Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wyniki turnieju piłki nożnej odbywającego się na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1960 w Rzymie.

Pierwsza runda grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

26 sierpnia Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 6 - 1 (3-0)  Egipt
26 sierpnia Flag of Bulgaria (bordered).svg Bułgaria 3 - 0 (1-0)  Turcja
29 sierpnia Flag of Bulgaria (bordered).svg Bułgaria 2 - 0 (1-0)  Egipt
29 sierpnia Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 4 - 0 (1-0)  Turcja
1 września  Egipt 3 - 3 (1-2)  Turcja
1 września Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 3 - 3 (0-0) Flag of Bulgaria (bordered).svg Bułgaria


Tabela końcowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A

M Reprezentacja L.m. Zw. Rem. Por. Bramki R.br. Pkt
1 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 3 2 1 0 13:4 +9 5
2 Flag of Bulgaria (bordered).svg Bułgaria 3 2 1 0 8:3 +5 5
3  Egipt 3 0 1 2 4:11 -7 1
4  Turcja 3 0 1 2 3:10 -7 1

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

26 sierpnia  Brazylia 4 - 3 (1-1)  Wielka Brytania
26 sierpnia  Włochy 4 - 1 (2-1)  Tajwan
29 sierpnia  Brazylia 5 - 0 (2-0)  Tajwan
29 sierpnia  Włochy 2 - 2 (1-1)  Wielka Brytania
1 września  Włochy 3 - 1 (0-1)  Brazylia
1 września  Wielka Brytania 3 - 2 (1-0)  Tajwan


Tabela końcowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa B

M Reprezentacja L.m. Zw. Rem. Por. Bramki R.br. Pkt
1  Włochy 3 2 1 0 9:4 +5 5
2  Brazylia 3 2 0 1 10:6 +4 4
3  Wielka Brytania 3 1 1 1 8:8 0 3
4  Tajwan 3 0 0 3 3:12 -9 0

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

26 sierpnia  Polska 6 - 1 (3-1)  Tunezja
26 sierpnia  Dania 3 - 2 (1-1)  Argentyna
29 sierpnia  Argentyna 2 - 1 (1-1)  Tunezja
29 sierpnia  Polska 1 - 2 (0-1)  Dania
1 września  Polska 0 - 2 (0-1)  Argentyna
1 września  Dania 3 - 1 (2-0)  Tunezja


Tabela końcowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa C

M Reprezentacja L.m. Zw. Rem. Por. Bramki R.br. Pkt
1  Dania 3 3 0 0 8:4 +4 6
2  Argentyna 3 2 0 1 6:4 +2 4
3  Polska 3 1 0 2 7:5 +2 2
4  Tunezja 3 0 0 3 3:11 -8 0

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

26 sierpnia  Węgry 2 - 1 (1-0)  Indie
26 sierpnia  Francja 2 - 1 (0-1)  Peru
29 sierpnia  Węgry 6 - 2 (3-1)  Peru
29 sierpnia  Francja 1 - 1 (0-0)  Indie
1 września  Węgry 7 - 0 (3-0)  Francja
1 września  Peru 3 - 1 (1-0)  Indie


Tabela końcowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa D

M Reprezentacja L.m. Zw. Rem. Por. Bramki R.br. Pkt
1  Węgry 3 3 0 0 15:3 +12 6
2  Francja 3 1 1 1 3:9 -6 3
3  Peru 3 1 0 2 6:9 -3 2
4  Indie 3 0 1 2 3:6 -3 1

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

5 września  Włochy 1 - 1 (0-0, 0-0), po dogrywce Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia

Reprezentacja Jugosławii wygrała losowanie przez rzut monetą i awansowała do finału.

6 września  Węgry 0 - 2 (0-1)  Dania


O trzecie miejsce[edytuj | edytuj kod]

9 września  Włochy 1 - 2 (0-1)  Węgry

Finał[edytuj | edytuj kod]

10 września  Dania 1 - 3 (0-2) Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia

Medale[edytuj | edytuj kod]

Złote Srebrne Brązowe
Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia Dania Dania Węgry Węgry

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]