Panorama Firm

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Panorama Firm
książka teleadresowa
wyszukiwarka branż
mapa Polski
Logo Panoramy Firm
logo strony
Właściciel ENIRO Polska Sp. z o.o.
Rejestracja opcjonalnie
Panorama Firm

Panorama Firm (pf.pl) – wyszukiwarka teleadresowa (ang. yellow pages), zawierająca bazę ponad 2,4 mln firm, produktów oraz usług. Oprócz wyszukiwarki serwis zawiera również mapę Polski z możliwością lokalizowania firm i planowania trasy dojazdu. Serwis jest oparty na oprogramowaniu Navigo wydanym przez PPWK.

Początki serwisu to 1992 rok. Funkcjonował wtedy jako panoramafirm.com.pl. Następnie przeobraził się (zgodnie z obowiązującym trendem) w portal pf.pl - zawierał wówczas kilkanaście sekcji tematycznych,m.in.: muzyka, sport czy religie. Obecnie serwis www.panoramafirm.pl zawiera bazę ponad 2,3 mln firm i ich ofert, które można łatwo znaleźć za pośrednictwem wyszukiwarki i zlokalizować je na mapie. W Panoramie Firm z łatwością odnajdziemy podstawowe dane teleadresowe, a także szereg informacji, ważnych dla użytkownika, dotyczących min. oferty, godzin otwarcia, form płatności, zatrudnienia, osób kontaktowych.

Dane teleadresowe firm publikowane w bazie danych Panorama Firm pochodzą z weryfikacji danych reklamodawców podczas kontaktów sprzedażowych oraz przy zakupie i porównaniu z innymi bazami, m.in. GUS. Obecnie Panorama Firm jest liderem wśród wyszukiwarek firm. Miesięcznie z usług korzysta blisko 5 milionów unikalnych użytkowników. Z Panoramy Firm na co dzień korzystają milionów Polaków, sięgając do:

  • wyszukiwarki lokalnej panoramafirm.pl,
  • wyszukiwarki mobilnej m.pf.pl,
  • internetowych map mapa.panoramafirm.pl
  • aplikacji mobilnej na smartfony Android/iOS