Pływanie na Letniej Uniwersjadzie 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Swimming pictogram.svg

Pływanie na Letniej Uniwersjadzie 2011 zostało rozegrane w dniach 14 - 19 sierpnia 2011. Do rozdania były 42 komplety medali. Areną zmagań zawodników i zawodniczek była Natatorium of Universiade Center.

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Pozycja Państwo Gold FISU.svg
Złoto
Silver FISU.svg
Srebro
Bronze FISU.svg
Brąz
Medals FISU.svg
Razem
1  Stany Zjednoczone 12 11 4 27
2  Japonia 6 7 13 26
3  Chiny 6 0 3 9
4  Nowa Zelandia 5 3 4 12
5  Włochy 4 2 4 10
6  Węgry 3 0 0 3
7  Australia 2 1 5 8
8  Litwa 2 0 0 2
9  Hiszpania 1 3 2 6
10  Białoruś 1 1 1 3
11  Wielka Brytania 1 0 0 1
12  Kanada 0 3 0 3
13  Brazylia 0 2 1 3
13  Ukraina 0 2 1 3
15  Rosja 0 1 2 3
16  Francja 0 1 1 2
16  Korea Południowa 0 1 1 2
18  Niemcy 0 1 0 1
18  Izrael 0 1 0 1
18  Rumunia 0 1 0 1
21  Austria 0 0 1 1
21  Polska 0 0 1 1
Razem 43 41 44 128

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold FISU.svg Złoto: Czas Silver FISU.svg Srebro: Czas Bronze FISU.svg Brąz: Czas
Styl dowolny
50 metrów Włochy Lucio Spadaro 22.30 Stany Zjednoczone Adam Small 22.31 Japonia Shinri Shioura 22.37
100 metrów Stany Zjednoczone James Feigen 49.26 Rumunia Norbert Trandafir 49.41 Japonia Shinri Shioura 49.50
200 metrów Australia Matthew McLean 1:47.44 Francja Clement Lefert 1:47.78 Japonia Sho Uchida 1:49.06
400 metrów Australia David McKeon 3:48.78 Stany Zjednoczone Michael Klueh 3:48.84 Japonia Sho Uchida 3:51.93
800 metrów Stany Zjednoczone Michael Klueh 7:52.31 Włochy Rocco Potenza 7:53.45 Japonia Yohsuke Miyamoto 7:56.29
1500 metrów Włochy Rocco Potenza 15:00.57 Japonia Yohsuke Miyamoto 15:04.86 Ukraina Serhij Frołow 15:06.17
Styl grzbietowy
50 metrów Japonia Ryōsuke Irie 25.11 Izrael Guy Barnea 25.21 Rosja Siergiej Makow 25.42
100 metrów Nowa Zelandia Gareth Kean 54.71 Hiszpania Juan Miguel Rando Galvez 54.94 Nowa Zelandia Kurt Peter Bassett 55.21
200 metrów Japonia Ryōsuke Irie 1:56.01 Stany Zjednoczone Rexford Tullius 1:58.66 Nowa Zelandia Gareth Kean 1:58.74
Styl klasyczny
50 metrów Nowa Zelandia Glenn Snyders 27.37 Brazylia João Gomes Junior 27.60 Włochy Mattia Pesce 27.80
100 metrów Litwa Giedrius Titenis 1:00.39 Nowa Zelandia Glenn Snyders 1:00.71 Brazylia João Gomes Junior 1:00.78
200 metrów Nowa Zelandia Glenn Snyders
Litwa Giedrius Titenis
2:10.85 [1] Japonia Kazuki Otsuka 2:10.96
Styl motylkowy
50 metrów Stany Zjednoczone Timothy Phillips 23.51 Włochy Paolo Facchinelli 23.85 Japonia Masayuki Kishida 23.93
100 metrów Stany Zjednoczone Timothy Phillips 52.06 Stany Zjednoczone Thomas Shields 52.62 Polska Paweł Korzeniowski 52.96
200 metrów Węgry László Cseh 1:55.87 Stany Zjednoczone Robert Bollier 1:56.06 Japonia Hidemasa Sano 1:56.81
Styl zmienny
200 metrów Węgry László Cseh 1:57.86 Japonia Yuya Horihata 1:59.74 Japonia Yuma Kosaka 1:59.81
400 metrów Węgry László Cseh 4:12.67 Japonia Yuya Horihata 4:13.66 Stany Zjednoczone William Harris 4:15.40
Sztafety
4 × 100 metrów dowolnym  Stany Zjednoczone
James Feigen
Timothy Phillips
Kohlton Norys
Robert Savulich
3:15.84  Brazylia
Marcos Macedo
Marcelo Chierighini
Henrique Martins
Nicolas Oliveira
3:17.30  Francja
Clement Lefert
Guillaume Strohmeyer
Joris Hustache
Lorys Bourelly
3:18.78
4 × 200 metrów dowolnym  Stany Zjednoczone
Michael Klueh
Daxon Hill
Matthew Bartlett
Matthew McLean
7:13.54  Japonia
Sho Sotodate
Yuya Horihata
Yuma Kosaka
Sho Uchida
7:14.66  Australia
David McKeon
Mitchell Dixon
Kristopher Taylor
Nicholas Ffrost
7:17.58
4 × 100 metrów zmiennym  Japonia
Ryōsuke Irie
Ryō Tateishi
Masayuki Kishida
Shinri Shioura
3:35.02  Stany Zjednoczone
Rexford Tullius
George Klein
Timothy Phillips
James Feigen
3:37.92  Nowa Zelandia
Gareth Kean
Glenn Snyders
Kurt Peter Bassett
Matthew Stanley


