Mistrzowie Australian Open w grze podwójnej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Lista meczów finałowych Australian Open w grze podwójnej mężczyzn.

Mecze finałowe (1905–2014)[edytuj | edytuj kod]

Rok Mistrzowie Finaliści Wynik
2014 Polska Łukasz Kubot
Szwecja Robert Lindstedt
Stany Zjednoczone Eric Butorac
Republika Południowej Afryki Raven Klaasen
6:3, 6:3
2013 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
Holandia Robin Haase
Holandia Igor Sijsling
6:3, 6:4
2012 Indie Leander Paes
Czechy Radek Štěpánek
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
7:6(1), 6:2
2011 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
Indie Mahesh Bhupathi
Indie Leander Paes
6:3, 6:4
2010 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
6:3, 6:7(5), 6:3
2009 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
Bahamy Mark Knowles
Indie Mahesh Bhupathi
2:6, 7:5, 6:0
2008 Izrael Jonathan Erlich
Izrael Andy Ram
Francja Arnaud Clément
Francja Michaël Llodra
7:5, 7:6(4)
2007 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
Szwecja Jonas Björkman
Białoruś Maks Mirny
7:5, 7:5
2006 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
Czechy Martin Damm
Indie Leander Paes
4:6, 6:3, 6:4
2005 Zimbabwe Wayne Black
Zimbabwe Kevin Ullyett
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
6:4, 6:4
2004 Francja Michaël Llodra
Francja Fabrice Santoro
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
7:6(4) 6:3
2003 Francja Michaël Llodra
Francja Fabrice Santoro
Bahamy Mark Knowles
Kanada Daniel Nestor
6:4, 3:6, 6:3
2002 Bahamy Mark Knowles
Kanada Daniel Nestor
Francja Michaël Llodra
Francja Fabrice Santoro
7:6(4) 6:3
2001 Szwecja Jonas Björkman
Australia Todd Woodbridge
Zimbabwe Byron Black
Niemcy David Prinosil
6:1, 5:7, 6:4, 6:4
2000 Republika Południowej Afryki Ellis Ferreira
Stany Zjednoczone Rick Leach
Zimbabwe Wayne Black
Australia Andrew Kratzmann
6:4, 3:6, 6:3, 3:6, 18:16
1999 Szwecja Jonas Björkman
Australia Patrick Rafter
Indie Mahesh Bhupathi
Indie Leander Paes
6:3, 4:6, 6:4, 6:7(10) 6:4
1998 Szwecja Jonas Björkman
Holandia Jacco Eltingh
Australia Todd Woodbridge
Australia Mark Woodforde
6:2, 5:7, 2:6, 6:4, 6:3
1997 Australia Todd Woodbridge
Australia Mark Woodforde
Kanada Sébastien Lareau
Stany Zjednoczone Alex O'Brien
4:6, 7:5, 7:5, 6:3
1996 Szwecja Stefan Edberg
Czechy Petr Korda
Kanada Sébastien Lareau
Stany Zjednoczone Alex O'Brien
7:5, 7:5, 4:6, 6:1
1995 Stany Zjednoczone Jared Palmer
Stany Zjednoczone Richey Reneberg
Bahamy Mark Knowles
Kanada Daniel Nestor
6:3, 3:6, 6:3, 6:2
1994 Holandia Jacco Eltingh
Holandia Paul Haarhuis
Zimbabwe Byron Black
Stany Zjednoczone Jonathan Stark
6:7 6:3, 6:4, 6:3
1993 Związek Południowej Afryki Danie Visser
Australia Laurie Warder
Australia John Fitzgerald
Szwecja Anders Järryd
6:4, 6:3, 6:4
1992 Australia Todd Woodbridge
Australia Mark Woodforde
Stany Zjednoczone Kelly Jones
Stany Zjednoczone Rick Leach
6:4, 6:3, 6:4
1991 Stany Zjednoczone Scott Davis
Stany Zjednoczone David Pate
Stany Zjednoczone Patrick McEnroe
Stany Zjednoczone David Wheaton
6:7, 7:6, 6:3, 7:5
1990 Związek Południowej Afryki Pieter Aldrich
Związek Południowej Afryki Danie Visser
Kanada Grant Connell
Kanada Glenn Michibata
6:4, 4:6, 6:1, 6:4
1989 Stany Zjednoczone Rick Leach
