Mount Sims

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Mount Sims
Imię i nazwisko

Matthew Sims

Pseudonim

Mt. Sims

Miejsce urodzenia

Berlin

Pochodzenie

Stany Zjednoczone

Gatunki

muzyka elektroniczna, post punk, muzyka eksperymentalna

Aktywność

od 2002

Wydawnictwo

International DeeJay Gigolo Records, Hungryeye records

Współpracownicy
Rand Twigg
Andre Lange

Mount Sims (także Mt. Sims) – sceniczny pseudonim Matthew Simsa, zamieszkującego w Berlinie Amerykańskiego DJ'a, producenta i twórcy. Rozpoczął karierę jako wokalista zespołu Citizen King. Po rozpadnięciu się zespołu, jego początkowa praca związana była z muzyką elektroniczną, zawierającą też takie style jak post punk, new wave, techno i darkwave. Sims był prawie całkowicie odpowiedzialny za każdy element jego muzyki, uwzględniając wokale, instrumenty i produkcję. Obecnie zespół Mount Sims, oprócz Matthew Simsa składa się jeszcze z dwóch członków, basisty Rand Twigg i perkusisty Andre Lange.

Jego pierwszy album, "UltraSex" (2002 / International DeeJay Gigolo Records), Emperor Norton records był bardzo dobrze przyjęty w klubach. Głównie na pracę DJ'a wpłynęły Niemieckie i Brytyjskie zespoły New Wave, funk i muzyka elektroniczna. Był to pomysł albumu skupionego na tematach technologii i seksualności. Album zawiera piosenki "How We Do" i "Rational Behaviour."

Drugi album Mount Sims "Wild Light" (2005 / International DeeJay Gigolo), jest głównie skupiony na tematach śmierci i informacji. Główne wpływy muzyczne przewijające się przez album to style darkwave i post punk. W niektórych piosenkach na basie zagrał David J. Bauhaus wraz z wkładem syntezatorskim Rogera Manning Jr. Najbardziej popularne piosenki to "No Yellow lines" i "Lights on".

Mount Sims jest odpowiedzialny za remixy piosenki Madonny "Nobody Knows Me", z jej albumu American Life (2003). W piosence skompresował czas mowy Charlesa Mansona, w celu skonstruowania innej elektronicznej perkusji, którą następnie zawarł w remixie.

Tak jak "Wild Light", trzeci album Mt. Sims "Happily Ever After" (2008 / Hungry Eye Records), jest stworzony z tematów które dotykają ciemniejszej strony ludzkiej natury: Obsesja, izolacja, horror i złość. Był wyprodukowany przez Thomasa Sterna z Crime i przez City Solution, oraz zaproszonych gości, takich jak Jessie Evans (dokładniej w Subtonix, Autonervous i The Vanishing), Toby Dammit (The Swans, Tje Residents i Iggy Pop) i Bryan Black (Motor). Design albumu jest to praca Petera Wu, wraz z layoutem stworzonym przez Dez z CROSSOVER i fotografiami Echo Danona.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Solo