Skrót: WP:PN

Pomoc:Pytania nowicjuszy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dla czytelników Pierwsze kroki Portal wikipedystów
Załóż konto Interfejs Przewodnicy FAQ
O Wikipedii Konto użytkownika Edytowanie Prawa autorskie Akceptowanie zmian Multimedia Technikalia


Na tej stronie wikipedyści odpowiadają na pytania dotyczące edytowania i działania Wikipedii. Postaraj się sformułować precyzyjne pytanie. Pytania niekulturalne i eksperymenty będą kasowane. Nie udzielamy porad fachowych i nie odrabiamy prac domowych.

Archiwum: część 1, część 2

tłumaczenie artykułu z obcojęzycznej wersji Wikipedii[edytuj | edytuj kod]

Cześć,

W ramach zajęć tłumaczymy hasła na polski i mamy umieścić je w Wikipedii. Jak powinniśmy zaznaczyć, że cała treść pochodzi z obcojęzycznej W., a zamieszczamy tylko tłumaczenia? Ile czeka się na opinię redaktorów? Rozumiem, że powinniśmy założyć sobie grzecznie konta, mamy prawo użyć zdjęć i podajemy źródła z oryginalnej wersji. Z góry dziękujemy za pomoc, L.

W momencie publikacji (pierwsza edycja zakończona operacją zapisz) należy umieścić w opisie operacji tłumaczenie z wersji językowej , a także utworzyć stronę dyskusji artykułu i wstawić szablon{{Szablon:Przetłumaczony}}. Powodzenia Tomasz Wachowski (dyskusja) 12:10, 13 maj 2015 (CEST)
  • Przy okazji proszę o kontakt do nauczyciela / wykładowcy? zadającego taką pracę. Być może uda się aby odwiedził was wikipedysta i wyjaśnił kilak spraw. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 21:11, 13 maj 2015 (CEST)

Problem z artykułem na starcie (Get Break)[edytuj | edytuj kod]

Witam - wstawiłem artykuł związany z zespołem muzycznym - historia, dyskografia itp. - nie spełniał niestety pewnych wymogów aby się utrzymać, cytuję: "Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Getbreak/Get Break, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

Poprawnie napisać definicję. Sformatować część wstępną. Dodać żródła i linki wewnętrzne."

Poproszę o wskazówki umożliwiające poprawną edycję. dziękuję z góry Getbreak

@Getbreak; tutaj toczy się dyskusja nad tym hasłem - zespołowi zarzuca się brak encyklopedyczności, czyli uznania / rozpoznawalności, popartej źródłami. Jeśli jesteś w stanie udowodnić, ze zespół zdobył jakieś konkretne nagrody i wyróżnienia na festiwalach, czy że jego utwory przebiły się do kultury ogólnej, to opis pozostanie, może po dopracowaniu do standardów encyklopedii. Jeśli nie ma tego typu osiągnięć, to Wikipedia nie jest katalogiem - nie opisuje wszystkich zespołów muzycznych, firm, aktorów, piłkarzy, szkół - a jedynie takie, które są w jakimś stopniu znaczące. Wojciech Pędzich Dyskusja 18:05, 14 maj 2015 (CEST)

Poprawki w istniejącym haśle, status "oczekujący na przejrzenie"[edytuj | edytuj kod]

Dzień dobry,

mam pytanie o procedurę "przeglądania" zmian wniesionych do istniejącego hasła. Dokonałam właśnie takich, dość istotnych merytorycznych zmian i hasło ma status "oczekuje na przejrzenie" - od 3 maja br. Czy powinnam do kogoś zgłosić fakt dokonania takiej edycji istniejącego artykułu?

Z góry dziękuję za odpowiedź KaDzie

@KaDzie: Nie musisz tego robić – tzw. redaktorzy, sprawdzają cały czas wiele stron Wikipedii, oczekujących na przejrzenie – niekiedy szybciej, niekiedy wolniej. Jeżeli jednak zależy Ci na szybkim przejrzeniu zmian możesz je zgłosić na stronę WP:POPE --PL PrzemekDYSKUSJA 14:52, 20 maj 2015 (CEST).

dodawanie haseł[edytuj | edytuj kod]

Jak dodać wyraz SWAG??:)

Asertywność[edytuj | edytuj kod]

Co to jest asertywność Jak sobie radzić z brakiem asertywności?

  • Sprawa nie dotyczy Wikipedii. N Odrzucone. Ciacho5 (dyskusja) 12:27, 24 maj 2015 (CEST)