Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

25. Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach odbyły się w dniach 16 - 18 grudnia 2011 roku na torze COS Zakopane w Zakopanem. Bieg na 5000 metrów kobiet zostanie rozegrany w dniach 28-29 stycznia 2012 roku w Warszawie[1] Na dystansie 500 metrów rozgrywane są dwa biegi i dopiero suma czasów z obu biegów decyduje o kolejności zawodników.

Medaliści mistrzostw Polski[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
500 m Natalia Czerwonka
MKS Cuprum Lubin
83,12 Karolina Domańska-Ksyt
Pilica Tomaszów
85,31 Katarzyna Bachleda-Curuś
LKS Poroniec
85,61
1000 m Natalia Czerwonka
MKS Cuprum Lubin
1:20,35 Luiza Złotkowska
KS Orzeł Elbląg
1:20,89 Katarzyna Woźniak
WTŁ Stegny Warszawa
1:22,23
1500 m Natalia Czerwonka
MKS Cuprum Lubin
2:01,58 Luiza Złotkowska
KS Orzeł Elbląg
2:07,15 Karolina Domańska-Ksyt
Pilica Tomaszów
2:07,91
3000 m Natalia Czerwonka
MKS Cuprum Lubin
4:22,56 Luiza Złotkowska
KS Orzeł Elbląg
4:28,99 Katarzyna Woźniak
WTŁ Stegny Warszawa
4:34,96
5000 m[2] Natalia Czerwonka
MKS Cuprum Lubin
7:50,86 Luiza Złotkowska
KS Orzeł Elbląg
8:03,53 Aleksandra Goss
WTŁ Stegny Warszawa
8:09,71
wyścig drużynowy Pilica Tomaszów
Karolina Domańśka-Ksyt
Aleksandra Dębowska
Aleksandra Kapruziak
3:22,05 AZS Zakopane
Hanna Cudzich
Magdalena Koźma
Angelika Fudalej
3:26,50 MKS Cuprum Lubin
Natalia Czerwonka
Kaja Ziomek
Agata Ziemiańska
3:32,41

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
500 m' Artur Waś
Marymont Warszawa
72,84 Zbigniew Bródka
UKS Błyskawica Damaniewice
73,53 Mateusz Kasprzyk
WTŁ Stegny Warszawa
75,52
1000 m Konrad Niedźwiedzki
KS Orzeł Elbląg
1:11,17 Zbigniew Bródka
UKS Błyskawica Domaniewice
1:11,56 Artur Waś
Marymont Warszawa
1:12,54
1500 m Zbigniew Bródka
UKS Błyskawica Domaniewice
1:50,30 Konrad Niedźwiedzki
KS Orzeł Elbląg
1:50,76 Jan Szymański
Marymont Warszawa
1:52,71
5000 m Jan Szymański
Marymont Warszawa
6:59,19 Zbigniew Bródka
UKS Błyskawica Domaniewice
7:06,40 Adrian Wielgat
KS Orzeł Elbląg
7:07,10
10 000 m Jan Szymański
Marymont Warszawa
14:10,09 Roland Cieślak
Pilica Tomaszów
14:18,75 Sebastian Druszkiewicz
AZS Zakopane
14:28,94
wyścig drużynowy AZS Zakopane
Andrzej Gąsienica-Laskowy
Sebastian Druszkiewicz
Dariusz Stanuch
4:08,07 SKŁ Górnik Sanok
Maciej Biega
Robert Kustra
Mateusz Chabko
4:12,64 Marymont Warszawa
Jan Szymański
Aleksander Puszkarski
Piotr Puszkarski
4:16,45

Przypisy

  1. PZŁS - Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego (pol.). pzls.pl. [dostęp 19 grudnia 2011].
  2. PZŁS Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego (pol.). pzls.pl. [dostęp 10 lutego 2012].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]