Stany Zjednoczone Jim Pugh
Australia Darren Cahill
Australia Mark Kratzmann
6:4, 6:4, 6:4
1988 Stany Zjednoczone Rick Leach
Stany Zjednoczone Jim Pugh
Wielka Brytania Jeremy Bates
Szwecja Peter Lundgren
6:3, 6:2, 6:3
1987 Szwecja Stefan Edberg
Szwecja Anders Järryd
Australia Peter Doohan
Australia Laurie Warder
6:4, 6:4, 7:6
1986 przywrócenie terminu rozgrywania Australian Open w styczniu spowodowało brak turnieju w roku 1986
1985 Stany Zjednoczone Paul Annacone
Związek Południowej Afryki Christo Van Rensburg
Australia Mark Edmondson
Australia Kim Warwick
3:6, 7:6, 6:4, 6:4
1984 Australia Mark Edmondson
Stany Zjednoczone Sherwood Stewart
Szwecja Joakim Nyström
Szwecja Mats Wilander
6:2, 6:2, 7:5
1983 Australia Mark Edmondson
Australia Paul McNamee
Stany Zjednoczone Steve Denton
Stany Zjednoczone Sherwood Stewart
6:3, 7:6
1982 Australia John Alexander
Australia John Fitzgerald
Stany Zjednoczone Andy Andrews
Stany Zjednoczone John Sadri
6:4, 7:6
1981 Australia Mark Edmondson
Australia Kim Warwick
Stany Zjednoczone Hank Pfister
Stany Zjednoczone John Sadri
6:3, 6:7, 6:3
1980 Australia Mark Edmondson
Australia Kim Warwick
Australia Peter McNamara
Australia Paul McNamee
7:5, 6:4
1979 Australia Peter McNamara
Australia Paul McNamee
Australia Paul Kronk
Australia Cliff Letcher
7:6, 6:2
1978 Polska Wojciech Fibak
Australia Kim Warwick
Australia Paul Kronk
Australia Cliff Letcher
7:6, 7:5
1977 Australia Ray Ruffels
Australia Allan Stone
Australia John Alexander
Australia Phil Dent
7:6, 7:6 (grudzień)
1977 zmiana terminu rozgrywania Australian Open ze stycznia na grudzień spowodowało 2 turnieje w roku 1977
1977 Stany Zjednoczone Arthur Ashe
Australia Tony Roche
Stany Zjednoczone Charlie Pasarell
Stany Zjednoczone Erik van Dillen
6:4, 6:4 (styczeń)
1976 Australia John Newcombe
Australia Tony Roche
Australia Ross Case
Australia Geoff Masters
7:6, 6:4
1975 Australia John Alexander
Australia Phil Dent
Australia Bob Carmichael
Australia Allan Stone
6:3, 7:6
1974 Australia Ross Case
Australia Geoff Masters
Australia Syd Ball
Australia Bob Giltinan
6:7, 6:3, 6:4
1973 Australia Mal Anderson
Australia John Newcombe
Australia John Alexander
Australia Phil Dent
6:3, 6:4, 7:6
1972 Australia Owen Davidson
Australia Ken Rosewall
Australia Ross Case
Australia Geoff Masters
3:6, 7:6, 6:2
1971 Australia John Newcombe
Australia Tony Roche
Holandia Tom Okker
Stany Zjednoczone Marty Riessen
6:2, 7:6
1970 Stany Zjednoczone Robert Lutz
Stany Zjednoczone Stan Smith
Australia John Alexander
Australia Phil Dent
8:6, 6:3, 6:4
1969 Australia Roy Emerson
Australia Rod Laver
Australia Ken Rosewall
Australia Fred Stolle
6:4, 6:4
1968 Australia Dick Crealy
Australia Allan Stone
Australia Terry Addison
Australia Ray Keldie
10:8, 6:4, 6:3
1967 Australia John Newcombe
Australia Tony Roche
Australia William Bowrey
Australia Owen Davidson
3:6, 6:3, 7:5, 6:8, 8:6
1966 Australia Roy Emerson
Australia Fred Stolle
Australia John Newcombe
Australia Tony Roche
7:9, 6:3, 6:8, 14:12, 12:10
1965 Australia John Newcombe
Australia Tony Roche
Australia Roy Emerson
Australia Fred Stolle
3:6, 4:6, 13:11, 6:3, 6:4
1964 Związek Południowej Afryki Bob Hewitt
Australia Fred Stolle
Australia Roy Emerson
Australia Ken Fletcher
6:4, 7:5, 3:6, 4:6, 14:12
1963 Związek Południowej Afryki Bob Hewitt
