Paul Landers

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Paul H. Landers
Paul Landers.jpg
Imię i nazwisko Heiko Paul Hiersche
Data i miejsce urodzenia 9 grudnia 1964
Berlin
Pochodzenie  Niemcy
Instrument gitara
Gatunek industrial metal
Zawód muzyk
Zespół
Rammstein

Paul H. Landers, właśc. Heiko Paul Hiersche (ur. 9 grudnia 1964 w Berlinie[1]) – niemiecki muzyk, gitarzysta zespołu Rammstein.

Do trzynastego roku życia zajmował się gimnastyką; uczył się grać na wiolonczeli, pianinie i gitarze. Jako 16-latek wyprowadził się z domu, pracował m.in. w charakterze palacza. Karierę muzyczną zaczynał w zespole (który zresztą założył) Feeling B. (z Christianem Lorenzem), później przeszedł do Rammstein. Gra w tym zespole na gitarze elektrycznej.

Przyjął nazwisko żony Nikki Landers. Rozwiódł się z nią w czasie zakładania Rammstein. Ma troje dzieci: dwóch synów i jedną córkę.

Dobrze mówi w języku rosyjskim, dzięki czemu zespół Rammstein ma tak dobry kontakt z rosyjskimi fanami. Słucha takich zespołów jak Pantera, Metallica i Sex Pistols.

Często zabawnie odpowiada na pytania-Gdy zapytano się go jak chciał by umrzeć odpowiedział:

''Na pewno nie chciałbym zginąć w wypadku samochodowym, ale mam przeczucie, że tak właśnie zakończę swój żywot. Ewentualnie spadnie na mnie cegła…''

Gdy zapytano co chciał mieć napisane na nagrobku powiedział:

''Chciałbym, aby na moim grobie zainstalowano specjalne urządzenie, napędzane, na przykład, energią słoneczną. Kiedy ktoś podchodziłby do grobu, aby się za mnie pomodlić, słyszałby okrzyk: “Poszedł stąd!” (lub coś w tym rodzaju) oraz demoniczny śmiech czy też inny, straszny dźwięk. Pragnę zrobić wszystkim taki pośmiertny dowcip.''

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy