Postacie z serialu Czarodziejki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Postacie z serialu Czarodziejki – artykuł przedstawia bohaterów serialu telewizyjnego "Czarodziejki".

Coop[edytuj | edytuj kod]

Coop – jest Kupidynem. Pojawia się w 16. odcinku 8. sezonu. Pomaga jednej z Czarodziejek, Phoebe Halliwell, uwierzyć w miłość. Coop z czasem zakochuje się w Czarodziejce z wzajemnością. Pod koniec 8. serii Coop i Phoebe biorą ślub, w przyszłości mają trzy córeczki. Postać grana przez Victora Webstera.

Penny[edytuj | edytuj kod]

Penelope Penny Johnson-Halliwell (ur. 23 czerwca 1937, zm. 5 marca 1998) – potężna czarownica, babcia Czarodziejek, opiekowała się nimi po tragicznej śmierci ich matki Patty. Odebrała im moce w obawie przed okrutnym losem, jednak po jej śmierci siostry otrzymały ponownie dary, by wypełnić swoje przeznaczenie. Była mężatką aż cztery razy. W przeszłości miała kochanka, złego ducha Nekromantę. W serialu pojawiała się jako duch.

Chris Halliwell[edytuj | edytuj kod]

Christopher Chris Perry Halliwell (ur. 16 listopada 2004) – jest drugim synem Piper i Leo. W finale 5. sezonu pojawia się dorosły Chris, który przybył z przyszłości i ostrzegł Czarodziejki przed niebezpieczeństwem ze strony Tytanów. Występuje regularnie w 6. sezonie. Jego zadanie to chronienie Wayatta przed przejściem na stronę zła. W 7. sezonie pojawia się postać małego Chrisa. Jego postać odgrywa aktor Drew Fuller. Chris miał moc telekinezy. Był duchem światłości, ale nie potrafił leczyć

Wyatt Halliwell[edytuj | edytuj kod]

Wyatt Matthew Halliwell (ur. 23 lutego 2003) – jest pierwszym synem Piper Halliwell i Leo Wyatta. W serialu gra go trzech aktorów: Jason i Kristopher Simmons (mały Wyatt do wieku trzech lat) oraz Wes Ramsey (dwudziestopięcioletniego Wyatta). Urodził się w trakcie 5. sezonu. Od pierwszych minut życia posiada moc. Stał się jednym z najpotężniejszych czarodziejów na świecie. Zło od razu się dowiedziało o jego narodzinach i próbowało go przekonać do złej drogi życia, ale Piper, Phoebe i Paige obroniły go.

Piper złamała rodzinną zasadę nadawania dziecku imienia na literkę 'P' i nazwała syna Wyatt (po ojcu), a na drugie dała mu Matthew (po ciotce Paige). W alternatywnej przyszłości, Wyatt stał się zły przez pościgi ze strony Gideon'a. Zmienił dom Czarodziejek w muzeum i stamtąd rządził wszystkimi demonami, jego młodszy brat, Chris, nie zgodził się z tym i cofnął się do przeszłości by naprawić przyszłość. Wyatt i Billie Jenkins są jedynymi ze świata magicznego, którzy nie zginęli nigdy podczas emisji serialu.

Henry Mitchell[edytuj | edytuj kod]

Henry Mitchell – jest kuratorem policyjnym. Pojawia się w 8. odcinku 8. sezonu. Poznaje Paige, z którą z upływem czasu zaczyna się spotykać. Najmłodsza z sióstr po wyjawieniu swej tajemnicy pokazuje mu świat magii. W 16. odcinku 8. serii Henry i Paige biorą ślub, a w przyszłości mają trójkę dzieci - syna i dwie córki (bliźniaczki). Postać grana przez Ivana Sergei.

Darryl Morris[edytuj | edytuj kod]

Darryl Morris – jest to czarnoskóry inspektor policji. Występuje od początku serii. Utrzymuje magię czarodziejek w sekrecie. W czwartej serii ratuje je przed komisarzem, który dowiedział się o ich magii. Czarodziejki powiedziały mu o swoich umiejętnościach po śmierci jego przyjaciela, Andy'ego. Gra go Dorian Gregory.

Patty Halliwell[edytuj | edytuj kod]

Patricia Patty Halliwell – postać fikcyjna z serialu Czarodziejki, matka sióstr Halliwell. Z mężem Victorem Benettem miała 3 córki: Prue, Piper i Phoebe. Czwarta córka (Paige Matthews) była owocem jej romansu z Duchem Światłości. W jej rolę wcieliła się Finola Hughes.

Andy Trudeau[edytuj | edytuj kod]

Andrew Andy Trudeau – dorastał razem z siostrami Halliwell i był ich najlepszym przyjacielem. Był inspektorem i wielką miłością Prue Halliwell, jednak nie podobały mu się jej tajemnice (ona nie mogła mu powiedzieć o swoim sekrecie) i ze sobą zerwali. Po pewnym czasie uświadomili sobie, że się dalej kochają, a Prue wyjawiła mu swoją tajemnicę. Umarł za sprawą demona, w finale 1. sezonu, chcąc uratować siostry. Grany przez Teda Kinga.

Melinda Warren[edytuj | edytuj kod]

Melinda Warren (ur. 31 października 1670) – zaczęła eksperymentować z czarami, za co została spalona na stosie. Posiadała moc telekinezy, zamrażania (zwalniania molekuł), a także przewidywania przyszłości. Jej jedynym marzeniem było to, aby mieć dużą rodzinę. Miała córkę Pruedence Warren. Melinda jest założycielką rodu Warrenów, dzisiaj Halliwellów.

Leo Wyatt[edytuj | edytuj kod]

Leo Wyatt (ur. 6 maja 1924) – podczas II wojny światowej był sanitariuszem. Został postrzelony w 1942, na skutek czego zmarł. Stał się jednak Duchem Światłości, m.in. sióstr Halliwell. Pomiędzy nim, a Piper rodzi się uczucie. W 3. sezonie biorą ślub, a w 5. roku trwania serialu rodzi im się dziecko (Wyatt Halliwell) z nieznanym i magicznym przeznaczeniem. Potem, za przyczyną dobrego serca zostaje starszym, co rujnuje związek Piper i Leo. Jednak wbrew przepisom, staje się ojcem drugiego syna Chrisa. Leo posiada moce uzdrawiania, orbitowania, elektrokinezę, lewitacji, lokalizacji dobra, zmiany wyglądu, a jako awatar cofania czasu. Grany przez Briana Krause.

Billie Jenkins[edytuj | edytuj kod]

Billie jest początkującą wiedźmą i podopieczną Paige. Poznajemy ją w pierwszym odcinku 8 sezonu. Podobnie jak Phoebe, Billie jest bardzo sprawna i także zna sztuki walki. Dziewczyna posiada zdolność telekinezy, a z czasem odkrywa w sobie także dar projekcji myśli. Wchodzi w sojusz z siostrami Halliwell i razem z nimi walczy z demonami. Gdy dziewczyna dowiaduje się, że jej siostra Christy, którą uważała za zmarłą, została porwana przez demony, zaczyna jej poszukiwania. Billie jest dobrą przyjaciółką sióstr Halliwell.