Państwo i Prawo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Państwo i Prawo
Częstotliwość miesięcznik
Kraj Polska 
Wydawca Wolters Kluwer Polska
Organ Komitet Nauk Prawnych PAN
Rodzaj czasopisma prawnicze
Pierwsze wydanie 1946
Redaktor naczelny Andrzej Wróbel
ISSN 0031-0980
Strona internetowa czasopisma

Państwo i Prawomiesięcznik wydawany przez Komitet Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Jedno z najbardziej prestiżowych polskich czasopism prawniczych.

Państwo i Prawo powstało w 1946 r. Zostało założone przez Stanisława Ehrlicha, redaktora naczelnego pisma do 1968 roku. W czasopiśmie porusza się najistotniejsze zagadnienia z ogólnej nauki o prawie oraz poszczególnych gałęzi prawa. Publikacje obejmują artykuły naukowe, recenzje, glosy oraz sprawozdania z najważniejszych konferencji i zjazdów poświęconych prawu. Pismo nie ma współczynnika wpływu Impact Factor (IF) i jest w części „B” wykazu czasopism punktowanych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (6 punktów za publikację)[1].

Obecnym redaktorem naczelnym jest Andrzej Wróbel. W skład Komitetu Redakcyjnego wchodzą m.in. Stanisław Biernat, Roman Hauser, Ewa Łętowska, Stanisław Waltoś, Piotr Winczorek, Sławomira Wronkowska i Adam Zieliński.

Czasopismo corocznie przyznaje prestiżowe nagrody za najlepsze prace habilitacyjne i doktorskie z dziedziny nauk prawnych.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy