     
Rosja Anna Siwkowa
       
 9   Rosja Tatiana Łogunowa
15
 8  Francja Laura Flessel-Colovic  
 Rosja Anna Siwkowa  8
9
         
  Ukraina Jana Szemiakina  14
 Niemcy Britta Heidemann  15  


Szpada drużynowo[edytuj | edytuj kod]

18 lipca

Lp. Drużyna Zawodnicy (miejsce indywidualnie)
1.  Rumunia
2.  Polska Małgorzata Stroka (-), Małgorzata Bereza (43), Danuta Dmowska-Andrzejuk (36),Magdalena Piekarska (18)
3.  Szwajcaria
4.  Niemcy
5.  Francja
6.  Włochy
7.  Węgry
8.  Rosja
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
 Francja            
   wolny los
 Rumunia
     Ukraina  
 45   Rosja
42
   31    Węgry  
  Szwajcaria  45
 Szwajcaria
   Włochy  45  
 43   Niemcy
 Turcja
   41     
 24   wolny los
23
    Polska  
  Niemcy  24
     Szwajcaria  38  
   Rumunia  
 
 wolny los    
     
 Estonia
       
 25   Rosja
 Polska
 45    Węgry  
 45    Rumunia
45
   43   Niemcy  
  Szwecja  38
 
  wolny los    
     
 Niemcy
          Mecz o III miejsce
     Francja
38  
 42   Szwajcaria  
   Polska  34      
43
    Rumunia  36        
   Włochy  31
  Polska  40  


Floret indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

14 lipca

Lp. Państwo Zawodniczka
1.  Włochy Valentina Vezzali
2.  Niemcy Katja Wächter
3.  Włochy Arianna Errigo
3.  Węgry Gabriella Varga
5.  Rosja Aida Szanajewa
6.  Francja Corrine Maitrejean
7.  Niemcy Caroline Golubytskyi
8.  Rumunia Cristina Stahl
...
15.  Polska Sylwia Gruchała
16.  Polska Anna Rybicka
21.  Polska Małgorzata Wojtkowiak
28.  Polska Martyna Synoradzka
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
Włochy Valentina Vezzali        
 15  Rumunia Cristina Stahl
Włochy Arianna Errigo
 7   Francja Corrine Maitrejean  
 13  Niemcy Katja Wächter
9
   15   Niemcy Katja Wächter  
 Włochy Gabriella Varga  15
 
  Rosja Aida Szanajewa  9  
     
Niemcy Katja Wächter
       
 10   Niemcy Caroline Golubytskyi
8
 9  Włochy Arianna Errigo  
  WłochyValentina Vezzali  15
15
         
  Włochy Valentina Vezzali  15
 Włochy Gabriella Varga  13  


Floret drużynowo[edytuj | edytuj kod]

17 lipca

Lp. Drużyna Zawodniczki (miejsce indywidualnie)
1.  Włochy Valentina Vezzali (1), Arianna Errigo (3), Iliaria Salvatori (12), Elisa Di Francisca (13)
2.  Rosja Aida Szanajewa (5), Kamilla Gafurzanowa (9), Julia Biriłkowa (10), Olga Łobyncewa (35)
3.  Francja Astrid Guyart (11), Corrine Maitrejean (6), Virginie Ujaky (24), Melanie Moumas (36)
4.  Polska Sylwia Gruchała (15), Anna Rybicka (16), Małgorzata Wojtkowiak (21), Martyna Synoradzka (28)
5.  Niemcy Katja Wächter (2), Carolin Golubytskyi (7), Anja Schache (19), Maria Bartkowski (23)
6.  Ukraina Olha Łełejko (17), Ołena Czizmatulina (25), Kateryna Czencowa (29), Anastasija Moskowska (38)
7.  Rumunia Cristina Stahl (8), Corina Indrei (22), Maria Udrea (32), Cristina Ghita (37)
8.  Węgry Gabriella Varga (3), Katalin Varga (14), Bertha Adrienn (-), Fanny Kreiss (30)
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
 Rosja            
   wolny los
 Niemcy
     Turcja  
 25   Francja
7
   33    Włochy  
  Ukraina  45
 Polska
   Węgry    
 25   Francja
wolny los
   45     
    wolny los
40
    Polska  
  Rumunia  31
     Rosja  45  
   Niemcy  
 
 wolny los    
     
wolny los
       
    Francja
 Polska
     Włochy  
 41    Francja
   30   Włochy  
 wolny los  
 
   Rumunia  38  
     
 Wielka Brytania
          Mecz o III miejsce
 30    Rosja
45  
 40   Ukraina  
   Rosja  36      
25
    Włochy  45        
   Węgry  33
  Polska  45  


Szabla indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

16 lipca

Lp. Państwo Zawodniczka
1.  Ukraina Olha Charłan
2.  Rosja Jekatierina Djaczenko
3.  Francja Solenne Mary
3.  Ukraina Hałyna Pundyk
5.  Grecja Vassiliki Vougiouka
6.  Polska Irena Więckowska
7.  Rumunia Andreea Pelei
8.  Polska Katarzyna Kędziora
...
10.  Polska Aleksandra Socha
31.  Polska Matylda Ostojska
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
Francja Solenne Mary        
 15  Polska Irena Więckowska
Ukraina Olha Charłan
 12   Grecja Vassiliki Vougiouka  
 15  Ukraina Hałyna Pundyk
3
   7   Rosja Jekatierina Djaczenko  
 Rosja J. Djaczenko  15
 
  Polska Katarzyna Kędziora  9  
     
Ukraina Olha Charłan
       
 15   Rumunia Andreea Pelei
10
 11  Ukraina Hałyna Pundyk  
 Ukraina Olha Charłan  15
15
         
  Francja Solenne Mary  11
 Rosja J. Djaczenko  15  


Szabla drużynowo[edytuj | edytuj kod]

19 lipca

Lp. Drużyna Zawodnicy (miejsce indywidualnie)
1.  Ukraina
2.  Rosja
3.  Włochy
4.  Węgry
5.  Francja
6.  Polska
7.  Niemcy
8.  Rumunia
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
 Ukraina            
   wolny los
 Polska
     Hiszpania  
 38   Włochy
39
   45    Niemcy  
  Rumunia  45
 Węgry
   Węgry    
 40   Włochy
wolny los
   45     
    wolny los
36
    Francja  
  Rosja  45
     Ukraina  45  
   Polska  
 
 wolny los    
     
wolny los
       
    Włochy
 Węgry
     Niemcy  
 36    Włochy
45
   29   Rosja  
  Islandia  38
 
  wolny los    
     
 Rosja
          Mecz o III miejsce
     Ukraina
45  
 45   Rumunia  
   Ukraina  45      
22
    Rosja  31        
   Węgry  45
  Francja  43  


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]