Australia Fred Stolle
Australia Ken Fletcher
Australia John Newcombe
6:2, 3:6, 6:3, 3:6, 6:3
1962 Australia Roy Emerson
Australia Neale Fraser
Australia Bob Hewitt
Australia Fred Stolle
4:6, 4:6, 6:1, 6:4, 11:9
1961 Australia Rod Laver
Australia Robert Mark
Australia Roy Emerson
Australia Marty Mulligan
6:3, 7:5, 3:6, 9:11, 6:2
1960 Australia Rod Laver
Australia Robert Mark
Australia Roy Emerson
Australia Neale Fraser
1:6, 6:2, 6:4, 6:4
1959 Australia Rod Laver
Australia Robert Mark
Australia Don Candy
Australia Bob Howe
9:7, 6:4, 6:2
1958 Australia Ashley Cooper
Australia Neale Fraser
Australia Roy Emerson
Australia Robert Mark
7:5, 6:8, 3:6, 6:3, 7:5
1957 Australia Neale Fraser
Australia Lew Hoad
Australia Mal Anderson
Australia Ashley Cooper
6:3, 8:6, 6:4
1956 Australia Lew Hoad
Australia Ken Rosewall
Australia Don Candy
Australia Mervyn Rose
10:8, 13:11, 6:4
1955 Stany Zjednoczone Vic Seixas
Stany Zjednoczone Tony Trabert
Australia Lew Hoad
Australia Ken Rosewall
6:3, 6:2, 2:6, 3:6, 6:1
1954 Australia Rex Hartwig
Australia Mervyn Rose
Australia Neale Fraser
Australia Clive Wilderspin
6:3, 6:4, 6:2
1953 Australia Lew Hoad
Australia Ken Rosewall
Australia Don Candy
Australia Mervyn Rose
9:11, 6:4, 10:8, 6:4
1952 Australia Ken McGregor
Australia Frank Sedgman
Australia Don Candy
Australia Mervyn Rose
6:4, 7:5, 6:3
1951 Australia Ken McGregor
Australia Frank Sedgman
Australia John Bromwich
Australia Adrian Quist
11:9, 2:6, 6:3, 4:6, 6:3
1950 Australia John Bromwich
Australia Adrian Quist
Królestwo Egiptu Jaroslav Drobný
Związek Południowej Afryki Eric Sturgess
6:3, 5:7, 4:6, 6:3, 8:6
1949 Australia John Bromwich
Australia Adrian Quist
Australia Geoff Brown
Australia Bill Sidwell
1:6, 7:5, 6:2, 6:3
1948 Australia John Bromwich
Australia Adrian Quist
Australia Colin Long
Australia Frank Sedgman
1:6, 6:8, 9:7, 6:3, 8:6
1947 Australia John Bromwich
Australia Adrian Quist
Australia Frank Sedgman
Australia George Worthington
6:1, 6:3, 6:1
1946 Australia John Bromwich
Australia Adrian Quist
Australia Max Newcombe
Australia Len Schwartz
6:3, 6:1, 9:7
1945 przerwa wojenna: II wojna światowa
1944 przerwa wojenna: II wojna światowa
1943 przerwa wojenna: II wojna światowa
1942 przerwa wojenna: II wojna światowa
1941 przerwa wojenna: II wojna światowa
1940 Australia John Bromwich
Australia Adrian Quist
Australia Jack Crawford
Australia Vivian McGrath
6:3, 7:5, 6:1
1939 Australia John Bromwich
Australia Adrian Quist
Australia Colin Long
Australia Don Turnbull
6:4, 7:5, 6:2
1938 Australia John Bromwich
Australia Adrian Quist
III Rzesza Gottfried von Cramm
III Rzesza Henner Henkel
7:5, 6:4, 6:0
1937 Australia Adrian Quist
Australia Don Turnbull
Australia John Bromwich
Australia Jack Harper
6:2, 9:7, 1:6, 6:8, 6:4
1936 Australia Adrian Quist
Australia Don Turnbull
Australia Jack Crawford
Australia Vivian McGrath
6:8, 8:2, 6:1, 3:6, 6:2
1935 Australia Jack Crawford
Australia Vivian McGrath
Wielka Brytania Pat Hughes
Wielka Brytania Fred Perry
6:4, 8:6, 6:2
1934 Wielka Brytania Pat Hughes
Wielka Brytania Fred Perry
Australia Adrian Quist
Australia Don Turnbull
6:8, 6:3, 6:4, 3:6, 6:3
1933 Australia Keith Gledhill
Stany Zjednoczone Ellsworth Vines
Australia Jack Crawford
Australia Edgar Moon
6:4, 10:8, 6:2
1932 Australia Jack Crawford
Australia Edgar Moon
