Phoebe Halliwell

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Czarodziejki
Alyssa Milano, odtwórczyni roli Phoebe Halliwell
Alyssa Milano, odtwórczyni roli Phoebe Halliwell
Pierwszy odcinek Właśnie Tak Przychodzi Magia
Ostatni odcinek Na zawsze Czarodziejki
Twórca Constance M. Burge
Grany przez Alyssa Milano
Liczba odcinków 178
Informacje
Imię i nazwisko Phoebe Halliwell
Przydomek Pheebs
Specjalność Czarodziejka, Biała magia
Małżonek Coop
Rodzina Prue Halliwell
Piper Halliwell
Paige Matthews
Związki Cole Turner

Phoebe Halliwell – fikcyjna postać z serialu Czarodziejki. Grała ją Alyssa Milano oraz (w niewyemitowanym odcinku pilotażowym) Lori Rom. W sezonach 1-3 jest najmłodszą siostrą, po śmierci Prue okazuje się jednak, że ma jeszcze jedną siostrę, Paige Matthews.

Życie przed "Czarodziejkami"[edytuj | edytuj kod]

Phoebe urodziła się 2 listopada 1975 jako jedyna w rodowej posiadłości przy Prescott Street jako ostatnia córka Patricii Halliwell i Victora Bennetta. Otrzymała imię po ulubionej ciotce jej matki. Zawsze była bardziej podatna na wpływ zła, ponieważ urodziła się w centrum Nexusa.

Phoebe już w okresie płodowym wykazywała zdolność widzenia przyszłości, jednak jej babcia, Penelope Halliwell związała moce sióstr, aby chronić je przed czarnoksiężnikiem Nicolasem.

W wieku 10 lat została przeniesiona w przyszłość, gdzie poznała dwie przyszłe wersje samej siebie, Piper, Paige, Leo i Cole'a.

Po śmierci babci, Phoebe wyprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie jej życie niestety nie ułożyło się zbyt dobrze i zmuszona była powrócić do rodzinnej posiadłości i pogodzić się z Prue, która oskarżała ją o kradzież narzeczonego, Rogera. Właśnie po tym wydarzeniu magia zaczęła działać i siostry zostały Czarodziejkami.

Moce[edytuj | edytuj kod]

Phoebe na początku dysponowała jedynie mocą widzenia przyszłości. Była to moc pasywna i Phoebe nigdy nie nauczyła się jej kontrolować, chociaż kilka razy tak jej się wydawało. Z czasem jej moc wzbogaciła się o możliwość widzenia przeszłości i teraźniejszości. Moc zazwyczaj była wyzwalana przez dotknięcie przedmiotu, z którym związane było jakieś ważne wydarzenie, ale czasem wyzwalała się sama, prawdopodobnie za uczestnictwem Starszych. Phoebe twierdziła, że nigdy nie otrzymuje wizji bez powodu. W szóstym sezonie próbowała wywoływać wizje, aby szybciej odnaleźć ojca swojego nienarodzonego jeszcze dziecka.

W pierwszym odcinku trzeciego sezonu Phoebe otrzymała swoją upragnioną aktywną moc – moc lewitacji. Przydawała jej się ona w połączeniu z doskonałą znajomością sztuk walki, co pozwalało jej walczyć z demonami pomimo braku mocy czysto ofensywnej.

W pierwszym odcinku szóstego sezonu Phoebe otrzymała drugą aktywną moc – moc empatii, czyli odczuwania uczuć i emocji innych. Z racji tego, że wszystkie moce wypływają prosto z emocji, Phoebe była w stanie obrócić ataki przeciwników przeciwko nim samym, na przykład odbijając kulę energii. W ten sam sposób udało jej się pokonać Piper-Walkirię, używając na niej mocy telekinezy.

W dziewiętnastym odcinku szóstej serii (Crimes and Witch Demeanors) Trybunał odebrał Phoebe wszystkie moce za wykorzystywanie ich do celów prywatnych i nie liczenie się z korzyścią osobistą. Zostawiono jej jedynie możliwość rzucania zaklęć i warzenia mikstur, aby nie osłabiać zbytnio "Mocy Trzech". Phoebe z czasem odzyskała jedynie moc wizji .

Epilog[edytuj | edytuj kod]

Z epilogu serialu możemy się dowiedzieć, że Phoebe wyszła za mąż za kupidyna Coop'a i została matką 3 dziewczynek. W czasie każdej ciąży nie miała żadnej wizji. Po powrocie do pracy nadal pomagała ludziom udzielając im rad oraz wydała książkę pt. "Szukając miłości".