Pomoc:Pytania nowicjuszy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Skrót: WP:PN

FAQ – najczęstsze pytania

Ambox blue question.svg O Wikipedii   User icon 2.svg Konto użytkownika     Gnome-colors-alacarte.svg Edytowanie   Orange copyleft.svg Prawa autorskie   FlaggedRevs-2-1.svg Akceptowanie zmian   X-office-document.svg Ilustracje (pliki)   Applications-system.svg Problemy techniczne  Postaraj się sformułować precyzyjne pytanie. Pytania niekulturalne i eksperymenty edycyjne będą kasowane.
Nie udzielamy porad fachowych i nie odrabiamy cudzych prac domowych.


Archiwum: część 1, część 2

CC 2.5[edytuj | edytuj kod]

Jeśli jakaś strona pozwala na użycie zdjęć pod warunkiem, że napisze się "dzięki uprzejmości..." – to jest to licencja CC 2.5?. Chodzi tu o podanie autora, czy cały ten komentarz? To ta strona. Damian J. Baron (dyskusja) 11:44, 7 lip 2014 (CEST)

Na Commons, gdzie takie foto będziesz ładować, jest szablon Attribution. Wojciech Pędzich Dyskusja 11:58, 7 lip 2014 (CEST)

Pierwszy artykuł w Wikipedii[edytuj | edytuj kod]

Ja nie mogę znaleść pierwszego artykułu w Wikipedii. Gdzie mogą znaleść pierwszy artykuł w Wikipedii? Czy ktoś przekieruje mnie do pierwszego artykułu w Wikipedii? Co mam zrobić?

Historycznie jest to Reguła Titiusa-Bodego. Przede wszystkim, nie panikować. Wojciech Pędzich Dyskusja 15:51, 7 lip 2014 (CEST)

Nazwa uczelni w wersji angielskiej[edytuj | edytuj kod]

Proszę o podanie oficjalnej nazwy uczelni w wersji angielskiej. Dziękuję. Pozdrawiam. Mój adres: zww1@op.pl

Zgłoszenie niezrozumiałe. Czy na pewno chciałeś napisać do wikipedystów? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 16:01, 8 lip 2014 (CEST)

Pęknięta lekotka, czysta Baker'a[edytuj | edytuj kod]

Mam wzdłużne pękniecie lekotki i czyste Baker'a. Jaki zabieg jest zalecany na lekotka, a jaki na czyste?

Proszę skonsultować się z lekarzem. Wikipedia nie zawiera i nie udziela porad medycznych. Kenraiz (dyskusja) 23:18, 18 lip 2014 (CEST)

Pierwszy telefon na świecie[edytuj | edytuj kod]

Ja nie wiem gdzie jest artykuł o pierwszym telefonie. Jak się nazywa się pierwszy telefon? Proszę podać artykuł o pierwszym telefonie i jego modem.

Na tego typu pytania nie odpowiadamy. A czytałeś hasło telefon? Wojciech Pędzich Dyskusja 09:03, 19 lip 2014 (CEST)