No-One but You

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
No-One but You
Okładka
Singel grupy Queen
z albumu Queen Rocks
Wydany 1997
Format CD, płyta winylowa, kaseta magnetofonowa
Nagrywany sierpień 1997
Gatunek Rock
Długość 4:13
Wytwórnia Parlophone
Produkcja Queen
Pozycje
  • #13 (Wielka Brytania)
Singel po singlu

No-One but You (podtytuł: Only the Good Die Young) – utwór brytyjskiego zespołu Queen z 1997. Został napisany przez Briana Maya. Jest to pierwszy i jak dotąd jedyny utwór Queen, który powstał bez udziału Mercury'ego (nie licząc utworów nagranych jako Queen + Paul Rodgers). Rolę wokalistów pełnią w nim Brian May i Roger Taylor.

Utwór został wydany jako singiel, znalazł się także na wydanym w tym samym roku albumie kompilacyjnym Queen Rocks.

May napisał No-One but You bezpośrednio po tragicznej śmierci księżnej Diany, ale utwór zadedykowany jest Freddiemu Mercury'emu i wszystkim, którzy zmarli przedwcześnie. W tekście zawarte jest odniesienie do mitu o Ikarze ("Oni tylko latają zbyt blisko słońca"), którego wizerunek znajduje się również na okładce singla.

Utwór był pierwotnie przeznaczony na solowy album Maya, Another World, jednak gdy Roger Taylor zapoznał się z demem, miał zasugerować, by nagrać "No-One but You" jako Queen. Jest to ostatni utwór, przy którego stworzeniu John Deacon współpracował z Mayem i Taylorem.

Twórcy[edytuj | edytuj kod]

Inne wersje[edytuj | edytuj kod]

  • W 2004, Brian May wraz z aktorką Kerry Ellis nagrał nową wersję utworu do musicalu We Will Rock You. Utwór w tej wersji można ściągnąć z oficjalnej strony internetowej Queen.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]