 Włochy

Sebastiano Ranfagni
Mattia Pesce
Paolo Facchinelli
Luca Leonardi
3:38.75
Otwarty akwen
10 kilometrów
szczegóły
Włochy Simone Ruffini 1:58:00,74 Rosja Kirill Abrosimow 2:00:03,35 Japonia Yasunari Hirai 2:00:05,54

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold FISU.svg Złoto: Czas Silver FISU.svg Srebro: Czas Bronze FISU.svg Brąz: Czas
Styl dowolny
50 metrów Białoruś Alaksandra Hierasimienia 24.66 Ukraina Daria Stiepaniuk 25.12 Australia Cate Campbell 25.17
100 metrów Chińska Republika Ludowa Tang Yi 54.24 GR Ukraina Daria Stiepaniuk 55.32 Stany Zjednoczone Megan Romano 55.38
200 metrów Hiszpania Melania Costa Schmid 1:57.98 Nowa Zelandia Lauren Boyle 1:59.19 Stany Zjednoczone Karlee Bispo 1:59.31
400 metrów Nowa Zelandia Lauren Boyle 4:07.78 Hiszpania Melania Costa Schmid 4:07.97 Stany Zjednoczone Stephanie Peacock 4:10.25
800 metrów Nowa Zelandia Lauren Boyle 8:26.30 Stany Zjednoczone Haley Anderson 8:27.11 Hiszpania Melania Costa Schmid 8:33.66
1500 metrów Stany Zjednoczone Haley Anderson 16:21.72 Hiszpania Melania Costa Schmid 16:21.79 Nowa Zelandia Lauren Boyle 16:26.37
Styl grzbietowy
50 metrów Stany Zjednoczone Jennifer Connolly 27.92 GR Białoruś Alaksandra Hierasimienia 27.93 Australia Grace Loh 28.37
100 metrów Japonia Shiho Sakai 1:00.28 Stany Zjednoczone Jennifer Connolly 1:00.50 Białoruś Alaksandra Hierasimienia 1:00.91
200 metrów Japonia Shiho Sakai 2:09.75 Kanada Hilary Anne Caldwell 2:11.12 Hiszpania Duane Da Rocha Marce 2:11.24
Styl klasyczny
50 metrów Stany Zjednoczone Ann Chandler 31.13 Kanada Tera Colleen Van Beilen 31.45 Rosja Walentina Artemiewa 31.74
100 metrów Chińska Republika Ludowa Sun Ye 1:07.53 Kanada Tera Colleen Van Beilen 1:08.24 Japonia Satomi Suzuki 1:08.45
200 metrów Chińska Republika Ludowa Sun Ye 2:24.63 Stany Zjednoczone Andrea Kropp 2:26.18 Japonia Satomi Suzuki 2:26.67
Styl motylkowy
50 metrów Chińska Republika Ludowa Lu Ying 25.98 Australia Marieke Guehrer 26.24 Australia Alice Mills 26.53
100 metrów Chińska Republika Ludowa Lu Ying 57.86 GR Japonia Tomoyo Fukuda 59.08 Australia Alice Mills 59.08
200 metrów Wielka Brytania Jessica Dickons 2:08.91 Japonia Natsumi Hoshi 2:08.94 Korea Południowa Choi Hye-Ra 2:09.35
Styl zmienny
200 metrów Japonia Izumi Kato 2:13.52 Korea Południowa Choi Hye-Ra 2:14.17 Chińska Republika Ludowa Liu Jing 2:14.39
400 metrów Stany Zjednoczone Madeline Dirado 4:40.79 Japonia Miho Takahashi 4:42.28 Austria Joerdis Steinegger 4:43.30
Sztafety
4 × 100 metrów dowolnym Australia Australia
Cate Campbell
Alice Mills
Jessica Morrison
Marieke Guehrer
3:40.03 GR Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
Kate Dwelley
Felicia Lee
Shannon Vreeland
Megan Romano
3:40.19 Chińska Republika Ludowa Chiny
Zhu Qianwei
Lu Ying
Liu Jing
Tang Yi
3:40.29
4 × 200 metrów dowolnym Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
Karlee Bispo
Chelsea Nauta
Kate Dwelley
Megan Romano
7:55.02 GR Nowa Zelandia Nowa Zelandia
Natasha Hind
Melissa Ingram
Amaka Gessler
Lauren Boyle
7:59.60 Chińska Republika Ludowa Chiny
Tang Yi
Zhu Qianwei
Liu Jing
Lu Ying
7:59.62
4 × 100 metrów zmiennym  Chiny
Gao Chang
Sun Ye
Lu Ying
Tang Yi
3:59.15 GR  Stany Zjednoczone
Jennifer Connolly
Ann Chandler
Lyndsay De Paul
Megan Romano
4:00.15  Japonia
Shiho Sakai
Satomi Suzuki
Tomoyo Fukuda
Yayoi Matsumoto
4:00.98
Otwarty akwen
10 kilometrów
szczegóły
Włochy Rachele Bruni 2:06:49,31 Niemcy Nadine Reichert 2:07:29,21 Włochy Alice Franco 2:08:42,77

Przypisy

  1. medalu nie przyznano

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]