Pomoc:Pytania nowicjuszy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Skrót: WP:PN

Dla czytelników Pierwsze kroki Edytowanie
Załóż konto Testuj wiki Interfejs Przewodnicy FAQ
O Wikipedii Konto użytkownika Edytowanie Prawa autorskie Akceptowanie zmian Multimedia Technikalia


Na tej stronie wikipedyści odpowiadają na pytania dotyczące edytowania i działania Wikipedii. Postaraj się sformułować precyzyjne pytanie. Pytania niekulturalne i eksperymenty będą kasowane. Nie udzielamy porad fachowych i nie odrabiamy prac domowych.

Archiwum: część 1, część 2

Czarne Stopy[edytuj | edytuj kod]

Jak powstał zastęp Czarne Stopy

  • Niestety nie jest to dobre miejsce do zadawania tego typu pytań. Zapraszamy w przypadku pojawienia się pytania zw. z Wikipedią. Emptywords (dyskusja) 16:45, 23 lis 2014 (CET)

Czy hasło może być krótkie?[edytuj | edytuj kod]

Czy też zawsze jest substubem i zawsze wtedy kwalifikuje się do usunięcia?

  • Może być krótkie, jeżeli zawiera podstawowe informacje i wyraźnie widać encyklopedyczność tematu. Zobacz WP:STUB. Niemniej sporo osób nie lubi potraktowania "po łebkach" i może usunąć hasło w formie Coca-Cola - firma powstała w roku.... mająca obecnie dużo mmilionów obrotu. Ciacho5 (dyskusja) 13:07, 26 lis 2014 (CET)

Jak usunąć stronę z brudnopisu?[edytuj | edytuj kod]

W brudnopisie mam stronę o Bray'u Wyatt'cie, ale nie zauważyłem, że na Wikipedii jest już strona o nim tylko pod jego prawdziwym imieniem- Windham Rotunda. Oba artykuły już połączyłem, ale w moim brudnopisie nadal jest strona nazwana pseudonimem. W jaki sposób mogę ją usunąć? !KrzysiekBu! (dyskusja) 17:26, 26 lis 2014 (CET)

Użyć {{ek}}. Czyli szablonu do kasowania stron. Więcej: WP:Zasady ekspresowego kasowania. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 17:53, 26 lis 2014 (CET)

pytanie[edytuj | edytuj kod]

na czym polega obróbka cieplna w mikrofali

na czym polega czytanie tekstu na górze strony Tar Lócesilion|queta! 20:08, 26 lis 2014 (CET)

nowa strona[edytuj | edytuj kod]

Wątek założony przed: 21:02, 27 lis 2014 (CET)

dzien dobry. Napisalem nowa strone ktora jednak nie pojawia sie na wikipedii. Czy moglbym zapytac co nalezy zrobic aby zostala ona opublikowana. Dziekuje za odpowiedz. Michał Majerski konto: Eckerberger

hasło Lesław Nowara[edytuj | edytuj kod]

jak dodać foto L.Nowary do hasła ? Mam w pliku na kompie. jak poprawić notę biograficzną?

  • Aby dodać zdjęcie musisz mieć możliwość dysponowania prawami autorskimi. Najprościej, jeżeli samodzielnie nacisnąłeś guzik w aparacie. Trudniej, jeżeli zrobił to ktoś znajomy (bo musisz poprosić o uwolnienie praw), niemożliwe, jeżeli nie wiesz, kto zrobił zdjęcie. Wyjątkiem są zdjęcia legitymacyjne oraz takie, które były zamieszczone w książkach wydanych w Polsce między 1952 a 1994.

Zdjęcie musisz załadować na Commons. Najlepiej najpierw załóż konto uniwersalne (na pierwszej stronie Twoich preferencji (link u góry strony)). Wtedy klikasz w ramce po lewej Prześlij plik i jesteś prowadzony za rękę przez program. Gdy zdjęcie będzie na Commons, pomoże Ci Pomoc:Ilustrowanie. Powodzenia. Ciacho5 (dyskusja) 13:27, 28 lis 2014 (CET)

International Center of Photography[edytuj | edytuj kod]

W artykule International Center of Photography użyłem Muzeum infobox. Nie wiem z jakiego powodu nie pojawia się mapa z naniesioną lokalizacją. Sprawdziłem że w podobnych artykułach działa to poprawnie, np. w Museum of Modern Art Prosił bym o wskazanie powoduJórczak (dyskusja) 23:31, 28 lis 2014 (CET)

  • Może dlatego, że w długości dałeś 98 minut?