Nju Mobile

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Nju mobile)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
nju mobile
Operator Orange Polska
Identyfikatory
MCC i MNC
260-03
Pasmo CDMA 450
GSM 900
GSM 1800
UMTS900
UMTS2100
Prefiks z puli Orange
www.njumobile.pl

Nju Mobile (marketingowa pisownia własna: nju mobile) – marka usług telefonii komórkowej, działająca w sieci Orange. Została wprowadzona na rynek w kwietniu 2013 roku. Operatorem sieci jest Orange Polska. W ofercie znajduje się zarówno sprzedaż usług na kartę (prepaid), jak i na abonament (postpaid).

Korzystanie z oferty Nju Mobile nie wymaga podpisywania długoterminowej umowy. Była to jedna z głównych zalet, na które zwrócono uwagę w trakcie kampanii reklamowej. Podkreślono wówczas także dostęp do Internetu mobilnego oraz nielimitowane rozmowy i esemesy.

Przeniesienia numeru do Nju Mobile, a także zakupu oferty, dokonać można za pośrednictwem strony internetowej. W przypadku wyboru oferty na abonament maksymalna comiesięczna kwota rachunku to 57 złotych. W tej stawce znajduje się nieograniczona ilość esemesów oraz minut do wszystkich sieci, a także dostęp do Internetu. Najniższy możliwy abonament to 9 złotych. Ta opcja zapewnia nielimitowane esemesy. Niezależnie od wybranego abonamentu umowa podpisywana jest na czas nieokreślony i może zostać wypowiedziana z miesięcznym wyprzedzeniem. Korzystanie z usług na kartę wymaga regularnego wysyłania esemesów w celu aktywacji darmowych wiadomości, minut oraz dostępu do sieci. Trzeba także pamiętać o codziennym wykorzystaniu minimalnej kwoty z konta. Oferta Nju Mobile skierowana jest do klientów indywidualnych. Jak na razie nie stworzono specjalnej oferty dla firm. Nju Mobile nie jest wirtualnym operatorem telefonii komórkowej.

W spotach reklamowych wykorzystano anonimową żółtą postać, która przypomina kształtem owoc lub gąbkę. Akcja promocyjna prowadzona jest między innymi w sieci Internet, także za pomocą portali społecznościowych.

Na koniec 2013 roku pod marką Nju Mobile działało 353 tys. aktywnych kart SIM z czego 79% w ramach usług przedpłaconych[1].

Przypisy

  1. Orange Poland's Nju mobile has 353,000 active SIM cards. telecompaper.com. [dostęp 21 lutego 2014].