Australia Harry Hopman
Australia Gerald Patterson
12:10, 6:3, 4:6, 6:4
1931 Australia Charles Donohoe
Australia Ray Dunlop
Australia Jack Crawford
Australia Harry Hopman
8:6, 6:2, 5:7, 7:9, 6:4
1930 Australia Jack Crawford
Australia Harry Hopman
Australia Tim Fitchett
Australia John Hawkes
8:6, 6:1, 2:6, 6:3
1929 Australia Jack Crawford
Australia Harry Hopman
Australia Jack Cummings
Australia Edgar Moon
6:1, 6:8, 4:6, 6:1, 6:3
1928 Francja Jean Borotra
Francja Jacques Brugnon
Australia Edgar Moon
Australia Jim Willard
6:2, 4:6, 6:4, 6:4
1927 Australia John Hawkes
Australia Gerald Patterson
Australia Ian McInness
Australia Pat O'Hara Wood
8:6, 6:2, 6:1
1926 Australia John Hawkes
Australia Gerald Patterson
Australia James Anderson
Australia Pat O'Hara Wood
6:1, 6:4, 6:2
1925 Australia Pat O'Hara Wood
Australia Gerald Patterson
Australia James Anderson
Australia Fred Kalms
6:4, 8:6, 7:5
1924 Australia James Anderson
Australia Norman Brookes
Australia Pat O'Hara Wood
Australia Gerald Patterson
6:2, 6:4, 6:3
1923 Australia Pat O'Hara Wood
Australia Bert St. John
Australia Dudley Bullough
Australia Horace Rice
6:4, 6:3, 3:6, 6:0
1922 Australia John Hawkes
Australia Gerald Patterson
Australia James Anderson
Australia Norman Peach
8:10, 6:0, 6:0, 7:5
1921 Australia Sidney H. Eaton
Australia Rhys Gemmell
Australia N. Brearley
Australia Edward Stokes
7:5, 6:3, 6:3
1920 Australia Pat O'Hara Wood
Australia Ronald Thomas
Australia Horace Rice
Australia Ray Taylor
6:1, 6:0, 7:5
1919 Australia Pat O'Hara Wood
Australia Ronald Thomas
Australia James Anderson
Australia Arthur Lowe
7:5, 6:1, 7:9, 3:6, 6:3
1918 przerwa wojenna: I wojna światowa
1917 przerwa wojenna: I wojna światowa
1916 przerwa wojenna: I wojna światowa
1915 Australia Horace Rice
Australia Clarence Todd
Wielka Brytania Gordon Lowe
Australia Bert St. John
8:6, 6:4, 7:9, 6:3
1914 Australia Ashley Campbell
Australia Gerald Patterson
Australia Rodney Heath
Australia Pat O'Hara Wood
7:5, 3:6, 6:3, 6:3
1913 Australia Alf Hedeman
Australia Ernie Parker
Nowa Zelandia Harry Parker
Australia Ray Taylor
8:6, 4:6, 6:4, 6:4
1912 Wielka Brytania Charles Dixon
Wielka Brytania James Parke
Wielka Brytania Alfred Beamish
Wielka Brytania Gordon Lowe
6:4, 6:4, 6:2
1911 Australia Rodney Heath
Wielka Brytania Randolph Lycett
Australia John Addison
Australia Norman Brookes
6:2, 7:5, 6:0
1910 Australia Ashley Campbell
Australia Horace Rice
Australia Rodney Heath
Australia John L. Odea
6:3, 6:3, 6:2,
1909 Australia J. Keane
Australia Ernie Parker
Australia Tom Crooks
Nowa Zelandia Anthony Wilding
1:6, 6:1, 6:1, 9:7
1908 Stany Zjednoczone Fred Alexander
Australia Alfred Dunlop
Australia Granville G. Sharp
Nowa Zelandia Anthony Wilding
6:3, 6:2, 6:1
1907 Australia William Gregg
Nowa Zelandia Harry Parker
Australia Horace Rice
Australia George Wright
6:2, 3:6, 6:2, 6:2
1906 Australia Rodney Heath
Nowa Zelandia Anthony Wilding
Nowa Zelandia Cecil Cleve Cox
Nowa Zelandia Harry Parker
6:2, 6:4, 6:2
1905 Wielka Brytania Randolph Lycett
Australia Tom Tachell
Australia Edgar T. Barnard
Australia Basil Spence
11:9, 8:6, 1:6, 4:6, 6:1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Lista meczów finałowych Australian Open w grze podwójnej mężczyzn, grandslamhistory.com, [1] (ostatni dostęp 13 lipca 2009).